Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.03.2014 21:09

Korki są do CRO z piątku na sobotę i część soboty.
Dotyczy to granicy, wjazdu na autostradę od strony Mariboru oraz w Zagrzebiu w kierunku na zachód i południe.

Do RP od sobotniego południa do wieczora oraz zawsze w niedzielne popołudnia.
Dotyczy to Zagrzebia na wlocie od strony zachodniej i przed granicą w kierunku na Maribor.


Czytajcie ten post zanim pierdylion razy zapytacie o to samo. :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2014 21:31

He, he na granicy i bramkach dłużej jak 10 minut nigdy nie stałem :P jakoś tak wyszło :wink:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 28.03.2014 21:40

Jack Daniels masz problemy z " czytaniem ze zrozumieniem" ?
Przecież ani razu nie jechałeś w dni korkujące się.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2014 21:44

Michalm2012 napisał(a):Jack Daniels masz problemy z " czytaniem ze zrozumieniem" ?
Przecież ani razu nie jechałeś w dni korkujące się.

Nie! doskonale czytam i rozumiem :P a co pisać nie można, opisałem swoją bez korkową drogę :mrgreen: a co do korków, to nie znasz dnia ani godziny kiedy korek powstanie :wink:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 28.03.2014 21:55

lechocz napisał(a):Jako nowicjusz, planujący wyjazd w połowie czerwca i na dodatek w nocy z piątku na sobotę, mam pytanie do bardziej obytych w sprawach podróży do Chorwacji.

Otóż, jak wygląda sprawa z korkami właśnie w połowie czerwca? Jak myślę, to dopiero początek sezonu więc nie powinno być źle. Ale to tylko moje domniemania nie poparte praktyką. Dlatego proszę o opinię bardziej obytych w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi. :D


Nie ma reguł. W czerwcu też możesz się natknąć na wzmożony ruch związny np. z długim weekendem w CRO (Boże Ciało, Święto Państwowości) oraz Austrii/Słowenii i związanymi z tym korkami. Ja tak kiedyś swoje odstałem przed Macelj wracając ok. 25.06. Najlepiej ściągnij sobie na smartfona aplikację HAKu z podglądem kamer z newralgicznych miejsc (granice, Lucko). Wtedy będziesz mógł na bieżąco podejmować decyzję o wyborze optymalnej trasy :papa:
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 28.03.2014 22:28

FUX napisał(a):Korki są do CRO z piątku na sobotę i część soboty.
Dotyczy to granicy, wjazdu na autostradę od strony Mariboru oraz w Zagrzebiu w kierunku na zachód i południe.

Do RP od sobotniego południa do wieczora oraz zawsze w niedzielne popołudnia.
Dotyczy to Zagrzebia na wlocie od strony zachodniej i przed granicą w kierunku na Maribor.


Czytajcie ten post zanim pierdylion razy zapytacie o to samo. :roll:


FUX, ale zgodzisz się, że czerwiec jest terminem jeszcze dość specyficznym, podobnie jak wrzesień. Stąd moje pytanie wcześniej o ostatni weekend czerwcowy. Po co te nerwy? :mrgreen:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 29.03.2014 00:37

bobemce napisał(a):
FUX, ale zgodzisz się, że czerwiec jest terminem jeszcze dość specyficznym, podobnie jak wrzesień. Stąd moje pytanie wcześniej o ostatni weekend czerwcowy. Po co te nerwy? :mrgreen:


Podejrzewam, że kiedy czyta się to samo pytanie zadane po raz n-ty na tym forum (jakby ten czerwiec był inny od czerwca zeszłorocznego i jeszcze wcześniejszego) to czcionka sama rośnie i czerwienieje ;)

Przyjacielu nie przejmuj się pierdołami, jedź do Chorwacji, baw się w najlepsze i tyle.
Pozdrav iz Piątkowa ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.03.2014 10:34

kierowca firmowy jechał w ubiegły weekend z Rijeki i stał 1g w korku na A1 w okolicy Karlovca, było jakieś zda(e)rzenie, którego de facto nie zauważył :roll:
powiesz jednemu z drugim, że korków nie będzie, a tu zonk...
Ostatnio edytowano 29.03.2014 22:50 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 29.03.2014 22:23

To może nie o korkach,ale jak jest z przejazdem przez Wiedeń w soboty?Chodzi o poranny szczyt(6-8).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.03.2014 22:30

Nie ma, jak jedziesz autostradą :D

Korki we Wiedniu czasem są, ale na ulicach w centrum, gdy zjedzie się z autostrady.

Zresztą w sobotę rano jest zdecydowanie lepiej niż od poniedziałku do piątku :D

PS: na każdej trasie może być wypadek i wtedy korki tworzą się szybko, ale tego nikt nie przewidzi.

Tak jak napisał Fux ----> poza sobotami w sezonie szansa na na długie stanie w korkach jest mała i nie ma co zamartwiać się na zapas :D


Nie wpadajmy w korkoparanoję 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.03.2014 11:55

Z mojego doświadczenia: w zeszłym roku jechałem nocą, z piątku na sobotę, pierwszy weekend lipca. Granicę SLO-HR przekraczałem w Cvetlin (za namową niektórych z cro.pl :) ). W okolicach Zagrzebia byłem wczesnym rankiem i gdyby nie dwa zdarzenia drogowe, nie trafiłbym na korki aż do zjazdu na Makarską. Za to parkingi przy autostradzie pełne!!!
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 31.03.2014 14:13

Witam Wszystkich.
Czytam o tych korkach do Cro i aż się boję wyjazdu ponieważ wybieram się pierwszy raz a chce wyjechać 14.08 a być w CRO 15.08 wtedy jest Święto tak jak i u nas więc spodziewam się korków już w czwartek 14 może coś doradzicie chce jechać przez Słowację i Węgry i gdzieś po drodze stanąć na drzemkę. Pozdrawiam
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 31.03.2014 21:54

Lis-Witalis napisał(a):Witam Wszystkich.
Czytam o tych korkach do Cro i aż się boję wyjazdu ponieważ wybieram się pierwszy raz a chce wyjechać 14.08 a być w CRO 15.08 wtedy jest Święto tak jak i u nas więc spodziewam się korków już w czwartek 14 może coś doradzicie chce jechać przez Słowację i Węgry i gdzieś po drodze stanąć na drzemkę. Pozdrawiam

Przeczytaj pierwszy post tego tematu
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 01.04.2014 16:29

Michalm2012 napisał(a):
Lis-Witalis napisał(a):Witam Wszystkich.
Czytam o tych korkach do Cro i aż się boję wyjazdu ponieważ wybieram się pierwszy raz a chce wyjechać 14.08 a być w CRO 15.08 wtedy jest Święto tak jak i u nas więc spodziewam się korków już w czwartek 14 może coś doradzicie chce jechać przez Słowację i Węgry i gdzieś po drodze stanąć na drzemkę. Pozdrawiam

Przeczytaj pierwszy post tego tematu


OK czytałem i dowiedziałem kiedy są korki w weekend.
A w swoim poście pytałem o korki w święto 15.08 może ktoś wie jak się jechało w tamtym roku w to święto ?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.04.2014 16:37

FUX napisał(a):Korki są do CRO z piątku na sobotę i część soboty.
Dotyczy to granicy, wjazdu na autostradę od strony Mariboru oraz w Zagrzebiu w kierunku na zachód i południe.

Do RP od sobotniego południa do wieczora oraz zawsze w niedzielne popołudnia.
Dotyczy to Zagrzebia na wlocie od strony zachodniej i przed granicą w kierunku na Maribor.


Czytajcie ten post zanim pierdylion razy zapytacie o to samo. :roll:


Z tego co tu jest napisane wynika że korki tworzą się tylko w Chorwacji (i końcówka Słowenii do przejścia)
Ale słyszałem gdzieś ostatnio że pierwszy "zastój" był już kawałek po przekroczeniu granicy na końcu autostrady A1. A mianowicie znajomy podobno stał 2 godziny do kasy czeskiej stacji benzynowej za winietką było tyle ludzi. Spotkał się ktoś z kiedyś z podobną sytuacją?. (chodziło o noc z piątku na sobotę)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 153
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone