Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2014 16:42

paulr napisał(a): A mianowicie znajomy podobno stał 2 godziny do kasy czeskiej stacji benzynowej za winietką było tyle ludzi.

No takich durnot to jeszcze nie słyszałem 8O no chyba że paliwo w gratisie dawali :wink:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 03.04.2014 17:42

Może zepsuła się maszynka do hot-dogów...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2014 18:07

paulr napisał(a):
Z tego co tu jest napisane wynika że korki tworzą się tylko w Chorwacji (i końcówka Słowenii do przejścia)
Ale słyszałem gdzieś ostatnio że pierwszy "zastój" był już kawałek po przekroczeniu granicy na końcu autostrady A1. A mianowicie znajomy podobno stał 2 godziny do kasy czeskiej stacji benzynowej za winietką było tyle ludzi. Spotkał się ktoś z kiedyś z podobną sytuacją?. (chodziło o noc z piątku na sobotę)


Kolega ma talent do fantazjowania :lol:

W Austrii czasem są korki w Poysdorf, na światłach można stracić z kwadrans :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.04.2014 19:21

paulr napisał(a): A mianowicie znajomy podobno stał 2 godziny do kasy czeskiej stacji benzynowej za winietką było tyle ludzi. Spotkał się ktoś z kiedyś z podobną sytuacją?. (chodziło o noc z piątku na sobotę)


„Za winietką" się nie stoi.
Jeżeli już to „po winietkę".

Wchodząc na polską stację paliw np. na wlocie do Katowic od strony Krakowa, także rano potrafi stać kilkanaście/lub więcej samochodów i ludzi w kolejce po czipsy, kawę, hot dogi, etc.
W te dwie godziny Kolegi nie za bardzo wierzę.
A jeżeli nawet, to niech nie jedzie w tym terminie.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 03.04.2014 21:03

Mój znajomy też stał za winietami na czeskiej stacji o 23 28-06-2013 około 1 - 1,5h. (Wściekły był) Dlatego kupiłem w pz-mocie. Może i drożej, ale na pewno szybciej.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.04.2014 21:05

Michalm2012 napisał(a):Mój znajomy też stał za winietami na czeskiej stacji o 23 28-06-2013 około 1 - 1,5h. (Wściekły był) Dlatego kupiłem w pz-mocie. Może i drożej, ale na pewno szybciej.

:roll:
PO WINIETĘ/Y!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2014 21:13

Michalm2012 napisał(a):Mój znajomy też stał za winietami na czeskiej stacji o 23 28-06-2013 około 1 - 1,5h. (Wściekły był) Dlatego kupiłem w pz-mocie. Może i drożej, ale na pewno szybciej.



Bujda :D :lol: :)
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 03.04.2014 21:14

FUX napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Mój znajomy też stał za winietami na czeskiej stacji o 23 28-06-2013 około 1 - 1,5h. (Wściekły był) Dlatego kupiłem w pz-mocie. Może i drożej, ale na pewno szybciej.

:roll:
PO WINIETĘ/Y!

nie widzę tu błędu, każdy mówi jak chce i zależnie od regionu. :lol:
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 03.04.2014 21:15

Lednice napisał(a):
Michalm2012 napisał(a):Mój znajomy też stał za winietami na czeskiej stacji o 23 28-06-2013 około 1 - 1,5h. (Wściekły był) Dlatego kupiłem w pz-mocie. Może i drożej, ale na pewno szybciej.



Bujda :D :lol: :)


Odezwał się ten co jeździ w piątki i soboty (co tydzień)
Bujda
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2014 21:23

Czeskie stacje benzynowe trochę znam,
8) do do tej stacji w Boguminie mam 3 kwadranse jazdy autem z domu
i to jest po prostu niemożliwe i niewykonalne 8)

Owszem, czasem jest kolejka na 5-10 minut stania,
jak kilka osób płaci za paliwo, a 5 ludzi w środku nocy chce kupić hotdogi,
a 5 winiety,
a przy kasie jest 1 Czech. :wink:

Proszę bardzo nie siać paniki nie robić forumowiczów w bambuko :?

Natomiast może być problem z tym, że czasem w Czechach obsługa sprzedała winietki o najkrótszym terminie ważności, a w środku nocy nikt im nie przywiezie nowych :roll:
No i uczulam na mało przyjemny proceder, że sprzedający w Czechach przyjmuje złotówki po zbójeckim kursie :roll:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.04.2014 21:38

Ja osobiście stałem w kolejce po winietę/za winietą, co prawda nie 2 godziny, ale około godziny.

Było to w lipcu ubiegłego roku, w nocy z piątku na sobotę, tuż przed wjazdem na węgierską M1 z drogi nr 13 (od granicy w Komarom), na stacji Lukoil.

Problem polega na tym, że jest to jedyna stacja na trasie przez Komarno, która sprzedaje węgierskie winiety nocą. W Komarom jedna stacja była zamknięta, a na drugiej nie było winiet. Dodatkowym utrudnieniem były strasznie wolno działające terminale w ilości 2 sztuk, które łączyły się z centralą i drukowały winiety. W kolejce, która kończyła się dobre kilkanaście metrów przed stacją, większość klientów stanowili Polacy. Atmosfera byłą więc dosyć fajna i wesoła, podobnie jak panie z obsługi, więc tak bardzo się to czekanie nie dłużyło.

Natomiast w Czechach są przecież naklejki, więc nie powinno to być powodem kolejek. Teoretycznie...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.04.2014 21:39

Michalm2012 napisał(a):Mój znajomy też stał za winietami na czeskiej stacji o 23 28-06-2013 około 1 - 1,5h. (Wściekły był) Dlatego kupiłem w pz-mocie. Może i drożej, ale na pewno szybciej.


Musiał być mocno zmęczony jak nie rozróżnia stania 1h a 1,5h.
Ja jechałem tydzień później i faktycznie (o 24:00) kolejka była spora, lecz sprawnie szło na dwie kasy i można było płacić kartą za winietkę.
Sytuacja dot. Shella na A1 za Bohuminem, cały parking to nasi rodacy a jest tam on spory.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.04.2014 22:12

Trochę stania może być w Austrii za Poysdorf, na stacji benzynowej OMV w Wilfersdorf, ostatniej przed wjazdem na autostradę A5.
Tam austriackie winietki kupują Czesi i Polacy, ruch jest wielki, do kasy można stać z 10 minut 8)

Jak komuś się bardzo śpieszy, to 10 minut w kolejce staje się w jego odczuciu 1 godziną :wink:

Wystarczy, że czekamy na kogoś, ktoś się spóźni 5 minut, a dla nas to było pół godziny :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.04.2014 22:24

Lednice napisał(a):Trochę stania może być w Austrii za Poysdorf, na stacji benzynowej OMV w Wilfersdorf, ostatniej przed wjazdem na autostradę A5.
Tam austriackie winietki kupują Czesi i Polacy, ruch jest wielki, do kasy można stać z 10 minut 8)

Rzeczywiście, nigdy nie spędziłem na tej stacji więcej niż 10-15 min. :wink:
Lednice napisał(a):Jak komuś się bardzo śpieszy, to 10 minut w kolejce staje się w jego odczuciu 1 godziną :wink:
Wystarczy, że czekamy na kogoś, ktoś się spóźni 5 minut, a dla nas to było pół godziny :roll:

Ale zawsze można porozmawiać o względności czasu w podróży. :oczko_usmiech:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.04.2014 22:30

Nie wyobrażam sobie kolejki do kasy na stacji paliw na 1 godzinę ( dwie godziny to już całkowity wymysł). Na Shellu na D1 w Bohuminie parking musiał by być całkowicie zapełniony (Polakami bo Czesi raczej "do siebie" z winietami wjeżdżają), a reszta aut na autostradzie by jeszcze stała :oczko_usmiech: :mrgreen: :mrgreen:

Edit: jak bym widział taką kolejkę, to sie pakuje do auta, zajeżdżam do Ostravy (miasto na prwdę wielkie :wink: ) i szukam innej stacji gdzie winietę mogę kupić (D1 jest za free do zjazdu "Ostrava Rudna", czyli jeszcze ładnych parę km)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone