Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
mandarynka126
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandarynka126 » 24.07.2014 09:47

Witajcie,

Napisałam już tego posta w innym wątku, ale tam cisza się zrobiła, więc ponawiam go tu :)
Potrzebuję pomocy od osób które są w tej chwili w Ksamil, lub będą tam w najbliższym czasie. Po krótce opiszę sytuację w jakiej jestem. Znajoma poleciła mi hotel Meta, około miesiąca temu zarezerwowałam tam pokój poprzez stronę "holidaysinsaranda" kontakt był ok - przez około tydzień ustalaliśmy warunki, wybieraliśmy pokój, wpłaciłam zaliczkę i chciałam spokojnie czekać do rozpoczęcia urlopu 10 sierpnia.
Ostatnio jednak chciałam zadać jeszcze kilka pytań dotyczących wyposażenia w pokoju i cisza... zaczęłam się trochę niepokoić.
I tu chciałabym bardzo prosić o pomoc, czy ktoś w ramach spaceru mógłby podejść do tego hotelu i zorganizować dla mnie jakiś bezpośredni kontakt do nich (telefon, mail, cokolwiek)?
Nie mogę tu umieścić mapki z zaznaczonym hotelem, jeżeli ktoś będzie mógł mi pomóc to prześlę mapkę na prv.
sundayr70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sundayr70 » 31.07.2014 10:34

Mam wielką prośbę. Napiszcie jaką najlepszą drogą jechać przez słowację ze śląska. W tamtym roku jechałem przez Korbielów-Bańską -Zvolen- Sahy i trwało to wieki.
tofi156
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tofi156 » 31.07.2014 13:14

Zamierzam z małopolski jechać ale przez Chyżne. Dalej jak piszesz przez BB, Zvolen i Sahy.
To jest najkrótsza trasa jadąc z północy na południe Słowacji. Odcinek 200 km i 3,5h w zależności od warunków na trasie.
anja90
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anja90 » 01.08.2014 08:15

My jesteśmy z Piekar Śląskich. Kierowaliśmy się na Cieszyn, kawałek czeskimi drogami aż do Żyliny w Słowacji i dalej autostradą w kierunku Bratysławy. Może kilometrowo trasa dłuższa, ale nie męczyliśmy się jadąc krętymi i wąskimi drogami. Dziś ruszamy tą samą trasą cel Ksamil.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.08.2014 19:34

podpowiedzcie, gdzie znaleźć jakiś market w Ksamil z podstawowymi produktami: pieczywo, picie, słodycze...
a wcześniej gdzie bankomat?
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 01.08.2014 20:54

Sklepy sa pprostu wszedzie :)
Bankomaty dwa, jeden przy stacji bensynowej Kastrati i jeden przy banku Tirana. Oba przu glownej drodze, juz za pomnikiem czterech tanczacych.
Pozdrawiam z Ksamilu!
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.08.2014 21:17

dzięki serdeczne i chyba zazdroszczę...:p
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 01.08.2014 21:25

Przy pomniku 4 Tancerzy -supermarket Gjordeni - kupisz prawie wszystko, vis-a vis Tirana Bank (w kierunku na Burtint) supermarket Alfa - można płacić kartą !!! zakupy min. 1500 ALL, poza tym mnóstwo większych i mniejszych sklepów i sklepików

Pozdrawiam już z Węgier :( , w drodze z wakacji w Ksamil
Ostatnio edytowano 20.09.2016 14:17 przez przepioor, łącznie edytowano 1 raz
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 01.08.2014 21:55

Ksamil jest ok, aczkolwiek niestety na plazy lezy sie czlowiek na czlowieku i z tego wzgledu nienpolecalabym osobom, ktore jeszcze sie nie zdecydowaly.
Wczesniej bylam w Mali i Robit i tam bylo duzo luzniej, mimo ze nie tak urokliwie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.08.2014 21:56

ja planuję końcem września...powinno być pusto...
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 02.08.2014 00:04

Koniec wrzesnia to inna bajka, na pewno.
Zazdroszcze terminu, niestety u mnie niemozliwy z powodu szkllnych wakacji.
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 02.08.2014 04:48

Byłem początek lipca , było pustawo :D . Na drugi rok wracam :papa:
jo-asia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jo-asia » 02.08.2014 14:35

patrykdo napisał(a):Jestem w Ksamil od wczoraj ,przyjechalem z Orikum w ciemno - kwatere znalazlem przy slynnej pizzeri Malasi . Cena. 25 eur za 5 osob . Co do samego Ksamil to ciesze sie ze to tylko kilka dni . Plaze faktycznie zatloczone choc poradzilismy sobie znajdujac jakas dzika . Bankomat na stacji benzynowej nie dziala:(, Generalnie bardziej podobalo nam sie w Orikum - plaze w Orikum prawie puste moze 3_4 rodziny


Podpowiesz, gdzie ta dzika plaza?
patrykdo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) patrykdo » 02.08.2014 18:18

hm napisze tak jechałem do ostaniej plaży , czyli skręciłem w prawo z głownej drogi przy Banku Tirana dalej skręciłem w lewo i jechałem aż skonczyły sie wszystkie plaże aż ujrzałem taka polną rdzawą drogę po prawej stronie - z pewna obawą wjechałem na nia ( ale zobaczyłem dwa auta na śląskich blachach :) ) . dalej trzeba sie kawałek przejść i mamy dostęp do plaży
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 02.08.2014 19:49

a masz jakieś fotki z tej plaży
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Ksamil - Albania - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone