Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Pag

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013
Re: Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 14.06.2019 09:56

Moi drodzy. Poradźcie proszę gdzie na Pagu szukać najcieplejszej wody (jedziemy na kilka dni i nie chcemy spędzić niepotrzebnie czasu jeżdżąc od plazy do plaży szukajac cieplejszej wody). Nigdy nie byliśmy na Chorwacji. Do tej pory jeździliśmy wiele razy do Grecji w różne jej części i wiemy że woda powyżej 24 jest dla nas ok ( zawsze jeździmy z termometrem) Jeden raz byliśmy w Czarnogórze gdzie pewnego dnia temperatura wody spadła do 17'C 8O . Coś moi znajomi mówili o plaży Nin podobno tam woda jest cieplejsza . Czy to prawda? :?:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.06.2019 16:57

Według statystyk i prognoz najcieplejsza woda jest w tych zatokach zaznaczonych czerwonymi "kółkami":
pag_warmwasser.png

W tę dolną zatokę (Dinjiska) nie wpływaliśmy, ale w tę górną (zielona kreska), owszem.
Nawet ciekawie:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Aktualna temperatura wody w Adriatyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.06.2019 11:31

Alidrzi napisał(a): gdzie na Pagu szukać najcieplejszej wody

Paški zaljev.
Choć jak powieje bura to i tam jest zimnica.
Wszystko zależy od wiatru.
A kiedy on będzie i jak długo będzie, tego niestety Ci nie powie nikt.

W Ninie pewnie też jest ciepła, aczkolwiek ja plażami tego co tam jest bym nie nazwał.
A przynajmniej nie pagowskimi.
No ale co kto lubi.
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 15.06.2019 15:11

Dziękuję Wam!
Kazda rada jest cenna.
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 15.06.2019 16:46

Tam gdzie jest płytko, a Nin słynie z płytkich plaż woda jest cieplejsza. Najcieplejszą wodę jaką doznałem znalazłem w Košljun. Zawsze tam jeżdżę jak inne lokalizacje nie zachęcają do kąpieli.

Dziś temperatura powietrza trochę odpuściła, wiał lekki wiatr. Zaskoczony byłem bo pierwszy raz w tym sezonie woda nie była tylko ciepła na powierzchni ale i głębiej jak nurkowało się na dno po muszle. Taki dzień to ja rozumiem :-)

plaza.jpg
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 15.06.2019 17:55

Byłem 2 lata temu w Novalija i woda była ciepła ale więcej tam nie pojadę. Dużo młodych osób i dość hałaśliwie. Tyle co ja gołych bab się naoglądałem na plaży i nie tylko bo i w centrum miasteczka to starczy mi do końca życia :roll: . Ze zgorszenia mrużyłem oczy. No czasem je otwierałem lub zakładałem ciemne okulary żeby móc się bez stresu opalać na plaży czy spacerować przy brzegu morza. No, a plaża Zrce przeszła moje oczekiwania chociaż wybrałbym się tam drugi raz.



Pozdrawiam Stefan.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 16.06.2019 12:13

2 lata temu, koniec sierpnia, Nowalija.
Woda zimna, ciągły hałas niosacy sie po zatoce od Zrce... nigdy więcej
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 16.06.2019 13:56

Jednym słowem Gomora i Sodoma. :hut:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.06.2019 14:09

Najcieplejszą wodę spotkaliśmy przy plaży Veli Bok
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 885
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 16.06.2019 21:15

W Chorwacji woda w sezonie jest:
1.Ciepła
2.Bardzo Ciepła

I tyle moim zdaniem w temacie, zimna jest w Bałtyku
Ostatnio edytowano 17.06.2019 08:05 przez Zago, łącznie edytowano 1 raz
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 16.06.2019 23:10

Zago napisał(a):... jest dwie temperatury ....

8O 8O 8O
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 885
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 17.06.2019 08:08

krutom napisał(a):
Zago napisał(a):... jest dwie temperatury ....

8O 8O 8O


Poprawiłem się. Panie Nieomylny
Alidrzi
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alidrzi » 17.06.2019 21:27

Jestem na Pagu od niedzieli. Odwiedziliśmy już kilka miejscówek. Woda na zachodnim wybrzeżu jak dla mnie chłodnawa po kilkunastu minutach pływania trzeba było wyjść... No i oprócz tego podczas wychodzenia wlazlem na jeżowca no i trzy igły zostaly w duzym paluchu 8O . Natomiast w akwenie wewnatrz wyspy pomiędzy Novalią a Pagiem woda całkiem przyjemna (też bylismy na kilku plażach) można pływać i pływać do woli nie czując dyskomfortu chłodu.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.06.2019 21:34

Alidrzi napisał(a):Natomiast w akwenie wewnatrz wyspy pomiędzy Novalią a Pagiem woda całkiem przyjemna (też bylismy na kilku plażach) można pływać i pływać do woli nie czując dyskomfortu chłodu.

Proszę, jak pięknie nazwany Paški zaljev - "akwen wewnątrz wyspy". :D Też doświadczaliśmy ciepłej wody w tym akwenie, bardzo ciepłej, no ale my byliśmy na przełomie sierpnia/września. :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.06.2019 21:45

Alidrzi napisał(a): Natomiast w akwenie wewnatrz wyspy pomiędzy Novalią a Pagiem woda całkiem przyjemna (też bylismy na kilku plażach) można pływać i pływać do woli nie czując dyskomfortu chłodu.

Jak przyjdzie bora to i tam się możesz zdziwić. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Pag - strona 357
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone