Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 28.06.2022 21:13

Cześć Marsallah .
Tak na początek to rzeczywiście Ci zazdroszczę -:).
Sklep jest super w porównaniu z pozostałymi : przestronny , dobrze zaopatrzony i ma dobry dojazd i jest przy nim bankomat . Co do extra , to mają produkty gastronomiczne tzn. pieczone kurczaki , kotlety i coś w rodzaju gołąbków . Osobiście nie kupowaliśmy , ale wyglądało apetycznie . A i jeszcze jedno . Moja żonka ( dyrektor ekonomiczny wyjazdu -:) ) zauważyła na kilku produktach wyższe ceny w Tommym ( ten sam miód był 100 % droższy w Tommym !!! ). Parking jest bezpłatny . Ten z automatycznym poborem jest koło przystanku autobusów . Co do lotów to nie mam pojęcia , ale życzę spełnienia marzenia !!!

Pozdrawiam i życzę super wypoczynku . ( kiedy startujesz ? )
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.06.2022 21:54

Dzięki. Nie do końca zrozumiałem o tym parkingu; mówię o tym jedynym ogólnodostępnym, wielkim, na górze - rozumiem, że ten jest wciąż bezpłatny, tak? A parking z automatycznym poborem zrobili przy dworcu bus nad bazarem?

W Komižy będę w drugiej połowie lipca.
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 01.07.2022 20:31

Cześć .
To chyba nie wiem o który parking chodzi , bo ja zawsze parkuję w centrum. Tam jest parking po lewej stronie jak byś jechał w stronę dworca z busami . Parking jest w cieniu i jest bezpłatny . Ten z automatycznym poborem jest obok parkingu dla autobusów . Na pewno ogarniesz temat jak będziesz na miejscu . Jeszcze raz pozdrawiam i życzę miłego urlopu .
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 03.07.2022 09:41

Cześć, dawno nie pisałem.
Na kanale Youtube Wien Traveller znajduje się filmik z podróży na wyspę Vis - zaczyna się na stacji benzynowej Kozjak, prowadzi wczesnym rankiem przez Split, następnie podróż promem z pieskiem oraz powitanie plaży w Rukavcu.

Może komuś się spodoba.

Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.07.2022 19:57

Albino napisał(a):Cześć .
To chyba nie wiem o który parking chodzi , bo ja zawsze parkuję w centrum. Tam jest parking po lewej stronie jak byś jechał w stronę dworca z busami . Parking jest w cieniu i jest bezpłatny . Ten z automatycznym poborem jest obok parkingu dla autobusów . Na pewno ogarniesz temat jak będziesz na miejscu . Jeszcze raz pozdrawiam i życzę miłego urlopu .


Dziwne. Czyżby w tym roku coś pozmieniali? Przecież w Komiży zawsze był tylko jeden parking, on ma nawet nazwę "Rogac", jeśli się nie mylę. Oczywiście jak ktoś bywał w Komiży, to wie, gdzie można za friko przycupnąć (choć liczba tych miejsc zmniejsza się co roku), ale jest tylko jeden parking dostępny dla przyjezdnych, na który kierują znaki.

Co do tego, czy on jest w centrum, to nie wiem, co odpowiedzieć, bo po prostu ciężko wytypować, gdzie znajduje się centrum Komiży - jak dla mnie jest to środek rivy, gdzieś przy piekarni. A na dole, jak wiadomo, parkingów nie ma. Chociaż ja czasami stawałem na krótko za falochronem. No, ale tutaj mówimy o parkingu długoterminowym i myślę - z tego co piszesz, że ten mój jest wciąż bezpłatny :)

A zresztą - ten parking mam na myśli :D
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 04.07.2022 20:50

Cześć . No to się dogadaliśmy !!! Ten parking był darmowy . Z miejscem nie było większego problemu ( ale to był czerwiec ).
Jeszcze raz pozdrawiam .
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.07.2022 17:40

Dzięki. Również pozdrawiam.

Przy okazji, sprawdziłem, gdzie dokładnie jest ten nowy studenac - koło przychodni i dworca autobusowego, a nie nad hotelem, jak domniemywalem wcześniej
artkrak
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2019
Gdzie najlepsza peka?

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 07.07.2022 20:35

Gdzie na Vis zjeść najlepszą pekę?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.07.2022 20:57

A z czego? Janjetina ili hoba?

Peka to coś, co stosunkowo łatwo przyrządzić, ja stoję na stanowisku, że najłatwiej o dobrą pekę w interiorze.

Wyszukaj sobie na tripadvisorze czy po prostu na mapir takie miejsca jak OPG Belotovo, Konoba Maxo, Konoba Roki's, Kod Magića, Pol Murvu. Wszystkie osobiście sprawdziłem i prawie wszędzie byłem zadowolony (w Roki's akurat podali mi żylastą jagnięcinę, ale to raczej wypadek przy pracy, bo konoba ma bdb opinie).
mirek111
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek111 » 08.07.2022 09:25

Cześć, właśnie został opublikowany nowy filmik z wyspy Vis, przedstawiający zejście do Stinivej.



(Mam nadzieję, że nie uznajecie tego za spam :))
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.07.2022 14:20

Oczywiście że nie :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.07.2022 15:31

Mirek! Kopę lat! Bardzo nam pomogłeś przy pierwszym wyjeździe na Vis swoimi radami. Kiedy to było...2013 chyba.
artkrak
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 10.07.2022 10:08

Marsallah napisał(a):A z czego? Janjetina ili hoba?

Peka to coś, co stosunkowo łatwo przyrządzić, ja stoję na stanowisku, że najłatwiej o dobrą pekę w interiorze.

Wyszukaj sobie na tripadvisorze czy po prostu na mapir takie miejsca jak OPG Belotovo, Konoba Maxo, Konoba Roki's, Kod Magića, Pol Murvu. Wszystkie osobiście sprawdziłem i prawie wszędzie byłem zadowolony (w Roki's akurat podali mi żylastą jagnięcinę, ale to raczej wypadek przy pracy, bo konoba ma bdb opinie).


Najlepiej janjetina, teletina albo kozletina. Dzięki za informacje na pewno popróbuje w tym tygodniu.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.07.2022 20:03

O cielęcinę i koźlinę będzie Ci ciężko na Visie. Kozę to na Lastovie dostałem, ale też musiałem się naszukać. Tak czy siak, skoro mięso, to szukaj w interiorze.

Jeszcze mi się przypomniało, że na nowej drodze Komiža-Vis przed Tommym jest po prawej Konoba Dol, tam też możesz sprawdzić.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.07.2022 14:53

No i niestety...od 15 lipca 2022 Parking Rogaci w Komizy będzie znów płatny. Szczegółowy cennik.

Od razu wyjaśniam: dla wypoczywających na Visie istotne będą zwłaszcza punkty 1,2,6:
1. Godzina parkowania 10 Kn
2. Dzień parkowania 100 Kn
6. Parking na cały sezon (w okresie 1 maja - 30 września) 300 Kn (dla osób przebywających na stałe na terenie miasta Komiża). Nie napisali tylko, jaki dokument trzeba przedstawić, ale to już na miejscu się ogarnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone