Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejazd do Chorwacji na wyspę Korcula

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2019 20:10

Kris113 napisał(a):Witam, również zamierzam jechać promem ze Splitu na Korcule znalazłem prom o 10.15 jego koszt to 470 kn za samochod osobowy i 60 kn od osoby, czyli okolo 410 polskich złotych zamierzam być na promie 4 h przed jego wyjazdem, orientuje się ktoś czy są problemy z wejściem na niego? Dodam ze mam wynajęty hotel Poseidon w Vela luce doba hotelowa zaczyna się od 12 i nie chciałbym stracić za duzo czasu , a nie daj boże nie dostać się na niego wogole ma ktoś doświadczenie w tym temacie?Próbowałem zarezerwować prom przez internet ale nie było takiej opcji

Kupić oczywiście możesz ( https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... 7/09082019 ), ale faktycznie gwarancji wjazdu na prom nie ma, bo obowiązuje kolejność w kolejce. Jednak 4 h przed wypłynięciem powinno być ok.
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 23.06.2020 11:57

Czy jest to ktoś, lub ktoś, kto zna kogoś kto nie zmieścił się na prom w Ploce?
Płyea co 3 godziny więc nie zmieszczenie się może oznaczać 6 godzin postoju, a to już trochę za długo...
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 23.06.2020 17:52

Prom zawsze kursował częściej (było po 7 kursów w każdym kierunku (+/- co 2:30)), dopiero w tym roku ograniczyli kursy, obecnie tylko do 4 razy:
z PLOCE
5:30
11:00
14:15
19:30

z TRPANJ
06:45
12:00
17:15
21:00
(może jak będą widzieć więcej chętnych to zmienią rozkład)

A jak nie zdążysz na prom to rozwiązanie jest proste - jedziesz tą drogę autem (ważne: przez BiH, wiec potrzebna zielona karta - mi na 10 razy dopiero w zeszłym roku pierwszy raz sprawdzali) to około 100km i jazda zajmuje coś koło 1,5 godziny. Ja jak do tej pory nigdy nie płynąłem, zawsze jechałem autem...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.06.2020 18:56

MKB napisał(a):Czy jest to ktoś, lub ktoś, kto zna kogoś kto nie zmieścił się na prom w Ploce?
Płyea co 3 godziny więc nie zmieszczenie się może oznaczać 6 godzin postoju, a to już trochę za długo...


Prom z Ploće pływa co 3 godziny, ale jest naprawdę duży i pojemny. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej zdarzało się, że miał 2 pokłady. W razie potrzeby obsługa otwierała dolny pokład, którego nie widać i spokojnie tam wjeżdżało ok 40 - 45 samochodów.
Do Trpanij płynie około 50 minut. Następnie 40 km drogą i w Orebiću już masz kolejny prom Orebić - Domince.
Jest tam ich mnóstwo, kursują co godzinę, ten rejs trwa mniej więcej 15 minut.

Polecam też zakup biletów w Ploće na oba promy, biuro Jadrolinija znajduje się zaraz przy nabrzeżu. W ten sposób można uniknąć następnej kolejki na kolejny prom w Orebiću :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2020 19:23

majeczka napisał(a):
MKB napisał(a):Czy jest to ktoś, lub ktoś, kto zna kogoś kto nie zmieścił się na prom w Ploce?
Płyea co 3 godziny więc nie zmieszczenie się może oznaczać 6 godzin postoju, a to już trochę za długo...


Prom z Ploće pływa co 3 godziny, ale jest naprawdę duży i pojemny. Nie wiem jak teraz, ale wcześniej zdarzało się, że miał 2 pokłady. W razie potrzeby obsługa otwierała dolny pokład, którego nie widać i spokojnie tam wjeżdżało ok 40 - 45 samochodów.
Do Trpanij płynie około 50 minut. Następnie 40 km drogą i w Orebiću już masz kolejny prom Orebić - Domince.
Jest tam ich mnóstwo, kursują co godzinę, ten rejs trwa mniej więcej 15 minut.

Polecam też zakup biletów w Ploće na oba promy, biuro Jadrolinija znajduje się zaraz przy nabrzeżu. W ten sposób można uniknąć następnej kolejki na kolejny prom w Orebiću :D

Majeczka jak zwykle ... Prom Ploce-Trpanj ma dwa pokłady. Zwykle promy ( samochody, itp) ładuje się od dołu i proporcjonalnie - środek ciężkości...
Tak znam osoby, które się nie zabrały na prom, nawet samemu mi się zdarzyło jakieś dwa razy. Ale objazd przez Neum nie jest problemem. Zakup biletu na prom Orebić-Korcula w Ploce nie gwarantuje uniknięcia kolejki w Orebić.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.06.2020 22:21

Użytkownik usunięty napisał(a):...znam osoby, które się nie zabrały na prom, nawet samemu mi się zdarzyło jakieś dwa razy...


...ło matko, aż to miałeś pecha :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107564
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2020 22:24

majeczka napisał(a):
Użytkownik usunięty napisał(a):...znam osoby, które się nie zabrały na prom, nawet samemu mi się zdarzyło jakieś dwa razy...


...ło matko, aż to miałeś pecha :oczko_usmiech:

Nie przeczyta, usunął konto. :roll:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 23.06.2020 23:08

Janusz Bajcer napisał(a):
majeczka napisał(a):
Użytkownik usunięty napisał(a):...znam osoby, które się nie zabrały na prom, nawet samemu mi się zdarzyło jakieś dwa razy...


...ło matko, aż to miałeś pecha :oczko_usmiech:

Nie przeczyta, usunął konto. :roll:


Co za czasy... ;)
Sasio
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sasio » 16.07.2020 21:48

Dzień dobry i pozdrawiam wszystkich

Czy orientuje się ktoś, ile wcześniej muszę przyjechać do portu w Splicie aby zmieścić się na prom na Korcule. Prom odpływa o 10:15 w sobotę 25.07.20.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Przejazd do Chorwacji na wyspę Korcula - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone