Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 31.05.2016 14:16

buroda napisał(a):
heca7 napisał(a):Trudno powiedzieć gdzie ten haczyk. Ceny nie podane ale sądząc po meblach, wyposażeniu kuchni, ilości łóżek to cena poniżej 100/120 euro byłaby dla mnie podejrzana.

Może chodzi o odległość do plaży? Do wody jest 10m (nie bardzo widzę to plażowanie w porcie) ale już do plaży 2km.
Może o parking oddalony o 20-40m?
W ofercie jest wyraźnie napisane , że apartament odpowiedni dla młodych ludzi. Czyli na pewno na dole bywa głośno i zabawowo :sm:
Nic więcej mi nie przychodzi do głowy ;)


heca 7
męczy mnie to trochę ale i kusi....cena to 68EUR/dzień...+ jeden posiłek gratis...mini porcik( wypożyczamy łódkę i fruuuu na zatoczkę priv...a że plaza dalej...to mnie nie boli bo i tak zawsze szukamy coś lux autkiem...
napisali że okolica cicha i sporadycznie coś zagrają
tak sobie tylko głośno myślę.... :roll:


Pewnie wiecie ale napiszę ;) Na YouTube po wpisaniu Korcula Zavalatica są filmiki , na których widać ten apartament i okolicę. Można sobie popatrzeć jak to wygląda w sezonie nie tylko na zdjęciu, z głosem , z góry z boku i od dołu ;)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 31.05.2016 16:47

heca 7 ...dokładnie tak zrobiłam, filmiki opanowane nawet takie z burą :)
zaliczka wpłacona więc klamka zapadła, jedziemy a czy będzie haczyk dowiem się na miejscu, oby nie.
Jak na razie wszystko wygląda ok, jestem w ciągłym kontakcie mailowym, dostaliśmy telefony do kontaktu gdyby potrzebna była pomoc ( nawet posłali fotki z imprezki w agroturystyce :roll: )
:papa:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 31.05.2016 19:56

Ja też zawsze oglądam wszystko co się da z miejsca , które zarezerwowaliśmy. Mąż się śmieje ze mnie i mówi- wiesz co, ty już wszystko tam zobaczyłaś, to może zostaniemy w domu? :mrgreen:
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 31.05.2016 20:47

Ja tak sobie myślę, czy ten apartament nie jest mieszkaniem właścicielki poniższego baru. Ta Pani ma również 3km od apartamentu agroturystykę i tam może w sezonie przebywa a mieszkanie wolne to wynajmuje i dorabia sobie :lol:
pozdrawiam
AgulCro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.06.2016
Mala Glavica Lumbarda Korcula opinie

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgulCro » 28.06.2016 12:25

Dzień dobry ;)

Szukam informacji o miejscowości Mala Glavica.
Proszę o opinie, zdjęcia również mile widziane :lol:

Zastanawiamy się nad wakacjami w tym właśnie miejscu ale niewiele informacji w sieci / chyba, że jestem kiepskim szperaczem/.
Jesteśmy rodziną z 10 letnim dzieckiem i zastanawiamy się czy jest tam co robić prócz leżenia na plaży no i jakie plaże w ogóle tam są ? :roll:

Liczę na Waszą pomoc ! ;)
AgulCro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgulCro » 29.06.2016 10:34

Dzień dobry ;)

Szukam informacji o miejscowości Mala Glavica.
Proszę o opinie, zdjęcia również mile widziane :lol:

Zastanawiamy się nad wakacjami w tym właśnie miejscu ale niewiele informacji w sieci / chyba, że jestem kiepskim szperaczem/.
Jesteśmy rodziną z 10 letnim dzieckiem i zastanawiamy się czy jest tam co robić prócz leżenia na plaży no i jakie plaże w ogóle tam są ? :roll:

Liczę na Waszą pomoc ! ;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 29.06.2016 10:42

orientujecie sie czy z riviery omis mozna odwiedzić Korcule
pietrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrus » 29.06.2016 17:18

AgulCro napisał(a):Dzień dobry ;)

Szukam informacji o miejscowości Mala Glavica.
Proszę o opinie, zdjęcia również mile widziane :lol:

Zastanawiamy się nad wakacjami w tym właśnie miejscu ale niewiele informacji w sieci / chyba, że jestem kiepskim szperaczem/.
Jesteśmy rodziną z 10 letnim dzieckiem i zastanawiamy się czy jest tam co robić prócz leżenia na plaży no i jakie plaże w ogóle tam są ? :roll:

Liczę na Waszą pomoc ! ;)


Nie pomogę. Jeśli się nie mylę to chodzi o kilka zabudowań w zatoczce "Bratinja Luka" na południe od miejscowości Postrana. Zaglądałem tam od strony wody. Oprócz 2 małych plażyczek (z otoczaków) raczej nic tam nie ma. Do sklepu, konoby czy po rozrywki trzeba jechać do Postrany, Pupnatu czy Korculi. Cisza, spokój. można zobaczyć filmiki na Youtube wstukując "bratinja luka".
Pozdrawiam,
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010
Re: Klub Miłośników

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 04.07.2016 09:29

Mam pytanko: czy w Vela Luka jest coś ciekawego do zwiedzania? noclegi mam w Orebic i robię wypady na zwiedzanko. Lumbarde i okolice już zwiedziłem, teraz czas na drugi koniec wyspy.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.07.2016 15:11

Chciałam się dowiedzieć, jak na początku września z transportem na Proizd? Czy pływają jakieś taxi boat czy trzeba czekać, jak się grupa jakaś zbierze, jak to jest organizowane?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 11.07.2016 16:44

EithelAmarth napisał(a):Chciałam się dowiedzieć, jak na początku września z transportem na Proizd? Czy pływają jakieś taxi boat czy trzeba czekać, jak się grupa jakaś zbierze, jak to jest organizowane?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Również byłbym zainteresowany garścią informacji, tzn. gdzieś w relacjach wyczytałem, że pływają tam taxi boat, ale może ktoś wie skąd, jak często, za ile itd.
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 11.07.2016 17:23

Łódź płynie z portu, jest tablica z informacją. Trudno nie zauważyć. Ceny nie pamiętam, ale nie drogo :D My byliśmy na początku września i nie było żadnego problemu. Łódka odpłynęła wg. rozkładu jazdy cała załadowana.
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 20.07.2016 15:33

Drodzy miłośnicy Korculi, czy mogę poprosić o wasze doświadczenia (plusy i minusy) "dopływu" do wyspy? Mam na myśli wybór najlepszego promu. Wiem, że:
1. najszybciej dojechać do Splitu - tutaj plus, ale drogo i jeden ranny prom - tutaj minus
2. Ploče - Trpanj i dalej Orebič - Korčula - plusem jest że więcej promów i taniej, a minusem, że promy są dwa no i trzeba daleko dalej jechać
3. przejazdu przez cały Plejsac zupełnie nie biorę pod uwagę, bo strasznie długo trzeba się tłuc samochodem, ale z pewnością są jakieś plusy, które warto rozważyć
Może coś mi umknęło, dlatego proszę o wasze podpowiedzi. Bardzo ważna jest również informacja o długości kolejek na prom, a co za tym idzie czas oczekiwania, bo oczywistym jest, że człowiek jest zmęczony po wielogodzinnej jeździe samochodem.
Z góry dziękuję w imieniu własnym, mojej rodziny oraz wszystkich innych zainteresowanych Korculą :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.07.2016 17:01

:D proponuję Ci przejrzeć poniższą stronkę,

przejazd-do-chorwacji-na-wyspe-korcula-t30672-45.html#p1677088

p.s. osobiście tylko dodam, że kolejka samochodów oczekujących na prom rzeczywiście niekiedy jest imponująca. Prom Trpanij - Ploće ma 2 pokłady, górny i dolny i wierz mi, mnóstwo samochodów wyjeżdża czasami z dolnego pokładu.

Co do samej Korculi jeśli już będziecie, polecam Wam bardzo fajną, klimatyczną konobę KONOPICA, znajduje się kilka kilometrów za Carą w kierunku na Korculę. Tu ją zlokalizujesz http://www.korcula-guide.com/


:D
fiona1
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 29.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiona1 » 21.07.2016 08:25

Dziękuję pięknie Majeczko. Poczytałam, ale miałam cichą nadzieję, że odezwie się ktoś, kto napisze: "jechałem z .... i z ...., moje doświadczenia są takie, że....." tutaj oczywiście plusy i minusy :)
Wiem, że taką osobą jesteś Ty, więc bardzo proszę o Twoja opinię w tej sprawie, bo z tego co czytałam z Korculą jesteś za pan brat :smo:
A może Pietrus się również odezwie w tej sprawie? On też jest niezłą skarbnicą wiedzy na interesujący mnie temat
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone