Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karus
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 28.09.2018 07:23

Marsallah - no to się nieźle rozstrzelali... lepiej by porządną obwodnicę z prawdziwego zdarzenia zrobili a tak to wporwadzają cały ruch płn-południe praktycznie do miasta...
pzdr
Pääkäyttäjä
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2762
Dołączył(a): 11.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pääkäyttäjä » 28.09.2018 07:57

karus napisał(a):Kosztowo i jeżeli chodzi luz to na bank autobus, niczym się nie musisz przejmować. Co do parkingów to nie wierze, że nie da rady gdzieś zaparkować za free. Szukaj noclegu gdzieś kawałek dalej od centrum (np. przez airbnb) i parking powinien być. Sam się planuje jakoś do Wiednia wybrać ale z dziećmi to jednak tylko samochód.
pzdr


W Wiedniu od jakiegoś czasu jest to niemożliwe, tak się tu pozmieniało. Płatne parkowanie w ścisłym centrum to już max do 2h-3h i to za cenę jednego euro z groszami więc absolutnie się nie opłaca - cenowo i czasowo (zarówno postój w Kurzparkzone jak szukanie miejsca...). W weekend bardziej ale jest tych miejsc coraz mniej. Jak chcesz za darmoszkę stać, to na obrzeżach tylko po co... Z drugiej strony zawsze można zostawić auto za trzy euro z hakiem na jakimś P+R i kupić bilet na metro.

karus napisał(a):Marsallah - no to się nieźle rozstrzelali... lepiej by porządną obwodnicę z prawdziwego zdarzenia zrobili a tak to wporwadzają cały ruch płn-południe praktycznie do miasta...
pzdr


Nooo, nie do końca masz rację a Wiedeń poza sezonem jest znośnym miastem tranzytowym.
karus
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 28.09.2018 10:01

@Pääkäyttäjä - tak wiem, że poza sezonem da się przejechać w miarę sprawnie przez Wiedeń czego sam doświadczyłem ostatnio jadąc we Wrześniu do Cro z Cro, zero korków. Niemniej co to za obwodnica, która wprowadza ruch ze wszystkim konsekwencjami tego (hałas, spaliny itp.) prawie do centrum miasta... pomijam już fakt ograniczeń do 80km/h... Tak bogaty kraj powinien mieć obwodnicę jak np Wrocław ma AOW - tak to jest obwodnica : )
Pozdrawiam
Pääkäyttäjä
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2762
Dołączył(a): 11.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pääkäyttäjä » 28.09.2018 10:51

karus napisał(a):@Pääkäyttäjä - tak wiem, że poza sezonem da się przejechać w miarę sprawnie przez Wiedeń czego sam doświadczyłem ostatnio jadąc we Wrześniu do Cro z Cro, zero korków. Niemniej co to za obwodnica, która wprowadza ruch ze wszystkim konsekwencjami tego (hałas, spaliny itp.) prawie do centrum miasta... pomijam już fakt ograniczeń do 80km/h... Tak bogaty kraj powinien mieć obwodnicę jak np Wrocław ma AOW - tak to jest obwodnica : )
Pozdrawiam


Jeżeli na myśli masz A23, to ona niezupełnie przechodzi przez centrum - omijają je (wyjątkiem jest A1, która kończy się wśródmieściu). To, co jest najbliżej centrum - w linii prostej cca 5 km, schowane jest do tunelu. Ograniczenie prędkości na tych drogach do 80 km/h ma jeden cel, jak wszędzie w takich przypadkach - zmniejszenie zanieczyszczenia i hałasu. Dużo też dało otwarcie jakiś czas temu, S1.

Ten bogaty kraj nie zdecydował się na żadne rozwiązanie ponieważ samo wybudowanie jednego z proponowanych w wariancie tunelu, kosztowałoby co najmniej 2 mld euro i wymagałoby przekopania się przez park narodowy i Dunaj. To, że się jest bogatym nie oznacza, żeby bezmyślnie wydawać kasę na wątpliwą inwestycję. Wiedeń jest specyficzny.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1830
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.09.2018 12:37

Huh, chyba jestem zatem jedynym, który nie spotkał się ze zjawiskiem pn. "korki na obwodnicy Wiednia". Oczywiście jeżdżę od Bratysławy S1. Stosunkowo najludniej było na A4 w drodze do Wiednia w piątek 29.06, ale jakoś poszło - bez stania, tylko wolniej się jechało.
Pääkäyttäjä
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2762
Dołączył(a): 11.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pääkäyttäjä » 28.09.2018 12:43

Marsallah napisał(a):Huh, chyba jestem zatem jedynym, który nie spotkał się ze zjawiskiem pn. "korki na obwodnicy Wiednia". Oczywiście jeżdżę od Bratysławy S1. Stosunkowo najludniej było na A4 w drodze do Wiednia w piątek 29.06, ale jakoś poszło - bez stania, tylko wolniej się jechało.


Wracałem 3.08 (piątek) i wlokłem się już od Wiener Neustadt aż do Wolkersdorf :mrgreen: A w stronę Schwechat faktycznie jakby mniej ludzi :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1830
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.10.2018 13:52

Sam widzisz...jeździć na Bratysławę i korki same znikają ;)
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagiKorki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 612
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018