Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 17.06.2019 20:53

walp napisał(a):
Alidrzi napisał(a):Natomiast w akwenie wewnatrz wyspy pomiędzy Novalią a Pagiem woda całkiem przyjemna (też bylismy na kilku plażach) można pływać i pływać do woli nie czując dyskomfortu chłodu.

Proszę, jak pięknie nazwany Paški zaljev - "akwen wewnątrz wyspy". :D Też doświadczaliśmy ciepłej wody w tym akwenie, bardzo ciepłej, no ale my byliśmy na przełomie sierpnia/września. :wink:

Wybaczcie brak profesjonalizmu w nazewnictwie ale Chorwacja wyszła bez przygotowannia, spontanicznie i na parę dni. Bałkany mamy "zjechane" konkretnie ale w Chorwacji jesteśmy pierwszy raz :wink:
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 17.06.2019 21:01

anakin napisał(a):Jak przyjdzie bora to i tam się możesz zdziwić. :wink:

Wlascicielka mówi na ten wiatr "Bura" narzekała dzisiaj rano że basen musi odkurzać bo liście i jakiś proch Bura do niego zamiotła. I fakt w nocy suszarkę z tarasu do miszkania wyciągnąłem bo nieźle nią szarpało... :?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.06.2019 21:58

Alidrzi napisał(a):Wybaczcie brak profesjonalizmu w nazewnictwie ale Chorwacja wyszła bez przygotowannia, spontanicznie i na parę dni. Bałkany mamy "zjechane" konkretnie ale w Chorwacji jesteśmy pierwszy raz :wink:

Takie świeże podejście jest bardzo oryginalne. :wink:
Alidrzi napisał(a):
anakin napisał(a):Jak przyjdzie bora to i tam się możesz zdziwić. :wink:

Wlascicielka mówi na ten wiatr "Bura"

Po chorwacku właśnie tak się nazywa - bura. Potrafi wiać naprawdę mocno. Do tej pory najwyższą prędkość zanotowano w 1996 roku na moście Krk, 212 km/h.
Mam nadzieję, że w tym roku bura nie pokrzyżuje nam pewnych planów.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.06.2019 08:07

W 2017r tak dała o sobie znać bura, że przez 3 dni nie było wyjazdu z wyspy, a woda w Paškim Zalevie była jak w źródełku albo w Bałtyku :)
Miała sporo poniżej 20`C. Plusem były puste plaże :)
domeldoom
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 30.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) domeldoom » 28.06.2019 15:33

Hej Człowieki

prażę się właśnie w Metajnie, w oczekiwaniu na gościa z bazy nurkowej.
Gdzie na Pag-u kupić Paski Ser?
W sklepie czy w licznych budach przy drodze?

Chciałby prawdziwy ser, do domu, w sklepie kupiłem, jest OK, ale kiedyś będąc w Razancu kupiłem za gruba kasą ser (bardzo smaczny) w centrum Pag (tu pewnie cena była odpowiednia do miejsca i kupiłem pewnie jak bursztyn w Sukiennicach...).

Gdzie najlepiej z punktu widzenia smak/jakość/cena?

pzdr z Metajny,

Tomek
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 28.06.2019 16:06

domeldoom napisał(a):Gdzie najlepiej z punktu widzenia smak/jakość/cena?
pzdr z Metajny,
Tomek
Sugerowałbym tu, bezpośrednio u źródełka:
https://goo.gl/maps/m2nzFJETL4RfyQkd6

I może się załapiesz na "obchód"
https://gligora.com/tours-tasting/chees ... uided-tour
Ostatnio edytowano 28.06.2019 16:09 przez boboo, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2019 16:09

welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 28.06.2019 16:12

domeldoom napisał(a):Hej Człowieki

prażę się właśnie w Metajnie, w oczekiwaniu na gościa z bazy nurkowej.
Gdzie na Pag-u kupić Paski Ser?
W sklepie czy w licznych budach przy drodze?

Chciałby prawdziwy ser, do domu, w sklepie kupiłem, jest OK, ale kiedyś będąc w Razancu kupiłem za gruba kasą ser (bardzo smaczny) w centrum Pag (tu pewnie cena była odpowiednia do miejsca i kupiłem pewnie jak bursztyn w Sukiennicach...).

Gdzie najlepiej z punktu widzenia smak/jakość/cena?

pzdr z Metajny,

Tomek
Ser tylko prywatnie. Na wylocie z wyspy, chyba ostatnia miejscowość. Gospodyni ma/miała świeży i dojrzały. Cen nie pomne, ale wanial cudnie. Smak bajka.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 29.06.2019 22:32

walp napisał(a): Do tej pory najwyższą prędkość zanotowano w 1996 roku na moście Krk, 212 km/h.
Mam nadzieję, że w tym roku bura nie pokrzyżuje nam pewnych planów.


W 2016 oficjalnie podano 224km/h. Nieoficjalnie (brak na dziś takich danych) czytałem na Vijesti że w Razanacu dmuchło wtedy 312/sat. Ile w tym prawdy nie wiem, ale wiem że w czasie wojny wiatr dał radę zwiać wóz pancerny który pilnował paskiego mostu.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.06.2019 23:18

Rysio napisał(a):
walp napisał(a): Do tej pory najwyższą prędkość zanotowano w 1996 roku na moście Krk, 212 km/h.
Mam nadzieję, że w tym roku bura nie pokrzyżuje nam pewnych planów.


W 2016 oficjalnie podano 224km/h. Nieoficjalnie (brak na dziś takich danych) czytałem na Vijesti że w Razanacu dmuchło wtedy 312/sat. Ile w tym prawdy nie wiem, ale wiem że w czasie wojny wiatr dał radę zwiać wóz pancerny który pilnował paskiego mostu.

I tak to jest z tą Wikipedią, nieustannie wprowadza w błąd. Chorwacka podaje, że "dosad najveća brzina bure od 59 m/s (212 km/h) izmjerena je 1996. na krčkome mostu."

W sumie, nieważne czy 312 km/h, czy "tylko" 212 km/h, jeśli tak będzie wiało, nie wejdziemy, gdzie mamy wejść.
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 01.07.2019 09:47

Bardzo proszę stałych bywalców Pagu o pomoc w wyborze miejscowości noclegowej. Mam z tym dość duży kłopot, wyspa Pag jako cel urlopu to z mojej strony dość duże "ryzyko i wyzwanie" ze względu na preferencje urlopowe mojej piękniejszej połówki, mnie jednak po przeczytaniu wielu tutaj tematów na temat Pagu... No ciągnie tam jak cholera. Chcąc zminimalizować ryzyko tekstu
... Gdzieś Ty mnie przywiózł na jakiś koniec świata?....
Pytanie do Was, która miejscowość?
Oczekiwania : przyzwoita plaża "miejska", jakaś lodziarnia i chociaż kilka knajp gdzie można zjeść obiad. Nie potrzebuje rozrywek zaliczajacych się do tzw życia nocnego.
Czy ktorakolwiek z lokalizacji od Vidalici do Metajny spełnia takie kryteria? Czy to typowe wioski, gdzie nie ma nic poza.... Pięknem Pagu?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.07.2019 14:10

truedomel napisał(a):Oczekiwania : przyzwoita plaża "miejska", jakaś lodziarnia i chociaż kilka knajp gdzie można zjeść obiad. Nie potrzebuje rozrywek zaliczajacych się do tzw życia nocnego.
Czy ktorakolwiek z lokalizacji od Vidalici do Metajny spełnia takie kryteria? Czy to typowe wioski, gdzie nie ma nic poza.... Pięknem Pagu?


A więc tak.
Jeżeli chodzi o przyzwoitą plażę miejską to zdecydowanie najgorsza jest w Metajnie.
Jeżeli chodzi zaś o drugie kryterium, najlepszą miejscowością jest....Metajna. :wink:
Osiołkowi w żłoby dano. :wink:
Wybór należy do Ciebie. :mrgreen:
truedomel napisał(a):wyspa Pag jako cel urlopu to z mojej strony dość duże "ryzyko i wyzwanie" ze względu na preferencje urlopowe mojej piękniejszej połówki

Nie wiem jakie są preferencje Twojej połówki, ale jeżeli wymogiem jest nadmorska promenada przystosowana do wieczornych spacerów, pełna palm i świateł to masz trzy wyjścia:
- nie jechać na Pag
-jechać na Pag i jeździć codziennie do Zadaru :wink:
-jechać na Pag, siedzieć na miejscu i słuchać przez cały pobyt tekstów pt.do jakiej Ty mnie dziury zabrałeś? :lol:

Nie piszesz czy bywałeś już w Cro ( a jeżeli tak to gdzie?)
Weź pod uwagę, że Pag jest inny niż wszystkie inne miejsca w Cro.
Charakterystyczny krajobraz, praktycznie brak jakichś konkretnych miejsc do zwiedzania (typu Trogir, czy Split).
Sam Pag (miasto) dobre żeby wpaść i zobaczyć raz i tyle.
Żeby odwiedzić jakieś fajne miejsce (np.wspomniany tu już Zadar), trzeba z wyspy wyjechać.

Największym atutem Pagu są jego plaże.
Tylko tyle i aż tyle. :D
truedomel
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 29.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) truedomel » 01.07.2019 14:56

Ryzyko i wyzwanie, to właśnie stąd, że zdaję sobie sprawę, że Pag jest inny niż wszystkie pozostałe miejsca w Cro, byłem raz, byłem w... Tucepi, piękne miejsce, ale jak bardzo inne niż Pag to akurat w tym wątku forum wiedzą wszyscy doskonale. Preferencje piekniejszej połówki są takie jak napisałeś, doskonale wiem, że na Pagu tego nie znajdę, a żeby szoku nie było zbyt wielkiego to zapytałem Was o poradę... Metajna.... Jest jakaś konoba? Jedna? Kilka? Lody gdzieś zjedzą w Metajnie?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.07.2019 15:30

truedomel napisał(a):... Metajna.... Jest jakaś konoba? Jedna? Kilka? Lody gdzieś zjedzą w Metajnie?

Jest tam wszystko czego trzeba.
A większe zakupy w Novalji.

Tučepi?
No, to może być szok po przyjeździe (mowa o partnerce :wink: )
patjak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) patjak » 01.07.2019 17:27

Pozdrawiam z Bosany. Tajny super bar zamknięty.... macie jakieś informacje czy i kiedy super kucharz to otwiera?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 358
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone