Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.07.2023 21:13

filutek napisał(a):Klubowicze, jade dzis w nocy na wyspe Brac.

Mam pytanie jak wyglada sprawa z promem ze Split na Brac, potrzebna rezerwacja albo jest mozliwosc kupna biletu na miejscu?
Pozdrawiam.

Niepotrzebna, można na miejscu w kasach Jadrolinji, ale wygodniej przez aplikację lub stronę internetową.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2023 21:16

filutek napisał(a):Klubowicze, jade dzis w nocy na wyspe Brac.

Mam pytanie jak wyglada sprawa z promem ze Split na Brac, potrzebna rezerwacja albo jest mozliwosc kupna biletu na miejscu?
Pozdrawiam.

Bilet możesz kupić w porcie w Splicie, przez intranet lub przez aplikację. Zakup biletu nie gwarantuje Ci miejsca na promie.
Ewcik
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewcik » 26.07.2023 14:13

Dzień dobry,

Chciałabym zapytać czy ktoś z Was miał okazję nocować w apartamentach Tomy w Sutivan? Niestety nie mogę podać linka ponieważ jestem nowa i mnie nie przepuszcza...
Była jednak wspominka na stronie 164:)

Czy jest to miejscówka godna zaufania i czy jest ogólnie spoko?

Z góry dziękuję za pomoc
Ewa
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 02.09.2023 13:25

Znalezisko dzisiaj na Ticja Luka. Wiecie co to jest?
IMG-20230902-WA0071.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.09.2023 14:01

sviva napisał(a):Znalezisko dzisiaj na Ticja Luka. Wiecie co to jest?

Mediteranska meduza (Cotylorhiza tuberculata)

https://prirodahrvatske.com/2020/09/16/ ... ki-stanar/
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.09.2023 23:16

...mnóstwo takich i podobnych meduz pojawilo się również ostatnio na plażach wokół Korculi.

No cóż dawaliśmy radę, pływaliśmy raczej bez przeszkód ,

...podobno sok z cytryny neutralizuje ból ;)
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.09.2023 09:05

majeczka napisał(a):...mnóstwo takich i podobnych meduz pojawilo się również ostatnio na plażach wokół Korculi.

No cóż dawaliśmy radę, pływaliśmy raczej bez przeszkód ,

...podobno sok z cytryny neutralizuje ból ;)

Wczoraj na Ticja Luka robila za atrakcję. Nikomu nic się nie stało. Ona sobie odpłynęła, pamiątki zostały :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.12.2023 21:02

Pomysł sprzed 20 min....trzeba się chyba porachować z odpuszczonym przez covid Braciem... I stąd pytanie, czy prom z Makarskiej często pływa w lipcu? (rozkład obecnie jest niedostępny więc nie mogę sprawdzić). I czy jak mam bilet on-line kupiony to mam gwarancję wjazdu na prom o ustalonej godzinie?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2023 21:09

piekara114 napisał(a):I stąd pytanie, czy prom z Makarskiej często pływa w lipcu? (rozkład obecnie jest niedostępny więc nie mogę sprawdzić). I czy jak mam bilet on-line kupiony to mam gwarancję wjazdu na prom o ustalonej godzinie?

Jakieś trzy razy dziennie pływa. (Bez sensu, że rozkład jest niedostępny.) Tak wynikało z naszych obserwacji, kiedy mieszkaliśmy w Sumartinie. Ale nawet wtedy nie chcieliśmy płynąć tym promem, bo to największy złom na Jadranie ;) (Przynajmniej kiedyś był.)

Dlaczego nie chcesz płynąć ze Splitu? Często, szybko (płynie 50 minut) i wygodnie.

Ze Splitu na pewno nie ma rezerwacji miejsc. Podejrzewam, że na trasie Makarska-Sumartin jest podobnie. Gwarancje miejsc masz na dłuższych trasach, np. Split - Stari Grad, Split - Vis.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.12.2023 21:21

Makarska - ze wzgl. na plan zwiedzania wcześniej Sarajewa(w końcu) i Mostaru (ponownie).

Bez sensu, że bilet online nie gwarantuje wjazdu na prom o wykupionej godzinie...

Zawsze zaczynam od patrzenia na noclegi od bookingu i ceny w Sutivanie na początek lipca mocno wygórowane. Wiem, że booking w Cro był, i pewnie dalej jest, drogi, ale nie pamiętam, żeby aż tak..... Sensownych dwójek poniżej 70 na bookingu nie ma, a i tak w okolicy 70 to średnia jakość...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2023 21:33

piekara114 napisał(a):Zawsze zaczynam od patrzenia na noclegi od bookingu i ceny w Sutivanie na początek lipca mocno wygórowane. Wiem, że booking w Cro był, i pewnie dalej jest, drogi, ale nie pamiętam, żeby aż tak..... Sensownych dwójek poniżej 70 na bookingu nie ma, a i tak w okolicy 70 to średnia jakość...

W Cro lepiej korzystać z miejscowych stron, każda wyspa ma swoją, ewentualnie z:
http://www.gdjenamore.com/apartamenty-chorwacja/
Tylko potem wymiana maili z gospodarzami przebiega różnie...

Chociaż na Bookingu też zdarzają się okazje. My w Cro kombinujemy różnie ;), ale w innych bałkańskich krajach jednak Booking sprawdza się najlepiej. Często płaci się dopiero na miejscu i to jest fajne rozwiązanie.

Drogo jest i to bardzo :( Nie tylko w Chorwacji. Sprawdzam teraz też inne europejskie kierunki :chytry: (nie tylko na lato) i lekko się załamuję... :oczy:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.12.2023 22:07

Zawsze robiłam w Cro rezerwację bezpośrednio (lokalne strony miejscowości/wysp i zakładka noclegi to rewelacyjne rozwiązanie, nigdzie indziej się z tym nie spotkałam), ale zawsze wstępne rozeznanie robię na bookingu i tu ogromne zaskoczenie, nawet jak odejmę 20% prowizji to ceny noclegów są spore, a jednak nie mam czasu szukać noclegów przez setki godzin (Grecja mnie rozpuściła - booking lub 3 dni wysyłania e-mali (nawet w maju) i nocleg na lipiec był).
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.12.2023 23:22

Na promie Sumartin-Makarska jest rezerwacja miejsc. Masz bilet na konkretny prom to płyniesz.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2023 23:27

mchrob napisał(a):Na promie Sumartin-Makarska jest rezerwacja miejsc. Masz bilet na konkretny prom to płyniesz.

Ooo, nie wiedziałam. W takim razie przepraszam, że wprowadziłam w błąd :oops:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2023 10:43

To rewelacja.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 175
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone