Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto ma większy (bak) i kto może dłużej (jechać)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 09.10.2018 11:39

Drogi Przyjacielu "bluesman", ma być miło i jest miło, zwrot grzecznościowy w kontaktach międzyludzkich, tak mnie nauczono i nic na to nie poradzę. Wracając do planowania, otóż w drodze do Chorwacji trzeba, nawet musi się gdzieś zatankować i często są to Węgry (z , czy bez planowania), tym bardziej, że Pb95 jest tam najtańsza, przynajmniej tak wyczytałem na jednym portalu internetowych.
"Maupa"- człowiek uczy się cały czas, chociaż konotacje nieciekawe.
Kolego "Marsallah" rozumiem, że posiadasz któryś z tych samochodów, Porsche Panamera (4S, GTS, Turbo) zbiornik -100 l, Bentley Mulsanne-96 l, Ferrari F12 berlinetta-92 l, Mercedes S (500, 600, 65)-80 l, pełen szacun.
Niestety, w ogromnej większości ludzie posiadają auta wyposażone w zbiorniki o pojemności 40 -70 l, a na benzynie jak już napisałem ni hu,hu z Polski do Dalmacji nie dojedziesz, bo może nie zauważyłeś, ja cały swój trud opisywania przejazdu z Polski do Chorwacji poświęcam samochodom zasilanym benzyną.

Pozdrawiam.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.10.2018 11:59

zag napisał(a):Wracając do planowania, otóż w drodze do Chorwacji trzeba, nawet musi się gdzieś zatankować i często są to Węgry (z , czy bez planowania), tym bardziej, że Pb95 jest tam najtańsza, przynajmniej tak wyczytałem na jednym portalu internetowych.
Pozdrawiam.

Podobno o rzeczach oczywistych się nie dyskutuje. Dalej nie rozumiem :mrgreen: W każdym razie koniec z mojej strony :)
Użytkownik usunięty
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2018 12:00

zag napisał(a):Kolego "Marsallah" rozumiem, że posiadasz któryś z tych samochodów, Porsche Panamera (4S, GTS, Turbo) zbiornik -100 l, Bentley Mulsanne-96 l, Ferrari F12 berlinetta-92 l, Mercedes S (500, 600, 65)-80 l, pełen szacun.
Niestety, w ogromnej większości ludzie posiadają auta wyposażone w zbiorniki o pojemności 40 -70 l, a na benzynie jak już napisałem ni hu,hu z Polski do Dalmacji nie dojedziesz, bo może nie zauważyłeś, ja cały swój trud opisywania przejazdu z Polski do Chorwacji poświęcam samochodom zasilanym benzyną.


Mondeo ma 70 litrów ale to diesel. Fiat Ulysse 3.0 V6 miał (zresztą pozostałe wersje silnikowe też) ma 80 litrów. Na 80 litrach benzyny robił 800-900 km. Fakt - ja z południa Polski jestem... wymienione super auta na bank nie mają spalania niższego, niż 15 litrów na sto kilometrów... także zrobienie 800 km benzyniakiem jest do zrobienia a jeździłem Foką II z 1.6 i trzylitrowym minivanem.

Oczywiście, jak punkt startowy leży na południu Polski bo nie widzę, skąd jesteś :D

Poza tym, jak zapala się żółty żebrak to szuka się intensywnie stacji a nie jeździ na oparach ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.10.2018 12:05

jednak nie wytrzymałem :)
zag napisał(a):Drogi przyjacielu "bluesman" są też tacy ludzie którzy mieszkają w południowo wschodniej części naszego Kraju i ci dopiero maja przekichane. Stacje w Polsce przed granica to Dukla, lub Barwinek i nie wiem jak zdolna była by ta "małpa" (poprawna pisownia), to ni hu, hu nie przejedzie Słowacji i Węgier bez tankowania. (oczywiście mowa o samochodach zasilanych benzyną)
Taki ich smutny los.


Przekichane mają Ci z północno wschodniej strony patrz Gołdap. O Bąkałach i Maszutkinie nie wspomnę :mrgreen:
Mieszkam w południowo centralnej Polsce...(jakoś głupio to brzmi) :mrgreen: pierwsze tankowanie dopiero w Cro ok. 60km za granicą, a jeżdzę na benzynie bak 60l.

Pääkäyttäjä napisał(a):Poza tym, jak zapala się żółty żebrak to szuka się intensywnie stacji a nie jeździ na oparach ;)

odważny jesteś :) ja nigdy nie dopuszczam do takiej sytuacji :) zwłaszcza na autostradzie :) z tym, że ja cykorant jezdem :mrgreen:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 09.10.2018 12:39

Ja prawie zawsze dopuszczam do takiej sytuacji (w mojej miejscowości). Tankuję dopiero wtedy, aż mi się "komornik" zapali ;), a najlepiej jeszcze lubię wyjeździć z 50 km. Nie licząc drogi do i z Chorwacji, wtedy tankuję trochę wcześniej.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.10.2018 12:44

zag napisał(a):Kolego "Marsallah" rozumiem, że posiadasz któryś z tych samochodów, Porsche Panamera (4S, GTS, Turbo) zbiornik -100 l, Bentley Mulsanne-96 l, Ferrari F12 berlinetta-92 l, Mercedes S (500, 600, 65)-80 l, pełen szacun.
Niestety, w ogromnej większości ludzie posiadają auta wyposażone w zbiorniki o pojemności 40 -70 l, a na benzynie jak już napisałem ni hu,hu z Polski do Dalmacji nie dojedziesz, bo może nie zauważyłeś, ja cały swój trud opisywania przejazdu z Polski do Chorwacji poświęcam samochodom zasilanym benzyną.


Ja również piszę o dojeździe z PL do HR bez tankowania benzyniakiem. Na faktach, z autopsji. Choć przy obecnych cenach, jeżeli dyskutujemy li tylko z ekonomicznego punktu widzenia, nie ma to sensu - w 2018 wszędzie po drodze było chyba taniej niż w Chorwacji.

P.S. Wymienione przez Ciebie pojazdy mogą nie dać rady pokonać tej trasy bez międzytankowania, pomimo pojemnych baków...
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.10.2018 13:03

Trajgul napisał(a):Ja prawie zawsze dopuszczam do takiej sytuacji (w mojej miejscowości). Tankuję dopiero wtedy, aż mi się "komornik" zapali ;), a najlepiej jeszcze lubię wyjeździć z 50 km. Nie licząc drogi do i z Chorwacji, wtedy tankuję trochę wcześniej.


Jest mowa o Cro i o to tu chodzi jakbys nie wiedział :mrgreen: Zbędna prefacja 8O o Twojej pewnie zacnej miejscowości, oracja na końcu potwierdza co należy w trasie robić.
Ostatnio edytowano 09.10.2018 13:26 przez bluesman, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.10.2018 13:11

bluesman napisał(a):odważny jesteś :) ja nigdy nie dopuszczam do takiej sytuacji :) zwłaszcza na autostradzie :) z tym, że ja cykorant jezdem :mrgreen:


Rzadko kiedy do tego dopuszczam ;) Poza tym, po jakimś czasie znałem swoje auta i wiem, jaki jest ich zasięg ;) W Ibizie wiem, że jak mam siedem litrów rezerwy, to zrobię 200 km ;)

Generalnie, to nie powinno się jeździć na żebroku bo się można zdziwić ;)
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 09.10.2018 13:35

Może jestem człowiekiem małej wiary, może moja wiedza jest w tym zakresie znikoma i tylko ze zwykłej ciekawości, którym samochodem (benzyna) jadąc na wakacje jakieś 130 -140 km/h autostrada, przejedzie się z Polski do Dalmacji ( jeszcze zależy której części) jak napisał kolega "bluesman", w ogóle 1000 km. Przyznam szczerze całe życie jeżdżę benzyniakami i bez stresu dojechałem do 550 km, dalej do już mały poker.
Pod tym względem jedyny jaki miałem to Uno Fire 1.1, ale 650 - 700 km wymagał ponownego zasilenia, chociaż dawali mu ponad 800 km, osobiście nigdy nie sprawdziłem ( bardzo dobry samochód i lata 90 ubiegłego wieku bez internetu i komórek, a wino miało inny smak). Małe wyjaśnienie obecnie GV 2.4 l i chla jak smok, świadomy wybór, ale przyjemność z jazdy.
Ps. Z góry przepraszam, że ten temat poruszyłem w tym wątku. Mam nadzieje, że Rysio, Janusz , czy anakin tego nie skasują.
Z mojej strony to już wszystko, teraz czas na góry.

Pozdrawiam
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.10.2018 13:44

zag napisał(a):Może jestem człowiekiem małej wiary, może moja wiedza jest w tym zakresie znikoma i tylko ze zwykłej ciekawości, którym samochodem (benzyna) jadąc na wakacje jakieś 130 -140 km/h autostrada, przejedzie się z Polski do Dalmacji ( jeszcze zależy której części) jak napisał kolega "bluesman", w ogóle 1000 km. Przyznam szczerze całe życie jeżdżę benzyniakami i bez stresu dojechałem do 550 km, dalej do już mały poker.
Pod tym względem jedyny jaki miałem to Uno Fire 1.1, ale 650 - 700 km wymagał ponownego zasilenia, chociaż dawali mu ponad 800 km, osobiście nigdy nie sprawdziłem ( bardzo dobry samochód i lata 90 ubiegłego wieku bez internetu i komórek, a wino miało inny smak). Małe wyjaśnienie obecnie GV 2.4 l i chla jak smok, świadomy wybór, ale przyjemność z jazdy.
Ps. Z góry przepraszam, że ten temat poruszyłem w tym wątku. Mam nadzieje, że Rysio, Janusz , czy anakin tego nie skasują.
Z mojej strony to już wszystko, teraz czas na góry.

Pozdrawiam


Tak napisałem nie kolego ? zatem zacytuj gdzie 8O :evil:

Toyota Verso ( nie Corolla Verso), człowieku może "małej wiary" miasto Nowy Sącz :mrgreen:
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 09.10.2018 14:01

Kurcze, już pomylić się nie można, kolega" Marsallah". Drogi Przyjacielu jakiś nerwowy jesteś.
Co do tej Toyoty , wybacz ale "nekako ne znam"

Poz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.10.2018 14:58

Nie dość, że małej wiaryś, to jeszcze z rachunkami na bakier. Jeśli mam auto z bakiem 70 litrów, spalanie na trasie (przy spokojnej jeździe) na poziomie 7l/100 km, to dojadę z tej Polski do Dalmacji, czy nie? P.S. Spod granicy PL (Cieszyn/Zwardoń) do Zadaru jest około 900 km. Teraz chwytaj za kalkulator...
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 09.10.2018 15:36

anakin napisał(a):
mac30 napisał(a):Nie rozumiem dlaczego tak unikacie tankowania na Węgrzech, przecież tam mają tańsze paliwo niż w Chorwacji.

Tak?
Przy M7 za zbiornik LPG (45 l) zapłaciłem coś ponad 150,00 zł (nie chce mi się sprawdzać ile to było dokładnie).


Za LPG może i przepłaciłeś ale cena PB i Diesla na Węgrzech jest dużo niższa niż w Chorwacji.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.10.2018 15:39

mac30 napisał(a):
anakin napisał(a):
mac30 napisał(a):Nie rozumiem dlaczego tak unikacie tankowania na Węgrzech, przecież tam mają tańsze paliwo niż w Chorwacji.

Tak?
Przy M7 za zbiornik LPG (45 l) zapłaciłem coś ponad 150,00 zł (nie chce mi się sprawdzać ile to było dokładnie).


Za LPG może i przepłaciłeś ale cena PB i Diesla na Węgrzech jest dużo niższa niż w Chorwacji.

Tak jest w tym roku,ale nie było tak zawsze. :D
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 09.10.2018 15:45

W ubiegłym też było taniej. A jak wcześniej to nie pamiętam. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kto ma większy (bak) i kto może dłużej (jechać) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone