Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kto ma większy (bak) i kto może dłużej (jechać)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ApropoDefacto
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 08.10.2018 12:42

Ja zawsze z domu wyjeżdżam z pełnym bakiem gazu, pierwsze tankowanie Bratysława kolejne już przy autostradzie w Chorwacji. Mógłbym ominąć Bratysławe i dalej śmigac na benzynie i zatankować dopiero w Cro ale tak mi wygodniej i taniej 8)
Też nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby jechać na oparach. Ale niektórzy lubią zbędną adrenalinę widocznie :wink:
bluesman
Cromaniak
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.10.2018 12:47

średnio zdolna maupa jest w stanie przewidzieć kiedy i gdzie powinna tankować :mrgreen: Jeżeli chce "zaoszczędzić" krocie tym bardziej. Jeden warunek trzeba o tym wcześniej pomyśleć ! :mrgreen:

tego wpisu kompletnie nie rozumiem 8O
zag napisał(a):Wyobraź sobie, że ludzie mają różne auta i akurat tankowanie na Węgrzech jest przymusowe, są też tacy co może to lubią, a czy paliwo tam jest take drogie, wątpię.
benito5
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 08.10.2018 12:51

zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 08.10.2018 14:31

bluesman napisał(a):średnio zdolna maupa jest w stanie przewidzieć kiedy i gdzie powinna tankować :mrgreen: Jeżeli chce "zaoszczędzić" krocie tym bardziej. Jeden warunek trzeba o tym wcześniej pomyśleć ! :mrgreen:

tego wpisu kompletnie nie rozumiem 8O
zag napisał(a):Wyobraź sobie, że ludzie mają różne auta i akurat tankowanie na Węgrzech jest przymusowe, są też tacy co może to lubią, a czy paliwo tam jest take drogie, wątpię.

Drogi przyjacielu, może i jestem mniej zdolny od "średnio zdolnej małpy" (poprawna pisownia ), lecz wyobraź sobie taką sytuacje.
Otóż odległość od Węgierskiej Górki do Szombathely wynosi około 430 km, spalanie mniej więcej 9,6 -9,9, czyli stacji szukamy pomiędzy 400, a 500 km naszej podróży, żeby przebiegała w przyjemnej i spokojnej atmosferze. W tym przypadku Węgry i stacja przy rondzie w Szombathely okazuje się pierwszym miłym wyborem, ty bardziej, że maja dobra kawę.
Ps. "tego wpisu kompletnie nie rozumiem" wybacz ale to Twój problem.
zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 08.10.2018 15:02

Drogi przyjacielu "bluesman" są też tacy ludzie którzy mieszkają w południowo wschodniej części naszego Kraju i ci dopiero maja przekichane. Stacje w Polsce przed granica to Dukla, lub Barwinek i nie wiem jak zdolna była by ta "małpa" (poprawna pisownia), to ni hu, hu nie przejedzie Słowacji i Węgier bez tankowania. (oczywiście mowa o samochodach zasilanych benzyną)
Taki ich smutny los.
manewr
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) manewr » 08.10.2018 15:28

Na stacji przy M7 ponad 6 pln za diesla płaciłem w sierpniu.
Bratwojciech
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 08.10.2018 17:18

zag napisał(a):Drogi przyjacielu "bluesman" są też tacy ludzie którzy mieszkają w południowo wschodniej części naszego Kraju i ci dopiero maja przekichane. Stacje w Polsce przed granica to Dukla, lub Barwinek i nie wiem jak zdolna była by ta "małpa" (poprawna pisownia), to ni hu, hu nie przejedzie Słowacji i Węgier bez tankowania. (oczywiście mowa o samochodach zasilanych benzyną)
Taki ich smutny los.

No i tu się mylisz. Z Dukli do pierwszej pompy w Chorwacji( stare przejście w Letenye) jest około 640km. Więc benzyniak też przejedzie. :D
zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 08.10.2018 17:39

Z mojego doświadczenia, to po przejechaniu 550 km już jest mocna spinka, nie przeczę, że jest to możliwe, lecz chyba należy do rzadkości i to na końcówce oparów.
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 08.10.2018 18:21

Napiszcie jeszcze, że dotankowanie na Węgrzech 5 litrów rujnuje budżet... :lol:
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.10.2018 18:56

Sol-Wagon napisał(a):Napiszcie jeszcze, że dotankowanie na Węgrzech 5 litrów rujnuje budżet... :lol:

Rujnuje psychikę sprzedawcy. :)
Szczególnie jak się dotankuje 4 litry. (O ile w ogóle to tam możliwe)
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.10.2018 22:25

zag napisał(a):Drogi przyjacielu "bluesman" są też tacy ludzie którzy mieszkają w południowo wschodniej części naszego Kraju i ci dopiero maja przekichane. Stacje w Polsce przed granica to Dukla, lub Barwinek i nie wiem jak zdolna była by ta "małpa" (poprawna pisownia), to ni hu, hu nie przejedzie Słowacji i Węgier bez tankowania. (oczywiście mowa o samochodach zasilanych benzyną)
Taki ich smutny los.

Drogi nie przyjacielu :) czy ja coś napisałem o przejeździe bez tankowania ? napisałem o planowaniu, a tankowanie na Węgrzech nie jest przymusowe :mrgreen: nie chcesz ? nie tankujesz. By było bardziej zrozumiale wpis był ogólny, a co do Ciebie zacytowałem i podkreśliłem czego nie rozumiem :papa:

p.s. wiesz co to jest żart ? vide maupa

Sol-Wagon napisał(a):Napiszcie jeszcze, że dotankowanie na Węgrzech 5 litrów rujnuje budżet... :lol:

Jak nie jak tak :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 09.10.2018 07:00

romuald22 napisał(a):

Rujnuje psychikę sprzedawcy. :)
Szczególnie jak się dotankuje 4 litry. (O ile w ogóle to tam możliwe)

nie bardzo rozumiem, kto mi zabroni:) do kosiarki kupuję... :lol:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.10.2018 07:56

zag napisał(a):Z mojego doświadczenia, to po przejechaniu 550 km już jest mocna spinka, nie przeczę, że jest to możliwe, lecz chyba należy do rzadkości i to na końcówce oparów.

No widzisz, z tego postu jasno wynika, że nie sięgasz dalej niż czubek Twojego własnego nosa (lub dno baku swojego pojazdu) - wyobraź sobie, że istnieje coś takiego jak bak o pojemności większej niż 50-60 litrów. Ja np. tankuję w ostatnich latach w drodze do Chorwacji niedaleko Twojego miejsca zamieszkania - w Ciścu - i potem dopiero gdzieś w żupanii licko-seńskiej. A są pewnie i tacy, którzy jadą z Polski do Dalmacji bez tankowania po drodze...
mac30
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 09.10.2018 09:01

Nie rozumiem dlaczego tak unikacie tankowania na Węgrzech, przecież tam mają tańsze paliwo niż w Chorwacji.
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.10.2018 10:27

mac30 napisał(a):Nie rozumiem dlaczego tak unikacie tankowania na Węgrzech, przecież tam mają tańsze paliwo niż w Chorwacji.

Tak?
Przy M7 za zbiornik LPG (45 l) zapłaciłem coś ponad 150,00 zł (nie chce mi się sprawdzać ile to było dokładnie).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019