Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.06.2021 20:26

michał1234 napisał(a):Z Makarskiej również pływa prom na Brać, do miasteczka Sumartin. Tutaj na forum była informacja, że jest mały (ok. 25 samochodów), więc i zabrać się na niego w sezonie trudniej. I jeszcze kopiuję z forum: kursuje rzadziej i wjeżdża się na niego tyłem. Generalnie Forumowicze odradzają korzystanie z tego połączenia. Tylko Split. Pzdr.

Wchodzi więcej - myślę że ze 30 osobówek
Tutaj widać pół promu:

IMG_20190813_101216.jpg
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.06.2021 20:30

michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 25.06.2021 20:43

Dzięki za sprostowanie:) 5 samochodów w kolejce przed nami to czasami sporo czasu.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2021 08:55

Przed sezonem 2020 roku był projekt, by w sezonie z Makarskiej do Sumartina pływał prom "Lubenice". Dużo większy, zabierający do 70 samochodów. Ale Covid-19 odłożył w czasie ten pomysł.
lubenice.jpg

https://hr.wikipedia.org/wiki/M/T_Lubenice
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2021 11:00

Od kilku lat jeżdżę na Brač w okolice Sumartinu i jeżeli chodzi o dostanie się na wyspę to zdecydowanie polecam linię Split - Supetar. Z wyspy najczęściej wracam linią Sumartin - Makarska, tym bardziej że zakup biletu rezerwuje na niej miejsce na promie.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 26.06.2021 12:35

A jak w praktyce taka rezerwacja działa? Przyjeżdżam z biletem, jest kolejka kilkudziesięciu samochodów. Idę do obsługi kierującej ruchem. I przepuszczają mnie na przód?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2021 12:49

michał1234 napisał(a):A jak w praktyce taka rezerwacja działa? Przyjeżdżam z biletem, jest kolejka kilkudziesięciu samochodów. Idę do obsługi kierującej ruchem. I przepuszczają mnie na przód?

Ze strony Jadrolinii:
"Ważne!
Bilet podróżny na pojazd to także rezerwacja miejsca na konkretną godzinę odjazdu. W porcie należy stawić się nie później niż 45 minut przed odpłynięciem.
"
Ja wracając z wyspy jestem w porcie jakieś 20-30 minut przed odpłynięciem. Wystarcza i mogę to zaplanować. Niestety płynąc na wyspę jest większy problem z zaplanowaniem godziny dotarcia do portu bo wystarczy jakiś korek na samym końcu trasy i mamy problem.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2021 13:32

dids76 napisał(a):
michał1234 napisał(a):A jak w praktyce taka rezerwacja działa? Przyjeżdżam z biletem, jest kolejka kilkudziesięciu samochodów. Idę do obsługi kierującej ruchem. I przepuszczają mnie na przód?

Ze strony Jadrolinii:
"Ważne!
Bilet podróżny na pojazd to także rezerwacja miejsca na konkretną godzinę odjazdu. W porcie należy stawić się nie później niż 45 minut przed odpłynięciem.
"
Ja wracając z wyspy jestem w porcie jakieś 20-30 minut przed odpłynięciem. Wystarcza i mogę to zaplanować. Niestety płynąc na wyspę jest większy problem z zaplanowaniem godziny dotarcia do portu bo wystarczy jakiś korek na samym końcu trasy i mamy problem.

Obowiązują trochę inne zasady. Za stroną Jadrolinji:
"Przypominamy, że pasażerowie z wykupioną rezerwacją, w okresie zimowym, kiedy nie przewiduje się wzmożonego ruchu, muszą przybyć do portu na 30 minut przed odejściem promu. Jeżeli przewożony jest ładunek, należy przybyć na 40 minut przed odpłynięciem promu. W okresie letnim wskazane jest przybycie do portu 60 minut przed odpłynięciem promu. "
https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... zervacijom
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2021 13:41

Bravik napisał(a):Obowiązują trochę inne zasady. Za stroną Jadrolinji:
"Przypominamy, że pasażerowie z wykupioną rezerwacją, w okresie zimowym, kiedy nie przewiduje się wzmożonego ruchu, muszą przybyć do portu na 30 minut przed odejściem promu. Jeżeli przewożony jest ładunek, należy przybyć na 40 minut przed odpłynięciem promu. W okresie letnim wskazane jest przybycie do portu 60 minut przed odpłynięciem promu. "
https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... zervacijom

A na stronie gdzie kupujesz bilet pisze o 45 minutach :wink: https://www2.jadrolinija.hr/Voyager2Web ... 00&lang=hr
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2021 13:43

dids76 napisał(a):A na stronie gdzie kupujesz bilet pisze o 45 minutach :wink: https://www2.jadrolinija.hr/Voyager2Web ... 00&lang=hr

Cała Chorwacja... :oczko_usmiech:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.06.2021 10:46

Dżejan napisał(a):Czemu google wyznacza trasę do Bol przez Makarską a nie przez Split?

Jak pisano, jest taka przeprawa ale wg mnie bez sensu bo do Bolu przez Split jest bliżej i większy prom pływa ze Splitu więc praktycznie każdy się łapie nawet w sezonie.
Może bierze te trasę jako najszybszą w danym momencie, uwzględniając jakieś korki.
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 03.07.2021 06:57

Cześć. Tak się jakoś utarło, że chorwackie wakacje zaczynamy od kupna oliwy. A i pod koniec staramy się poupychać parę butelek do bagażnika. Przeczytałem, że jest sklep firmowy z dobrą oliwą w miasteczku Postira. Polecacie jeszcze jakieś miejsca?
lesko_cro
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesko_cro » 03.07.2021 07:41

michał1234 napisał(a):Cześć. Tak się jakoś utarło, że chorwackie wakacje zaczynamy od kupna oliwy. A i pod koniec staramy się poupychać parę butelek do bagażnika. Przeczytałem, że jest sklep firmowy z dobrą oliwą w miasteczku Postira. Polecacie jeszcze jakieś miejsca?

To prawda w Postirze jest sklep z oliwą, ale to wygląda trochę jak przemysłówka (ładnie zapakowane itp), osobiście zawsze pytam właścicieli o oliwę i dostaję taką nalewaną bezpośrednio z "tanka". A w Postirze to mam już zaufaną dostawczynię oliwy. Niestety w tym roku się z nią nie spotkam, ale może znajomi mi przywiozą. Pozdrawiam.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.07.2021 11:19

michał1234 napisał(a):Cześć. Tak się jakoś utarło, że chorwackie wakacje zaczynamy od kupna oliwy. A i pod koniec staramy się poupychać parę butelek do bagażnika. Przeczytałem, że jest sklep firmowy z dobrą oliwą w miasteczku Postira. Polecacie jeszcze jakieś miejsca?

Swego czasu najlepszą oliwę na Braču mieli w tej kamiennej konobie na trasie z G. Humaca do Selcy, ale tam już chyba zamknięte. Może w vinariji w Dračevicy ustrzelisz domačą?
michał1234
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 05.07.2021 13:30

Dzięki za info. Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 159
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021