Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.04.2014 21:28


I tym sposobem już się w kalendarzu wyjazdowym nie musisz wpisywać. :mrgreen:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.04.2014 21:29

Zatrzymuję się żeby kupić winiety dwa razy, raz w Bohuminie (fakt jakieś 30km od domu i nie bardzo się chce), potem w Wielfersdorf w Austrii. Tu akurat jest czas na pierwsze siku i kawę :wink: Słoweńskie autostrady omijam :oczko_usmiech:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 06.04.2014 21:29

anakin napisał(a):

I tym sposobem już się w kalendarzu wyjazdowym nie musisz wpisywać. :mrgreen:


http://images.boomsbeat.com/data/images ... _2-jpg.jpg

:D :mrgreen:

dids po prostu jest już zmęczony ;) Ile razy można pisać o Mureck-Lenart-Ptuj ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2014 21:31

kubelek1974 napisał(a):W tym wątku wszyscy się spieszą aby jak najszybciej dojechać bez korków i bez nie potrzebnych przestojów to po co jeszcze dodatkowo stawać i "tracić" czas w kolejkach na stacjach benzynowych lub denerwować się, że nie ma winietek (albo nie ma tych co my chcemy) na tej stacji i szukać na następnej tracąc cenne minuty na zakup winiety jak można już mieć to z głowy kupując w PL:). Nie wiem, tak się zastanawiam nie żebym był jakoś w pełni przekonany do przepłacania lub lobbowania cen PZM;) ale może warto zakupić w PL by dalej mieć spokój i ciąć do przodu.
Kwestia do przemyślenia lub policzenia...



No, ale to jest urlop, czy rajd samochodowy :?:

Grzać bez postoju, bez odpoczynku, 10 minut w kolejce do kibla lub po winietki to już tragedia :roll:

Grzać le fabryka dała 8) , a ja potem widzę, jak policja czeska i austriacka kasuje tych "rajdowców" :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.04.2014 21:31

anakin napisał(a):

I tym sposobem już się w kalendarzu wyjazdowym nie musisz wpisywać. :mrgreen:

O kurr..., wkleiłem nie tego linka. Tam winiet niestety nie kupisz :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.04.2014 21:34

dids76 napisał(a):O kurr..., wkleiłem nie tego linka. Tam winiet niestety nie kupisz :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ależ ja wiem. :mrgreen:
Ale niewiedzący będą Cię potem po Sumartinie szukać, więc lepiej sprostuj. :lol:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 06.04.2014 21:38

anakin napisał(a):
dids76 napisał(a):O kurr..., wkleiłem nie tego linka. Tam winiet niestety nie kupisz :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ależ ja wiem. :mrgreen:
Ale niewiedzący będą Cię potem po Sumartinie szukać, więc lepiej sprostuj. :lol:


Niedaleko w przyszłości, Wiedeń:

- Guten Tag, wo haben Sie eine Vinette?
- Ale dids napisał że to dopiero w Sumartinie, tu mam wydruk z forum panie władzo!
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.04.2014 21:43

Bardzo przepraszam wszystkich szukających cen winiet w PZM-ot
http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/op ... we,23.html
To już oprawny link znalezienie go w google zajęło mi całe 10 sek :wink:

Ps.z drugiej strony jak ktoś dopiero w Sumartinie będzie winiety szukał to już jest jakieś
130 zeta do przodu :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.04.2014 21:49

dids76 napisał(a):Ps.z drugiej strony jak ktoś dopiero w Sumartinie będzie winiety szukał to już jest jakieś
130 zeta do przodu :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:

Ale może nie pisz......ile do tyłu (ewentualnie). :lol:

arb napisał(a):Niedaleko w przyszłości, Wiedeń:
- Guten Tag, wo haben Sie eine Vinette?
- Ale dids napisał że to dopiero w Sumartinie, tu mam wydruk z forum panie władzo!


I nieśmiertelnie..."was is das......dids?" 8O :lol:
Ostatnio edytowano 06.04.2014 22:04 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
kubelek1974
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 19.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubelek1974 » 06.04.2014 21:52

HA ha ha:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.04.2014 21:56

anakin napisał(a):Ale może nie pisz......ile do tyłu (ewentualnie). :lol:

Sama Słowenia to minimum 150 eurów jak płacisz "na miejscu, bo "na wynos" już 300 :oczko_usmiech:
Ale jaki szpan by był na forum, "Przejechałem na Brač autostradami i nie kupowałem winiet" :oczko_usmiech:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.04.2014 22:27

dids76 napisał(a):
anakin napisał(a):Ale może nie pisz......ile do tyłu (ewentualnie). :lol:

Sama Słowenia to minimum 150 eurów jak płacisz "na miejscu, bo "na wynos" już 300 :oczko_usmiech:
Ale jaki szpan by był na forum, "Przejechałem na Brač autostradami i nie kupowałem winiet" :oczko_usmiech:


Idę o zakład że takich osób jest nie mało... jednym szkoda kasy, inni może nawet nie wiedzą że trzeba kupić, a część może i kupiła ale schowali do schowka....
Ale z 2 strony Ci co pytają jak objechać autostradę a Słowenii bo 30E to dużo, a kupują winiety przez PZM gdzie przepłacają o przejazd autostradą w Słowenii w jedną :)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 06.04.2014 23:13

paulr napisał(a):
dids76 napisał(a):
anakin napisał(a):Ale może nie pisz......ile do tyłu (ewentualnie). :lol:

Sama Słowenia to minimum 150 eurów jak płacisz "na miejscu, bo "na wynos" już 300 :oczko_usmiech:
Ale jaki szpan by był na forum, "Przejechałem na Brač autostradami i nie kupowałem winiet" :oczko_usmiech:


Idę o zakład że takich osób jest nie mało... jednym szkoda kasy, inni może nawet nie wiedzą że trzeba kupić, a część może i kupiła ale schowali do schowka....
Ale z 2 strony Ci co pytają jak objechać autostradę a Słowenii bo 30E to dużo, a kupują winiety przez PZM gdzie przepłacają o przejazd autostradą w Słowenii w jedną :)


Pewnie nie jechałeś przez Słowenię i nie wiesz że tam są bramki z kamerami i jak nie masz winiety to czeka na Ciebie patrol strażników.
Czasem opłaca się nie kupować winiety słoweńskiej, żeby całej autostrady nie przestać w korku.
Ja sobie chwalę kupno winiet przez Pz-mot, bo jadąc na gazie i tak mam 5 tankowań-postojów po drodze a jeszcze doliczyć postoje po winiety?
Każdy zrobi jak chce po to jest to forum żeby sobie zaplanować przejazd i postoje.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 06.04.2014 23:28

Michalm2012 napisał(a):
paulr napisał(a):
dids76 napisał(a):
anakin napisał(a):Ale może nie pisz......ile do tyłu (ewentualnie). :lol:

Sama Słowenia to minimum 150 eurów jak płacisz "na miejscu, bo "na wynos" już 300 :oczko_usmiech:
Ale jaki szpan by był na forum, "Przejechałem na Brač autostradami i nie kupowałem winiet" :oczko_usmiech:


Idę o zakład że takich osób jest nie mało... jednym szkoda kasy, inni może nawet nie wiedzą że trzeba kupić, a część może i kupiła ale schowali do schowka....
Ale z 2 strony Ci co pytają jak objechać autostradę a Słowenii bo 30E to dużo, a kupują winiety przez PZM gdzie przepłacają o przejazd autostradą w Słowenii w jedną :)


Pewnie nie jechałeś przez Słowenię i nie wiesz że tam są bramki z kamerami i jak nie masz winiety to czeka na Ciebie patrol strażników.
Czasem opłaca się nie kupować winiety słoweńskiej, żeby całej autostrady nie przestać w korku.
Ja sobie chwalę kupno winiet przez Pz-mot, bo jadąc na gazie i tak mam 5 tankowań-postojów po drodze a jeszcze doliczyć postoje po winiety?
Każdy zrobi jak chce po to jest to forum żeby sobie zaplanować przejazd i postoje.


Przez Słowenię jechałem tylko busem, ale nie wierzę iż ich system jest w 100% skuteczny:)
Rozumiem nie jechać autostradą bo jest zakorkowana, ale sami pisaliście że przeważnie tylko w piątek/sobotę więc w innym czasie raczej jest przejezdna. A wtedy objazd pewnie zajmuje więcej czasu niż zakup winiety na stacji:) Chodziło mi o to że szukanie jednych oszczędności by stracić je w innym miejscu wraz z czasem trochę bezsensowne
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.04.2014 23:38

Michalm2012 napisał(a):
Pewnie nie jechałeś przez Słowenię i nie wiesz że tam są bramki z kamerami i jak nie masz winiety to czeka na Ciebie patrol strażników.
Czasem opłaca się nie kupować winiety słoweńskiej, żeby całej autostrady nie przestać w korku.
Ja sobie chwalę kupno winiet przez Pz-mot, bo jadąc na gazie i tak mam 5 tankowań-postojów po drodze a jeszcze doliczyć postoje po winiety?
Każdy zrobi jak chce po to jest to forum żeby sobie zaplanować przejazd i postoje.



Michalm, z całym szacunkiem, ale przestań siać ferment i pisać ostatnie głupoty :!: :roll: :?

W Słowenii NIE MA bramek :!:

Za granicą w Sentilj, tam gdzie kiedyś były bramki, są często funkcjonariusze DARS i sprawdzają, czy ktoś ma winietę słoweńską. Trzeba zwolnić w tym miejscu często tam sprawdzają posiadanie winiety.
Czasem nikogo tam nie ma i są tacy, co bez winiety słoweńskiej przejechali cały odcinek od Sentilj do Ptuj 8)
Ryzyko wpadki jest bardzo duże, ale nie 100%

"Czasem opłaca się nie kupować winiety słoweńskiej, żeby całej autostrady nie przestać w korku." - to już jest jawne straszenie ludzi :?

Korki są w soboty przed przejściem granicznym w Macelj, od Ptuja, ale korek od granicy z Austrią w Sentilj do granicy w Macelj :?: :roll:
To byłby korkowy rekord świata :? To byłby korek na 70 kilometrów :!: :?

Można kupić winiety w PZMot, mam głęboko w d..., gdzie kto kupuje winiety.
Ale straszenie, że ich zakup na trasie to straszne kłopoty, stanie w kolejkach, itp., kiedy każda minuta się liczy,
to kolejne przegięcie :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 156
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone