Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Radtuli85
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radtuli85 » 19.02.2019 14:59

Ja z troche innej beczki:) w sumie to chyba chcialem sie troche pochwalic;)
Pierwszy raz do hr zabrali mnie rodzice jako nastolatka w 99 roku na Pag. Na poczatku wyjazdy z rodzina, pozniej dziewczyna, zona, nieprzerwanie od 20 lat (od Istri po Dubrownik). W tym roku pierwszy raz zabieram moja 2-letnia corke, oczywiscie na Pag.
Mam nadzieje, ze zaszczepie jej rowniez milosc do Adriatyku:)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.02.2019 15:02

kaeres napisał(a):A czy Pag po Hvarze może się podobać zatem ?

Wszystko się może podobać po wszystkim.
Chodziło mi np. o to, że mnie Brač kompletnie nie siadł.
Zdecydowanie brakowało księżycowych klimatów.
Aczkolwiek na taką Vidovą Gorę bym chętnie wrócił.

Miałem na myśli to, że Pag to zupełnie inny klimat niż inne rejony Cro (no może za wyjątkiem części Krk-u, gdzie też jest pagowo), więc biorę pod uwagę taką ewentualność, że komuś kto zachwyca się Pelješacem może się na Pagu po prostu nie spodobać.
Ale żeby była jasność - nie mówię, że Pag jest lepszy.
Pag jest po prostu inny.
Bardzo inny.
Jego się albo kocha, albo nienawidzi, nie ma nic pośrodku. :wink:
walp napisał(a):
Jednak teraz przemawia przez Ciebie "troska", aby jak najmniej było tych, którzy będą przeszkadzać beczącym baranom w Metajnie. :oczko_usmiech: I ja to rozumiem. :wink:

Nie potwierdzam, ale i nie zaprzeczam. :mrgreen:

walp napisał(a): My byliśmy na Pagu po Peljeszczaku i bardzo nam się podobało. To zupełnie inna Chorwacja. Pokazywałem znajomym zdjęcia z Pagu i byli zaskoczeni tą innością.

Nie pozostaje mi więc nic innego jak wycofać się ze swojej teorii...póki co. :wink:
margaryt
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaryt » 19.02.2019 16:10

anakin napisał(a):
walp napisał(a):

margaryt napisał(a):Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?

Pag po Peljeszczaku?
Nie sądzę żeby Ci się podobało.
To zupełnie inne klimaty.
A co do pytanie to te dwie miejscowości są tutaj dokładnie opisane ( m.in. w relacjach), więc nic tylko czytać.



Dzięki,
wiem że to zupełnie inne klimaty, chociażby krajobraz, ale mam otwarty umysł i ciekawi mnie nowe :lol:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2019 16:49

anakin napisał(a):
walp napisał(a):
margaryt napisał(a):Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?
Pag po Peljeszczaku?
Nie sądzę żeby Ci się podobało.
To zupełnie inne klimaty....
:mrgreen: U mnie była kolejność odwrotna ... Peljeszczak był po Pagu no i ... nie kliknęło :? ale już Brać, Hvar jak najbardziej :mrgreen: no i KrK, który miejscami łudząco przypomina Pag :hearts:

Jeśli chodzi o tak krótki pobyt na Pagu, to w przypadku chęci wypadów poza bazę, ulokowałabym się gdzieś po środku wyspy od strony zalewu tak, żeby i do Metajny i miasta Pag, i na południową stronę wyspy w miarę podobnym czasie dojechać. Metajna to koniec świata więc dobra jest na kilka dni na samo plażowanie (Rucica, Beritnica, Zaglav - za winklem ;)
Mandre to znów widok na otwarte morze ale tam już takiego paskiego klimatu nie ma jak po przeciwnej stronie a i plaże takie sobie poza pobliska Girenicą.
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 19.02.2019 22:04

Byłem na kilku wyspach w Chorwacji tylko raz, a na Pag wybieram się po raz trzeci. Wszystko mi tam podpasowało, a Kustici jest ciche i jest gdzie zaparkować.
margaryt
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaryt » 20.02.2019 16:02

gusia-s napisał(a):
Jeśli chodzi o tak krótki pobyt na Pagu, to w przypadku chęci wypadów poza bazę, ulokowałabym się gdzieś po środku wyspy od strony zalewu tak, żeby i do Metajny i miasta Pag, i na południową stronę wyspy w miarę podobnym czasie dojechać. Metajna to koniec świata więc dobra jest na kilka dni na samo plażowanie (Rucica, Beritnica, Zaglav - za winklem ;)
Mandre to znów widok na otwarte morze ale tam już takiego paskiego klimatu nie ma jak po przeciwnej stronie a i plaże takie sobie poza pobliska Girenicą.


Dzięki za wypowiedź, też tak pomyślałam :wink:
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.02.2019 11:22

Zago napisał(a):Byłem na kilku wyspach w Chorwacji tylko raz, a na Pag wybieram się po raz trzeci. Wszystko mi tam podpasowało, a Kustici jest ciche i jest gdzie zaparkować.


i jest genialna piekarenka :) Tzn kiedyś była, nie byłem tam 5 lat :)
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 27.02.2019 12:17

sviva napisał(a):
Zago napisał(a):Byłem na kilku wyspach w Chorwacji tylko raz, a na Pag wybieram się po raz trzeci. Wszystko mi tam podpasowało, a Kustici jest ciche i jest gdzie zaparkować.


i jest genialna piekarenka :) Tzn kiedyś była, nie byłem tam 5 lat :)


Jest piekarenka i poranna kolejka po chlebek.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 01.03.2019 11:15

anakin napisał(a):
kaeres napisał(a):A czy Pag po Hvarze może się podobać zatem ?

Wszystko się może podobać po wszystkim.
Chodziło mi np. o to, że mnie Brač kompletnie nie siadł.
Zdecydowanie brakowało księżycowych klimatów.
Aczkolwiek na taką Vidovą Gorę bym chętnie wrócił.

Miałem na myśli to, że Pag to zupełnie inny klimat niż inne rejony Cro (no może za wyjątkiem części Krk-u, gdzie też jest pagowo), więc biorę pod uwagę taką ewentualność, że komuś kto zachwyca się Pelješacem może się na Pagu po prostu nie spodobać.
Ale żeby była jasność - nie mówię, że Pag jest lepszy.
Pag jest po prostu inny.
Bardzo inny.
Jego się albo kocha, albo nienawidzi, nie ma nic pośrodku. :wink:

Jak słusznie zauważyłeś w moim pytaniu było nieco sarkazmu.
Masz rację, że Pag jest po prostu inny, bardzo inny.
Lecz nie skazywałbym go od razu na porażkę jak to sugerowałeś Margaryt.

Ja jestem zakochany w Hvarze i jest to najlepsze miejsce w jakim do tej pory byłem w życiu.
Lecz ostatnie wakacje 2018 pokazały, że i Pag może być genialny (relacja Habanero o 50 plażach Pagu, z którym miałem przyjemność dzielić czas w czasie wspomnianych wakacji).
Ale musiałem dać Pagowi drugą szansę bo wakacje wcześniej nie spowodowały u mnie wzmożonego bicia serca.
Czuliśmy jednak z żoną, że Pag nas wzywa i coś nam chce przekazać.
Nasze przeczucia były bardzo celne.

Pag można odkryć na dwa sposoby.
Można narzekać, że nie ma nic do zwiedzania albo rozkoszować się tym co wyspa ma najlepsze czyli plaże.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.03.2019 21:17

Zago napisał(a):
sviva napisał(a):
Zago napisał(a):Byłem na kilku wyspach w Chorwacji tylko raz, a na Pag wybieram się po raz trzeci. Wszystko mi tam podpasowało, a Kustici jest ciche i jest gdzie zaparkować.


i jest genialna piekarenka :) Tzn kiedyś była, nie byłem tam 5 lat :)


Jest piekarenka i poranna kolejka po chlebek.


Dlatego my chodziliśmy o 24 - chleb prosto z pieca i "spod lady" :D
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 10.03.2019 21:20

jak pójdziecie tą polną dróżką na górę to są fajne ruiny :)
https://www.google.com/maps/@44.5509036 ... 312!8i6656
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 12.03.2019 09:54

sviva napisał(a):jak pójdziecie tą polną dróżką na górę to są fajne ruiny :)
https://www.google.com/maps/@44.5509036 ... 312!8i6656


Dzięki. Chętnie tam wdepniemy
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.04.2019 16:50

Wiemżejeszczemniegodny :wink: zamieszczać w tym klubie zdjęć ,ale może nie wyciepiecie...
W 2018 jechałem do Zavratnicy wracając z Peljesaca.
Trasa E 65 - 8) 8) 8)
Prawdą też jest, że księżyc ma zły wpływ na kierowców - trudno było oderwać wzrok... 8) 8) 8)
Ostatnio edytowano 22.04.2019 22:06 przez CROberto, łącznie edytowano 3 razy
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.04.2019 18:46

A jak tam drogi na Pagu? Bezpieczne?
Mam obawy, że jednak nie :roll:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 22.04.2019 19:52

CROberto napisał(a):Wiemżejeszczemniegodny :wink: zamieszczać w tym klubie zdjęć ,ale może nie wyciepiecie...


Chyba masz rację, bo zdjęcia nie otwierają się (sprawdzane na kompie i tablecie).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 355
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone