Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 04.02.2019 13:32

Jak peka to tylko w Konoba Giardin w miejscowosci Kolan...Ale trzeba wczesniej zamowic....
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.02.2019 14:18

tami72 napisał(a):Jak peka to tylko w Konoba Giardin w miejscowosci Kolan...Ale trzeba wczesniej zamowic....


Po szybkim zerknięciu na tripadvisor... to jest dokładnie to czego szukam! :mrgreen:
Do St. Novaliji na obiad popłyniemy, a tutaj dojedziemy samochodem, idealne rozwiązania. :)
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 885
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 04.02.2019 15:48

boboo napisał(a):Z Metajny (w ładną pogodę) polecicie Velebitskim, zahaczycie o Zavratnicę (ten szpic wykresu u góry):
https://goo.gl/maps/Mg9kWez7Qb52
i na obiadek do Porata :D
metajna_zavratnica_porat_metajna.png

Całość około 90 km i piękny dzień za sobą :hut:


Fajna trasa. Ja też spróbuję.
Sliderber
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sliderber » 04.02.2019 16:07

Witam serdecznie..
Czy mogą mi Państwo powiedzieć jakiej pogody i temperatury wody można się spodziewać w drugiej połowie czerwca? Wybieramy się na kemping Strasko i bardzo zależy nam na ciepełku, a ten termin najbardziej pasuje..
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam ☺️
Iza
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.02.2019 16:13

Sliderber napisał(a):Witam serdecznie..
Czy mogą mi Państwo powiedzieć jakiej pogody i temperatury wody można się spodziewać w drugiej połowie czerwca? Wybieramy się na kemping Strasko i bardzo zależy nam na ciepełku, a ten termin najbardziej pasuje..
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam ☺️
Iza

Witam.
W lutym nie da się pogody na czerwiec.
No i nie każdy czerwiec jest jednakowy pogodowo.

pag-pogoda-i-wiatry-czerwiec-t44296.html
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.02.2019 16:18

Zago napisał(a):Fajna trasa. Ja też spróbuję.

Nam ta wycieczka zabrała jakieś 8 godzin. Z obiadem, snurkowaniem i... w ogóle rasta i chill :lol:
zavratnica_porat_metajna.png

i Endomondo pokazuje mi 89 km.
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 04.02.2019 21:31

Roxi napisał(a):
tami72 napisał(a):Jak peka to tylko w Konoba Giardin w miejscowosci Kolan...Ale trzeba wczesniej zamowic....


Po szybkim zerknięciu na tripadvisor... to jest dokładnie to czego szukam! :mrgreen:
Do St. Novaliji na obiad popłyniemy, a tutaj dojedziemy samochodem, idealne rozwiązania. :)


To,jak sie udacie juz do Starej Novalji,to wpadnijcie na pifffko.... :lol:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 05.02.2019 11:14

tami72 napisał(a):To,jak sie udacie juz do Starej Novalji,to wpadnijcie na pifffko.... :lol:


Z chęcią. :)
Od 27 czerwca jesteśmy w Metajnie.
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 05.02.2019 14:14

Ooo szkoda.....Moj pierwszy urlop jest miedzy 8-ym a 23-cim czerwca......Ferie wiosenne w Bawarii.A potem dopiero w sierpniu 3 tygodnie....
margaryt
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaryt » 18.02.2019 21:38

Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2019 22:30

Metaja, czyli Metajna jak domniemywam. :wink:

Ani jedna, ani druga miejscowość, jakoś szczególnie nas nie urzekła, ale jeśli miałbym wybierać z tych dwóch, to Metajna. (chociaż już bardziej podobało mi się w sąsiedniej wiosce Zubovići). (oj, narażę się Miłośnikom). :oczko_usmiech:

Metajna leży w tej części wyspy (najbliżej plaż Beritnica i Ručica), która jest kwintesencją "księżycowej" natury Pagu.
Aby zrozumieć skąd się bierze to określenie i poznać wyjątkowość tej wyspy, należy moim zdaniem zobaczyć przynajmniej jego północną część.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.02.2019 13:49

walp napisał(a):Ani jedna, ani druga miejscowość, jakoś szczególnie nas nie urzekła, ale jeśli miałbym wybierać z tych dwóch, to Metajna. (chociaż już bardziej podobało mi się w sąsiedniej wiosce Zubovići). (oj, narażę się Miłośnikom). :oczko_usmiech:

Masz stuprocentową rację Waldek. :D
Dziura, w której barany d......beczą. :mrgreen:
Nie ma sensu w ogóle się tam zapuszczać.

Ja osobiście polecam wszystkim taką np. Bošanę, Povljanę czy Šimuni.
Lepsze plaże, jakaś cywilizacja, czyli po prostu trendi, kul i dżezi. :wink

margaryt napisał(a):Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?

Pag po Peljeszczaku?
Nie sądzę żeby Ci się podobało.
To zupełnie inne klimaty.
A co do pytanie to te dwie miejscowości są tutaj dokładnie opisane ( m.in. w relacjach), więc nic tylko czytać.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.02.2019 14:27

A czy Pag po Hvarze może się podobać zatem ?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.02.2019 14:35

kaeres napisał(a):A czy Pag po Hvarze może się podobać zatem ?

Może. :lol:

Byłem już dwa razy na Pagu.
Na Hvarze raz, nieco wcześniej.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.02.2019 14:41

anakin napisał(a):
walp napisał(a):Ani jedna, ani druga miejscowość, jakoś szczególnie nas nie urzekła, ale jeśli miałbym wybierać z tych dwóch, to Metajna. (chociaż już bardziej podobało mi się w sąsiedniej wiosce Zubovići). (oj, narażę się Miłośnikom). :oczko_usmiech:

Masz stuprocentową rację Waldek. :D
Dziura , w której barany d......beczą. :mrgreen:
Nie ma sensu w ogóle się tam zapuszczać.

Ja osobiście polecam wszystkim taką np. Bošanę, Povljanę czy Šimuni.
Lepsze plaże, jakaś cywilizacja, czyli po prostu trendi, kul i dżezi. :wink

No z tym ostatnim zdaniem to absolutnie się nie zgodzę. :wink:
Jednak teraz przemawia przez Ciebie "troska", aby jak najmniej było tych, którzy będą przeszkadzać beczącym baranom w Metajnie. :oczko_usmiech: I ja to rozumiem. :wink:
anakin napisał(a):
margaryt napisał(a):Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?

Pag po Peljeszczaku?
Nie sądzę żeby Ci się podobało.
To zupełnie inne klimaty.

My byliśmy na Pagu po Peljeszczaku (choć nie bezpośrednio) i bardzo nam się podobało. To zupełnie inna Chorwacja. Pokazywałem znajomym zdjęcia z Pagu i byli zaskoczeni tą innością.

margaryt jak pisze, chce tam "wylądować" na krótko, więc raczej nie będzie eksplorował wyspy w większym zakresie.

Szukając miejscówki na pobyt, korzystałem z Twoich rad i zgadzam się z opinią, że miejscowości zwane przez mieszkańców wyspy Barbati - Vidalići, Kustići, Zubovići i Metajna, a szczególnie dwie ostatnie, to dobry wybór. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 354
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone