Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marzeniaw
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzeniaw » 06.06.2021 10:13

Dzień dobry, proszę o dopisanie mnie do klubu miłośników wyspy Vis, zdjecia będą dopiero w sierpniu, po pierwszym pobycie. Zakochałam się w tej wyspie po przeczytaniu kilku relacji z tego forum i odliczam dni, godziny do wyjazdu. Mam pytanie - czy w Komižy jest kantor?
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.06.2021 11:28

marzeniaw napisał(a):Dzień dobry, proszę o dopisanie mnie do klubu miłośników wyspy Vis, zdjecia będą dopiero w sierpniu, po pierwszym pobycie. Zakochałam się w tej wyspie po przeczytaniu kilku relacji z tego forum i odliczam dni, godziny do wyjazdu. Mam pytanie - czy w Komižy jest kantor?

Na pewno jest bank- wymiana jest korzystniejsza niż w kantorze :papa:
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 06.06.2021 11:49

marzeniaw napisał(a):Dzień dobry, proszę o dopisanie mnie do klubu miłośników wyspy Vis, zdjecia będą dopiero w sierpniu, po pierwszym pobycie. Zakochałam się w tej wyspie po przeczytaniu kilku relacji z tego forum i odliczam dni, godziny do wyjazdu. Mam pytanie - czy w Komižy jest kantor?

https://aurodomus.hr/mjenjacnica-komiza-riva/
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.06.2021 13:53

Miłośnicy Vis, a szczególnie Komižy, mam do Was pytanie.
Czy w szczycie sezonu, jest możliwy dojazd w podlinkowane miejsce, na czas wypakowania bagaży :?:
https://www.google.pl/maps/@43.0444285, ... 312!8i6656
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.06.2021 10:33

Dopisana!

P.S. Na tyłach rivy jest też bank :)
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.06.2021 10:39

elka21 napisał(a):Miłośnicy Vis, a szczególnie Komižy, mam do Was pytanie.
Czy w szczycie sezonu, jest możliwy dojazd w podlinkowane miejsce, na czas wypakowania bagaży :?:
https://www.google.pl/maps/@43.0444285, ... 312!8i6656

Na rivę nie wjedziesz. Najbliżej podjedziesz pod szlaban przy widocznej na zalinkowanym zdjęciu wieży - Komunie (na jednym końcu rivy). Dokładnie jest to miejsce, z którego wychodzi w morze falochron. Na falochronie spokojnie staniesz sobie na godzinkę i nikt Ci nie będzie dupy truł, choć na co dzień nie polecam tam parkować.

Z drugiej strony rivy można dojechać do ul. Hrvatskih mučenika - jadąc normalnie po znakach na parking (jedyny oficjalny, ten na górze), nie skręcając koło niego w lewo (do wyjazdu), tylko jadąc prosto, za znakami do szpitala. Wyjeżdżasz wtedy na dworzec autobusowy i targ warzywny, niedaleko siedziby agencji Alternatura.
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 07.06.2021 17:49

Dziękuję bardzo. :papa:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.06.2021 10:17

Wakacje 2021 rozpoczęte - kto melduje się tego lata na Visie?

My z zaprzyjaźnioną rodziną 12 lipca najeżdżamy Komižę :papa:
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 30.06.2021 19:27

Ja, ze swoją rodzinką, będę 25 lipca, i też w Komižy. :D
Albino
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 30.06.2021 20:08

Ja już niestety po wakacjach na Visie . Wróciliśmy wczoraj . Może przyda Wam się informacja o problemie z wydostaniem się z wyspy . Ale po kolei . Na Visie byliśmy po raz 4. ale po czteroletniej przerwie . Vis oczywiście piękny jak dawniej . A co do promu . Ze Splitu płyneliśmy w czwartek ( 17.06.) a powrót mieliśmy zaplanowany na niedzielę ( 27.06. ). Zawsze bilety kupowaliśmy przed samym rejsem i nie było problemu . Tym razem przyjechaliśmy do Visu na dwie godziny przed promem , chcieliśmy ustawić się w kolejkę i kupić bilet , ale miły pan z obsługi portu poinformował nas ,że jeżeli nie mamy biletu to już dzisiaj nie kupimy ( to był ostatni pron tego dnia ) bo wszystkie miejsca zostały sprzedane wcześniej . Po telefonie do naszych gospodarzy mieliśmy nocleg załatwiony i kupiliśmy bilet na pierwszy prom w poniedziałek . Nie byliśmy jedyni . Spotkaliśmy rodzinę z Polski która niestety noc spędziła w samochodzie . Nie wiem czy to była kwestia weekendu , czy zwiększonej o tej porze liczby turystów . Ale miejcie to na uwadze i lepiej kupcie powrotny bilet wcześniej . Mimo tego zamieszania wakacje były super i tego samego Wam życzę !
Flayszakal
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 30.06.2021 20:42

Tak coś czułem, że te rezerwacje promów, to nie do końca fajny system :/
Ze Splitu w drugą stronę jest taka sama zasada?

A w temacie. Pierwszy tydzień września będzie Komiza :boss: Po chyba dziesięciu wyjazdach do Cro, w końcu Vis :D
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.07.2021 09:08

Albino,
dzięki za niezwykle ważny wrzut!

Dopiero co rozmawialiśmy w domu o tym, że Petar to chyba jedyny prom, który nigdy się nie zapełnia, a tu taki zonk!

No cóż, trzeba będzie odtąd kupować bilety w necie i to z wyprzedzeniem.

EDIT: już kupiłem bilety na Petara w obie strony. Przynajmniej odpadają nerwy związane z zakupem w porcie (zwł. w kolejce do zamkniętego POP przed 5 rano w Visie).
Albino
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 01.07.2021 19:31

Marsallah ,
ja myślałem podobnie jak Ty , że Petar zabiera wszystkich . Jednak on też ma ograniczoną pojemność .

Życzę jeszcze raz wspaniałych wakacji na Vis ! ( strasznie wam zazdroszczę ).

Pozdrawiam .
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.07.2021 06:54

Albino napisał(a): myślałem podobnie jak Ty , że Petar zabiera wszystkich . Jednak on też ma ograniczoną pojemność .

No właśnie - chyba tylko raz widziałem, żeby wpuszczali samochody na drugi poziom.

Jeszcze gdyby była to sobota rano...ale niedziela wieczorem?
Beatka73
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatka73 » 03.07.2021 15:36

Orientuje się ktoś czy na wyspie jest weterynarz? Gdzieś mi mignęło że chyba nie,ale może ktoś wie coś dokładniej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021