Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.03.2014 21:42

wos71 napisał(a):
Raul73 napisał(a):
wos71 napisał(a):A przejeżdżał ktoś przez Rupę w sobotę(sezon) w okolicach godz.12-13?



A i owszem - ja przejeżdżałem. Różowo nie jest, niestety :cry:



To ile godzin/minut się stało? Bo różowo to wiem że nie będzie.


Niestety, dokładnie ci nie napiszę, bo ja wtedy akurat wyjeżdżałem z Chorwacji. Korek był na przeciwnym pasie - tak na oko na jakiś kilometr.

Do Chorwacji przez to przejście wjeżdżałem w niedzielę nad ranem - wtedy były pustki.
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 25.03.2014 21:53

Mam pytanie na temat jazdy do Chorwacji w niedziele czy jest w miarę luźno czy tez korki jadę z małym dzieckiem więc chciałbym uniknąć długiego stania
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.03.2014 21:59

madi-ad napisał(a):Mam pytanie na temat jazdy do Chorwacji w niedziele czy jest w miarę luźno czy tez korki jadę z małym dzieckiem więc chciałbym uniknąć długiego stania



W niedzielę z reguły jest luźno.
madi-ad
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 28.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madi-ad » 26.03.2014 17:05

Raul73 napisał(a):
madi-ad napisał(a):Mam pytanie na temat jazdy do Chorwacji w niedziele czy jest w miarę luźno czy tez korki jadę z małym dzieckiem więc chciałbym uniknąć długiego stania



W niedzielę z reguły jest luźno.




Dzięki za info bo trochę sie naczytałem o tych korkach
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 27.03.2014 22:57

Czas ujawnić się po dłuuuuuugiej przerwie. Cześć wszystkim dawno niewidzianym :) Niedawno popełniłem zapewne niewybaczalny błąd. Mianowicie zaplanowałem swój wyjazd do Cro... z piątku na sobotę. To może oznaczać, że mogę utknąć tam, gdzie nie lubię i niespecjalnie mam zamiar utknąć. Tli się jednak we mnie iskierka nadziei.

Czy ktoś z Was jechał na wakacje do Cro w pierwszy weekend polskich wakacji? Wyjeżdżam z Polski w piątek 27 czerwca, Macelj minę już zatem 28. To oznacza, że będzie SOBOTA! A co się dzieje w wakacje w soboty na autostradach w Cro? No właśnie. Macie jakieś doświadczenia związane jeszcze z czerwcowym terminem?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5795
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.03.2014 00:35

bobemce napisał(a):Macie jakieś doświadczenia związane jeszcze z czerwcowym terminem?

Cztery wyjazdy do Chorwacji (tylko) i wszystkie na przełomie czerwca i lipca, tzn. ostatni weekend czerwca lub pierwszy lipca. Trzy wyjazdy w sobotę w ciągu dnia (nie jeżdżę nocą). Nigdy nie napotkałem żadnych korków - na granicy, na bramkach, przed tunelami... nigdzie. Myślę, że nie masz czego się obawiać :wink: Trzy wyjazdy były przez Słowację i Węgry (droga nr 86) i jeden ostatni przez Niemcy, Austrię i Słowenię - i tylko tu było małe spowolnienie w okolicach Monachium.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 28.03.2014 10:22

Zawsze można w Słowenii podjechać na jakąś stację benzynową skorzystać z WI FI i zobaczyć korki na hak.hr.
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 28.03.2014 10:29

Poza tym jeśli do przejścia w Macelj będzie jakiś kosmiczny korek zawsze można odbić wcześniej na Kozminci i przekroczyć granicę w Rogatec. Jadę w tym samym terminie :)
areq
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 05.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 28.03.2014 10:53

Witajcie,
Ja w poprzednie wakacje jechalem wlasnie z piatku na sobote.
Na granicach bylo dosc spokojnie bo jechalismy boczkiem czyli w Austrii odbijalismy na Feldbach i dalej na Ormoz. Droga bardzo ciekawa i dobra bez tloku natomiast problemy i korki pojawily sie w sobote na autostradach Chorwackich.
Dlatego nauczeni poprzednim wyjazdem jedziemy dokladnie ta sama droga lecz wyjezdzamy w czwartek 24.07 i w piatek jestesmy na miejscu.
Rok temu zarezerwowalem apartament a dopiero pozniej trafilem na to forum i niestety nie bylo juz odwrotu lecz suma sumarum wakacje byly super
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 28.03.2014 10:59

W zeszłym roku również jechałam z piątku na sobotę i już 10 km do granicy w Macelj jechałam w sznureczku 50km/h. Na samej granicy ok. 5-6 minut czekania do odprawy. To było w okolicach 7:30-8:00. W tym roku planuję wcześniejszy wyjazd, żeby na granicy być ok. 6:00. Może się uda przeskoczyć bez korków :)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 28.03.2014 18:52

Jako nowicjusz, planujący wyjazd w połowie czerwca i na dodatek w nocy z piątku na sobotę, mam pytanie do bardziej obytych w sprawach podróży do Chorwacji.

Otóż, jak wygląda sprawa z korkami właśnie w połowie czerwca? Jak myślę, to dopiero początek sezonu więc nie powinno być źle. Ale to tylko moje domniemania nie poparte praktyką. Dlatego proszę o opinię bardziej obytych w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi. :D
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 28.03.2014 18:54

Jako nowicjusz, planujący wyjazd w połowie czerwca i na dodatek w nocy z piątku na sobotę, mam pytanie do bardziej obytych w sprawach podróży do Chorwacji.

Otóż, jak wygląda sprawa z korkami właśnie w połowie czerwca? Jak myślę, to dopiero początek sezonu więc nie powinno być źle. Ale to tylko moje domniemania nie poparte praktyką. Dlatego proszę o opinię bardziej obytych w tym temacie.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi. :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5795
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 28.03.2014 19:14

lechocz napisał(a):Jako nowicjusz, planujący wyjazd w połowie czerwca i na dodatek w nocy z piątku na sobotę, mam pytanie do bardziej obytych w sprawach podróży do Chorwacji.

Otóż, jak wygląda sprawa z korkami właśnie w połowie czerwca?


Czasem wystarczy przeczytać kilka ostatnich postów :wink:

greenrs napisał(a):
bobemce napisał(a):Macie jakieś doświadczenia związane jeszcze z czerwcowym terminem?

Cztery wyjazdy do Chorwacji (tylko) i wszystkie na przełomie czerwca i lipca, tzn. ostatni weekend czerwca lub pierwszy lipca. Trzy wyjazdy w sobotę w ciągu dnia (nie jeżdżę nocą). Nigdy nie napotkałem żadnych korków - na granicy, na bramkach, przed tunelami... nigdzie. Myślę, że nie masz czego się obawiać :wink: Trzy wyjazdy były przez Słowację i Węgry (droga nr 86) i jeden ostatni przez Niemcy, Austrię i Słowenię - i tylko tu było małe spowolnienie w okolicach Monachium.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 28.03.2014 21:01

Jeśli chodzi o pierwszy weekend to może nie będzie tak źle :)
1tydzien wakacji jest chyba jednak mniej oblegany od kolejnych:) wnioski takie wyniosłem na podstawie obserwacji choćby zeszłorocznych z Omisa
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2014 21:04

Kurcze leciałem 4 razy do Cro, sierpień trzy razy z soboty na niedzielę i lipiec raz z czwartku na piątek, powroty środek tygodnia i jeszcze ani razu nie stałem w żadnym korku, jedynie kilku minutowe postoje na światłach w miastach :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 152
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone