Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ksamil - Albania

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 20.07.2013 21:42

A, to faktycznie tylko lekko w górę. Bo już się zaniepokoiłem... :wink: To oznacza, że nadal jest atrakcyjnie cenowo. Super.
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 21.07.2013 11:08

Cześć wszystkim,
@ Mudzahid mam pytanie: Lori to która? my chodzimy w dół od pomniczka 4 Tancerzy i w prawo i biorą 200 ALL za leżak - fakt, w zeszłym roku dawali się namówić na dostawienie 3-ciego leżaka gratis -teraz nie :( Testowałeś może "dzikie" plaże na odcinku Sarande - Ksamil? Na zdjęciach Googla wyglądają całkiem całkiem

Pozdrawiam
Jacek
Mudzahid
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mudzahid » 21.07.2013 20:59

przepioor napisał(a):Cześć wszystkim,
@ Mudzahid mam pytanie: Lori to która? my chodzimy w dół od pomniczka 4 Tancerzy i w prawo i biorą 200 ALL za leżak - fakt, w zeszłym roku dawali się namówić na dostawienie 3-ciego leżaka gratis -teraz nie :( Testowałeś może "dzikie" plaże na odcinku Sarande - Ksamil? Na zdjęciach Googla wyglądają całkiem całkiem

Pozdrawiam
Jacek

Jeśli mówimy o pomniku 4 tancerzy ,to jest początek Ksamil, a Lori to ostatnia plaża ( przed Tirana Bank w prawo na skrzyżowaniu w lewo, przejeżdżamy obok straganów warzywno owocowych i cały czas prosto , po łuku w lewo później w prawo i prosto.. tak jak na plażę Laguna.
Dzikich plaż nie testowaliśmy, bo z dziećmi małymi, a one muszą mieć bezpiecznie (bez skał itp...) stąd tylko stacjonarne plażowanie..
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 21.07.2013 22:27

Dzięki za szybką odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanie czy udało Ci się znaleźć jakąś knajpkę, w której by podawali tradycyjne albańskie potrawy? (pomijam różne odmiany kebabów)
Mudzahid
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mudzahid » 22.07.2013 09:09

W samym Ksamil NIE, na "kontynencie" podczas podróży zajechaliśmy do jednej z przydrożnych restauracji , prosząc o menu powiedziano nam , że nie ma.. więc poprosiłem o tradycyjne albańskie danie. Otrzymałem kawał dobrze grillowanego mięsa z sałatką grecką i frytkami, oraz chlebkiem pita. Nie wiem czy to było tradycyjne danie ( jak u nas schabowy) .
Jedynie co to śniadania były tradycyjne.. Byrki z różnymi nadzieniami , a do popicia ich jogurto-maślanka, oraz petule z na słodko ( na plaży noszą tylko z czekoladą , ale wiem że podają również z miodem ).
p.s.
Do Ksamil polecam trasę przez Grecję.(trasa płatna , łącznie ok. 6,5 Euro) dłuższa, ale o wiele szybsza.
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 17.08.2013 23:18

Mudzahid napisał(a):Do Ksamil polecam trasę przez Grecję.(trasa płatna , łącznie ok. 6,5 Euro) dłuższa, ale o wiele szybsza.

To znaczy którędy?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.08.2013 06:55

przepioor napisał(a):
Mudzahid napisał(a):Do Ksamil polecam trasę przez Grecję.(trasa płatna , łącznie ok. 6,5 Euro) dłuższa, ale o wiele szybsza.

To znaczy którędy?

Thessaloniki -> Ioannina
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 18.08.2013 10:45

KarKoz napisał(a):Thessaloniki -> Ioannina

.. tyle to wiem :wink: ale jak dalej?? na Kakavie czy dalej autostradą do Igoumenitsy a potem przez Mavromati/Qafe Bote?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 18.08.2013 11:43

przepioor napisał(a):
KarKoz napisał(a):Thessaloniki -> Ioannina

.. tyle to wiem :wink: ale jak dalej?? na Kakavie czy dalej autostradą do Igoumenitsy a potem przez Mavromati/Qafe Bote?

Ja z Ksamil na Meteory jechałem przez Kakavie, było OK. Tym drugim przejściem nie jechałem, więc nie wiem jak tam droga itp.
marwyk
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 05.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) marwyk » 18.08.2013 15:56

Przez Qafe Bote droga do Sarnady ok, cały czas nowy asfalt
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 18.08.2013 17:25

marwyk napisał(a):Przez Qafe Bote droga do Sarnady ok, cały czas nowy asfalt

Potwierdzam, jechałem w zeszłym roku i było OK.
Czyli tak - przez Kakavie troszkę bliżej, ale serpentyny na trasie do Sarandy koło Jorgucat
Przez Qafe Bote trochę dalej ale jazda jak po stole :wink:
A propos - czy na odcinku Joanina - Igoumenitsa są jakieś opłaty? Ze strony autostrady Egnatia Odos http://www.egnatia.eu/page/default.asp?la=2&id=3429
wynika, że ostatnia bramka jest koło Ioaniny...
Ostatnio edytowano 22.11.2013 12:39 przez przepioor, łącznie edytowano 1 raz
Mudzahid
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mudzahid » 18.08.2013 22:43

W tym roku jak jechaliśmy do domu to przez Kakavia do Ioannina . Tuż za wjazdem na autostradę w Ioannina mijałem nieczynny punkt poboru opłat za przejazd autostradą ( wszystko było już gotowe, budki, szlabany itp) więc niedługo pewnie otworzą ..
Wypuszczając się do Igoumenitsy jechaliśmy przez Quafe Bote . Droga dobra . Tylko przejście graniczne w nocy bodajże jest nie czynne.
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 26.12.2013 13:09

Huraaaa termin na wyjazd wyznaczony będzie to 6 lipca , na razie żona jeszcze nie jest do końca przekonana dlatego proszę o wszelkie informację na temat Ksamil typu jak najlepiej jechać i oczywiście o noclegach . Będę wdzięczny za wszystkie sugestie , może ktoś wybiera się w tym samym terminie . Pozdrawiam
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 26.12.2013 23:00

jerry.ie napisał(a):Huraaaa termin na wyjazd wyznaczony będzie to 6 lipca , na razie żona jeszcze nie jest do końca przekonana dlatego proszę o wszelkie informację na temat Ksamil typu jak najlepiej jechać i oczywiście o noclegach . Będę wdzięczny za wszystkie sugestie , może ktoś wybiera się w tym samym terminie . Pozdrawiam

Wydaje mi się, że większy odzew będzie jeśli założysz nowy wątek :wink: Ja niestety nie pomogę bo w przyszłym roku również jadę do Albanii , pierwszy raz. Ale w sierpniu.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 27.12.2013 08:12

Najlepiej (w sensie najszybciej) dotrzesz przez Grecję. O noclegi się nie martw, w Ksamil jest pełno kwater...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria



cron
Ksamil - Albania - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone