Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 23.01.2019 19:06

wiolek_lp napisał(a):
Alex06 napisał(a):Która plaża jest w odległości 300m?;-)


Nie wiem w którym miejscu stacjonowałaś na Peljesaczu, ale nie oczekuj, że jakakolwiek plaża w Jelsie będzie podobna do tych np. w Orebicu, bo się rozczarujesz 8) Ta najbliżej znajduje się koło hotelu Fontana, jest to podest z bardzo śliskimi schodkami i dalej skały, gdzieś tam jest malutka plażyczka, ale ja nie dotarłam. Dla mnie to była najgorsza plaża jaką odwiedziłam na wyspie :twisted:
Stacjonując w Jelsie czy S.G na jakąkolwiek przyzwoitą plaże trzeba dojechać, może w Vrbosce jest lepiej, ale nie wiem bo ja osobiście nie byłam tam na plaży.
Także zależy czego oczekujecie :wink:
Co do app też nad nim rozmyślałam w zeszłym roku, wygrał jednak app u Nikoli, troszkę droższy, ale dalej w bardzo dobrej cenie - 1 tydzień lipca 2+2 za 50e, i wydaje mi się, że w lepszym standardzie. Na miejsu wygląda lepiej niż na zdjęciach :wink:

https://www.visit-hvar.com/apartments-belic/10438

Kurcze powinnam od Nikoli jakieś opłaty za reklamowanie go :lool:

To bardzo cenne informacje - jeżeli chcemy zwiedzić Hvar musimy zmienić mentalność ;-) po prostu nastawić się na dojazdy... my na Peljecac'u stacjonowalismy w Trpanj ...
Ale zakładam że te plaże do których wybierzemy się autem są warte zobaczenia ?
I jeszcze jedno pytanko czy w tym apartamencie u Nicoli
Nie brakowało wam widoku morza?;-)
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 23.01.2019 19:08

kaeres napisał(a):
Alex06 napisał(a):Chodzi mi doladnie o ten - https://www.visit-hvar.com/apartments-barbic-jelsa

omg.
1430207310_huge.jpg

Na drugim zdjęciu w tym ogłoszeniu jest parking na dwa samochody (ten z drewnianymi palikami jako ograniczniki).
Tam parkowałem samochód podczas dwukrotnego przebywania na Hvarze).
Kwatera poniżej u rodziny Rojnica.
Jeżeli będziesz miała pokój od strony Jelsy to widok masz zapewniony iście przepiękny.

Możesz popytać o wolne pokoje https://www.visit-hvar.com/apartments-villa-rojnica

Dzięki za info - niestety apartamenty 3 i 5 osobowe;-)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.01.2019 19:20

Alex06 napisał(a):To bardzo cenne informacje - jeżeli chcemy zwiedzić Hvar musimy zmienić mentalność ;-) po prostu nastawić się na dojazdy... my na Peljecac'u stacjonowalismy w Trpanj ...
Ale zakładam że te plaże do których wybierzemy się autem są warte zobaczenia ?
I jeszcze jedno pytanko czy w tym apartamencie u Nicoli
Nie brakowało wam widoku morza?;-)


Plaże są baaardzo warte zobaczena, w mojej relacji dopiero dojechałam do Hvaru, ale w miarę czasu będą kolejne odcinki, możesz podglądnąć

korcula-hvar-2018-tak-zwyczajnie-d-t54803.html

Co do widoku na morze to nie brakowało nam z tego względu, że w 1 tygodniu byliśmy na Korculi, gdzie mieliśmy widok, tu celowo ulokowaliśmy się w miasteczku, które jest idealną bazą wypadową. Poza tym mieliśmy cudowny widok na góry i miasteczko, co możesz już podglądnąć w relacji corriny, która też była u Nikoli, tylko w trochę droższym i bardziej wypasionym apartamencie :wink:

sierpniowy-hvar-2018-to-sie-naprawde-udalo-t54817.html
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.01.2019 08:32

Alex06 napisał(a):
kaeres napisał(a):
Alex06 napisał(a):Chodzi mi doladnie o ten - https://www.visit-hvar.com/apartments-barbic-jelsa

omg.
1430207310_huge.jpg

Na drugim zdjęciu w tym ogłoszeniu jest parking na dwa samochody (ten z drewnianymi palikami jako ograniczniki).
Tam parkowałem samochód podczas dwukrotnego przebywania na Hvarze).
Kwatera poniżej u rodziny Rojnica.
Jeżeli będziesz miała pokój od strony Jelsy to widok masz zapewniony iście przepiękny.

Możesz popytać o wolne pokoje https://www.visit-hvar.com/apartments-villa-rojnica

Dzięki za info - niestety apartamenty 3 i 5 osobowe;-)

Jakie potrzebujesz ?
2 czy 4 ?
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 24.01.2019 09:29

4 ;-)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.01.2019 11:20

Alex06 napisał(a):4 ;-)

Zapytaj ich w mailu prywatnym adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl o apartament o nazwie CYCAS, przy okazji pozdrów ich od Krystiana i Oli z Polski (będą wiedzieli o kogo chodzi).
Od roku nie mają go w ofercie i ja szczerze powiem nie wiem dlaczego.
Wg. mnie najlepszy i właśnie dla 4 osób.

Pozdrawiam.
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 24.01.2019 13:07

kaeres
dziękuje za info - tak zrobię;-)
a jaka jest cena za ten apartament?;-)
Pozdr.:-)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.01.2019 13:12

Ja już miałem indywidualną cenę bo się bardzo polubiliśmy z gospodarzami.
Za pierwszym i drugim razem coś koło 45e czy 50e za 4 os. Ale to była mega promocja.
Ale ktoś pytał i mocno podnieśli ceny do ponad 70e. Z tym, że ja tego nie wiem na 100%, a poza tym powołaj się na nas i sprawdź czy coś się uda ugrać.
Dzisiaj wiem, że za taki widok warto nawet te 70e dać.
Aż sam jestem ciekaw czy w ogóle ten apartament jest jeszcze dostępny dla turystów czy może ktoś z rodziny tam się wprowadził.
Daj znać.
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 26.01.2019 08:23

kaeres napisał(a):Ja już miałem indywidualną cenę bo się bardzo polubiliśmy z gospodarzami.
Za pierwszym i drugim razem coś koło 45e czy 50e za 4 os. Ale to była mega promocja.
Ale ktoś pytał i mocno podnieśli ceny do ponad 70e. Z tym, że ja tego nie wiem na 100%, a poza tym powołaj się na nas i sprawdź czy coś się uda ugrać.
Dzisiaj wiem, że za taki widok warto nawet te 70e dać.
Aż sam jestem ciekaw czy w ogóle ten apartament jest jeszcze dostępny dla turystów czy może ktoś z rodziny tam się wprowadził.
Daj znać.

No wiesz miła Pani Martina odpisała że tamten jest w tym czasie zajęty, mają wolną Nolizię ale za 75euro, a to niestety jest ponad nasz budżet...Ale bardzo dziękuję za pomoc :D

I cytuję od Martiny:" Many nice regards to Kristian & Ola!";-)

Pozdrawiam
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 27.01.2019 09:38

Mam kolejne pytanko - ile w zeszłym roku kosztowały na Hvarze np. Lody,piwo w konobie, pizza itp. ?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 399
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 27.01.2019 10:43

Ceny sa zblizone do tych na ladzie po za kultowymi miejscami jak Hvar gdzie ceny moga byc blisko 100 procent wyzsze i oczywiscie wszystko zalezy od restauracji .Z tego co sie orientuje bedziesz w Jelsie wiec to najtansza miejscowosc na Hvar.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.01.2019 11:10

Ceny są różne, wystarczy wejść na mapach google na opinie danej konoby albo na tripadvisor i wielu ludzi wstawia fotki menu.
Średnio za kalmarki trzeba dać 100 kun, za pizze ok. 60.
Duża woda Jamnica czy niegazowana Jana 25-30 kun, piwa też ok 25. Na inne ceny nie zwracałam uwagi :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 27.01.2019 11:34

wiolek_lp napisał(a):opinie danej konoby albo na tripadvisor

Ostatnio sprawdziłem opinię na tym portalu (tripadvisor) jednej knajpki w moim miescie i oceny były fatalne, natomiast na Google wprost przeciwnie. Zdecydowanie Google ma rację a i opinii 50-krotnie więcej.
Ostatnio edytowano 27.01.2019 11:36 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 27.01.2019 11:36

Trajgul napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):opinie danej konoby albo na tripadvisor

Ostatnio sprawdziłem opinię na tym portalu (tripadvisor) jednej knajpki w moim miescie i oceny były fatalne, natomiast na Google wprost przeciwnie.


Nie sugeruje się do końca, w tych opiniach często są zdjecia menu, więc wiem wcześniej jakich cen mogę się spodziewać :wink:
Alex06
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 23.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alex06 » 27.01.2019 20:19

nenek napisał(a):Ceny sa zblizone do tych na ladzie po za kultowymi miejscami jak Hvar gdzie ceny moga byc blisko 100 procent wyzsze i oczywiscie wszystko zalezy od restauracji .Z tego co sie orientuje bedziesz w Jelsie wiec to najtansza miejscowosc na Hvar.


Extra dzięki:-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 284
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone