Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tami72
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 04.02.2019 13:32

Jak peka to tylko w Konoba Giardin w miejscowosci Kolan...Ale trzeba wczesniej zamowic....
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.02.2019 14:18

tami72 napisał(a):Jak peka to tylko w Konoba Giardin w miejscowosci Kolan...Ale trzeba wczesniej zamowic....

Po szybkim zerknięciu na tripadvisor... to jest dokładnie to czego szukam! :mrgreen:
Do St. Novaliji na obiad popłyniemy, a tutaj dojedziemy samochodem, idealne rozwiązania. :)
Zago
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 04.02.2019 15:48

boboo napisał(a):Z Metajny (w ładną pogodę) polecicie Velebitskim, zahaczycie o Zavratnicę (ten szpic wykresu u góry):
https://goo.gl/maps/Mg9kWez7Qb52
i na obiadek do Porata :D
metajna_zavratnica_porat_metajna.png

Całość około 90 km i piękny dzień za sobą :hut:

Fajna trasa. Ja też spróbuję.
Sliderber
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sliderber » 04.02.2019 16:07

Witam serdecznie..
Czy mogą mi Państwo powiedzieć jakiej pogody i temperatury wody można się spodziewać w drugiej połowie czerwca? Wybieramy się na kemping Strasko i bardzo zależy nam na ciepełku, a ten termin najbardziej pasuje..
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam ☺️
Iza
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.02.2019 16:13

Sliderber napisał(a):Witam serdecznie..
Czy mogą mi Państwo powiedzieć jakiej pogody i temperatury wody można się spodziewać w drugiej połowie czerwca? Wybieramy się na kemping Strasko i bardzo zależy nam na ciepełku, a ten termin najbardziej pasuje..
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam ☺️
Iza

Witam.
W lutym nie da się pogody na czerwiec.
No i nie każdy czerwiec jest jednakowy pogodowo.

pag-pogoda-i-wiatry-czerwiec-t44296.html
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.02.2019 16:18

Zago napisał(a):Fajna trasa. Ja też spróbuję.

Nam ta wycieczka zabrała jakieś 8 godzin. Z obiadem, snurkowaniem i... w ogóle rasta i chill :lol:
zavratnica_porat_metajna.png

i Endomondo pokazuje mi 89 km.
tami72
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 04.02.2019 21:31

Roxi napisał(a):
tami72 napisał(a):Jak peka to tylko w Konoba Giardin w miejscowosci Kolan...Ale trzeba wczesniej zamowic....

Po szybkim zerknięciu na tripadvisor... to jest dokładnie to czego szukam! :mrgreen:
Do St. Novaliji na obiad popłyniemy, a tutaj dojedziemy samochodem, idealne rozwiązania. :)

To,jak sie udacie juz do Starej Novalji,to wpadnijcie na pifffko.... :lol:
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 05.02.2019 11:14

tami72 napisał(a):To,jak sie udacie juz do Starej Novalji,to wpadnijcie na pifffko.... :lol:

Z chęcią. :)
Od 27 czerwca jesteśmy w Metajnie.
tami72
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 05.02.2019 14:14

Ooo szkoda.....Moj pierwszy urlop jest miedzy 8-ym a 23-cim czerwca......Ferie wiosenne w Bawarii.A potem dopiero w sierpniu 3 tygodnie....
margaryt
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaryt » 18.02.2019 21:38

Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2019 22:30

Metaja, czyli Metajna jak domniemywam. :wink:

Ani jedna, ani druga miejscowość, jakoś szczególnie nas nie urzekła, ale jeśli miałbym wybierać z tych dwóch, to Metajna. (chociaż już bardziej podobało mi się w sąsiedniej wiosce Zubovići). (oj, narażę się Miłośnikom). :oczko_usmiech:

Metajna leży w tej części wyspy (najbliżej plaż Beritnica i Ručica), która jest kwintesencją "księżycowej" natury Pagu.
Aby zrozumieć skąd się bierze to określenie i poznać wyjątkowość tej wyspy, należy moim zdaniem zobaczyć przynajmniej jego północną część.
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 19.02.2019 13:49

walp napisał(a):Ani jedna, ani druga miejscowość, jakoś szczególnie nas nie urzekła, ale jeśli miałbym wybierać z tych dwóch, to Metajna. (chociaż już bardziej podobało mi się w sąsiedniej wiosce Zubovići). (oj, narażę się Miłośnikom). :oczko_usmiech:

Masz stuprocentową rację Waldek. :D
Dziura, w której barany d......beczą. :mrgreen:
Nie ma sensu w ogóle się tam zapuszczać.

Ja osobiście polecam wszystkim taką np. Bošanę, Povljanę czy Šimuni.
Lepsze plaże, jakaś cywilizacja, czyli po prostu trendi, kul i dżezi. :wink

margaryt napisał(a):Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?

Pag po Peljeszczaku?
Nie sądzę żeby Ci się podobało.
To zupełnie inne klimaty.
A co do pytanie to te dwie miejscowości są tutaj dokładnie opisane ( m.in. w relacjach), więc nic tylko czytać.
kaeres
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.02.2019 14:27

A czy Pag po Hvarze może się podobać zatem ?
krutom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.02.2019 14:35

kaeres napisał(a):A czy Pag po Hvarze może się podobać zatem ?

Może. :lol:

Byłem już dwa razy na Pagu.
Na Hvarze raz, nieco wcześniej.
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 19.02.2019 14:41

anakin napisał(a):
walp napisał(a):Ani jedna, ani druga miejscowość, jakoś szczególnie nas nie urzekła, ale jeśli miałbym wybierać z tych dwóch, to Metajna. (chociaż już bardziej podobało mi się w sąsiedniej wiosce Zubovići). (oj, narażę się Miłośnikom). :oczko_usmiech:

Masz stuprocentową rację Waldek. :D
Dziura , w której barany d......beczą. :mrgreen:
Nie ma sensu w ogóle się tam zapuszczać.

Ja osobiście polecam wszystkim taką np. Bošanę, Povljanę czy Šimuni.
Lepsze plaże, jakaś cywilizacja, czyli po prostu trendi, kul i dżezi. :wink

No z tym ostatnim zdaniem to absolutnie się nie zgodzę. :wink:
Jednak teraz przemawia przez Ciebie "troska", aby jak najmniej było tych, którzy będą przeszkadzać beczącym baranom w Metajnie. :oczko_usmiech: I ja to rozumiem. :wink:
anakin napisał(a):
margaryt napisał(a):Dzień dobry, chcę się doradzić, jako że serce skradł Półwysep Peljesac, a po drodze zajedziemy na Pag na 4 dni, gdzie się zatrzymać Metaja czy Mandre?

Pag po Peljeszczaku?
Nie sądzę żeby Ci się podobało.
To zupełnie inne klimaty.

My byliśmy na Pagu po Peljeszczaku (choć nie bezpośrednio) i bardzo nam się podobało. To zupełnie inna Chorwacja. Pokazywałem znajomym zdjęcia z Pagu i byli zaskoczeni tą innością.

margaryt jak pisze, chce tam "wylądować" na krótko, więc raczej nie będzie eksplorował wyspy w większym zakresie.

Szukając miejscówki na pobyt, korzystałem z Twoich rad i zgadzam się z opinią, że miejscowości zwane przez mieszkańców wyspy Barbati - Vidalići, Kustići, Zubovići i Metajna, a szczególnie dwie ostatnie, to dobry wybór. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 354
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019