Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 23.06.2022 09:14

Bartek1977 napisał(a):
Pivko napisał(a):Takie tam dziś z Sutivanu
received_402045958367120.jpeg

Cześć!
A czy może kojarzysz ten apartament:
https://www.apartamentychorwacja.pl/apa ... tomy/14193
Mamy rezerwację na sierpień i szukam opinii... Może ktoś inny z forum tu był?
Miłego wypoczynku! :D

Apartamentu nie znam, ale widzę go z tarasu. Jedyne co mogę powiedzieć to że dość wysoko jest.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2022 09:48

Pivko napisał(a):
dids76 napisał(a):
Pivko napisał(a):
majeczka napisał(a):...super fotka, bardzo miło wspominam Sutivan. Mam nadzieję, że ruch turystyczny już się zaczął?

na szczęście jeszcze pustki

Po drugiej stronie wyspy na razie też pustki. Jutro wycieczka do Supetaru i Sutivanu :papa:

zapraszam do Sutivanu na browarka. my w piątek chyba na Vidova, Škrip i Dol jedziemy. Nie wiem czy na Bol to cały dzień planować czy raczej ze 3 godzinki

Dzisiaj planujemy plażowanie w okolicy Likvy + zakupy Supetzrze . Jutro zaplanowałem wypad na Sywalk Biokovo, promem z Sumartinu do Makarskiej i stamtąd skuterami na Skywalk.
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 23.06.2022 09:54

Pivko napisał(a):Apartamentu nie znam, ale widzę go z tarasu. Jedyne co mogę powiedzieć to że dość wysoko jest.

Dzięki za info! Ok... Ale autem podjazd możliwy chyba? Coś za coś - widoczki będą ładne :D
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 23.06.2022 11:25

dids76 napisał(a):
Pivko napisał(a):
dids76 napisał(a):
Pivko napisał(a):
majeczka napisał(a):...super fotka, bardzo miło wspominam Sutivan. Mam nadzieję, że ruch turystyczny już się zaczął?

na szczęście jeszcze pustki

Po drugiej stronie wyspy na razie też pustki. Jutro wycieczka do Supetaru i Sutivanu :papa:

zapraszam do Sutivanu na browarka. my w piątek chyba na Vidova, Škrip i Dol jedziemy. Nie wiem czy na Bol to cały dzień planować czy raczej ze 3 godzinki

Dzisiaj planujemy plażowanie w okolicy Likvy + zakupy Supetzrze . Jutro zaplanowałem wypad na Sywalk Biokovo, promem z Sumartinu do Makarskiej i stamtąd skuterami na Skywalk.

Likva u nas była w poniedziałek, co dzień chodzimy na Bistrice. Z klima dowiedział się tyle że mogą napełnić za 300kn ale gwarancji nie dają ile wytrzyma. W sprawdzanie układu bawić się nie będą. Na Biokovo jakim skuterem chcesz jechać? 50 ccm3? mnie w tamtym roku 50 nie chcieli na Biokovo wypożyczyć, a 175 też nie bo nie mam kat. A.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 24.06.2022 09:06

IMG_20220623_192849~2.jpg

Supetarski kot :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.06.2022 14:27

Pivko napisał(a):Likva u nas była w poniedziałek, co dzień chodzimy na Bistrice. Z klima dowiedział się tyle że mogą napełnić za 300kn ale gwarancji nie dają ile wytrzyma. W sprawdzanie układu bawić się nie będą. Na Biokovo jakim skuterem chcesz jechać? 50 ccm3? mnie w tamtym roku 50 nie chcieli na Biokovo wypożyczyć, a 175 też nie bo nie mam kat. A.

Wypożyczyliśmy w Makarskiej z synem dwa 50cm, gość który nam je wypożyczał powiedział że możemy jechać. Bez problemu dały radę nie tylko na Skywalk ale też dalej na Sv Jure 8) .
Tomek W
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek W » 02.07.2022 16:01

Pivko napisał(a):
IMG_20220623_192849~2.jpg

Supetarski kot :roll:

Kot na miejscu, codziennie rozciąga mięśnie brzucha na placu przed kościołem.
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 24.07.2022 20:39

Domyślam się że fani Wyspy ostatnio raczej kontemplują widoki niż się nimi dzielą i stąd taka posucha w tym wątku :mrgreen:
Jako zatwardziały Sutivaniarz :wink: postaram się zatem wypełnić tę pustkę kilkoma kadrami z tegorocznego wyjazdu.
Tematem przewodnim będzie oczywiście Sutivan

Sutivan1.JPG

Sutivan3.JPG

Sutivan4.JPG

Sutivan5.JPG

Sutivan6.JPG

Sutivan7.JPG


i jego okoliczne plaże

plaza1.JPG

plaza2.JPG

plaza3.JPG

uchwycone na początku lipca 2022r.

Specjalne podziękowania dla Habanero który sprzedał mi pomysł na plażową osłonę przeciwsłoneczną i przy okazji rozszerzył moje słownictwo o Tarp 8)

tarp.JPG

sprawdziła się znakomicie :coool:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.07.2022 22:01

Adam, nie ma za co :D Żagielek sprawdza się doskonale w każdych warunkach. Zawsze z nami. Dzisiaj również...
20220724_120029_copy_1612x1209.jpg

Ach ten Sutivan. Na zawsze w naszych :hearts:
Pozdrawiam :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.07.2022 22:02

AdamZ napisał(a):Domyślam się że fani Wyspy ostatnio raczej kontemplują widoki niż się nimi dzielą i stąd taka posucha w tym wątku :mrgreen:
Jako zatwardziały Sutivaniarz :wink: postaram się zatem wypełnić tę pustkę kilkoma kadrami z tegorocznego wyjazdu.
Tematem przewodnim będzie oczywiście Sutivan
i jego okoliczne plaże.
uchwycone na początku lipca 2022r.


Chłonę widoki na zdjęciach (notabene pięknych i klimatycznych), bo za niecałe trzy tygodnie doświadczę tego wszystkiego organoleptycznie.
I tylko usiłuję ogarnąć porę zrobienia zdjęć. Ale obstawiam świt, bo i ludzi mało, i gra świateł....Piękne... 8O :papa:
PS. Fotki wyglądają jak stare stuletnie widokówki. Jest klimat...
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 25.07.2022 00:08

Habanero napisał(a):Żagielek sprawdza się doskonale w każdych warunkach. Zawsze z nami.

Potwierdzam, pałatka daje pełną swobodę w wyborze miejsca rozlokowania obozu plażowego, nie dość że osłania przed słońcem to jeszcze daje odrobinę prywatności szczególnie na zachodnich plażach Sutivanu. :wink: Dokupiony zestaw gwoździ stosowanych w konstrukcjach dachowych w zastępstwie oryginalnych szpilek, zdecydowanie poprawił jej przyczepność. Planuję w przyszłym sezonie sprawdzić zakotwiczenie konstrukcji do worków wypełnionych miejscowym kamieniem :boss:

Bravik napisał(a):Chłonę widoki na zdjęciach (notabene pięknych i klimatycznych), bo za niecałe trzy tygodnie doświadczę tego wszystkiego organoleptycznie.
I tylko usiłuję ogarnąć porę zrobienia zdjęć. Ale obstawiam świt, bo i ludzi mało, i gra świateł....Piękne... 8O :papa:

Dziękuje za przychylną ocenę i zazdraszczam organoleptyki. Na swoją poczekam już tylko 10 miesięcy :mrgreen:
Pora zrobienia większości zdjęć trafiona, godzina 5:30, całkiem przyjemny świt.

świt (1).JPG


Jedyna pora kiedy na ulicy spotykałem lokalne futrzaki.
kot.JPG

Udanego wyjazdu życzę i nadal zawiszczę :oczko_usmiech:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.07.2022 00:45

Wschód słońca nad Biokovem - wow. I w ten sposób zmarnowałeś zdjęcie konkursowe. 8O
Co do oceny - dobre samo się broni.
Jeśli coś udanego i ja popełnię, nie omieszkam zamieścić jako wpisowego do klubu.
A na razie dzięki za życzenia udanego wypoczynku.
Pozdrawiam. :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 25.07.2022 07:49

Bravik napisał(a):Wschód słońca nad Biokovem - wow. I w ten sposób zmarnowałeś zdjęcie konkursowe. 8O

Dzięki, jednak nie planowałem wrzucenia tego zdjęcia do konkursu. Dla mnie to jest Wschód słońca nad prysznicem :lol: (a wystarczyło przejść kilka kroków żeby zachować jak to piszesz, przedwojenny klimat który mi pasuje.) Ciągle szlifuję swoje podejście do fotografowania i widzę jak mam daleko do sensownych ujęć (bardzo mi brakuje utraconych wzorcowych zdjęć Muliness z jej sutivanskiej relacji)
Mam nadzieję że komuś :wink: uda się zrobić jeszcze w tym sezonie, kalendarzową focię mojego ulubionego miasteczka :hut:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.08.2022 22:15

Dzisiaj w Pučišćy wystarczył jeden piorun (grom był bardzo niespodziewany, nagły i ogłuszający) i w ogniu stanęły wzgórza na południe od miasta. Dobrze, że burza, która nadeszła potem, chyba pomogła ugasić pożar.
https://www.dalmacijadanas.hr/novi-veli ... ara-groma/
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 22.08.2022 11:42

W trakcie najbliższego pobytu w Postirze zamierzam wypożyczyć quad'a.
Może macie jakieś sprawdzone, ciekawe trasy do wykorzystania przy użyciu tego środka lokomocji ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 168
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone