Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.09.2018 08:04

Habanero napisał(a):Rysio, może ty wiesz ?


Nigdy się nad nomenklaturą nie zastanawiałem. Dla mnie punktami orientacyjnymi są Rucica, Beritnica, Slana, Rt. Kristofor, G.Slana, Zaton. Te plaże przechodzą jedna w drugą miejscami, a tabliczek na nich nie ma :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 16.09.2018 22:27

Habanero napisał(a):
mervik napisał(a):
...o dziwo tu jest zawsze pusto :wink:

DSCN3250.JPG


mervik czy orientujesz się jak nazywa się ta plaża za tymi kamieniami ?
Czy to jest już Mali Bok, czy może następna za nią to Mali Bok.
Byłem tam, jednak źródła w necie podają różne informacje.
Jedne mówią, że następna za nią to Mali Bok, a inne, że następna za nią to Bele Stene, a to jest Mali Bok.
Rysio, może ty wiesz ?
popisplaza.jpg


nie wiem jak się nazywa ta plaża ...ale od parkingu jest droga.
.najlepiej zejść do dużej plaży i brzegiem iść na tą plażę

https://www.google.pl/maps/dir/44.46633 ... a=!3m1!1e3
dar_o
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dar_o » 21.09.2018 13:57

Moje ścienne wspomnienia z wyspy Pag :)
Byłem z rodzinką na Chorwacji pierwszy, ale na pewno nie ostatni - raz. Było CUDNIE...
Załączniki:
pag2.jpg
Na ścianie
pag1.jpg
i w zbliżeniu - obraz z komórki :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 22.09.2018 21:12

dar_o napisał(a):Moje ścienne wspomnienia z wyspy Pag :)
Byłem z rodzinką na Chorwacji pierwszy, ale na pewno nie ostatni - raz. Było CUDNIE...


...jak pierwszy to można jeszcze wybaczyć ...na przyszłość jedż do Chorwacji :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.09.2018 20:57

mervik napisał(a):...jak pierwszy to można jeszcze wybaczyć ...na przyszłość jedż do Chorwacji :wink:

W sumie to jechał na Pag, więc nie ma się co czepiać. :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.09.2018 21:23

anakin napisał(a):
mervik napisał(a):...jak pierwszy to można jeszcze wybaczyć ...na przyszłość jedż do Chorwacji :wink:

W sumie to jechał na Pag, więc nie ma się co czepiać. :wink:

I do Pagu, sądząc po zdjęciu na ścianie. :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 23.09.2018 23:04

walp napisał(a):
anakin napisał(a):
mervik napisał(a):...jak pierwszy to można jeszcze wybaczyć ...na przyszłość jedż do Chorwacji :wink:

W sumie to jechał na Pag, więc nie ma się co czepiać. :wink:

I do Pagu, sądząc po zdjęciu na ścianie. :D

anakin napisał(a):
mervik napisał(a):...jak pierwszy to można jeszcze wybaczyć ...na przyszłość jedż do Chorwacji :wink:

W sumie to jechał na Pag, więc nie ma się co czepiać. :wink:


...zaraz tam czepiać ...to tak zostało przez Janusza :D
...to by się zgadzało :wink:
https://www.google.pl/maps/@44.4445931, ... 660!8i2830
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 26.09.2018 19:12

Piękna wyspa, choć krajobrazem może postraszyć, na pewno do powtórnych odwiedzin.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 26.09.2018 22:08

welna napisał(a):Piękna wyspa, choć krajobrazem może postraszyć.



...to fakt ...aż się skryłem :mrgreen:

DSCN3215.JPG


...ale ciekawość robi swoje :wink:

DSCN1377.JPG
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 03.10.2018 21:45

Napiszę o czymś, czym być może narażę się fanatykom Pagu, ale sam wertując ten i pokrewne wątki jakoś nie wyłapałem, lub być może zachwycony magicznymi zdjęciami po prostu przeoczyłem...

Moje odczucia po tygodniowym pobycie w Metajnie we wrześniu są niestety mieszane.
Głównie z powodu plaż. Zwiedziliśmy ich kilka jak nie kilkanaście, w różnych rejonach wyspy. W większości niby ładne, ale jakieś takie dość brudne w porównaniu do innych lokalizacji, które dane mi było widzieć w CRO. Być może spowodowane było to ich posezonowym zmęczeniem przez wszechobecnych imprezowiczów Zrce. Takiej ilości kiepów po fajkach i szkieł nie widziałem na żadnych innych plażach po za Pagiem.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.10.2018 22:23

MłodyGSX-R napisał(a):Napiszę o czymś, czym być może narażę się fanatykom Pagu, ale sam wertując ten i pokrewne wątki jakoś nie wyłapałem, lub być może zachwycony magicznymi zdjęciami po prostu przeoczyłem...

Moje odczucia po tygodniowym pobycie w Metajnie we wrześniu są niestety mieszane.
Głównie z powodu plaż. Zwiedziliśmy ich kilka jak nie kilkanaście, w różnych rejonach wyspy. W większości niby ładne, ale jakieś takie dość brudne w porównaniu do innych lokalizacji, które dane mi było widzieć w CRO. Być może spowodowane było to ich posezonowym zmęczeniem przez wszechobecnych imprezowiczów Zrce. Takiej ilości kiepów po fajkach i szkieł nie widziałem na żadnych innych plażach po za Pagiem.

Ja żadnym fanatykiem Pagu nie jestem, chociaż wyspa zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Byliśmy tam na przełomie sierpnia i września. Odwiedziliśmy kilka plaż w różnych miejscach i nie można było narzekać na brudne plaże.
Na Zrće można powiedzieć, że było całkiem sterylnie. :wink:

IMG_1368.JPG

IMG_1363.JPG

Podobnie na Rucicy.

IMG_1608.JPG
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 05.10.2018 23:16

....byłem na kilku podobnych plażyczkach i wszędzie było czysto
...widziałem jak ludzie po sobie sprzątali ... :wink:

DSCN3186.JPG
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 17.11.2018 21:15

Małe pytanko.
Czy pływał ktoś kajakiem między Pagiem, a okolicami Karlobagu? Chciałbym sie dowiedzieć czegoś nt. warunków na kanale.
Pozdrav :D
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 18.11.2018 17:35

Nie kajakiem. Małą motorówką w sierpniu: na Zalewie Paskim lekka fala, a na kanale bałwany musiałem odpuścić. Tam zawsze wieje mniej lub bardziej podobno to przez góry. I zasadnicza sprawa to skąd startujesz. Z Pagu na przeciwko Karlobagu jest raczej bez szans miejsce nie dostępne, trzeba po górach kilka godzin pospacerować, a z kajakiem trudno.
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 18.11.2018 21:22

Raczej będę z okolic Karlobagu chciał wpaść na paską plażę, bo z tej strony nigdy nie byłem. Resztę wyspy mam zrobioną, wokół zalewu jak i od strony Mandre. Tylko pamiętam z ubiegłych lat, że trochę niżej, na wysokości Starigradu Paklenicy zawsze około 15 nastej zaczynało wiać i była całkiem spora fala (siedziałem tam trzy lata z rzędu i zawsze tak było), czego tutaj chciałbym uniknąć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 351
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone