Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.11.2018 07:10

drakul napisał(a):Chciałbym sie dowiedzieć czegoś nt. warunków na kanale.
Pozdrav :D

Może być tak:


A może być i tak:


Ile dni w roku, tyle warunków.
W tym roku posiłkowałem się tym protalem:
http://bora.gekom.hr/karte.php?page=more
i
http://bora.gekom.hr/karte.php?page=meteo
Wybierasz region, datę i czas. Sprawdzało mi się to bardzo dobrze.
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 20.11.2018 22:08

Borę widziałem trzy lata temu jak płynąłem promem na Pag. Wtedy gdy czekaliśmy na prom, żeby zapalić trzeba było bardzo mocno trzymać drzwi wychodząc z auta, bo by urwało.... ale to był incydent jednodniowy...
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 05.12.2018 14:19

6 raz do Cro w tym roku.Ale zawsze była Dalmacja. W tym roku chcemy jechać na Pag bo bliżej i mamy kolejnego potomka w wieku 11 miesięcy. Jaką miejscowość możecie polecić ? Nie damy rady jeździć z wózkiem na jakieś fajne plaże, raczej szukamy czegoś z fajną (w miarę) plażą w najbliższej okolicy. Atrakcje dyskotekowe itp zbędne, raczej spokój i cisza. Plaża absolutnie nie betonowa.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.12.2018 14:23

Pivko napisał(a):6 raz do Cro w tym roku.Ale zawsze była Dalmacja. W tym roku chcemy jechać na Pag bo bliżej i mamy kolejnego potomka w wieku 11 miesięcy. Jaką miejscowość możecie polecić ? Nie damy rady jeździć z wózkiem na jakieś fajne plaże, raczej szukamy czegoś z fajną (w miarę) plażą w najbliższej okolicy. Atrakcje dyskotekowe itp zbędne, raczej spokój i cisza. Plaża absolutnie nie betonowa.

Na pierwszej stronie masz wykaz relacji oraz 44 plaże z obrazkami i lokalizacjami. :wink:
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 07.12.2018 21:06

uzzik
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 04.05.2015
Pag I oliwa domowa!

Nieprzeczytany postnapisał(a) uzzik » 23.12.2018 10:37

Witam,mam pytanie ,wybieram się na Pag ,chce kupić oliwę
Z oliwek, ale taka domowa prosto od gospodarza ,a nie taka od przydrożnych sprzedawców, szukam również oliwy z rozmarynem ,aż dziwne, że na wyspie rozmarynu pełno ,ale takiej oliwy brak,prędzej kupie truflowa,dziękuję za każdą próbę pomocy,pozdrawiam
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 23.12.2018 23:02

My na początku czerwca tego roku kupiliśmy w Lun przy drodze :)
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 25.12.2018 12:04

Też kupowaliśmy po prawej stronie jadąc do Lun. Taki drewniany sklepik-stragan. Oliwa super i pyszne traverice i wino też.
kubajusta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 14.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubajusta » 04.01.2019 14:03

Witam bywalców wyspy. Mam prośbę o informację czy na wyspie widział ktoś może wypożyczalnię sprzętu windsurfingowego - potocznie deski z żaglem.
Do tej pory moją bazą był Peljesac ale w 2019 zmieniam na Pag.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.01.2019 08:55

O losie!
Cóż ja uczyniła. 8O

Wczoraj poszła zaliczka za apartman w Metajnie. :mrgreen:

Nie dość, że zamieniamy Hvar na Pag, to jeszcze namiot na apartament! Jedyny kamping, który odpowiadał mi miejscem to był Sv. Duh, ale tam jest totalna patelnia bez drzew, więc zdecydowaliśmy się na prawdziwy dom.
Powinno być ok...
Miejsce na cumowanie Uninurka jest 15 metrów od budynku, właściwie pod drugiej stronie ulicy.
Baza nurkowa dom obok.

Będzie dobrze. :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.01.2019 09:18

Roxi napisał(a):O losie!
Cóż ja uczyniła.

8O 8O 8O
Zdrada Lilii, :twisted:
Hvar Ci tego nie wybaczy :mrgreen: :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.01.2019 10:42

lotnikwsk napisał(a):Zdrada Lilii, :twisted:
Hvar Ci tego nie wybaczy :mrgreen: :wink:


Mam nadzieję, że jednak wybaczy... bo nie wyobrażam sobie tego, żebym miała się na zawsze pożegnać z Hvarem. :hearts:

W tym roku wygrała chęć zwiększenia pontonowych szaleństw. Pag jest bardziej życzliwy w tym temacie... chociaż wątpię żebyśmy przebili naszą wycieczkę z Jagodnej na Vis. :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.01.2019 10:45

Roxi napisał(a):Pag jest bardziej życzliwy w tym temacie...

Z tym to się akurat zgodzę :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.01.2019 10:55

Roxi napisał(a):chociaż wątpię żebyśmy przebili naszą wycieczkę z Jagodnej na Vis. :)
Jak pogoda dopisze, to bez problemu.
Polecam wypuścić się na Zrmanje.
Zabrało nam to 150 km i 9 godzin (tam i z powrotem).
endomondo_zrmanje.png


Na górze tej strony, drugi filmik to właśnie Kanał Velebicki w dniu wyprawy na Zrmanje.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.01.2019 12:49

Roxi napisał(a):O losie!
Cóż ja uczyniła. 8O
Wczoraj poszła zaliczka za apartman w Metajnie. :mrgreen:
Zaraziłaś się od maslinki 8O Toż to szok.
Ale za to ile miejsca w aucie będziecie mieli, normalnie możecie brać na stopa :mrgreen:

Roxi napisał(a): Nie dość, że zamieniamy Hvar na Pag, to jeszcze namiot na apartament! Jedyny kamping, który odpowiadał mi miejscem to był Sv. Duh, ale tam jest totalna patelnia bez drzew...
To moje lokum z 2013 r. Jadąc na Pag zarzekałam się każdy kemping tylko nie ten ... na Drazicy nie było miejsca pod przyczepę, więc wracając, zmęczeni zjechaliśmy na Duha ... na niby jedną noc :mrgreen: i tak zostaliśmy chyba 9 :lol: Totalny survival na nim panował i pewnie niewiele się zmieniło, co nie zmienia faktu, że tamten pobyt wspominam wyjątkowo fajnie :)
Z cieniem to tam faktycznie lipa, ale słońce dość wcześnie chowa się za górkę i jak sobie przypominam, gdy wracaliśmy ze szwendaczki to już było ok.

Pomijam kwestię zdrady Hvaru choć na pewno nie pożałujecie pontonowych wypraw :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 352
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone