Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 20.10.2018 20:48

Hvala :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 20.10.2018 23:51

henius34 napisał(a):I kolejne pytanie (nie to, żebym nie czytał Klubu - jestem na 190 stronie czytając od końca :) ) czy przez tunel Pitve śmigają busy 9-cio osobowe typu Renualt Traffic, Opel vivaro?

Jednego takiego widziałam, wyjechał bez lusterek :mrgreen:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 20.10.2018 23:57

gusia-s napisał(a):
henius34 napisał(a):I kolejne pytanie (nie to, żebym nie czytał Klubu - jestem na 190 stronie czytając od końca :) ) czy przez tunel Pitve śmigają busy 9-cio osobowe typu Renualt Traffic, Opel vivaro?

Jednego takiego widziałam, wyjechał bez lusterek :mrgreen:

Ale przecież można je złożyć, ja podczas pierwszych przejazdów ze stresu tak robiłem :). Znajomy ma dosyć dużego pick-up i pod koniec wyjazdu doszedł bodajże do 70-80km/h przez tunel, nawet musiał czasem zamulać przez miejscowych :).
Jednak tunel to pikuś, bardziej męczący jest do niego dojazd jak jest duży ruch.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.10.2018 00:26

☺ spokojnie można przejechać i busem i samochodem z boxem. Tunel raczej nie jest problematyczny, zdecydowanie większą uwagę należy zwrócić wyjeżdżając z niego. Zakręty są wówczas imponujące
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 21.10.2018 08:17

Mnie najbardziej przeszkadza takie zwężenie w miejscowości przed tunelem. Kto jeździ tamtędy to wie o czym pisze. Na mijankę nie ma szans. Rzadko kiedy udawało nam się przejechać tamtędy bez problemu. Zakręty to pikuś choć są imponujące. Jazda na krawędzi to przerażenie w oczach mojej żony.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2018 08:30

yzedef napisał(a):
gusia-s napisał(a):
henius34 napisał(a):I kolejne pytanie (nie to, żebym nie czytał Klubu - jestem na 190 stronie czytając od końca :) ) czy przez tunel Pitve śmigają busy 9-cio osobowe typu Renualt Traffic, Opel vivaro?

Jednego takiego widziałam, wyjechał bez lusterek :mrgreen:

Ale przecież można je złożyć, ja podczas pierwszych przejazdów ze stresu tak robiłem :)...
Pewnie, że można ale trzeba pomyśleć o tym przed wjazdem :mrgreen:
Przed tunelem są znaki mówiące o szerokości i wysokości, jeśli auto nie przekracza tych wartości to można bez obaw pruć.
IMG_20180705_102144-1664x1248.jpg
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 21.10.2018 08:53

gusia-s, właśnie tego zdjęcia mi brakowało :D
nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy tak demonizują te zakręty, Pitve itd.
... może to i dobrze :twisted:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 21.10.2018 09:09

m@rek napisał(a):... może to i dobrze :twisted:


To bardzo dobrze im mniej to lepiej. W dodatku kto tam chce jeździć. Nie ma żadnego sklepu. Nawet bankomatu brak w okolicy . O płaceniu karta można tam zapomnieć nawet w restauracji.

Zastanawia mnie jedna rzecz jak żyją tam miejscowi poza sezonem. Zresztą w trakcie też codziennie czy co dwa dni jeżdżą na zakupy? Czy przyjeżdża do nich jakiś obwoźny sklep?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 21.10.2018 12:18

Nie wiem, czy te znaki ograniczenia wysokości i szerokości nie dają dużego marginesu.

Jechałem do ID z łódką ( ribem) na ponad 6 m przyczepce.
Wysokość tzw relingu w ribie zdecydowanie przekraczała dwa metry i spokojnie można przejechać mając jeszcze duży zapas u góry.

Jeśli ktoś naprawdę ma obawy co do wysokości, a mieści się na styk, to może sobie uczepić jakiś odpowiedniej długości pręt na przyssawce - oczywiście z przodu samochodu - ale to raczej w ekstremalnych sytuacjach.

Odcinek między Pitve a częścią zatunelową prócz ograniczeń gabarytowych w tunelu jest dość bezpieczną trasą. Nie ma sensu demonizować.

Wg mnie największym utrudnieniem jest tam samo Pitve - wąska ulica, ciasne zakręty i zabudowania przy ulicy - ale patrzę na to z punktu widzenia kierowcy, który ciągnie samochodem sześciometrowy "ogon".

PS gdzieś tu przewinął się temat o slipowaniu łódki w ID- nie jest najlepiej.
Są dwa slipy, ale przy bocznej fali ( a taka jest najczęściej) trzeba szybko uciekać aby nie zniosła sprzętu na skałki.
Mało miejsca do manewrowania przy obydwu slipach.
Powrót serpentynami w kierunku Pitve z załadowaną przyczepą to katorga dla samochodu, ja wyciągałem łódkę w innym miejscu i pojechałem pod górę z pustą przyczepą ( w stronę ID jest z górki i w tą stronę można spokojnie jechać z obciążeniem).

Samo cumowanie w ID .....to "bajka" pisana przez panów ( tych ze slipu po prawej stronie), którzy czepiają tam swoje bojki.
Oczywiście płatne.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2018 13:03

m@rek napisał(a):... nie rozumiem tylko dlaczego wszyscy tak demonizują te zakręty, Pitve itd....
Każdy ma inny próg poczucia bezpieczeństwa, komfortu itd ...
Dla nas zarówno przejazd przez Pitve jak i przez tunel nie był czymś nadzwyczajnym.
Droga od SN do Hvaru też straszna nie była, auto wysokie, napęd na 4x więc nie obawialiśmy się niczego złego. Osobówką nisko zawieszoną pewnie bym się bała żeby nie rozwalić niczego od spodu.

śmigacz napisał(a): ... Zastanawia mnie jedna rzecz jak żyją tam miejscowi poza sezonem. Zresztą w trakcie też codziennie czy co dwa dni jeżdżą na zakupy? Czy przyjeżdża do nich jakiś obwoźny sklep?
Myślę, że dla nich nie jest to uciążliwe. Są przyzwyczajeni, że zakupy robi się z rozmysłem żeby nie biegać co chwilę po jedną rzecz. Większości z nas pewnie wydaje się, że to okropne. Sama miałam kiedyś sklep pod nosem, po sąsiedzku, otwarty świątek, piątek i niedziela, przyzwyczaiłam się do komfortu, że w każdej chwili w tzw. kapciach mogę wyskoczyć i dokupić co trzeba. Kiedy sklep się zlikwidował odbierałam to jako uciążliwość, która jak się okazało szybko minęła ;)

baunty napisał(a):Nie wiem, czy te znaki ograniczenia wysokości i szerokości nie dają dużego marginesu...
Zapewne ciut mają, trzeba pamiętać że ściany tunelu wewnątrz nie mają gładkiej struktury, tu i ówdzie coś wystaje ;)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 21.10.2018 14:24

śmigacz napisał(a):...Zastanawia mnie jedna rzecz jak żyją tam miejscowi poza sezonem...

"nie żyją", pozostają naprawdę nieliczni

baunty napisał(a):Nie wiem, czy te znaki ograniczenia wysokości i szerokości nie dają dużego marginesu....

tym bardziej że w tym roku w tunelu zrobili nowy asfalt, nie sądzę ze stary ktoś frezował :)

gusia-s napisał(a):...Droga od SN do Hvaru też straszna nie była, auto wysokie, napęd na 4x więc nie obawialiśmy się niczego złego. Osobówką nisko zawieszoną pewnie bym się bała żeby nie rozwalić niczego od spodu.

dlatego ja czekam na SUW'a ... a tu jak na złość znów kompakt :(
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 28.10.2018 17:39

DSCF5304-min.JPG
Ja w tym roku jechałem do Ivan Dolac busem Fordem Tourneo z bagażnikiem dachowym.Nie było żadnego problemu z przejazdem przez tunel Pitve,a do tego został jeszcze spory zapas odległości przy między lusterkami a ścianą.
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 27.12.2018 11:15

Witam,
Tak naprawdę do tej pory byłam i pewnie zawsze będę miłośnikiem półwyspu Peljesac ( przez dwa ostatnie lata to tam wypoczywaliśmy i jesteśmy tym miejscem zachwyceni),
ale oczywiście chcielibyśmy zobaczyć jeszcze inne cudne miejsca w Chorwacji ... i wybór padł na Hvar :D
Po przeczytaniu części waszych relacji jestem przekonana że to miejsce również nas urzeknie.
Tylko przyznam szczerze że nie mam pojęcia gdzie szukać kwatery (nie jestem zwolennikiem jazdy w ciemno),
chodzi o miejsce nie odludne, takie z którego byłoby w miarę blisko zarówno na plażę jak i na promenadę itp.)
Jedziemy z dwójką dzieci (13 i 8), i na plaży spędzamy max 4 godzinki a resztę w ruchu, zwiedzanie, spacery...
Ostatnio byliśmy w Trpanj, i tam właśnie udało nam się mieć wszystko w zasięgu ręki.

Gdyby ktoś z Was z doświadczenia mógł coś poradzić będę wdzięczna..
I jeszcze jedno pytanko - czy to prawda że w różnych częściach wyspy temperatura wody się różni?

Pozdrawiam
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 27.12.2018 17:50

m@rek napisał(a):tym bardziej że w tym roku w tunelu zrobili nowy asfalt, nie sądzę ze stary ktoś frezował :)


Serio to był nowy asfalt?
Jeździłem tam na przełomie sierpnia i września i dałbym se (nie powiem co bo stracę:D) uciąć że nie jakoś bardo ale asfalt był dziurawy
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.12.2018 20:52

Alex06 napisał(a):I jeszcze jedno pytanko - czy to prawda że w różnych częściach wyspy temperatura wody się różni?

hvar_temperatura_morza.png

Jeśli różni się dzisiaj, to dlaczego by nie latem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 278
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone