Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 20.07.2023 18:23

Dzieki
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 20.07.2023 23:34

Hej majeczka jestem teraz w Zavalaticy. Gzie tie tu mozna kupic vino i olive na zapas moze troche rakiji tez. Widzialem kiosk w cara ale mie wiem jakie wino i oliwa jest tam sprzedawana. Mam kontakt do Vesny ale nie wiem czy to ta sama Vesna z relacji. Jestesmy teraz w Zavalaticy kolo konoby Albert(100m)
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 21.07.2023 21:17

Jesteś w samym środku królestwa Pošip i pytasz się gdzie wino kupić:) z Zavalaticy masz 4-5km to Cara tam kupisz dobre wino w spółdzielni PZ Cara, maja dwa rodzaje Pošipu proponuje od razu ten za € 12,00 za butelkę a w samej Zavalaticy winnice ma Luka Krajancić. Robi jeden z najlepszych Pošip na wyspie. Tu celuj w Pošip Intrada :) powodzenia
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 21.07.2023 21:18

robertpeti napisał(a):Hej majeczka jestem teraz w Zavalaticy. Gzie tie tu mozna kupic vino i olive na zapas moze troche rakiji tez. Widzialem kiosk w cara ale mie wiem jakie wino i oliwa jest tam sprzedawana. Mam kontakt do Vesny ale nie wiem czy to ta sama Vesna z relacji. Jestesmy teraz w Zavalaticy kolo konoby Albert(100m)


Jesteś w samym środku królestwa Pošip i pytasz się gdzie wino kupić:) z Zavalaticy masz 4-5km to Cara tam kupisz dobre wino w spółdzielni PZ Cara, maja dwa rodzaje Pošipu proponuje od razu ten za € 12,00 za butelkę a w samej Zavalaticy winnice ma Luka Krajancić. Robi jeden z najlepszych Pošip na wyspie. Tu celuj w Pošip Intrada :) powodzenia
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.07.2023 22:38

kiepuczi napisał(a):
robertpeti napisał(a):Hej majeczka jestem teraz w Zavalaticy. Gzie tie tu mozna kupic vino i olive na zapas moze troche rakiji tez. Widzialem kiosk w cara ale mie wiem jakie wino i oliwa jest tam sprzedawana. Mam kontakt do Vesny ale nie wiem czy to ta sama Vesna z relacji. Jestesmy teraz w Zavalaticy kolo konoby Albert(100m)


Jesteś w samym środku królestwa Pošip i pytasz się gdzie wino kupić:) z Zavalaticy masz 4-5km to Cara tam kupisz dobre wino w spółdzielni PZ Cara, maja dwa rodzaje Pošipu proponuje od razu ten za € 12,00 za butelkę a w samej Zavalaticy winnice ma Luka Krajancić. Robi jeden z najlepszych Pošip na wyspie. Tu celuj w Pošip Intrada :) powodzenia



...ewentualnie podobna spółdzielnia znajduje się też w Blato, ma mnóstwo win do wyboru. Tam z kolei polecam białe wino Korčulanka, można je też kupić np. w Studenacu w Zavalaticy, cena mniej więcej podobna. Bardzo łagodne, wytrawne, często jest podawane w restauracjach.

Pytaj też miejscowych, może bardziej będą zorientowani.

Pozdrawiam z Korculi :D
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 22.07.2023 00:30

Dziekuje zakupilem posip i plavac 2018 przez gospodynie z Cary i Zavalaticy t,akze ich likiery ,rozne smaki. Jutro dotrze kilka litrow oliwy ze Smokvicy
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 22.07.2023 00:31

Ps posip i Plavac od Marelica
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 08.08.2023 11:10

Od paru lat polowałam na wyspę Korcula i w tym roku udało się zarezerwować nocleg między 3-9 września w miejscowości Brna. Czy ktoś może polecić jakieś plaże w pobliżu żeby można było z psem przebywać. Z tego co widzę na mapach google jakoś słabo jest z plażami dzikimi:-/ miałam szukać jeszcze pobytu na wcześniejszy tydzień, ale nie wiem czy nie poszukam czegoś na Peljesacu lub lądzię, a tu tylko ten zarezerwowany tydzień. Coś mam obawy że wyspa na którą tyle polowałam okaże się rozczarowaniem :-/
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 08.08.2023 19:50

Proponuję plażę Plavina.
Gdy byłam w ostatnim tygodniu lipca, plaża mało oblegana, więc uważam, że z pieskiem nie powinno być problemu. Dojazd autem pod samą plażę.
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 08.08.2023 20:22

Cavica luka tez fajna i pusto. Zitna w tygodniu ale tylko rano albo wieczorem bez ludzi
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 09.08.2023 13:52

Dziękuje za info. Sprawdzę polecane plaże i mam nadzieję że będzie ok. Patrząc na mapy jednak Korcula ma dużo stromego wybrzeża, kamienie w porównaniu do innych wysp gdzie są one łagodniejsze i przez to jest znacznie więcej dzikich szerszych i większych plaż. Choć od strony Peljesaca zauważyłam że jest troszkę więcej plaż.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 13.08.2023 11:09

Mam pytanie gdzie kupuje się bilet na prom samochodowy z Korculi do Orebicia? Zjeżdżają z Promu nie zauważyłem, czy jest tam budka. Możecie mi podpowiedzieć, gdzie jest taki punkt. Z góry dziękuję za podpowiedź.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2023 11:12

Guinness79 napisał(a):Mam pytanie gdzie kupuje się bilet na prom samochodowy z Korculi do Orebicia? Zjeżdżają z Promu nie zauważyłem, czy jest tam budka. Możecie mi podpowiedzieć, gdzie jest taki punkt. Z góry dziękuję za podpowiedź.

tu
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 13.08.2023 18:58

Habanero napisał(a):
Guinness79 napisał(a):Mam pytanie gdzie kupuje się bilet na prom samochodowy z Korculi do Orebicia? Zjeżdżają z Promu nie zauważyłem, czy jest tam budka. Możecie mi podpowiedzieć, gdzie jest taki punkt. Z góry dziękuję za podpowiedź.

tu

I gitara. Dzięki. :verryhappy:
robertpeti
Croentuzjasta
Posty: 347
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpeti » 13.08.2023 21:33

Mozna tez przrz internet. Skanuja kod biletu z telefonu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone