Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Albino
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 18.08.2021 20:22

Cześć !
No to już mam plan na przyszły rok ! Muszę to zobaczyć ! Czy byłeś może na Plaża Barjaška ? Jak tak to daj znać jak najlepiej dojechać i jaka droga .
Pozdrawiam .
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.08.2021 23:11

Marsallah
Dla większego "zanurzenia" w historię, można zwiedzić te (i inne) bunkry z jedną z wielu agencji turystycznych - wprowadzają też do środka. Oczywiście, samemu też można wejść, ale nie jest to bezpieczne.

Noo, ciary po plecach :o
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.08.2021 08:22

Albino napisał(a):Cześć !
No to już mam plan na przyszły rok ! Muszę to zobaczyć ! Czy byłeś może na Plaża Barjaška ? Jak tak to daj znać jak najlepiej dojechać i jaka droga .
Pozdrawiam .

Masz na myśli Barjoškę? Na północ od Komižy? Ja tam byłem z buta - półtorej godziny spacerkiem od Hotelu Biševo.
A dojazd samochodem jest możliwy, ale jest on również czasochłonny, no i nie znam całej trasy, żeby Ci powiedzieć, czy da się tam dojechać każdym samochodem - do okolicy opuszczonej wsi Oključna dojedziesz nawet niskopodłogowcem, od momentu spotkania się szlaku pieszego z drogą też, ale środkowego odcinka nie znam. Mój tegoroczny gospodarz powiedział mi, że nisko zawieszonym pojazdem może być ciężko - on tam jeździ swoją terenówką.

Trasa piesza zaczyna się tam, gdzie kończy się asfalt za hotelem i jest dobrze oznakowana. Pierwszy jej odcinek - nadmorski - jest w miarę wymagający (tak naprawdę nie jest, no ale można się spocić - dużo pod górę, potem już luz blues rokendrol. A trasę samochodową wklejam poniżej.
barjoska.png
Albino
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 27.08.2021 20:23

Ok . Właśnie o to mi chodziło . Może jakoś damy radę .
Pozdrawiam.
pamix
Globtroter
Wyspa Vis a Hvar, Brać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 27.09.2021 09:15

Witam.
Trochę Chorwację zjeździłem po lądzie, teraz przerzuciłem się na wyspy. Byłem na Hvar, Brać i jednodniowo Korcula. Miałem jechać w tym roku na Lastovo ale się pokrzyżowało trochę. Wtedy miałem jechać sam i to mi odpowiadało, bo zakładam, że nic się tam wiele nie dzieje, jest spokój itd. W przyszłym roku jednak zadeklarowało się kilku znajomych z którymi na Lastovo na pewno nie pojadę bo by mnie zjedli. Ogólnie nie plażuję w jednym miejscu, po to mam auto. Pytanie jest tutaj o wyspę Vis. Mam pewne obawy, bo zdecydowanie bardziej polubiłem Hvar i nie wiem czy nie wrócić tam zamiast kombinować. Ogólnie wolę coś nowego ale na podobnym poziomie. Dlatego zwracam się z zapytaniem o jakieś krótkie i zwięzłe porównanie i czego się spodziewać po Vis. Boli mnie w Vis brak logistyki np. z Hvar z Jelsa można zrobić jednodniowy wypad na Bol (fajna atrakcja dla wszystkich).
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.09.2021 17:48

Przeczytaj wątek gdzie zostałeś przeniesiony.
Może miłośnicy wyspy coś Ci odpowiedzą.
Poczytaj relacje z wyspy Vis - jest kilka.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.10.2021 21:21

Z tego, co piszesz, pamix, Vis nie jest dla Ciebie. Jedź na Hvar.
pamix
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 21.10.2021 21:08

Dzięki Bartek. Zostawię Vis dla siebie jak pojedziemy sami.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021