Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 28.03.2022 10:37

piekara114 napisał(a):Uważajcie, bo te rosnące w parkach czy jako żywopłoty to mogą być laurowiśnia, która jest trującą dla człowieka.


Myślałem, że tylko owoce laurowiśni są trujące - ale teraz doczytałem, że faktycznie liście też zawierają trującą substancję.
Czyli zrywając liście laurowe trzeba uważać - najlepiej przełamać i powąchać.
Klaudii24
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudii24 » 28.03.2022 14:57

Cześć, planuję w tym roku wakacje w okolicach Chorwacji i widzę wielu miłośników wyspy Brač :D Jakieś wskazówki? Polecacie konkretne miejsce do zatrzymania się, może jakieś ciekawe lokalne restauracje :?: :?: Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :D
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 07.05.2022 11:43

Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2022 12:30

coco jumbo napisał(a):Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.

Kiedyś bardzo dobre jedzenie i klimat była restauracji "Hacienda" https://goo.gl/maps/3J9eHbpabCFFH3AY9 koło Selcy. Ale kilka lat tam nie byłem.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 07.05.2022 12:42

coco jumbo napisał(a):Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.

Ja chętnie kiedyś wrócę do konoby Toni w Dol. Oprócz dań z karty tego dnia, w którym tam byliśmy polecali dodatkowo dania niestandardowe jak na Chorwację: papryki nadziewane, gulasz, zupę fasolową. Dla mnie bardzo smaczne i klimatyczne miejsce.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.05.2022 17:51

dids76 napisał(a):
coco jumbo napisał(a):Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.

Kiedyś bardzo dobre jedzenie i klimat była restauracji "Hacienda" https://goo.gl/maps/3J9eHbpabCFFH3AY9 koło Selcy. Ale kilka lat tam nie byłem.


Wg mnie również Hacienda oferowała dobrą kuchnię, ale drogą, dodatkowo mnóstwo os. Być może już coś w tej kwestii się zmieniło...
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 07.05.2022 21:25

Fajnie dzięki za propozycje :)
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 21.05.2022 20:34

Czy ktoś ostatnio jechał szutrową drogą do Konoby Terassa Ciccio TUTAJ ?
Widzę ,że przez większość drogi jedzie się asfaltem w stronę Uvali Farska . Niedaleko Farskiej kończy się asfalt ,skręca się w lewo i do tej konoby jedzie się szutrem. Jak wygląda ten ostatni odcinek ? Czy szutr jest drobny , czy może są większe kamienie i czy są jakieś strome podjazdy lub zjazdy ? Czy droga jest dość bezpieczna dla samochodu z dość niskim zawieszeniem i napędem na tył ? :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.05.2022 20:57

robiz napisał(a):Czy ktoś ostatnio jechał szutrową drogą do Konoby Terassa Ciccio TUTAJ ?
Widzę ,że przez większość drogi jedzie się asfaltem w stronę Uvali Farska . Niedaleko Farskiej kończy się asfalt ,skręca się w lewo i do tej konoby jedzie się szutrem. Jak wygląda ten ostatni odcinek ? Czy szutr jest drobny , czy może są większe kamienie i czy są jakieś strome podjazdy lub zjazdy ? Czy droga jest dość bezpieczna dla samochodu z dość niskim zawieszeniem i napędem na tył ? :papa:

Jechałem tam kilka razy quadem :wink: Da radę drogę przejechać samochodem, ale pełno kurzu i droga wąska tak że mijanie się z autem z przeciwka może być stresujące :wink:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 21.05.2022 21:59

coco jumbo napisał(a):Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.

Z czystym sumieniem Konoba Kopačina :) . Tam jednak trochę pedałowania będziesz miała ;) .
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.05.2022 23:22

To ja polecę takie miejsce - "Country House Hacienda" aczkolwiek jak my byliśmy kilka lat temu to była konoba. Miejsce przede wszystkim klimatyczne, budynki z kamienia, nawet takie WC było wyjątkowe :). Jedzenie może nie robiło WoW ale było bardzo poprawne + klimat naprawdę nie żałujemy, cenowo raczej drożej niż taniej. Taka ciekawostka mieli chorego wróbelka który wypadł z gniazda, dzieci właścicieli go wychowały i oswoiły... ta atrakcja zrobiła nam atrakcję dla dzieci. Pamiętam tylko, że ten obiekt był czynny dopiero w pełnym sezonie no i co ważne z Sumartin nie Masz tak daleko :)
costa01
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) costa01 » 21.05.2022 23:57

Witam,
pierwszy raz wybieram się na wyspę Brac we wrześniu i takie pytania mam:
1. Czy ktoś może coś powiedzieć o noclegach Holiday Home Boris w Supertarze, a konkretnie chodzi mi o ten przy ulicy mornarskiej? Rozumiem, że to nie jest nocleg u prywatnej osoby tylko raczej w jakiejś siecówce i pytanie czy ktoś ma doświadczenie, bo lokalizacja i cena dosyć atrakcyjna?
2. Czy Superat to dobry wybór na miejscówkę na tej wyspie (mysłałem jeszcze o Sutivan, ale wypad planowany we wrześńiu więc chyba większa miejscowość będzie lepsza)?
3. Czy plaża Vela Luka jest najlepszą plażą na wyspie pod kątem długości płycinzy i braku szybkiego spadu na głębokość?
4. Co do oczekiwań, to zależy nam głównie na miejscówce blisko właśnie takiej plaży jak Vela Luka - czyli długa płycizna, łagodne wejście, o to żeby nie było to jakaś dziura, ale żeby było gdzie wieczorem się przejść na spacer, żeby był wybór konob i konzumów (a więc żeby ceny były konkurencyjne) - czy przy tych kryteriach Supertar jest optymalnym wyborem?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.05.2022 09:53

costa01 napisał(a):Witam,
pierwszy raz wybieram się na wyspę Brac we wrześniu i takie pytania mam:
1. Czy ktoś może coś powiedzieć o noclegach Holiday Home Boris w Supertarze, a konkretnie chodzi mi o ten przy ulicy mornarskiej? Rozumiem, że to nie jest nocleg u prywatnej osoby tylko raczej w jakiejś siecówce i pytanie czy ktoś ma doświadczenie, bo lokalizacja i cena dosyć atrakcyjna?
2. Czy Superat to dobry wybór na miejscówkę na tej wyspie (mysłałem jeszcze o Sutivan, ale wypad planowany we wrześńiu więc chyba większa miejscowość będzie lepsza)?
3. Czy plaża Vela Luka jest najlepszą plażą na wyspie pod kątem długości płycinzy i braku szybkiego spadu na głębokość?
4. Co do oczekiwań, to zależy nam głównie na miejscówce blisko właśnie takiej plaży jak Vela Luka - czyli długa płycizna, łagodne wejście, o to żeby nie było to jakaś dziura, ale żeby było gdzie wieczorem się przejść na spacer, żeby był wybór konob i konzumów (a więc żeby ceny były konkurencyjne) - czy przy tych kryteriach Supertar jest optymalnym wyborem?

Supetar to największe miast na wyspie i do tego port którym myślę że przypływa jakieś 90% turystów na Brač, więc nawet we wrześniu ruch będzie dosyć spory. Na tej plaży nie byłem ale jeżeli szukasz plaży z dużą ilością płytkiego to niedaleko Supetaru masz plażę Lovrecina. Jeśli chodzi o wybór sklepów to Supetar jest bezkonkurencyjny na tej wyspie, jest Lidl, duży Konzum czy Tommy. :papa:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 22.05.2022 12:29

coco jumbo napisał(a):Pytanie do bywalców. Polecacie jakąś lokalną konobę w jakiejś dziurze najlepiej taką która by konkurowała smakiem i klimatem z konobą Kokot na Hvarze? Mam zamiar spędzić dzień na rowerze na Braću poszwędać się po wyspie i zjeść coś dobrego. Stacjonować będę w Tucepi a tam wiadomo klimatycznych konob brak a ciągle mam w pamięci smak dań z Kokota.

Dziura, dojazd szutrówką, mini Zoo i smaczne jedzenie. Tak było cztery lata temu. Jak teraz :?: https://www.google.pl/maps/place/Park+p ... 16.4664717
costa01
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) costa01 » 23.05.2022 11:12

dids76 napisał(a):
costa01 napisał(a):Witam,
pierwszy raz wybieram się na wyspę Brac we wrześniu i takie pytania mam:
1. Czy ktoś może coś powiedzieć o noclegach Holiday Home Boris w Supetarze, a konkretnie chodzi mi o ten przy ulicy mornarskiej? Rozumiem, że to nie jest nocleg u prywatnej osoby tylko raczej w jakiejś siecówce i pytanie czy ktoś ma doświadczenie, bo lokalizacja i cena dosyć atrakcyjna?
2. Czy Superat to dobry wybór na miejscówkę na tej wyspie (mysłałem jeszcze o Sutivan, ale wypad planowany we wrześńiu więc chyba większa miejscowość będzie lepsza)?
3. Czy plaża Vela Luka jest najlepszą plażą na wyspie pod kątem długości płycinzy i braku szybkiego spadu na głębokość?
4. Co do oczekiwań, to zależy nam głównie na miejscówce blisko właśnie takiej plaży jak Vela Luka - czyli długa płycizna, łagodne wejście, o to żeby nie było to jakaś dziura, ale żeby było gdzie wieczorem się przejść na spacer, żeby był wybór konob i konzumów (a więc żeby ceny były konkurencyjne) - czy przy tych kryteriach Supetar jest optymalnym wyborem?

Supetar to największe miast na wyspie i do tego port którym myślę że przypływa jakieś 90% turystów na Brač, więc nawet we wrześniu ruch będzie dosyć spory. Na tej plaży nie byłem ale jeżeli szukasz plaży z dużą ilością płytkiego to niedaleko Supetaru masz plażę Lovrecina. Jeśli chodzi o wybór sklepów to Supetar jest bezkonkurencyjny na tej wyspie, jest Lidl, duży Konzum czy Tommy. :papa:


A czy w Sutivan również znajdzie się taką plażę, bo obok Supetaru, Sutivan też rozważałem jako miejscówkę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 166
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone