Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Ksamil - Albania

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
balkanyrudej
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) balkanyrudej » 28.08.2014 08:05

Generalnie droga do Elbasanu jest żmudna bo dość kręta, wąska, całkiem widokowa, ale szybko się na niej nie pojedzie.
Od Rogozhine do Vlory jedzie się całkiem szybko, a z Vlory do Himare to już droga przez Llogarę (na którą się dość mocno droga w górnej partii, przed przełęczą popsuła) i w dół, wzdłuż wybrzeża (też nie jest za szybka, w szczególności na przejazdach przez miejscowości). Ja bym liczyła dłuższy czas przejazdu na tej trasie (nie wiem jakiego dnia będziesz jechał, ale w weekendy będzie się korkować na wybrzeżu, mimo że to już po sezonie, to Albańczycy nadal chcą się kąpać w morzu).
Pozdrawiam,
ruda z Bałkanów według Rudej
tofi156
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tofi156 » 28.08.2014 12:59

Zamierzamy wyjechać z chrzanowa ( koło Krakowa ) w środę rano. Przejechać około 1000 km. Następnie nocleg tranzytowy w miejscowość Nisz ( Serbia ). W czwartek rano ciąg dalszy. Kurcze 7 godzin sama Albania a jeszcze trzeba przejechać przez Macedonię i trochę Serbii. Pewnie wyjdzie koło 12 h odcinek 650 km :(
przepioor
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 28.08.2014 13:03

Nie mam niestety :( śladów GPS z zeszłego roku ale sprawdzę zapisy z kamerki samochodowej od której do której dokładnie jechaliśmy na odcinku granica MK/AL - Himare
balkanyrudej
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) balkanyrudej » 28.08.2014 14:23

tofi156 napisał(a):Zamierzamy wyjechać z chrzanowa ( koło Krakowa ) w środę rano. Przejechać około 1000 km. Następnie nocleg tranzytowy w miejscowość Nisz ( Serbia ). W czwartek rano ciąg dalszy. Kurcze 7 godzin sama Albania a jeszcze trzeba przejechać przez Macedonię i trochę Serbii. Pewnie wyjdzie koło 12 h odcinek 650 km :(

Akurat za Nisem zaczyna się najgorszy fragment drogi na granicę z Macedonią, bo co chwila są objazdy, przejazdy przez wiochy, wąsko, tiry i inne atrakcje. Jechaliśmy tamtędy w piątek w nocy i było mało sympatycznie. Jedzie się w tempie tego, kto prowadzi z przodu i tyle.
Przez Macedonię jedzie się w miarę sprawnie (choć my w tym roku postanowiliśmy się przejechać drogą wzdłuż Mavrowa, gdzie miało byś super widokowo, a szczerze mówiąc 80% dróg w Albanii ma lepsze widok. No ale pomachaliśmy wirtualnie Korabowi, którego zdobywaliśmy od albańskiej strony i jakoś dotarliśmy do Skopje.
W ogóle ciekawostka, ile razy na bramkach na autostradzie chcieliśmy płacić kartą, tyle razy byliśmy przepuszczani bez płacenia ;)
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.08.2014 17:03

przepioor napisał(a):Jechałem w tym roku i tak i tak. Od Shkalle, jadąc w kierunku Butrintu - jest dość długi odcinek kiepskiej drogi gruntowej (straszny kurz!) a potem osławiony prom (500ALL lub 3E)

chodzi ci o Shkalle czy Shendelli?
tofi156
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tofi156 » 28.08.2014 18:53

Chyba dodatkowy nocleg zrobimy nad jeziorem Ochrydzkim i dopiero rano wyjedziemy w dalszą drogę.
Zawsze to krótszy odcinek do przejechania. Będziemy mieć więcej czasu na znalezienie noclegu w Himare.
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 28.08.2014 19:10

balkanyrudej napisał(a): (choć my w tym roku postanowiliśmy się przejechać drogą wzdłuż Mavrowa, gdzie miało byś super widokowo, a szczerze mówiąc 80% dróg w Albanii ma lepsze widok.

niby o gustach się nie dyskutuje, ale... jechałem w drugą stronę - z Ochrydy na Skopje przez Mavrovo i była to jedna z ciekawszych, jak dla mnie, widokowo tras na Bałkanach. Zatrzymywałem się co chwila na zdjęcia...
przepioor
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 28.08.2014 19:14

Sol-Wagon napisał(a):
przepioor napisał(a):Jechałem w tym roku i tak i tak. Od Shkalle, jadąc w kierunku Butrintu - jest dość długi odcinek kiepskiej drogi gruntowej (straszny kurz!) a potem osławiony prom (500ALL lub 3E)

chodzi ci o Shkalle czy Shendelli?

To trasa przez Butrint: https://www.google.pl/maps/dir/39.76900 ... !3e0?hl=pl
a to przez Sarande:
https://www.google.pl/maps/dir/39.76976 ... !3e0?hl=pl
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.08.2014 19:43

zerknijcie na ksamil.gr / book online (po lewej):
np. Room3:
Month 1 x Sat 1 x Sun 1 x Mon 1 x Tue 1 x Wed 1 x Thu 6 Night(s)
Sep - Oct €15.01 €15.01 €15.01 €15.01 €0.00 €0.00 €60.04
czy te "zera" oznaczają, że w tych dniach jest zarezerwowany już?
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.08.2014 06:47

czy ktoś poleci kwaterę dla 2 osób z aneksem kuchennym na Pd Albanii? od Ksamil do Himare...
a może ktoś tam jest i może mi zarezerwować?
2 apartamenty kilka dni nie odpowiadają na e-maile...
tofi156
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tofi156 » 30.08.2014 07:50

Znajoma wróciła z Sarandy w piątek. Podobno drogo wołają za apartamenty. Po 3 godzinach szukania znaleźli blisko morza za 40 Euro ( 2dorosłe + 2 dzieci ) jeden pokój z łazienką bez aneksu kuchennego. Więc żadna rewelacja. Coś lepszego o większym standardzie 50-70 euro. Był sierpień więc pełnia sezonu. Mam nadzieje że we wrześniu będzie o wiele taniej.
przepioor
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 30.08.2014 08:02

Sol-Wagon napisał(a):czy ktoś poleci kwaterę dla 2 osób z aneksem kuchennym na Pd Albanii? od Ksamil do Himare...
a może ktoś tam jest i może mi zarezerwować?
2 apartamenty kilka dni nie odpowiadają na e-maile...

Wysłałem info na priv
balkanyrudej
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) balkanyrudej » 30.08.2014 09:56

Pudelek napisał(a):niby o gustach się nie dyskutuje, ale... jechałem w drugą stronę - z Ochrydy na Skopje przez Mavrovo i była to jedna z ciekawszych, jak dla mnie, widokowo tras na Bałkanach. Zatrzymywałem się co chwila na zdjęcia...

Jak się przez półtora tygodnia siedzi w Albanii, to ta droga przez Mawrowo jest naprawdę słaba. Inna sprawa, że akurat trafiliśmy na zwózkę drewna i wlekliśmy się za wielkimi ciężarówkami, z których co chwila spadały jakieś mniejsze fragmenty drzew, co nie było zbyt przyjemnym doświadczeniem. Zasadniczo według mnie są ciekawsze i ładniejsze drogi na Bałkanach.
W Macedonii też są ciekawsze pod kątem widokowym trasy, choćby przejazd z Prespy przez Galicicę do Ohrydzkiego Jeziora.
Pudelek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 31.08.2014 22:07

przejazd przez Calicicię to droga górska, więc ciężko porównywać ją z trasą, która biegnie zwykle w dolinach. I oczywiście trudno porównywać trasy albańskie z macedońskimi pod względem widokowości...
bzyq74
Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 01.09.2014 11:00

Sol-Wagon napisał(a):czy ktoś poleci kwaterę dla 2 osób z aneksem kuchennym na Pd Albanii? od Ksamil do Himare...

wygugluj "rent holiday homes albania" - sporo tego w Sarande/Ksamil
Sol-Wagon napisał(a):.. .2 apartamenty kilka dni nie odpowiadają na e-maile...

Pisz emaile do większej ilości apartamentów.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???