Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.04.2023 17:26

gucio1955 napisał(a):Podłączę się. Będę w Dubrowniku w maju. Myślę o jedno dniowym wypadzie na wyspę. Najlepiej mi pasuje z Orebić. Gdzie zostawić tam auto i jak tam jest w maju z przeprawą na Korczule.

Z promami nie ma problemu. W maju w ciągu dnia masz 14 kursów (sprawdzam w aplikacji Jadrolinija).

Tu masz polecany parking.
Ja parkowałem w tej okolicy.

Jeśli chcesz zostawić auto w Orebic to nie pomogę z miejscem parkingowym. Weź pod uwagę odległość od przystani promowej do starego miasta w Korculi. To prawie 4km.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 560
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.04.2023 18:24

Chyba lepiej wziąć water taxi z Orebicia, pływają prosto do przystani w Korculi.
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 23.04.2023 18:53

marecky81 napisał(a):Chyba lepiej wziąć water taxi z Orebicia, pływają prosto do przystani w Korculi.


Jest różnica w cenie ?
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 560
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.04.2023 18:56

gucio1955 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Chyba lepiej wziąć water taxi z Orebicia, pływają prosto do przystani w Korculi.


Jest różnica w cenie ?


Gugiel nie gryzie ;)

https://www.korculawatertaxi.com/prices/
gucio1955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gucio1955 » 23.04.2023 19:04

Pewnie że nie gryzie ale lepiej dowiedzieć się bezpośrednio od forumowicza ale jak co to Cię przepraszam.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 560
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 23.04.2023 19:12

gucio1955 napisał(a):Pewnie że nie gryzie ale lepiej dowiedzieć się bezpośrednio od forumowicza ale jak co to Cię przepraszam


Nie masz za co przepraszać. Po prostu gdy szukam informacji robię to wyszukiwarką. Różnica w cenie jest 4x na korzyść promu, ale wygoda i czas przemawiają za taksówką;. Sam musisz ocenić co dla ciebie ważniejsze.
tkdiablo
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkdiablo » 27.04.2023 12:22

Cześć wszystkim. Ktoś może ma jakieś informacje dlaczego Vela spila jest tymczasowo zamknięte i czy jaskinia będzie otwarta w sezonie czy poza sezonem? Za wszelkie info dziękuję.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 08.05.2023 14:58

Witam, mam pytanko. W tym roku wybieram się na Korcule autem i interesuje mnie, czy jest tam jakaś stacja LPG?
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 15.05.2023 15:32

Czy na Korculi znajdę miejscowości podobne do tych na Riwierze Makarskiej?
Jesteśmy fanami plaż żwirkowych/drobnokamienistych z drzewkami (cień), w zasięgu spaceru od bazy żeby nie musieć ruszać auta na codzienne dojazdy do plaży - coś w stylu Podgory, czy Promajny.
Przeglądam google maps i w oko wpadły mi Kneza i Lombarda. Widokowo zacnie, ale plaże raczej z tych betonowych/skalistych. Jakie miejsca polecacie w takim przypadku :?: a może zostać na riwierze, w myśl zasady lepsze wrogiem dobrego :roll:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 560
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 15.05.2023 15:57

Raczej kamienisto-betonowe, przynajmniej na południowym wybrzeżu: Prizba, Nova. Nam to nie przeszkadza, bo zwykle szukamy czegoś zaraz przy morzu.

Obrazek
Obrazek

Ale w Prizbie jest kilka odcinków ze żwirem.

Obrazek
Norbert Kraków
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.05.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Norbert Kraków » 19.05.2023 00:05

Witam serdecznie wszystkich !!! Mam pytanko. W tym roku wybieram się na Korculę i szukam gdzie można kupić ryby bezpośrednio od rybaków ??? Dzięki za rady.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 19.05.2023 07:43

Vela Luka
Targ codziennie oraz od czasu do czasu slep rybny.
Pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.05.2023 10:28

^^
Tak samo w Blato - targ i sklep, oba obok siebie.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 19.05.2023 11:03

Hej ludzie, mam rozkminę bo wyjazd w czerwcu a ja nadal nie wiem gdzie. Mam do wyboru Korcule obrzeża Prizby- jakieś 2km do plaży prizba i miejscowość Brna z bezpośrednim dostępem do wody, albo Jelsa na Hvarze. Hvar znam na Korculi nie byłam a zależy mi na fajnych zatoczkach z plażyczkami. Chce dużo korzystać z supa ale jak tak patrzę po googlach to tam nie widzę na południu Korculi fajnych plaż i zatoczek w tym rejonie co wymieniłam. Jelse znam ale mam dylemat bo nie mam mieszkania z dostępem do wody a nie chce z tym supem na głowie zasuwać przez pół miasta. Ale zatoczki i plaże tam mi pasują. Boje się też że się zanudze w takich dziurach tyle czasu. Nie wiem już nic. Są jacyś zadowoleni z plażowania w tamtych okolicach?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1702
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.05.2023 11:16

coco jumbo napisał(a):Hej ludzie, mam rozkminę bo wyjazd w czerwcu a ja nadal nie wiem gdzie. Mam do wyboru Korcule obrzeża Prizby- jakieś 2km do plaży prizba i miejscowość Brna z bezpośrednim dostępem do wody, albo Jelsa na Hvarze. Hvar znam na Korculi nie byłam a zależy mi na fajnych zatoczkach z plażyczkami. Chce dużo korzystać z supa ale jak tak patrzę po googlach to tam nie widzę na południu Korculi fajnych plaż i zatoczek w tym rejonie co wymieniłam. Jelse znam ale mam dylemat bo nie mam mieszkania z dostępem do wody a nie chce z tym supem na głowie zasuwać przez pół miasta. Ale zatoczki i plaże tam mi pasują. Boje się też że się zanudze w takich dziurach tyle czasu. Nie wiem już nic. Są jacyś zadowoleni z plażowania w tamtych okolicach?


Stacjonowałam w Prizbie i w Kneze i i wiele bardziej wolę tą 2. Tam problemu z zatoczkami nie ma, czy raczej z maleńkimi plażyczkami przed każdym domem. Ale ja generalnie wolę Hvar ( w Jelsie tez raz stacjonowąłam ) i zeszłego roku po tygodniu na Korculi już tylko czekaliśmy na przeniesienie na Hvar 8) Natomiast tak jak piszesz, w Jelsie z przyzwoitą plażą problem, kwestia czy chce Ci się wozić tego supa :wink:
Na moim instagramie ( nick jak tutaj ) mam zapisaną relacje z Korculi, możesz podglądnąć jak wyglądają plaże.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone