Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd do Chorwacji na wyspę Korcula

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MARIOW
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARIOW » 08.01.2016 18:51

Emiliaa napisał(a):Witajcie!
W tym roku Korčula po raz pierwszy. Zamierzamy jechać do Ploče, stamtąd prom do Trpanj, a następnie na prom Orebič-Domince. Jak wyglądają kolejki w sobotę z Ploče o godz. 5 i 7? Dużo wcześniej powinniśmy się ustawić czy raczej o tych rannych godzinach są większe luzy? a co z pojemnością promu? :) z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :D
Pozdrawiam cieplutko 8)


Witam,
Mam zamiar w tym roku jechać na Korculę. Masz może jakieś informacje?
Prom-cena, skąd najlepiej jechać, czy są duże korki na wjazd itd. Będę wdzięczny za info

Pozdrawiam
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.01.2016 21:12

:D zdecydowanie proponuję Ploče. Następnie prom do Trpanij, 40 km drogą i w Orebicu już, prom Orebič - Domince. Jest tam ich mnóstwo, kursują co godzinę.


W ubiegłym sezonie promy Drvenik - Korcula niestety nie kursowały
Marcinello
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinello » 17.01.2016 18:09

Potwierdzam to co napisała majeczka. W ubiegłym roku w lipcu zaliczyłem trasę z Łodzi na Korciulę i z powrotem.

Prom z Ploće pływa bodajże co 3 godziny ale jest "pojemny". W razie potrzeb obsługa otwiera dolny pokład (którego nie widać) i tam wjeżdża z 40 aut osobowych. Sam rejs trwa około 50 minut.

Promy z Orebićia na Korciule (Domince) są mniejsze ale pływają co godzinę, sam rejs trwa z 15 minut.

Polecam też od razu zakup biletów w Ploće na oba promy (biuro Jadrolinija zaraz przy nabrzeżu).
Ja w ten sposób uniknąłem stania w kolejce na prom w Orebićiu :)
Marcinello
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinello » 17.01.2016 18:23

Co do cen na Korćiuli to w ubiegłym roku nie odbiegały one od cen na kontynencie. W każdym miasteczku masz do dyspozycji Konzuma lub inny sklep. W większości sklepów i knajp możesz płacić kartą.

Mnie martwiła inna rzecz.
Na samej wyspie są tylko 3 stacje benzynowe i żadna nie prowadziła LPG (Autoplin)
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 18.01.2016 09:54

MARIOW napisał(a):Witam,
Mam zamiar w tym roku jechać na Korculę. Masz może jakieś informacje?
Prom-cena, skąd najlepiej jechać, czy są duże korki na wjazd itd. Będę wdzięczny za info

Pozdrawiam


Witaj :)
Wybacz, że dopiero teraz opowiadam :roll: Jechaliśmy 15.08.15r. (sobota) promem godz. 5. Do portu w Ploče zajechaliśmy ok. 3:30. Już czekało naprawdę sporo samochodów. Zakupiliśmy bilety w kasie (otwierali o 4:00), a ceny jak tutaj: http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... dkowa.html :wink: Po nas zjechało się jeszcze bardzo dużo samochodów, wjechali wszyscy, mimo, że prom niepozorny, faktycznie nas władowali do "piwnicy" :D po zjechaniu z promu w Trpanj kierowaliśmy się do Orebič. Nie ma szans żeby się zgubić, jedzie się w sznurze samochodów kierujących się własnie do Orebič. Przed nosem uciekł nam prom, ale za niecała godzinkę płynał następny. W sumie sumarów przed 8 byliśmy w Dominče :) Było nam to obojętne bo doba w naszym apartmanie zaczynała się o 14. Jak się później okazało, właścicielka napisała mi maila jak już byliśmy gdzieś w Austrii, że wyjedzie po nas od razu jak dotrzemy, ale nie miałam jak odczytać dopiero skrzynkę sprawdziłam po powrocie do Polski. A my baardzo kombinowaliśmy, żeby do 14 gdzieś się ulokować na jakieś plaży i przespać trochę :D (co niektórzy już wtedy poparzyli się słońcem :D )
Powrót był już mniej kolorowy. Również w sobotę przyjechaliśmy dobrą godzinę przed opłynięciem promu. Niestety nie udało się wjechać (dosłownie pare aut przed nami stało jak już nie wpuszczali - prom jest mniejszy niż ten Trpanj - Ploče. Żeby uniknąć niespodzianek dalej pojechaliśmy lądem przez półwysep. Baliśmy się, że też się nie wmieścimy, a promy kursowały co ok. 3h. Pamiętaj tylko o zielonej karcie gdybyś wybrał tą opcję, ponieważ trasa przebiega przez Bośnię, a tam jest ona obowiązkowa. Mimo, że w Bośni spędziliśmy ok 1h w korku to i tak byliśmy do przodu jakbyśmy płynęli promem. A ile więcej pięknych widoków 8)
Gdybyś jeszcze potrzebował informacji odnośnie Korčuli to pytaj :) Chętnie pomogę !

Pozdrawiam! :papa:
micbro
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) micbro » 18.01.2016 20:54

Marcinello napisał(a):Mnie martwiła inna rzecz.
Na samej wyspie są tylko 3 stacje benzynowe i żadna nie prowadziła LPG (Autoplin)

Po lewej stronie przed Vela Luka przy markecie TOMMY jest stacja LPG .
Marcinello
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinello » 18.01.2016 21:40

micbro napisał(a):
Marcinello napisał(a):Mnie martwiła inna rzecz.
Na samej wyspie są tylko 3 stacje benzynowe i żadna nie prowadziła LPG (Autoplin)

Po lewej stronie przed Vela Luka przy markecie TOMMY jest stacja LPG .


No coś Ty? Albo przegapiłem albo w lipcu jej jeszcze nie było :)

Edit:
Już pamiętam, przed Vela Luka na krzyżówce pojechałem w prawo do centrum zamiast w lewo. Pewnie dlatego mi umknęło 8)
mariusz87
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 06.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz87 » 26.01.2016 22:05

Witam.my na Korcule[PRIZBA] jechaliśmy w polowie września przez półwysep Peljasac bardzo piękne widoki trasa kreta dużo zakrętów podjazdow i zjazdow z gor.Ale widok wszystko rekompensuje.Podrodze przez półwysep można się zatrzymać i kupic od miejscowych wino,oliwe,malze z hodowli.Piekna sprawa.Dlatego przez półwysep jechaliśmy bo wracaliśmy z Czarnogóry i było nam podrodze.Przejechalismy przez półwysep na prom do Orebic i rejs 20min na wyspe Korcule[we wrześniu już kolejek dużych nie ma]Po lewej stronie od postoju na prom idzie się ok.50 m i jest punkt kupowania biletu na prom.Pozdrawiam Chorwacja i Czarnogora polecam w 100 procentach
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 24.02.2017 09:33

Jak w temacie Kraków-Korcula, może coś się zmanieło od ostatniego postu.
Proszę o info ktorą trasę wybrać dojazd do Chorwacja ( państawa, miasta na co się kierować, opłaty ) i potem jak najlepiej dostać sie na Korcule.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2017 09:43

Tayla napisał(a):Jak w temacie Kraków-Korcula, może coś się zmanieło od ostatniego postu.
Proszę o info ktorą trasę wybrać dojazd do Chorwacja ( państawa, miasta na co się kierować, opłaty ) i potem jak najlepiej dostać sie na Korcule.


Zacznij od tego, a potem resztę sobie znajdziesz:

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 24.02.2017 11:57

no to kwestia opłat i winiet załatwiona - dzięki, jeszcze będę wdzięczna za pomoc w dobraniu drogi Kraków-Karcula (idealnie w formie np:kraków-cieszyn-praga itd.....Karcula) oraz info jak dostać się najlepiej na tą wyspę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2017 13:35

Tayla napisał(a):no to kwestia opłat i winiet załatwiona - dzięki, jeszcze będę wdzięczna za pomoc w dobraniu drogi Kraków-Karcula (idealnie w formie np:kraków-cieszyn-praga itd.....Karcula) oraz info jak dostać się najlepiej na tą wyspę.


No to kolejna wędka:

przez-czechy-przez-austrie-przez-slowacje-przez-wegry-t41048-1905.html#p1758438

I jeszcze uprzedzając kolejne pytanie:

http://www.jadrolinija.hr/docs/default- ... f?sfvrsn=2

Jeździłem przez Węgry i przez Austrię. Zawsze autostradami tam gdzie są i prawie zawsze w tygodniu. Przez A szybciej mimo, że możliwości korkowania mniejsze przez H. Opinii jest wiele i każdy ma swoje ulubione skróty i warianty. Poszukaj na forum, zerknij na mapę.
dzixon
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 08.06.2019 20:26

Witam. Zmieniło się coś w 2019? Jak najlepiej dotrzeć na Korcule? Do Orebic i wtedy prom?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 08.06.2019 21:24

dzixon napisał(a):Witam. Zmieniło się coś w 2019? Jak najlepiej dotrzeć na Korcule? Do Orebic i wtedy prom?


2 opcje:

ta bardziej męcząca dla oszczędnych czyli z prom z Orebicia, w tej opcji są 2 podopcje czyli prom z Ploce do Trpanj, potem w poprzek Peljesaca do Orebicia, albo jazda przez BiH do Ston, i potem dalej do Orebicia

albo

ta wygodniejsza czyli prom ze Splitu do Vela Luki

Osobiści polecam opcję komfortową. W zeszłym roku jechaliśmy na Korculę przez Ston. Trzeba było odstać w ogonku na granicy w Neum, potem wąskkie i kiepskie drogi na Peljesacu, kolejna godzina czekania na prom w Orebiciu i znowu przez cała Korculę godzina za Potirnę, przynajmniej na Korculi drogi są znacznie lepsze.

Z powrotem płynęliśmy w Vela Luki do Splitu, 3 godziny wygoda i lajcik.

Minus to mała ilość promów na tej trasie, są chyba 3 dziennie. Jak się chce płynać ze Splitu o 10.00 w wysokim sezonie, warto dojechać na przystań min. 2 godziny wcześniej, ale prom jest duży i pakowny.

Z kolei plusem jazdy prze BiH jest możliwość tańszego tankowania i zrobienia zakupów znacznie taniej niż w Chorwacji.
dzixon
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 06.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixon » 09.06.2019 07:53

Ok. Dzięki za odpowiedź. Planujemy jechać drugi tydzień sierpnia. Zobaczymy czy rozluźni się w Splicie.
Jakie są koszta promu ze Splitu? Na przejazd przez BiH nadal wystarczy dowód? Czy zmieniło się coś i trzeba mieć paszport?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przejazd do Chorwacji na wyspę Korcula - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone