Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pietrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrus » 07.07.2022 20:57

Doniacro napisał(a):Witam, czy ktoś może polecic konkretne miejsce, gdzie dostanę dobrą oliwę na Korculi?


Na przykład w Smokvicy: Winery"Plasa" Petrušac wine. Widać na google maps.
Doniacro
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 02.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doniacro » 08.07.2022 13:19

Dzięki, rozumiem, że tam kupiona była smaczna?
pietrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrus » 08.07.2022 15:52

Doniacro napisał(a):Dzięki, rozumiem, że tam kupiona była smaczna?

Jeszcze się z moją rodziną i znajomymi nie zawiedliśmy, a kupujemy tutaj od co najmniej 10 lat. Jednak muszę podkreślić, że jakimiś wybitnymi koneserami nie jesteśmy. Ponadto właściciel nie pozwoli Ci kupić zanim nie skosztujesz. Uwaga: jeżeli namówi Cię na degustację wina, a w szczególności rakiji to być może będziesz musiała przeczekać, ąż dojdziesz do siebie i procenty wyparują.
ewalla
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 15.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewalla » 08.07.2022 17:03

Janusz Bajcer napisał(a):https://korculavelaluka.com/hr/izlet-u-modru-spilju/


dziękuję, to widziałam. Niestety cena mnie poraża (3 osoby), myślałam raczej o tańszej opcji ... za Kornaty płaciliśmy 150 euro, no cóż, to chyba podziękuję.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 16.07.2022 18:04

Dla tych co kochają wino i sa obecnie albo planują w tym roku odwiedzić Korculę. Ubiegłe lato było tak suche a na Korculi nie padał deszcz chyba z 6 miesięcy że takiego Grk to nie było dawno, jak sięgam pamięciom to gdzieś 2017-2018 rok. Proponuje polować na dobrego Grk bo taka okazja nie nadarzy się przez kolejne kilka lat. Jak Grk to tylko Lumbarda, kilka flagowych winnic to Bire, Vitis, Popic, mniej znane Casa Boschi, Sablum. Wszędzie tak dostaniecie wyborny Grk 2021
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 31.08.2022 12:15

Poza oczywistym plażingiem/smażingiem i kompielami co też uwielbiam, widzę głównie miłośników picia i jedzenia, czyli standard :) . Ale jeśli ktoś lubi poznawać odwiedzane rejony nieco dogłębniej a to oznacza zawsze i tylko z perspektywy 2 kółek to zachęcam i tak zwiedzić Korculę. To już chyba moja 8ma wizyta "na" Cro i 3ci objazd wysp po zaliczeniu Hvaru i Braca. Polecam, bo na bocznych asfaltaach czy szutrach można naprawdę ciekawe rzeczy zobaczyć, oczywiście poza pięknymi widokami.

Druga fajna sprawa na zwiedzanie zwłaszcza niedostępnych i pustych zatoczek z kotwicowaniem tam by popływać czy poskakać do wody to motoróweczka, oczywiście samemu/z patentem, też rewelacja.
Załączniki:
KorculaUltras.jpg
KorculaSpeedBoat.jpg
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.09.2022 12:03

Czy ktoś ostatnio przejeżdżał samochodem szutrówką łączącą Babinę z Samogradem ?
Jeżeli tak to proszę o podzielenie się wrażeniami.
lusesita
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) lusesita » 14.09.2022 21:45

My jechaliśmy tą drogą wczoraj, do Babiny jest w miarę ok, później zaczyna się jazda po prawdziwym szutrze :) środek ścieżki zarośnięty trawą, po bokach wystające badyle. Myślałam, że dojedziemy tą drogą do Prigradicy ale poddaliśmy się w połowie i zawróciiśmy, Pewnie napęd 4x4 dałby radę ale nie mieliśmy...
Niemniej jednak pamiątki na karoserii zostały :(
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.09.2022 22:15

lusesita napisał(a):My jechaliśmy tą drogą wczoraj, do Babiny jest w miarę ok, później zaczyna się jazda po prawdziwym szutrze :) środek ścieżki zarośnięty trawą, po bokach wystające badyle. Myślałam, że dojedziemy tą drogą do Prigradicy ale poddaliśmy się w połowie i zawróciiśmy, Pewnie napęd 4x4 dałby radę ale nie mieliśmy...
Niemniej jednak pamiątki na karoserii zostały :(


Jechaliście od Račišće do Babiny ?
Od Babiny do Prigradicy jest spoko asfalt.
stachmat
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 09.11.2018
Re: Klub Miłośników Wyspy Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachmat » 19.10.2022 13:34

corrina napisał(a):Hvar i Jelsę wspominam z łezką w oku, ale póki co Korcula zdetronizowała Hvar, więc szykujemy się na 3 wizytę tamże :hut:


Jeśli mogę spytać o Korculę - jaka miejscowość Was tak zauroczyła?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Klub Miłośników Wyspy Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 20.10.2022 08:58

stachmat napisał(a):
corrina napisał(a):Hvar i Jelsę wspominam z łezką w oku, ale póki co Korcula zdetronizowała Hvar, więc szykujemy się na 3 wizytę tamże :hut:


Jeśli mogę spytać o Korculę - jaka miejscowość Was tak zauroczyła?

Też jestem ciekawa bo planujemy na przyszły rok Korćulę i zastanawiam sie nad miejscówką
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.11.2022 13:54

Witam
Co ile wypływa w sezonie prom samochodowy z Orebić na Korculę czy w sezonie jest duży ruch ile najlepiej byc przed ?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.12.2022 12:18

Witam,
mam pytanie, na jakich stronach szukacie apartmanów na Korculi?
Strony z których dotychczas korzytałem, mają bardzo mało ofert z Korculi.

Może ktoś ma godne polecenia apartmany to byłbym wdzięczny za namiary.
Szukamy dla dwóch osób, cenimy sobie kameralność i spokój.

Dzięki za ewentualne odpowiedzi:)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.12.2022 13:13

Onegdaj robiłem tak:
"maksymalny widok" regionu w googlemaps
i klikałem na "hotele".
Otrzymywałem sporo "punkcików" (te niebieskie) i przeglądałem je sobie "do skutku".
hotels_korcula.jpg
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.12.2022 16:00

Tak poszukam też w ten sposób.

A polecacie bardziej północną czy południową stronę wyspy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone