Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pietrus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietrus » 17.04.2016 22:23

radek_sziwa napisał(a):Hej,

Mam pytanko do osób znających Prizbe. Zastanawiam się nad kwaterą przy samym cyplu, dosłownie 100m od małego portu, po lewej stronie patrząc na googlemaps. Niestety nie mogę załączyć zdjęcia ani linku ze względu na ograniczenia na forum dla "świeżych" użytkowników. Jadę z żoną i 4 letnią córką. Z tego co widzę, Prizba jest raczej malutka. Moje pytanie brzmi czy w samej mieścinie są jakieś restauracje gdzie można pójść na obiad w ciągu dnia oraz wieczorem? Ile ich jest i czy będą już otwarte w drugiej połowie czerwca? Czy są to fastfoody z hamburgerami itp. czy raczej normalne restauracje z rybą, jakimiś owocami morza, pizzą itp? Czy można kupić jakieś lody? Wiem, że jest sklepik z podstawowymi produktami, czy dostanę w nich np. świeże bułki bądź chleb? Generalnie chodzi mi o to, żeby nie jeździć codziennie na kolacje i zakupy a wszystko mieć w zasięgu spaceru z 4-latką.
Dziękuję za pomoc.

Restauracji jest kilka. Konkretnie cztery. Od 15tej raczej już zamówisz wszystko z karty, ale pewniejsze są godziny od 17tej. Niestety nie wiem czy są czynne w czerwcu.
W porcie i na Priscapacu przez cały dzień (od rana do wieczora) zjesz lody, napijesz się kawy, piwa czy coli, zjesz frytki czy pizzę (chyba z mrożonej). Nie pamiętam czy mają hamburgery.
W sklepiku kupisz i bułki i chleb.
Nie mam niestety własnych doświadczeń z miesiąca czerwca. Może ktoś "czerwcowy" skoryguje moje informacje.
radek_sziwa
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) radek_sziwa » 25.04.2016 17:33

Dziękuję za pomoc, rezerwację już zrobiłem, oby tylko było ciepło to będzie dobrze ;)
Magdzik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 21.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdzik » 08.05.2016 16:13

Cześć ! :D
Widzę że ostatnio sporo pytań odnośnie Prizby.
My będziemy w Prizbie 2-9 lipiec. Ktoś będzie w tym terminie ? Będziemy z 2 dzieci (5,13 lat)

Cz ktoś się orientuje o promach / katamaranach z Korculi na Hvar ? Brat będzie w Jelsi (też zresztą naszej ulubionej) i może byśmy popłynęli ? Ale chyba nie ma ciekawych i o przyzwoitej godzinie połączeń...
Pozdr
Magda
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.05.2016 22:43

A ja mam takie pytanko, gdzie na wyspie jest możliwość wynajęcia jakiejś niewielkiej łódki na cały dzień i jaki jest koszt? Czy ktoś ma doświadczenia w tej materii i opowie coś więcej? :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2016 22:53

EithelAmarth napisał(a):A ja mam takie pytanko, gdzie na wyspie jest możliwość wynajęcia jakiejś niewielkiej łódki na cały dzień i jaki jest koszt? Czy ktoś ma doświadczenia w tej materii i opowie coś więcej? :)

Można wynająć >>> http://www.lidorentaboat.com/iznajmljiv ... la-prizba/
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 23.05.2016 23:26

m.a.c. napisał(a):Hej, czy ktoś z drogich Forumowiczów był może w Zavalaticy w apartmanie "Zavalatica"?
http://www.korcula-larus.com/apartmentzavalatica/
Jeśli tak - podzielcie się swoimi opiniami, plis... :hut:


Witam,
też zaproponowano mi ten apartament...tylko jakieś obawy o okolice...poniższa knajpka i ten taras z oknami...hmmm
:?:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 24.05.2016 15:53

buroda napisał(a):
m.a.c. napisał(a):Hej, czy ktoś z drogich Forumowiczów był może w Zavalaticy w apartmanie "Zavalatica"?
http://www.korcula-larus.com/apartmentzavalatica/
Jeśli tak - podzielcie się swoimi opiniami, plis... :hut:


Witam,
też zaproponowano mi ten apartament...tylko jakieś obawy o okolice...poniższa knajpka i ten taras z oknami...hmmm
:?:


Taki mało... tarasowy ;) ten taras. Nawet jak otworzy się okna. Bardziej loggia. Mieszkanie ma wysoki standard ale knajpka na dole na pewno będzie działać do późna. Jednym to przeszkadza innym wręcz przeciwnie ;)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 24.05.2016 23:16

heca7 napisał(a):
buroda napisał(a):
m.a.c. napisał(a):Hej, czy ktoś z drogich Forumowiczów był może w Zavalaticy w apartmanie "Zavalatica"?
http://www.korcula-larus.com/apartmentzavalatica/
Jeśli tak - podzielcie się swoimi opiniami, plis... :hut:


Witam,
też zaproponowano mi ten apartament...tylko jakieś obawy o okolice...poniższa knajpka i ten taras z oknami...hmmm
:?:


Taki mało... tarasowy ;) ten taras. Nawet jak otworzy się okna. Bardziej loggia. Mieszkanie ma wysoki standard ale knajpka na dole na pewno będzie działać do późna. Jednym to przeszkadza innym wręcz przeciwnie ;)


no mało tarasowy :) fakt tylko zastanawia mnie jedno...niska cena za taki ,,wypas" czyżby gdzieś był zonk?? :roll:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 24.05.2016 23:54

Trudno powiedzieć gdzie ten haczyk. Ceny nie podane ale sądząc po meblach, wyposażeniu kuchni, ilości łóżek to cena poniżej 100/120 euro byłaby dla mnie podejrzana.

Może chodzi o odległość do plaży? Do wody jest 10m (nie bardzo widzę to plażowanie w porcie) ale już do plaży 2km.
Może o parking oddalony o 20-40m?
W ofercie jest wyraźnie napisane , że apartament odpowiedni dla młodych ludzi. Czyli na pewno na dole bywa głośno i zabawowo :sm:
Nic więcej mi nie przychodzi do głowy ;)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 25.05.2016 17:11

heca7 napisał(a):Trudno powiedzieć gdzie ten haczyk. Ceny nie podane ale sądząc po meblach, wyposażeniu kuchni, ilości łóżek to cena poniżej 100/120 euro byłaby dla mnie podejrzana.

Może chodzi o odległość do plaży? Do wody jest 10m (nie bardzo widzę to plażowanie w porcie) ale już do plaży 2km.
Może o parking oddalony o 20-40m?
W ofercie jest wyraźnie napisane , że apartament odpowiedni dla młodych ludzi. Czyli na pewno na dole bywa głośno i zabawowo :sm:
Nic więcej mi nie przychodzi do głowy ;)


heca 7
męczy mnie to trochę ale i kusi....cena to 68EUR/dzień...+ jeden posiłek gratis...mini porcik( wypożyczamy łódkę i fruuuu na zatoczkę priv...a że plaza dalej...to mnie nie boli bo i tak zawsze szukamy coś lux autkiem...
napisali że okolica cicha i sporadycznie coś zagrają
tak sobie tylko głośno myślę.... :roll:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.05.2016 17:31

Nooo to cena wyjątkowo atrakcyjna. Rzeczywiście zastanawiające. Być może głównym zajęciem właścicieli jest knajpka a nie apartament?
Po zastanowieniu się i konsultacji z resztą rodziny bym zaryzykowała ;)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 25.05.2016 17:40

troszkę strach....ale apartament w Prizbie nam uciekł za 55EUR :( posłałam kasę ale gość nic nie wspomniał o posłaniu potwierdzenia no i wynajął innym ...teraz czekam na zwrot pieniędzy. A gdziekolwiek pytam to lipiec już zajęty
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.05.2016 23:27

buroda napisał(a):ale apartament w Prizbie nam uciekł za 55EUR

A w jakim terminie jedziesz?
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 26.05.2016 01:05

Mikromir napisał(a):
buroda napisał(a):ale apartament w Prizbie nam uciekł za 55EUR

A w jakim terminie jedziesz?


12.07.-22.07
a dlaczego pytasz :?:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.05.2016 13:39

buroda napisał(a):
Mikromir napisał(a):
buroda napisał(a):ale apartament w Prizbie nam uciekł za 55EUR

A w jakim terminie jedziesz?


12.07.-22.07
a dlaczego pytasz :?:

A bo jeden apartament w Priżbie (wynegocjowałam 55E ze wszystkim), który wstępnie zaklepałam, ale potem odkazałam, jest chyba jeszcze wolny, niestety tylko 10-18.07. To 4+1, pierwszy rząd, ale bardziej w stronę Grścicy, z kilometr od centrum i plaży żwirowej, przy domu skały / beton.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone