Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.07.2023 09:25

nikaaa_87 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Może to kara za publikowanie relacji w wątku klubowym zamiast w odpowiednim dziale forum? ;)

Nie wiedziałam, gdzie relacje się zamieszcza Spróbuję je przenieść do odpowiedniego działu :)

nasze-relacje-z-podrozy-f22.html
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 05.07.2023 21:20

anakin napisał(a):
nikaaa_87 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Może to kara za publikowanie relacji w wątku klubowym zamiast w odpowiednim dziale forum? ;)

Nie wiedziałam, gdzie relacje się zamieszcza Spróbuję je przenieść do odpowiedniego działu :)

nasze-relacje-z-podrozy-f22.html

Dziękuję, ogarnęłam :) Już są we właściwym miejscu :)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 06.07.2023 19:20

AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 08.07.2023 15:59

Na relację mam raczej za mało materiałów więc wrzucę kilka ciekawostek z naszego tegorocznego relaksu w Sutivanie (sez.7). Jako że odwiedzam to miasteczko już siódmy raz to widzę jak bardzo się zmienia z roku na rok. Sutivańskie plaże idąc od wschodu: Tatinja, poprzez Grgina Luka, Bunta Majakovac, Lucica, Bistrica aż po Likvę na zachodzie są sukcesywnie doposażane w przebieralnie, prysznice i chorwacką wersję toi toiów. Na głównych plażach miejskich zainstalowano pływające platformy do skoków. Niedaleko zabytkowego młyna i lokalnego kampingu (Avtocamp Sutivan) nadal działa pochylnia z windą do opuszczania do wody osób mniej sprawnych ruchowo. Każdy pływak i opalacz tekstylny lub nie (ci oszczędniejsi ubraniowo znajdą oficjalny, zacieniony zakamarek na zachód od plaży Likva), znajdzie cos dla siebie.

plaża ero.jpg

Świetne lody jak co roku sprzedawane są obok konoby Bokuncin gdzie dwoje bardzo uprzejmych sprzedawców za 2 euro napakuje w waflowy kubełek 3 gałkową porcję wybranych smaków, przy okazji ćwicząc wesoło odzywki w naszym języku. Pizzeria Bračera jak zawsze trzyma dobry poziom serwowanej pizzy (ceny w tym roku zaczynały się od 10E), jednak zdarzały się wieczory kiedy wszystkie stoliki były zajęte i obsługa polecała wcześniejszą rezerwację.

W czerwcu 2023 Sutivan był planem do Czesko-Słowackiego serialu TV "Na vlnách Jadranu" (serio Czesko-Słowacki bo produkowany przez czeską TV Prima i słowacką TV Joj). Pewnie jako dekoracja powstał posterunek policji obok restauracji Miki w nieco niedoinwestowanym Kavanjinovi Dvori i przy okazji domyśliłem się dlaczego za przystojnym funkcjonariuszem porusza się asystentka z wielkim czarnym parasolem :) Lokalsi mieli okazję zagrania w kreconych epizodach (niestety nie załapalem sie na tło w nagrywanych scenach) więc działo się :)
Sutivan nabrzeże.jpg

(Uważny obserwator wyłowi ciężarówkę ze sprzętem filmowym i posterunek policji)

Poza tym, sklep na przeciwko restauracji Miki (aleja palmowa) nadal nie działa ale pod koniec alei mamy Studenaca i mały targ z niezmordowaną starszą panią która od lat w godzinach porannych sprzedaje owoce i warzywa (blikva super). W głębi miasteczka na ul. Hrvatskih Branitelja działa największy lokalny Konzum i przy okazji niedaleko można zaparkować darmowo pojazdy jeśli wpada się do Sutivanu na zwiedzanie czy plażing. Polecam również uwadze stary parking naprzeciw głównego wejścia do Konzuma gdzie pomiędzy zaparkowanymi łodziami zamieszkało stado kotów (naliczyłem 12) które zawsze z entuzjazmem przyjmują wszystkie ofiarowane pokarmy.
Jak zawsze od 7 rano otwiera się Pekara (ul. Lucica za Cofee Bar Marina Club) gdzie oprócz tradycyjnego pieczywa w drodze na plażę można nabyć (tylko gotówka) zestaw plażowego przetrwania, np. croissant z czekoladą (1,4E), parówkę w cieście (hot dog - 1,5E) i napoje.
Tyle na szybko. Polecam Sutivan jako bazę plażową do leniwego relaksu na miejscu bądź jako punkt startowy do okolicznych wyspowych atrakcji, sprawdza się świetnie w tych rolach.

Pogoda bywa kapryśna, tu np. chmura która niemal pokrzyżowała nasze plażowe plany :)
chmura.jpg

Tip. Nie szukajcie kwater w samym centrum, dzwonnica jest naprawdę głośna (Muliness miała rację opisując w relacji swoje gwałtowne doznania dźwiękowe)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.07.2023 00:53

AdamZ napisał(a):Polecam Sutivan jako bazę plażową do leniwego relaksu na miejscu bądź jako punkt startowy do okolicznych wyspowych atrakcji, sprawdza się świetnie w tych rolach.


...miejscówka bardzo fajna, potwierdzam.

Na miejscu korzystaliśmy z różnego rodzaju atrakcji oraz ze świetnych plaż.
Wszystkie były fajne i dostępne, zwłaszcza dla małych dzieci. Bardzo często, wieczorkiem, miały miejsce, różnego rodzaju lokalne i muzyczne imprezy np. występy chorwackich klap, degustacje win, kiermasze lokalnych wyrobów , etc... Sympatycznie byly odbierane po całym dniu plażowania.

Ogólnie świetne plażowanie, spacery, rowery i pełen relaks. :D
wikp
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 09.07.2023 10:33

AdamZ napisał(a):Na relację mam raczej za mało materiałów więc wrzucę kilka ciekawostek z naszego tegorocznego relaksu w Sutivanie (sez.7). Jako że odwiedzam to miasteczko już siódmy raz to widzę jak bardzo się zmienia z roku na rok. Sutivańskie plaże idąc od wschodu: Tatinja, poprzez Grgina Luka, Bunta Majakovac, Lucica, Bistrica aż po Likvę na zachodzie są sukcesywnie doposażane w przebieralnie, prysznice i chorwacką wersję toi toiów. Na głównych plażach miejskich zainstalowano pływające platformy do skoków. Niedaleko zabytkowego młyna i lokalnego kampingu (Avtocamp Sutivan) nadal działa pochylnia z windą do opuszczania do wody osób mniej sprawnych ruchowo. Każdy pływak i opalacz tekstylny lub nie (ci oszczędniejsi ubraniowo znajdą oficjalny, zacieniony zakamarek na zachód od plaży Likva), znajdzie cos dla siebie.



Czy wzdłuż plaż wymienionych można zaparkować bez problemu samochodem ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7956
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.07.2023 11:05

AdamZ napisał(a):Na relację mam raczej za mało materiałów więc wrzucę kilka ciekawostek z naszego tegorocznego relaksu w Sutivanie (sez.7).....

Do Sutivanu mam ogromny sentyment, bo jest to miejsce mojego pierwszego wyjazdu do Chorwacji. Nawet nie do Chorwacji a do Jugosławii gdyż było to w 1987 roku a ja byłem dzieckiem :wink: Pomimo że od 10 lat jeżdżę na przeciwny kraniec wyspy zawsze jeden dzień spędzam i plażuję w Sutivanie, najczęściej jest to lasek za Likvą tak jak w tym roku:
20230621_164416.jpg
20230621_164411.jpg
20230621_144235.jpg
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 09.07.2023 12:55

wikp napisał(a):Czy wzdłuż plaż wymienionych można zaparkować bez problemu samochodem ?

Tatina i Grgina - kilka miejsc wzdłuż drogi,
Bunta - zamknięta strefa centrum, parking obok boiska sportowego na ul.Sv. Ivana,
Lučica - strefa zamknięta w centrum, trzeba podejść z parkingu np. przy plaży Majakovac,
Likva - widziałem kilka samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy przy tej zatoce
dalej na zachód - szutrowa droga z kilkoma zatoczkami do parkowania
Moim zdaniem najlepszym miejscem do parkowania plażowego będzie parking wzdłuż ulicy Domovinskog Rata
Ostatnio edytowano 09.07.2023 15:53 przez AdamZ, łącznie edytowano 1 raz
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 09.07.2023 13:36

dids76 napisał(a):zawsze jeden dzień spędzam i plażuję w Sutivanie, najczęściej jest to lasek za Likvą tak jak w tym roku:

Czyli wypoczywasz na plaży wybieranej również przez naszą forumową koleżankę, plaży którą nazwałem w kręconym kilka lat temu filmiku Plażą Izy 8)
Prawdopodobnie mijaliśmy się w tym roku, codziennie przejeżdżaliśmy na rowerach wzdłuż tego lasku, kierując się na zachód, w mniej zaludnione rejony.
Znalazłem w zakamarach swojego telefonu jeszcze jeden filmik z Sutivańskiego poranka. Może nazwę go W oczekiwaniu na otwarcie Pekary :mrgreen: :hut:
wikp
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 10.07.2023 20:51

AdamZ napisał(a):
dids76 napisał(a):zawsze jeden dzień spędzam i plażuję w Sutivanie, najczęściej jest to lasek za Likvą tak jak w tym roku:

Czyli wypoczywasz na plaży wybieranej również przez naszą forumową koleżankę, plaży którą nazwałem w kręconym kilka lat temu filmiku Plażą Izy 8)
Prawdopodobnie mijaliśmy się w tym roku, codziennie przejeżdżaliśmy na rowerach wzdłuż tego lasku, kierując się na zachód, w mniej zaludnione rejony.
Znalazłem w zakamarach swojego telefonu jeszcze jeden filmik z Sutivańskiego poranka. Może nazwę go W oczekiwaniu na otwarcie Pekary :mrgreen: :hut:

Dziękuje za informację ;)
sutivanczyk
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) sutivanczyk » 19.07.2023 11:43

Witam,

Ma ktoś może informacje na temat apartament LEUT w sutivanie?
https://www.visitbrac.com/apartments-leut


nie jestem wstanie znaleźć żadnych opini na jego temat.
wikp
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 15.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikp » 22.07.2023 14:59

Klubowicze gdzie najlepiej zaparkować przy plaży Muravica?
oraz jak dojechać i gdzie zaparkować przy plaży Velo Forska
Bede wdzięczny za pomoc ;)
zaraz wyruszam w podróż i brak czasu żeby znaleźć :(
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 22.07.2023 17:19

wikp napisał(a):Klubowicze gdzie najlepiej zaparkować przy plaży Muravica?

Domyślam się że masz na myśli plażę Murvica niedaleko Bol. Ostatnio kiedy tam się pluskałem (2017) parkowałem przy Konobie Raj.
Z uwagi na różnicę poziomów między drogą a plażą (ok. 60m), nastaw się na konkretne podejście z plaży do samochodu.
murvica 2017 parking 1.jpg


murvica 2017 parking 2.jpg
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 23.07.2023 08:37

wikp napisał(a):Klubowicze gdzie najlepiej zaparkować przy plaży Muravica?
oraz jak dojechać i gdzie zaparkować przy plaży Velo Forska
Bede wdzięczny za pomoc ;)
zaraz wyruszam w podróż i brak czasu żeby znaleźć :(


Do Farskiej dojedziesz teraz piękną nowa asfaltową drogą :)
Z parkingiem może nie być za wesoło bo jest mały no i trzeba kawałek dojść do samej plaży.
Może teraz się coś zmieniło bo byłam tam ze dwa lata temu.
Byliśmy przed sezonem czyli w czerwcu i był totalny luzik.
filutek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) filutek » 24.07.2023 18:40

Klubowicze, jade dzis w nocy na wyspe Brac.

Mam pytanie jak wyglada sprawa z promem ze Split na Brac, potrzebna rezerwacja albo jest mozliwosc kupna biletu na miejscu?
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 174
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone