Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.12.2018 18:34

To dwie relacje z Hvaru się nam szykują :idea:
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 28.12.2018 18:57

Hvar "pierwszy raz" krzyki żony przy prawie większości zakrętów bez pobocza, ale to nic przy szutrowych bezdrożach :) Z czasem co człowieka "straszyło" staje się normalności.
Wyjazd na sv Nikole, Zafirą pierwszy raz to było coś i późniejszy zjazd drogą w dól do kościołka w Dol :P

Takie pytanie czy osobówka zjedzie ze Nikoli do miejscowości Svirce ?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 28.12.2018 19:10

piekara114 napisał(a):To dwie relacje z Hvaru się nam szykują :idea:

I bardzo się cieszę z tego powodu :lol: , ponieważ z początkiem sierpnia mam zaklepany apartman w Starim Gradzie :D .
Myślę, że do tego czasu zaciągnę świeżych informacji o wyspie :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 20:03

zip20 napisał(a): ... Takie pytanie czy osobówka zjedzie ze Nikoli do miejscowości Svirce ?
Wydaje mi się, że Wiola odradzała ten wariant, bo chyba o tę drogę jej chodziło właśnie ... ["Patrząc z góry droga biegnąca w prawo na Poljice "]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.12.2018 21:00

Czy w Sveta Nedjelja znajdę jakiś parking blisko przystani ?
Chciałbym tam zwodować kajak, ale obawiam się, że mogę mieć kłopot z miejscem parkingowym :roll:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 28.12.2018 21:13

Habanero napisał(a):Czy w Sveta Nedjelja znajdę jakiś parking blisko przystani ?
Chciałbym tam zwodować kajak, ale obawiam się, że mogę mieć kłopot z miejscem parkingowym :roll:

Jest mały parking przy samej przystani. Jak byłem w 2016 parking był darmowy. :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 21:24

W tym roku również darmowy, bez problemu zaparkowaliśmy i jeszcze było kilka wolnych miejsc, pozytywnie mnie to zaskoczyło bo przypuszczałam, że będzie problem.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.12.2018 21:30

Bratwojciech napisał(a):
Habanero napisał(a):Czy w Sveta Nedjelja znajdę jakiś parking blisko przystani ?
Chciałbym tam zwodować kajak, ale obawiam się, że mogę mieć kłopot z miejscem parkingowym :roll:

Jest mały parking przy samej przystani. Jak byłem w 2016 parking był darmowy. :papa:


gusia-s napisał(a):W tym roku również darmowy, bez problemu zaparkowaliśmy i jeszcze było kilka wolnych miejsc, pozytywnie mnie to zaskoczyło bo przypuszczałam, że będzie problem.


Dzięki za szybką odpowiedź :D
Uspokoiliście mnie, bo bałem się, że czeka nas lekka wspinaczka :roll: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 22:10

Habanero napisał(a): Dzięki za szybką odpowiedź :D
Uspokoiliście mnie, bo bałem się, że czeka nas lekka wspinaczka :roll: :papa:
Nie wiem czy to reguła czy nie ale tam przy tej przystani straszne falowało morze i wiało co dla dmuchańca jest ogromną przeszkodą.

Na górze to dobrze zaparkować poniżej kościoła gdy będziesz się wybierał do jaskini powyżej albo na Nikole z buta, my stanęliśmy wzdłuż drogi tuż przy rozlewni chyba wina ... takie ogromne stalowe silosy było widać.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 28.12.2018 22:28

gusia-s napisał(a):
Habanero napisał(a): Dzięki za szybką odpowiedź :D
Uspokoiliście mnie, bo bałem się, że czeka nas lekka wspinaczka :roll: :papa:
Nie wiem czy to reguła czy nie ale tam przy tej przystani straszne falowało morze i wiało co dla dmuchańca jest ogromną przeszkodą.
.....

Oby to nie była reguła, bo chciałbym popłynąć na Lučišćę 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 23:04

Habanero napisał(a): Oby to nie była reguła, bo chciałbym popłynąć na Lučišćę 8)
Oby :)
Cała trasa wzdłuż wysokich klifów jakieś 1,3 mili. Przy klifach zawsze tłucze, chyba bym się troszku bała bo w razie czego nie ma jak przybić bezpiecznie do brzegu. Aż do Lucisce nie ma żadnego miejsca na międzylądowanie.
IMG_20180707_134935-1040x780.jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.12.2018 00:53

zip20 napisał(a):Wyjazd na sv Nikole, Zafirą pierwszy raz to było coś ... :P

Myślę sobie, że jeśli w końcu wyląduję na wyspie, to wejdę pieszo na tę górkę albo ze Sveta Nedjelja albo z Ivan Dolac i to będzie coś. :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 29.12.2018 00:57

piekara114 napisał(a):To dwie relacje z Hvaru się nam szykują :idea:

Super :D akurat przed moim wyjazdem, może się czegoś nowego dawiem :D
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 29.12.2018 10:26

walp napisał(a):
zip20 napisał(a):Wyjazd na sv Nikole, Zafirą pierwszy raz to było coś ... :P

Myślę sobie, że jeśli w końcu wyląduję na wyspie, to wejdę pieszo na tę górkę albo ze Sveta Nedjelja albo z Ivan Dolac i to będzie coś. :D


Też bym chciał jednak przy małych dzieciach to wyprawa jak na Everest :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.12.2018 11:03

zip20 napisał(a): ....Takie pytanie czy osobówka zjedzie ze Nikoli do miejscowości Svirce ?


Jeżeli masz auto typu Suzuki Jimny lub niewiele większe ale terenowe to spoko :)
tu poglądowy film ze zjazdu tą trasa rowerem, zjeżdżałem wraz z małżonką po oglądaniu zachodu słońca na sv. Nicoli :)





Janusz Bajcer napisał(a):Mój Hvar 2017 8O też jakoś nie może wystartować z relacją :oops:
Ale może rok 2019 jakoś zdopinguje :wink:


Fakt zarobiony jesteś :mrgreen: :papa:
Ostatnio edytowano 29.12.2018 11:39 przez bluesman, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 280
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone