Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.12.2018 11:12

zip20 napisał(a):
walp napisał(a):
zip20 napisał(a):Wyjazd na sv Nikole, Zafirą pierwszy raz to było coś ... :P

Myślę sobie, że jeśli w końcu wyląduję na wyspie, to wejdę pieszo na tę górkę albo ze Sveta Nedjelja albo z Ivan Dolac i to będzie coś. :D


Też bym chciał jednak przy małych dzieciach to wyprawa jak na Everest :)

Z maluchami to co innego. :wink:

Chociaż dla mnie to może być też Everest. Muszę zrobić rozpoznanie, czy odpowiednie buty i zapas wody wystarczą, czy wynająć na wszelki wypadek tragarza. :oczko_usmiech:
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 29.12.2018 13:33

bluesman napisał(a):
zip20 napisał(a): ....Takie pytanie czy osobówka zjedzie ze Nikoli do miejscowości Svirce ?


Jeżeli masz auto typu Suzuki Jimny lub niewiele większe ale terenowe to spoko :)
tu poglądowy film ze zjazdu tą trasa rowerem, zjeżdżałem wraz z małżonką po oglądaniu zachodu słońca na sv. Nicoli :)





Janusz Bajcer napisał(a):Mój Hvar 2017 8O też jakoś nie może wystartować z relacją :oops:
Ale może rok 2019 jakoś zdopinguje :wink:


Fakt zarobiony jesteś :mrgreen: :papa:


Dzięki samochód własnie nie terenowy :) zafira wiele już widziała najbardziej boje się podjazdów z grubymi kamieniami które tłuką się o podwozie, nie raz trzeba było się rozpędzić :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.12.2018 14:43

gusia-s napisał(a):
zip20 napisał(a): ... Takie pytanie czy osobówka zjedzie ze Nikoli do miejscowości Svirce ?
Wydaje mi się, że Wiola odradzała ten wariant, bo chyba o tę drogę jej chodziło właśnie ... ["Patrząc z góry droga biegnąca w prawo na Poljice "]


Oj tak, ja odradzam tą drogę... drugi raz nie zdecydowałabym się :twisted: mimo, że troszkę wprawy już mamy, a raczej mój mąż, to jednak przejazd tamtędy nie jest dobrym pomysłem :wink:
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 29.12.2018 17:59

Taki smaczek znalazłem droga do Hum ale tam to raczej skuterem albo rowerem :D
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 29.12.2018 18:03

wiolek_lp napisał(a):
gusia-s napisał(a):
zip20 napisał(a): ... Takie pytanie czy osobówka zjedzie ze Nikoli do miejscowości Svirce ?
Wydaje mi się, że Wiola odradzała ten wariant, bo chyba o tę drogę jej chodziło właśnie ... ["Patrząc z góry droga biegnąca w prawo na Poljice "]


Oj tak, ja odradzam tą drogę... drugi raz nie zdecydowałabym się :twisted: mimo, że troszkę wprawy już mamy, a raczej mój mąż, to jednak przejazd tamtędy nie jest dobrym pomysłem :wink:


Czy to jest ta droga ?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.12.2018 18:25

Nie dam sobie ręki uciąć, ale całkiem możliwe :wink: Niestety wtedy nie mieliśmy kamerki w aucie, i trochę czasu minęło, ale pamiętam, że było pare miejsc gdzie były przepaści, których mój mąż nienawidzi, jakość nawierzchni momentami tagiczna, i z miejscami do mijania ciężko...
Jakąś terenówką jest przygodna, ale "zwykłym" więcej bym się tam nie pchała 8)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 29.12.2018 18:57

Znalazłam jeszcze takie zdjęcia, praktycznie nie fociłam wtedy bo bateria padała... Na tym 2 zdj po lewej widać zakrętasy, którymi trzeba było przejechać :wink:

P1110257.JPG

P1110260.JPG
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.12.2018 09:51

Habanero napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Habanero napisał(a): Dzięki za szybką odpowiedź :D
Uspokoiliście mnie, bo bałem się, że czeka nas lekka wspinaczka :roll: :papa:
Nie wiem czy to reguła czy nie ale tam przy tej przystani straszne falowało morze i wiało co dla dmuchańca jest ogromną przeszkodą.
.....

Oby to nie była reguła, bo chciałbym popłynąć na Lučišćę 8)


Niestety... przy Św. Niedzieli jest zawsze bu..el w falach. Mniejszy lub większy, ale jest.
Całe szczęście, że to jest tylko mały kawałeczek i jak najbardziej do ogarnięcia.

zip20 napisał(a): ... Takie pytanie czy osobówka zjedzie ze Nikoli do miejscowości Svirce ?


Zjechać się da, ale nie polecam.
Nam udało się to zrobić Szaranem, ale nigdy więcej... a do strachliwych nie należymy. ;)
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 31.12.2018 17:36

Kurcze szukam i szukam i znaleźć nigdzie nie mogę, miałem na dysku mapę Hvaru (wszystkie zatoczki i szlaki rowerowe)
Dokładnie chodzi mi o tę mapę znalazłem tylko urywek w internecie. mam jeszcze jedną ale mniej szczegółowa od tej echh
Załączniki:
Camp Lili Chorwacja wyspa Hvar mapa.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.12.2018 17:43

Ale czego nie możesz znaleźć ? Tej całej mapy ?
Mam ją zapisaną i w domu wydrukowaną, a raczej dalej jeździ znami od wakacji w drzwiach auta :lool:
Krążyła długo na necie, potem została usunięta, jeżeli chcesz mogę podesłać Ci całość na maila, bo tu musiałabym wstawić zmniejszony plik.
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 31.12.2018 17:47

Tak poproszę odezwę się na PW
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.12.2018 18:01

Poszło :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.12.2018 18:03

wiolek_lp napisał(a):Poszło :wink:

Jak możesz wysłać jeszcze do mnie, to też poproszę .
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.12.2018 18:56

Konrad pewnie, dawaj tylko na priv maila :wink:
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 01.01.2019 16:41

Wiolu, poproszę też i ja o tę mapkę :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 281
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone