Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 24.04.2023 11:36

markid napisał(a):Powinienem zdążyć na ten o 19:30, jak nie to jest jeszcze o 21:00 i o północy.
Na 18:00 raczej nie zdążę. Od nas się jedzie do Splitu jakieś 14 h a wyjazd planujemy o 4:00.

Wybrałeś rozsądny dzień na wyjazd i rozpoczęcie wakacji. Jednak założenie pokonania 1300km w 14h i to w dzień, jest z góry skazane na niepowodzenie. Na wieczorne promy załapiesz się bez problemu :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.04.2023 11:38

nikaaa_87 napisał(a):Jak wygląda sytuacja z promami w czerwcu? Jest opcja, że można się nie załapać? Mamy zarezerwowany apartament w miejscowości Sumartin, dlatego planowaliśmy płynąć z Makarskiej, ale z tego co widziałam jest 5 promów na dzień. Jak nie załapiemy się na 12.30 to następny i 17.00... Więc chyba lepiej z ze Splitu do Supetar prawda?


Gwarancja "załapania się" jest kupienie wcześniej biletu, ja za 1 razem się zdziwiłam, bo na żadne promy nigdzie nigdy nie rezerwowałam, a tu nie ważne było, że byłam 2 h wcześniej, pan spytał czy mam bilet, i powiedział , że całkiem możliwe, że na ten popołudniowy też się nie załapiemy, jeśli nie kupiliśmy biletu. Dlatego wtedy pojechaliśmy do Splitu, a wracając z wakacji 2 dni wcześniej zakupiłam na aplikacji bilet z Sumartinu. I tu wystarczyło być 30 minut przed odpłynięciem, pan wywalał z kolejki auta, które nie posiadały zakupionego biletu.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 24.04.2023 12:40

Bratwojciech napisał(a):... Jednak założenie pokonania 1300km w 14h i to w dzień, jest z góry skazane na niepowodzenie. ...

Może wyjdzie 15 h. Ale spokojnie. W aucie jedzie 3 kierowców, co 3..4 godz. zmiana. :papa:
Bilety zwykle kupuję on-line kilka dni przed wyjazdem.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 24.04.2023 15:53

kierowcow
markid napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):... Jednak założenie pokonania 1300km w 14h i to w dzień, jest z góry skazane na niepowodzenie. ...

Może wyjdzie 15 h. Ale spokojnie. W aucie jedzie 3 kierowców, co 3..4 godz. zmiana. :papa:
Bilety zwykle kupuję on-line kilka dni przed wyjazdem.

3 kierowców ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa, ale niewielki na czas przejazdu. Nawet nie biorąc pod uwagę spraw nieprzewidywalnych na drodze (wypadek, korek), to musisz zatankować, skorzystać czy zwyczajnie rozprostować kości i coś zjeść. Więc 15h brzmi rozsądnie. Fajnie, że jadąc czujesz klimat wakacji już w aucie, a czas ma mniejsze znaczenie :papa:
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 24.04.2023 16:31

Z jedzeniem od wielu wyjazdów radzimy sobie tak, że dzień wcześniej przygotowujemy na drogę gotowe do spożycia produkty, np. pieczone udka z kurczaka, warzywa, owoce, kanapki z wędliną, jajkiem, ... plus oczywiście kawka w termosy i napoje, woda, ...
Trochę januszowanie ale sprawdza się, smakuje, nic nam nie zaszkodzi i nie pochłania czasu podczas jazdy.
Tak, że zatrzymujemy się tylko na tankowanie, siku itp. Przy okazji zmiana kierowcy.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.04.2023 18:03

markid napisał(a):To chyba jeszcze większe wrażenie w nocy, przy pierwszym przejeździe - robi "droga śmierci" na Hvarze z Sucuraju do Jelsy z poboczami 2m głębokości 8O .
Ciężkość nogi na gazie z miejsca ustępuje :D

Zaliczona na skuterze w bezksiężycową noc - coś pięknego.... :oczko_usmiech:
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 25.04.2023 09:27

Bravik napisał(a):Zaliczona na skuterze w bezksiężycową noc - coś pięknego....

Ale światło w skuterze miałeś włączone ? :D Czy pełny hardcore (jeździec widmo) z noktowizorem na głowie ?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 25.04.2023 09:32

markid napisał(a):
Bravik napisał(a):Zaliczona na skuterze w bezksiężycową noc - coś pięknego....

Ale światło w skuterze miałeś włączone ? :D Czy pełny hardcore (jeździec widmo) z noktowizorem na głowie ?

Widziałem, że Bravik jeździ z włączonymi światłami. :D :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.04.2023 19:21

markid napisał(a):
Bravik napisał(a):Zaliczona na skuterze w bezksiężycową noc - coś pięknego....

Ale światło w skuterze miałeś włączone ? :D Czy pełny hardcore (jeździec widmo) z noktowizorem na głowie ?

A gdzie tam, skarba za plecami wiozłem. :oczko_usmiech: Ale w paru miejscach się zatrzymaliśmy. Niesamowite wrażenie...Cisza, gwiazdy, zapachy. Trzeba będzie w tym roku powtórzyć. Podobne wrażenie zrobił Humac nocą.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.04.2023 19:23

krutom napisał(a):
markid napisał(a):
Bravik napisał(a):Zaliczona na skuterze w bezksiężycową noc - coś pięknego....

Ale światło w skuterze miałeś włączone ? :D Czy pełny hardcore (jeździec widmo) z noktowizorem na głowie ?

Widziałem, że Bravik jeździ z włączonymi światłami. :D :papa:

Jak nie , jak tak. :mrgreen: :papa:
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.05.2023 23:33

Cześć, na początku czerwca w planach Brac po raz pierwszy na ok. tydzień. Jaką miejscówkę bylibyście skłonni polecić? Preferujemy raczej ciszę i spokój, dotąd przypasowały nam Borak na Peljescu, Vela Stiniva na Hvarze, ew. Bratus czy Zaostrog na kontynencie, ale te dwa to już dość duże miasteczka jak na nas ;) priorytet to plaża pod nosem, żeby można było mieć dzień plażowy bez ruszania auta, i z jedna dobra konoba, żeby też można było się na obiad/kolację wybrać. Kwestia dojazdów i zwiedzania jest drugorzędna, tzn. niezależnie od bazy wypadowej, całą wyspę da się raczej bez problemu objechać. Będę wdzięczny za wszystkie typy :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 24.05.2023 16:32

Może Povlja?
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 05.06.2023 19:26

Czy w jakiejś miejscowości na wyspie są organizowane obchody Nocy Kupały? W zeszłym roku załapaliśmy się na uroczystości w Zuljanie na plw Peljesac. Super przeżycie :). I gdzie można zjeść dobrą pekę? Może jest coś takiego jak Agroturystyka Antunovic w Kunie Peljeskiej?
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 16.06.2023 17:15

wiolek_lp napisał(a):
Gwarancja "załapania się" jest kupienie wcześniej biletu, ja za 1 razem się zdziwiłam, bo na żadne promy nigdzie nigdy nie rezerwowałam, a tu nie ważne było, że byłam 2 h wcześniej, pan spytał czy mam bilet, i powiedział , że całkiem możliwe, że na ten popołudniowy też się nie załapiemy, jeśli nie kupiliśmy biletu. Dlatego wtedy pojechaliśmy do Splitu, a wracając z wakacji 2 dni wcześniej zakupiłam na aplikacji bilet z Sumartinu. I tu wystarczyło być 30 minut przed odpłynięciem, pan wywalał z kolejki auta, które nie posiadały zakupionego biletu.

W Splicie będziemy 1.09. Najpierw chcemy pospacerować po Rivie, odwiedzić Dioklecjana itd. Przeprawiać się chciałbym ok. 16tej. Czy rezerwować bilet przez neta z wyprzedzeniem czy po sezonie nie ma sensu? I czemu na stronie Jadrolinji pokazuje, że ostatni prom 01.09 odpływa o godz. 12:45 ?
Soryy, przepraszam. Po kliknięciu zakupu biletu pokazuje więcej godzin odpływów.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.06.2023 09:48

Ja bym w Splicie nie rezerwowała :wink:
To co wyżej pisałam tyczyło się Makarskiej/ Sumartinu bo tam bez rezerwacji nie ma szans na płynięcie 8)
W Splicie jak nie jednym to godzinę później kolejnym promem dostaniecie się :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 171
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone