Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
p_majer
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 28.03.2022 10:37

piekara114 napisał(a):Uważajcie, bo te rosnące w parkach czy jako żywopłoty to mogą być laurowiśnia, która jest trującą dla człowieka.

Myślałem, że tylko owoce laurowiśni są trujące - ale teraz doczytałem, że faktycznie liście też zawierają trującą substancję.
Czyli zrywając liście laurowe trzeba uważać - najlepiej przełamać i powąchać.
Klaudii24
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudii24 » 28.03.2022 14:57

Cześć, planuję w tym roku wakacje w okolicach Chorwacji i widzę wielu miłośników wyspy Brač :D Jakieś wskazówki? Polecacie konkretne miejsce do zatrzymania się, może jakieś ciekawe lokalne restauracje :?: :?: Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :D
coco jumbo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 07.05.2022 11:43

Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2022 12:30

coco jumbo napisał(a):Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.

Kiedyś bardzo dobre jedzenie i klimat była restauracji "Hacienda" https://goo.gl/maps/3J9eHbpabCFFH3AY9 koło Selcy. Ale kilka lat tam nie byłem.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 07.05.2022 12:42

coco jumbo napisał(a):Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.

Ja chętnie kiedyś wrócę do konoby Toni w Dol. Oprócz dań z karty tego dnia, w którym tam byliśmy polecali dodatkowo dania niestandardowe jak na Chorwację: papryki nadziewane, gulasz, zupę fasolową. Dla mnie bardzo smaczne i klimatyczne miejsce.
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.05.2022 17:51

dids76 napisał(a):

Kiedyś bardzo dobre jedzenie i klimat była restauracji "Hacienda" https://goo.gl/maps/3J9eHbpabCFFH3AY9 koło Selcy. Ale kilka lat tam nie byłem.

Wg mnie również Hacienda oferowała dobrą kuchnię, ale drogą, dodatkowo mnóstwo os. Być może już coś w tej kwestii się zmieniło...
coco jumbo
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 07.05.2022 21:25

Fajnie dzięki za propozycje :)
robiz
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 21.05.2022 20:34

Czy ktoś ostatnio jechał szutrową drogą do Konoby Terassa Ciccio TUTAJ ?
Widzę ,że przez większość drogi jedzie się asfaltem w stronę Uvali Farska . Niedaleko Farskiej kończy się asfalt ,skręca się w lewo i do tej konoby jedzie się szutrem. Jak wygląda ten ostatni odcinek ? Czy szutr jest drobny , czy może są większe kamienie i czy są jakieś strome podjazdy lub zjazdy ? Czy droga jest dość bezpieczna dla samochodu z dość niskim zawieszeniem i napędem na tył ? :papa:
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.05.2022 20:57

robiz napisał(a):Czy ktoś ostatnio jechał szutrową drogą do Konoby Terassa Ciccio TUTAJ ?
Widzę ,że przez większość drogi jedzie się asfaltem w stronę Uvali Farska . Niedaleko Farskiej kończy się asfalt ,skręca się w lewo i do tej konoby jedzie się szutrem. Jak wygląda ten ostatni odcinek ? Czy szutr jest drobny , czy może są większe kamienie i czy są jakieś strome podjazdy lub zjazdy ? Czy droga jest dość bezpieczna dla samochodu z dość niskim zawieszeniem i napędem na tył ? :papa:

Jechałem tam kilka razy quadem :wink: Da radę drogę przejechać samochodem, ale pełno kurzu i droga wąska tak że mijanie się z autem z przeciwka może być stresujące :wink:
SebastianM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 21.05.2022 21:59

Z czystym sumieniem Konoba Kopačina :) . Tam jednak trochę pedałowania będziesz miała ;) .
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.05.2022 23:22

To ja polecę takie miejsce - "Country House Hacienda" aczkolwiek jak my byliśmy kilka lat temu to była konoba. Miejsce przede wszystkim klimatyczne, budynki z kamienia, nawet takie WC było wyjątkowe :). Jedzenie może nie robiło WoW ale było bardzo poprawne + klimat naprawdę nie żałujemy, cenowo raczej drożej niż taniej. Taka ciekawostka mieli chorego wróbelka który wypadł z gniazda, dzieci właścicieli go wychowały i oswoiły... ta atrakcja zrobiła nam atrakcję dla dzieci. Pamiętam tylko, że ten obiekt był czynny dopiero w pełnym sezonie no i co ważne z Sumartin nie Masz tak daleko :)
costa01
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) costa01 » 21.05.2022 23:57

Witam,
pierwszy raz wybieram się na wyspę Brac we wrześniu i takie pytania mam:
1. Czy ktoś może coś powiedzieć o noclegach Holiday Home Boris w Supertarze, a konkretnie chodzi mi o ten przy ulicy mornarskiej? Rozumiem, że to nie jest nocleg u prywatnej osoby tylko raczej w jakiejś siecówce i pytanie czy ktoś ma doświadczenie, bo lokalizacja i cena dosyć atrakcyjna?
2. Czy Superat to dobry wybór na miejscówkę na tej wyspie (mysłałem jeszcze o Sutivan, ale wypad planowany we wrześńiu więc chyba większa miejscowość będzie lepsza)?
3. Czy plaża Vela Luka jest najlepszą plażą na wyspie pod kątem długości płycinzy i braku szybkiego spadu na głębokość?
4. Co do oczekiwań, to zależy nam głównie na miejscówce blisko właśnie takiej plaży jak Vela Luka - czyli długa płycizna, łagodne wejście, o to żeby nie było to jakaś dziura, ale żeby było gdzie wieczorem się przejść na spacer, żeby był wybór konob i konzumów (a więc żeby ceny były konkurencyjne) - czy przy tych kryteriach Supertar jest optymalnym wyborem?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2022 09:53

costa01 napisał(a):Witam,
1. Czy ktoś może coś powiedzieć o noclegach Holiday Home Boris w Supertarze, a konkretnie chodzi mi o ten przy ulicy mornarskiej? Rozumiem, że to nie jest nocleg u prywatnej osoby tylko raczej w jakiejś siecówce i pytanie czy ktoś ma doświadczenie, bo lokalizacja i cena dosyć atrakcyjna?
2. Czy Superat to dobry wybór na miejscówkę na tej wyspie (mysłałem jeszcze o Sutivan, ale wypad planowany we wrześńiu więc chyba większa miejscowość będzie lepsza)?
3. Czy plaża Vela Luka jest najlepszą plażą na wyspie pod kątem długości płycinzy i braku szybkiego spadu na głębokość?
4. Co do oczekiwań, to zależy nam głównie na miejscówce blisko właśnie takiej plaży jak Vela Luka - czyli długa płycizna, łagodne wejście, o to żeby nie było to jakaś dziura, ale żeby było gdzie wieczorem się przejść na spacer, żeby był wybór konob i konzumów (a więc żeby ceny były konkurencyjne) - czy przy tych kryteriach Supertar jest optymalnym wyborem?

Supetar to największe miast na wyspie i do tego port którym myślę że przypływa jakieś 90% turystów na Brač, więc nawet we wrześniu ruch będzie dosyć spory. Na tej plaży nie byłem ale jeżeli szukasz plaży z dużą ilością płytkiego to niedaleko Supetaru masz plażę Lovrecina. Jeśli chodzi o wybór sklepów to Supetar jest bezkonkurencyjny na tej wyspie, jest Lidl, duży Konzum czy Tommy. :papa:
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 22.05.2022 12:29

Dziura, dojazd szutrówką, mini Zoo i smaczne jedzenie. Tak było cztery lata temu. Jak teraz :?: https://www.google.pl/maps/place/Park+p ... 16.4664717
costa01
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) costa01 » 23.05.2022 11:12

dids76 napisał(a):
costa01 napisał(a):Witam,
1. Czy ktoś może coś powiedzieć o noclegach Holiday Home Boris w Supetarze, a konkretnie chodzi mi o ten przy ulicy mornarskiej? Rozumiem, że to nie jest nocleg u prywatnej osoby tylko raczej w jakiejś siecówce i pytanie czy ktoś ma doświadczenie, bo lokalizacja i cena dosyć atrakcyjna?
4. Co do oczekiwań, to zależy nam głównie na miejscówce blisko właśnie takiej plaży jak Vela Luka - czyli długa płycizna, łagodne wejście, o to żeby nie było to jakaś dziura, ale żeby było gdzie wieczorem się przejść na spacer, żeby był wybór konob i konzumów (a więc żeby ceny były konkurencyjne) - czy przy tych kryteriach Supetar jest optymalnym wyborem?

Supetar to największe miast na wyspie i do tego port którym myślę że przypływa jakieś 90% turystów na Brač, więc nawet we wrześniu ruch będzie dosyć spory. Na tej plaży nie byłem ale jeżeli szukasz plaży z dużą ilością płytkiego to niedaleko Supetaru masz plażę Lovrecina. Jeśli chodzi o wybór sklepów to Supetar jest bezkonkurencyjny na tej wyspie, jest Lidl, duży Konzum czy Tommy. :papa:

A czy w Sutivan również znajdzie się taką plażę, bo obok Supetaru, Sutivan też rozważałem jako miejscówkę?
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 166
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022