Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 19.08.2018 21:04

yautja napisał(a):Wydaje mi się, że tajemnica korków na bramkach gotówkowych tkwi w tym, że żadna nawigacja nie prowadzi domyślnie przez bramki do płatności kartą a ludzie wklepują w GM punkt docelowy i w drogę...


Pozwolę się nie zgodzić - akurat w czwartek mnie navi prowadziło do bramek do płatności kartą na obwodnicy Zagrzebia, a akurat miałem przygotowaną gotówkę. Na szczęście w porę się zorientowaliśmy.

Jednak widziałem, że na bramkach do płatności kartą dużo szybciej szła kolejka - można powiedzieć, że jej tam nie było.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 19.08.2018 22:04

wielbiciel napisał(a):
bracik001 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Gregoru napisał(a):......W Lucko byliśmy koło 13.30 i na płatności kartą nie było źle - jakieś 15 minut. Mam pytanie - czy przy płatności kartą jest drożej? Jest jakaś inna taryfa? Nie rozumiem tej różnicy w długości kolejek


Opłata ta sama , wiesz ja też tego nie rozumiem .... i chyba nikt na tym forum. Może ludziom kuny zostają?


Niedziela 17.00 HRT w komikatach o ruchu podaje, że bramki Lučko gotówkowe kierunek Zagrzeb na bieżąco. Za to na bramkach dla płacących kartą: 1 km korka.

Przecież od zjazdu jest tam może z 250-300 metrów... trochę to nie pasuje.
Załączniki:
cam.jpg
Tak to mogło wyglądać
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 19.08.2018 22:16

wookie1982 napisał(a):Załamały mnie Czechy w poprzednią niedzielę. Jechaliśmy ze Znojmo w kierunku Pragi. W pewnym momencie nawigacja pokazała, że jest szybsza droga o pół godziny. Chyba się jej coś przegrzało, ale w ciemno zaakceptowałem wybór... Tylu remontów, czerwonych świateł itd to ja w centrum Warszawy nie widziałem. Szok. W każdym razie jechaliśmy przez Nymburk..

Może się czepiam ale piszesz że jechałeś od Znojmo w kierunku Pragi a potem że jechałeś przez Nymburk. Jakim cudem?
A może jechałeś od Znojmo na Mlada Boleslav? I jak możesz to rozwiń swoją wypowiedź bo za 2 tygodnie miałem tamtędy lecieć zamiast autostrady.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 19.08.2018 23:10

Pytanie nie jest do mnie ale podzielę się swoim doświadczeniem. Jechałem ze Znojmo przez Pragę i Mlada Bolesław tydzień temu autostradą . Nie ma dramatu, jest kilka zwężeń z ograniczoną prędkością do 80 ale ruch był płynny. Duży wpływ na to miał fakt, że była to niedziela ale moim zdaniem nie warto kombinować.
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 20.08.2018 06:42

angrius napisał(a):Hej. Czy jechał ktoś z Was kiedyś we wrześniu do Cro? ja wyjeżdżam 4 o 21 z Zabrza. Myślę, że raczej nie powinno być korków? Zgadza się? A powrót 15 września. Jak trasa wygląda we wrześniu?


Hej,
Ja w zeszłym roku jechałem we wrześniu do Cro. Wyjeżdżaliśmy 04.09 (sobota) o godz. 22:30 z Śląska i w Gradac byliśmy 05.09 ok. godz 14:00. Trasa przez Słowację i Węgry. Korków nie było, i bardzo mały ruch. Trochę długo jechaliśmy, ale to z racji tego, ze był to nasz pierwszy wyjazd tak daleko autem i nie znaliśmy trasy. No i plus taki ze mało turystów we Wrześniu w Chorwacji. Aktualnie jestem w Chorwacji - w tym samym miejscu co w zeszłym roku, i turystów prawie jak nad Polskim morzem. Ostatni raz pojechałem do Cro w okresie wakacyjnym.
Jeśli chodzi o powrót to wracaliśmy w zeszłym roku w Czwartek tez przez Słowację i Węgry. Wyjazd o godz 19:00 i na Śląsku byliśmy około godz 13:00. Korki jedynie jakie były to w Bratysławie, a tak to spoko. Tez długo jechaliśmy, ale to dlatego ze miałem pare drzemek na parkingu.

Ps. Jak masz jakieś pytania, to pisz na PW. Z chęcią udzielę pomocy, tak jak to mi udzielano w zeszłym roku :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10902
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2018 06:59

angrius napisał(a):Hej. Czy jechał ktoś z Was kiedyś we wrześniu do Cro? ja wyjeżdżam 4 o 21 z Zabrza. Myślę, że raczej nie powinno być korków? Zgadza się? A powrót 15 września. Jak trasa wygląda we wrześniu?


skoro jest trochę wątków o wrześniu na forum tzn. że ludzie jeżdżą do Cro w tym okresie :roll: i jest w większości pustawo na drogach;
w "wąskich gardłach" jak Bratysława czy Wiedeń itp. zawsze może być spowolnienie lub jakiś wypadek w innym miejscu, który przykorkuje, ale w większości nie napotkałem żadnych korków w tym czasie na różnych wariantach dróg
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 20.08.2018 08:55

Crocodyl napisał(a):Pytanie nie jest do mnie ale podzielę się swoim doświadczeniem. Jechałem ze Znojmo przez Pragę i Mlada Bolesław tydzień temu autostradą . Nie ma dramatu, jest kilka zwężeń z ograniczoną prędkością do 80 ale ruch był płynny. Duży wpływ na to miał fakt, że była to niedziela ale moim zdaniem nie warto kombinować.

Dzięki za odpowiedź, z uwagi na roboty drogowe chciałem jechać z Mlada Boleslav przez Kolin na Znojmo no ale skoro mówisz że nie ma tragedii to może się skuszę na autostradę. Jest tylko jedno ale jadę w piątek, w ostatni weekend wakacji.
A jak droga z autostrady do Znojmo?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 20.08.2018 09:15

[quote="bracik001"Niedziela 17.00 HRT w komikatach o ruchu podaje, że bramki Lučko gotówkowe kierunek Zagrzeb na bieżąco. Za to na bramkach dla płacących kartą: 1 km korka.[/quote]

Piekło zamarzło... czyżby ludzie się nauczyli używać karty? :mrgreen:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 20.08.2018 09:42

Mak1 napisał(a):
Crocodyl napisał(a):Pytanie nie jest do mnie ale podzielę się swoim doświadczeniem. Jechałem ze Znojmo przez Pragę i Mlada Bolesław tydzień temu autostradą . Nie ma dramatu, jest kilka zwężeń z ograniczoną prędkością do 80 ale ruch był płynny. Duży wpływ na to miał fakt, że była to niedziela ale moim zdaniem nie warto kombinować.

Dzięki za odpowiedź, z uwagi na roboty drogowe chciałem jechać z Mlada Boleslav przez Kolin na Znojmo no ale skoro mówisz że nie ma tragedii to może się skuszę na autostradę. Jest tylko jedno ale jadę w piątek, w ostatni weekend wakacji.
A jak droga z autostrady do Znojmo?

Tam jest trochę gorzej. Jest kilka wachadeł gdzie w dzień powszedni może się korkować, jedzenie się także przez kilka pipidówek i tam także nie pogonisz. Ogólnie ja osobiście jechał bym przez Brno i Mikulow ale to zależy od Twoich planów na dalszą drogę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.08.2018 10:09

Greg3136 napisał(a):
yautja napisał(a):Wydaje mi się, że tajemnica korków na bramkach gotówkowych tkwi w tym, że żadna nawigacja nie prowadzi domyślnie przez bramki do płatności kartą a ludzie wklepują w GM punkt docelowy i w drogę...


Pozwolę się nie zgodzić - akurat w czwartek mnie navi prowadziło do bramek do płatności kartą na obwodnicy Zagrzebia, a akurat miałem przygotowaną gotówkę. Na szczęście w porę się zorientowaliśmy.

Jednak widziałem, że na bramkach do płatności kartą dużo szybciej szła kolejka - można powiedzieć, że jej tam nie było.


Ten wpis świadczy, że się jednak nie nauczyli

Jak widać, w porę się zorientował i zapewne pojechał na gotówkowe a później zaobserwował, że kolejki na "karcianych" nie było :)

Ciekawe czy za rok też przygotuje gotówkę :)
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 22.08.2018 11:09

Pewne okoliczności sprawiły, że dojazd do Rogoznicy zaplanowaliśmy na ostatnią sobotę tj. 18.08. Niestety układ urlopów u żony w pracy sprawił, że inaczej się nie dało. Trochę się ludzilem, że może już końcówka sezonu i jakoś to będzie. Na próżno. Z miejsca noclegu, czyli okolic Mariboru, do węzła Bosiljevo, czyli 180 kilometrów jechaliśmy 4,5 godziny. W drugą stronę korek do tunelu Sv.Rok miał długość 20 kilometrów. Pierwszy i ostatni raz jechałem w weekend. O ile nie dziwily korki na bramkach i przy zwezkach, o tyle na A1 między Zagrzebiem a Karlovcem, kilka razy były korki znikąd. Po prostu wszystko stawało, po czym po kilkunastu minutach ruszało złówim tempem.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 22.08.2018 11:41

luk006 napisał(a):Pewne okoliczności sprawiły, że dojazd do Rogoznicy zaplanowaliśmy na ostatnią sobotę tj. 18.08. Niestety układ urlopów u żony w pracy sprawił, że inaczej się nie dało. Trochę się ludzilem, że może już końcówka sezonu i jakoś to będzie. Na próżno. Z miejsca noclegu, czyli okolic Mariboru, do węzła Bosiljevo, czyli 180 kilometrów jechaliśmy 4,5 godziny. W drugą stronę korek do tunelu Sv.Rok miał długość 20 kilometrów. Pierwszy i ostatni raz jechałem w weekend. O ile nie dziwily korki na bramkach i przy zwezkach, o tyle na A1 między Zagrzebiem a Karlovcem, kilka razy były korki znikąd. Po prostu wszystko stawało, po czym po kilkunastu minutach ruszało złówim tempem.

Doświadczyłem tego w 2013 (cel: wyspa Murter) i się prawie wykończyłem żółwim tempem, dlatego w 2015 (cel: wyspa Pag), gdy między Zagrzebiem i Karlovacem stałem w korkach "znikąd", zrezygnowałem z autostrady i pojechałem "starą drogą nr 1" i było o kilka godzin szybciej niż autostradą (pisałem zresztą o tym w innym miejscu) i takie rozwiązanie polecam :D, ale mam nadzieję, że nie wszyscy skorzystają, bo wtedy "jedynka" też się zakorkuje :lol:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.08.2018 12:24

luk006 napisał(a):Trochę się ludzilem, że może już końcówka sezonu i jakoś to będzie. Na próżno. Z miejsca noclegu, czyli okolic Mariboru, do węzła Bosiljevo, czyli 180 kilometrów jechaliśmy 4,5 godziny. W drugą stronę korek do tunelu Sv.Rok miał długość 20 kilometrów.


Kiedy rok temu - 2 września - wjeżdżaliśmy do Chorwacji, wracających z urlopu było tak dużo, że zatwardzenie do bramek w Lucko miało 50 km. Dlatego przezornie w tym roku jadąc w szczycie sezonu, wybrałem czwartki i trasę przez Węgry. Nie do końca mi się podobała, ale faktem jest, że korków nie uświadczyłem. Polecam jazdę w środku tygodnia o ile to oczywiście możliwe, bo wiadomo, że nie każdy może wybrać sobie taki termin.
Ostatnio edytowano 22.08.2018 14:22 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 22.08.2018 13:50

Ja tez w zeszłym roku w lipcu w sobotę z poznania do Orebic łącznie 22 godziny
Pierwszy dzień za Wiedeń zabrał 9 godzin
Drugi z Wiednia do Orebic 13 godzin
W tym roku jadę od wtorku do poniedziałku
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 22.08.2018 17:30

luk006 napisał(a):Pewne okoliczności sprawiły, że dojazd do Rogoznicy zaplanowaliśmy na ostatnią sobotę tj. 18.08. Niestety układ urlopów u żony w pracy sprawił, że inaczej się nie dało. Trochę się ludzilem, że może już końcówka sezonu i jakoś to będzie. Na próżno. Z miejsca noclegu, czyli okolic Mariboru, do węzła Bosiljevo, czyli 180 kilometrów jechaliśmy 4,5 godziny. W drugą stronę korek do tunelu Sv.Rok miał długość 20 kilometrów. Pierwszy i ostatni raz jechałem w weekend. O ile nie dziwily korki na bramkach i przy zwezkach, o tyle na A1 między Zagrzebiem a Karlovcem, kilka razy były korki znikąd. Po prostu wszystko stawało, po czym po kilkunastu minutach ruszało złówim tempem.

Jaką drogą zmierzałeś do Rogoznicy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 605
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone