Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2106
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 17.01.2023 14:00

rufus295 napisał(a):
empire13 napisał(a):Najlepiej sprawdzić na aplikacji jadrolinija. Jest wygodna do szukania połączeń i kupowania biletów online.
Teraz jeszcze nie ma możliwości zakupu biletu, więc i nie da się zweryfikować godziny.
Na pewno się wyjaśni sporo przed wyjazdem.

Właśnie to jest z oficjalnej strony Jadrilinii. No nic, pewnie wkradł się błąd, ale wolałem zapytać, bo może czegoś nie ogarniam.

Wiem że to z oficjalnej strony. Jak będzie możliwość kupowania biletów online to pewnie błąd usuną.
Portos
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Portos » 17.01.2023 17:50

Marsallah napisał(a):Uu, duże plany masz.

Koniecznie Mala Travna - łatwy i krótki dojazd szutrem i Stoncica - dojazd nad samą plaże.

Polecam Vela Smokova. Min już tam nie ma. Zjeżdżasz z głównej drogi (jadąc do Milny tuż przed nią w lewo, nie ma znaku) i zaraz potem w lewo od górkę już po kamieniach i piachu. Dalej otwórz sobie bramkę (to tylko zagroda dla owiec, można wjechać) i jedź dopóki się nie boisz o zawieszenie. Dalej idź drogą najbardziej po prawej, dołem - jakby korytem dawnej rzeki - ok. 15 minut. Warto. To zdecydowanie najładniejsza piaszczysta plaża Visu.

Jeśli masz w planach Bisevo, to w sumie tylko Porat.


Masz rację , bardzo ładna. Oboje lubimy ją z żoną, ale mam wrażenie ze z roku na rok coraz bardziej zabrudzona. W tym roku mam zamiar wybrać się z grabiami :D i ją troszkę uporządkować.
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 22.01.2023 22:17

rufus295 napisał(a):
Screenshot_20230116_215240_ReadEra.jpg
Kto mi powie, według tego rozkładu.
Płynę ze Splitu w piątek 23.06.
O której godzinie mam pierwszy prom?
Bo nie mogę skumać, 9.00 czy 10.00?


Cześć .
Z tego co widać na rozkładzie to prom ze Splitu na Vis 23.06. ( piątek ) masz o 9,00 . Proponuję też kupno biletu przez internet wcześniej bo różnie może być w porcie ( piątek , poczatek wekendu ) .

Pozdrawiam : Wojtek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2288
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 24.01.2023 08:05

Kupno biletu na prom na Vis ma dodatkowy plusy: zwykle odpływa on z ostatniego pirsu, wobec czego do kas jest daleko i jeśli człowiek jest w niedoczasie, to różnie może być...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 466
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 24.01.2023 08:09

Dzięki za cenne wskazówki :)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 466
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 21.06.2023 17:56

I wyszła lipa. Chciałem dzisiaj kupic bilet na jutro na 9.00 i jest napisane że brak przepustowości dla samochodów. Na 15.00 niby mogę kupić. I teraz pytanie, jak kupię na 15.00 a będę wcześniej rano, to ustawiać się do kolejki na 9.00? Jest szansa że jak ktoś przykładowo nie dotrze to wpuszczą mnie na ten wcześniejszy?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2288
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.06.2023 07:44

Jest, oczywiście, że jest. Stajesz w kolejce (z kupionym biletem - ważny jest na dzień) i jedziesz. Najwyżej cię przetrzymają u wjazdu i zaparkujesz jako ostatni.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 07.06.2024 17:27

W Komižy trwa remont ulicy Ribarskiej! Zdjęcie zostało zrobione na początku maja. W tym czasie trzeba było omijać ten odcinek, schodząc po schodkach na plażę i wracając przez ul. Trup. :oczko:
IMG_8549.jpg

Jakieś prace rozpoczęły się także przy dawnej wytwórni konserw Neptun. Najpierw wzdłuż Put Kamenice mocowano na słupkach taśmę, a z prowizorycznego parkingu przy drodze (także z większego placyku) z dnia na dzień poznikały samochody. Także te, które wyglądały, jakby były tam bardzo długo. Później od strony głównej drogi zaczęto stawiać ogrodzenie. Myślę, że pociągną je dalej w stronę plaż i nieoficjalny bezpłatny parking, przynajmniej częściowo, przestanie istnieć.
IMG_9053.jpg

Połączenie promowe na trasie Split-Vis obsługuje teraz prom Zadar. Miejscowi mówią, że Petar Hektorović trafił na Korczulę. Trochę nad tym ubolewają, bo Petarem dało się lepiej manewrować w wąskiej zatoce, gdy wieje jugo. Zadar, zwłaszcza gdy nie jest odpowiednio załadowany, zachowuje się jak żagiel.

Dość niebezpieczna sytuacja miała miejsce m.in. w marcu tego roku, gdy prom prawie rozbił się o półwysep Prirovo:
https://youtu.be/z5K2u1dUtWI?si=4ohgacABEN5OoEQI
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12455
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.06.2024 09:49

Epepa napisał(a):Połączenie promowe na trasie Split-Vis obsługuje teraz prom Zadar. Miejscowi mówią, że Petar Hektorović trafił na Korczulę. Trochę nad tym ubolewają, bo Petarem dało się lepiej manewrować w wąskiej zatoce, gdy wieje jugo. Zadar, zwłaszcza gdy nie jest odpowiednio załadowany, zachowuje się jak żagiel.


Coś ci Chorwaci kręcą - w długi weekend majowy jak najbardziej do Visu pływał Petar :oczko:

DSC_3893.JPG
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 10.06.2024 11:03

Hmm… Ja płynęłam 28 kwietnia i wracałam 19 maja właśnie Zadarem.

https://www.jadrolinija.hr/en/fleet-ship/zadar?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12455
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.06.2024 12:10

Epepa napisał(a):Hmm… Ja płynęłam 28 kwietnia i wracałam 19 maja właśnie Zadarem.

https://www.jadrolinija.hr/en/fleet-ship/zadar?


Moje zdjęcie było zrobione 1 maja po południu :oczko: Moze puszczają raz jeden prom raz drugi w zależności od pogody? Tego dnia wiało silne jugo, być może to jest powód :oczko:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 10.06.2024 12:38

Masz rację. Przejrzałam jeszcze raz dokładnie zdjęcia i filmiki w telefonie i okazało się, że 3 maja o 14 uchwyciłam wypływającego z Visu… Petara (Petra?) Hektorivića. :roll: No to teraz już sama nie wiem, pewnie z tą Korčulą to jednak plotki. Może następne osoby, które pojadą na Vis, rozwiążą zagadkę promową. :D
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 10.06.2024 12:55

Dam znać w przyszłym tygodniu :serduszka:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 556
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 10.06.2024 13:04

lawenda80 napisał(a):Dam znać w przyszłym tygodniu :serduszka:

Szczęściara! :) Miłego wypoczynku. :papa:
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 10.06.2024 13:37

Dziękuję 8)jedziemy za 2 dni :lol: całkiem straciłam poczucie czasu :lol: czas się w końcu pakować :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone