Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 18.08.2021 21:22

Cześć !
No to już mam plan na przyszły rok ! Muszę to zobaczyć ! Czy byłeś może na Plaża Barjaška ? Jak tak to daj znać jak najlepiej dojechać i jaka droga .
Pozdrawiam .
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.08.2021 00:11

Marsallah
Dla większego "zanurzenia" w historię, można zwiedzić te (i inne) bunkry z jedną z wielu agencji turystycznych - wprowadzają też do środka. Oczywiście, samemu też można wejść, ale nie jest to bezpieczne.

Noo, ciary po plecach :o
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 27.08.2021 09:22

Albino napisał(a):Cześć !
No to już mam plan na przyszły rok ! Muszę to zobaczyć ! Czy byłeś może na Plaża Barjaška ? Jak tak to daj znać jak najlepiej dojechać i jaka droga .
Pozdrawiam .


Masz na myśli Barjoškę? Na północ od Komižy? Ja tam byłem z buta - półtorej godziny spacerkiem od Hotelu Biševo.
A dojazd samochodem jest możliwy, ale jest on również czasochłonny, no i nie znam całej trasy, żeby Ci powiedzieć, czy da się tam dojechać każdym samochodem - do okolicy opuszczonej wsi Oključna dojedziesz nawet niskopodłogowcem, od momentu spotkania się szlaku pieszego z drogą też, ale środkowego odcinka nie znam. Mój tegoroczny gospodarz powiedział mi, że nisko zawieszonym pojazdem może być ciężko - on tam jeździ swoją terenówką.

Trasa piesza zaczyna się tam, gdzie kończy się asfalt za hotelem i jest dobrze oznakowana. Pierwszy jej odcinek - nadmorski - jest w miarę wymagający (tak naprawdę nie jest, no ale można się spocić - dużo pod górę, potem już luz blues rokendrol. A trasę samochodową wklejam poniżej.
barjoska.png
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 27.08.2021 21:23

Ok . Właśnie o to mi chodziło . Może jakoś damy radę .
Pozdrawiam.
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021
Wyspa Vis a Hvar, Brać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 27.09.2021 10:15

Witam.
Trochę Chorwację zjeździłem po lądzie, teraz przerzuciłem się na wyspy. Byłem na Hvar, Brać i jednodniowo Korcula. Miałem jechać w tym roku na Lastovo ale się pokrzyżowało trochę. Wtedy miałem jechać sam i to mi odpowiadało, bo zakładam, że nic się tam wiele nie dzieje, jest spokój itd. W przyszłym roku jednak zadeklarowało się kilku znajomych z którymi na Lastovo na pewno nie pojadę bo by mnie zjedli. Ogólnie nie plażuję w jednym miejscu, po to mam auto. Pytanie jest tutaj o wyspę Vis. Mam pewne obawy, bo zdecydowanie bardziej polubiłem Hvar i nie wiem czy nie wrócić tam zamiast kombinować. Ogólnie wolę coś nowego ale na podobnym poziomie. Dlatego zwracam się z zapytaniem o jakieś krótkie i zwięzłe porównanie i czego się spodziewać po Vis. Boli mnie w Vis brak logistyki np. z Hvar z Jelsa można zrobić jednodniowy wypad na Bol (fajna atrakcja dla wszystkich).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.09.2021 18:48

Przeczytaj wątek gdzie zostałeś przeniesiony.
Może miłośnicy wyspy coś Ci odpowiedzą.
Poczytaj relacje z wyspy Vis - jest kilka.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.10.2021 22:21

Z tego, co piszesz, pamix, Vis nie jest dla Ciebie. Jedź na Hvar.
pamix
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 09.02.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) pamix » 21.10.2021 22:08

Dzięki Bartek. Zostawię Vis dla siebie jak pojedziemy sami.
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 05.01.2022 22:03

Witam wszystkich VISoManiaków !!!
Dobra informacja na początku roku . Od 17.06. do 30.06. będą kursowały w weekend 3 promy !!! Chyba jest to pokłosie problemów z dostaniem się na prom wszystkich chętnych w czerwcowe weekendy . Fajnie , że JADROLINIJA zareagowała szybko . Szczegóły na https://www.jadrolinija.hr/.
Pozdrawiam i do zobaczenia na VIS .
patjak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) patjak » 17.01.2022 09:10

Wieści noworoczne.
Z grupy FB Volim Komižu dowiedziałam się o planach budowy nowego hotelu- w miejscu Hotel Bisevo. Na razie powstała koncepcja na 800 osób. Miejscowi nie są zachwyceni. Śpieszmy się póki Otok Vis nie został zadeptany.
Pat.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.05.2022 10:59

^^
W kwestii nowego hotelu w Komiży nastąpiły zmiany (również zachęcam do odwiedzenia grupy Volim Komiżu na FB). "Zjechano" z 800 do 450 osób (czyli tyle, ile jest teraz). Stary hotel zostanie w tym roku (o sezonie) wyburzony i w jego miejsce powstanie nowy - najnowsza koncepcja pokazuje naprawdę atrakcyjną bryłę, dobrze wtapiającą się w krajobraz. Tylko jedna wiadomość mnie niepokoi - zarządzać ma tym nowym hotelem grupa Marriott.

Będę w tym roku w Komiży w lipcu - mnie i obecny hotel nie przeszkadza, choć wiadomo, że jest to relikt czasów słusznie minionych :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.06.2022 09:34

Załączam kalendarz imprez kulturalnych, jakie odbędą się tego lata w Visie i Komižy.
Załączniki:
vis.JPG
kom.JPG
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 27.06.2022 21:17

Cześć ! Witam wszystkich miłośników wyspy VIS. Ja już jestem po wakacjach na Vis ( niestety ) . Wyspa piękna jak zawsze . W tym roku zauważyłem dużo nowych inwestycji w apartamenty . W Komiży jest nowy duży i dobrze zaopatrzony Studenak . Znajduje się przy dojeździe do miejsca gdzie parkują autobusy , po lewej stronie , na parterze nowego apartamentu . Jest parę miejsc parkingowych i nie było problemu z parkowaniem ( przynajmniej w czerwcu ).
Jak macie pytania , a ja będę w stanie pomóc to piszcie .
Zazdroszczę wszystkim przed którymi jeszcze wakacje na pięknej wyspie .
Pozdrawiam .
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 28.06.2022 10:15

Albino,
no Vis w tym roku jeszcze przede mną. Możesz zazdrościć :)
O tym studencu czytałem - w ub. roku jeszcze go nie było, gdzieś tam nad hotelem go wybudowali. Pamiętam z zeszłego roku pusta działkę :)
Rozumiem, że jest lepiej zaopatrzony niż małe sklepiki na rivie (łącznie z "nowym" studencem przy Pizzerii Zadruga, który otworzył swoje podwoje gdzieś między 2018 a 2021, kiedy to nie było mnie na Visie)? Jest tam może coś ekstra z zaopatrzenia - porównując np. z Tommym w Visie? A bankomat jest przy tym nowym studencu?

Powiedz mi też, czy parking publiczny (bezpłatny w 2021) jest wciąż bezpłatny? Bo miasto Komiza odgrażało się, że na 2022 przygotują już nowy parking z automatycznym poborem należności. Ale nie czytałem na grupach na FB, żeby to się stało, więc pewnie jest wciąż free (?)

Nie wiem, czy coś o tym wiesz, ale widziałem gdzieś (FB) nowy film z paraglidingu nad Komizą - start z ok. kapliczki Sv. Duha i lądowanie gdzieś przy Musterze (kościół Św. Mikołaja) - pytam, bo to moje marzenie, a wiem, że kilkanaście lat temu zaprzestano lotów na paralotni na Visie.
artkrak
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) artkrak » 28.06.2022 13:52

Pierwszy raz na Vis a dokładnie Komiža od 10 do 17 lipca. Jestem ciekaw czy dorówna Korčuli która uwielbiamy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone