Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1907
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 25.06.2021 21:26

michał1234 napisał(a):Z Makarskiej również pływa prom na Brać, do miasteczka Sumartin. Tutaj na forum była informacja, że jest mały (ok. 25 samochodów), więc i zabrać się na niego w sezonie trudniej. I jeszcze kopiuję z forum: kursuje rzadziej i wjeżdża się na niego tyłem. Generalnie Forumowicze odradzają korzystanie z tego połączenia. Tylko Split. Pzdr.

Wchodzi więcej - myślę że ze 30 osobówek
Tutaj widać pół promu:

IMG_20190813_101216.jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.06.2021 21:30

michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 25.06.2021 21:43

Dzięki za sprostowanie:) 5 samochodów w kolejce przed nami to czasami sporo czasu.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2021 09:55

Przed sezonem 2020 roku był projekt, by w sezonie z Makarskiej do Sumartina pływał prom "Lubenice". Dużo większy, zabierający do 70 samochodów. Ale Covid-19 odłożył w czasie ten pomysł.
lubenice.jpg

https://hr.wikipedia.org/wiki/M/T_Lubenice
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2021 12:00

Od kilku lat jeżdżę na Brač w okolice Sumartinu i jeżeli chodzi o dostanie się na wyspę to zdecydowanie polecam linię Split - Supetar. Z wyspy najczęściej wracam linią Sumartin - Makarska, tym bardziej że zakup biletu rezerwuje na niej miejsce na promie.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 26.06.2021 13:35

A jak w praktyce taka rezerwacja działa? Przyjeżdżam z biletem, jest kolejka kilkudziesięciu samochodów. Idę do obsługi kierującej ruchem. I przepuszczają mnie na przód?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2021 13:49

michał1234 napisał(a):A jak w praktyce taka rezerwacja działa? Przyjeżdżam z biletem, jest kolejka kilkudziesięciu samochodów. Idę do obsługi kierującej ruchem. I przepuszczają mnie na przód?

Ze strony Jadrolinii:
"Ważne!
Bilet podróżny na pojazd to także rezerwacja miejsca na konkretną godzinę odjazdu. W porcie należy stawić się nie później niż 45 minut przed odpłynięciem.
"
Ja wracając z wyspy jestem w porcie jakieś 20-30 minut przed odpłynięciem. Wystarcza i mogę to zaplanować. Niestety płynąc na wyspę jest większy problem z zaplanowaniem godziny dotarcia do portu bo wystarczy jakiś korek na samym końcu trasy i mamy problem.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2021 14:32

dids76 napisał(a):
michał1234 napisał(a):A jak w praktyce taka rezerwacja działa? Przyjeżdżam z biletem, jest kolejka kilkudziesięciu samochodów. Idę do obsługi kierującej ruchem. I przepuszczają mnie na przód?

Ze strony Jadrolinii:
"Ważne!
Bilet podróżny na pojazd to także rezerwacja miejsca na konkretną godzinę odjazdu. W porcie należy stawić się nie później niż 45 minut przed odpłynięciem.
"
Ja wracając z wyspy jestem w porcie jakieś 20-30 minut przed odpłynięciem. Wystarcza i mogę to zaplanować. Niestety płynąc na wyspę jest większy problem z zaplanowaniem godziny dotarcia do portu bo wystarczy jakiś korek na samym końcu trasy i mamy problem.

Obowiązują trochę inne zasady. Za stroną Jadrolinji:
"Przypominamy, że pasażerowie z wykupioną rezerwacją, w okresie zimowym, kiedy nie przewiduje się wzmożonego ruchu, muszą przybyć do portu na 30 minut przed odejściem promu. Jeżeli przewożony jest ładunek, należy przybyć na 40 minut przed odpłynięciem promu. W okresie letnim wskazane jest przybycie do portu 60 minut przed odpłynięciem promu. "
https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... zervacijom
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.06.2021 14:41

Bravik napisał(a):Obowiązują trochę inne zasady. Za stroną Jadrolinji:
"Przypominamy, że pasażerowie z wykupioną rezerwacją, w okresie zimowym, kiedy nie przewiduje się wzmożonego ruchu, muszą przybyć do portu na 30 minut przed odejściem promu. Jeżeli przewożony jest ładunek, należy przybyć na 40 minut przed odpłynięciem promu. W okresie letnim wskazane jest przybycie do portu 60 minut przed odpłynięciem promu. "
https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... zervacijom

A na stronie gdzie kupujesz bilet pisze o 45 minutach :wink: https://www2.jadrolinija.hr/Voyager2Web ... 00&lang=hr
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2021 14:43

dids76 napisał(a):A na stronie gdzie kupujesz bilet pisze o 45 minutach :wink: https://www2.jadrolinija.hr/Voyager2Web ... 00&lang=hr

Cała Chorwacja... :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.06.2021 11:46

Dżejan napisał(a):Czemu google wyznacza trasę do Bol przez Makarską a nie przez Split?

Jak pisano, jest taka przeprawa ale wg mnie bez sensu bo do Bolu przez Split jest bliżej i większy prom pływa ze Splitu więc praktycznie każdy się łapie nawet w sezonie.
Może bierze te trasę jako najszybszą w danym momencie, uwzględniając jakieś korki.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 03.07.2021 07:57

Cześć. Tak się jakoś utarło, że chorwackie wakacje zaczynamy od kupna oliwy. A i pod koniec staramy się poupychać parę butelek do bagażnika. Przeczytałem, że jest sklep firmowy z dobrą oliwą w miasteczku Postira. Polecacie jeszcze jakieś miejsca?
lesko_cro
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesko_cro » 03.07.2021 08:41

michał1234 napisał(a):Cześć. Tak się jakoś utarło, że chorwackie wakacje zaczynamy od kupna oliwy. A i pod koniec staramy się poupychać parę butelek do bagażnika. Przeczytałem, że jest sklep firmowy z dobrą oliwą w miasteczku Postira. Polecacie jeszcze jakieś miejsca?


To prawda w Postirze jest sklep z oliwą, ale to wygląda trochę jak przemysłówka (ładnie zapakowane itp), osobiście zawsze pytam właścicieli o oliwę i dostaję taką nalewaną bezpośrednio z "tanka". A w Postirze to mam już zaufaną dostawczynię oliwy. Niestety w tym roku się z nią nie spotkam, ale może znajomi mi przywiozą. Pozdrawiam.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.07.2021 12:19

michał1234 napisał(a):Cześć. Tak się jakoś utarło, że chorwackie wakacje zaczynamy od kupna oliwy. A i pod koniec staramy się poupychać parę butelek do bagażnika. Przeczytałem, że jest sklep firmowy z dobrą oliwą w miasteczku Postira. Polecacie jeszcze jakieś miejsca?


Swego czasu najlepszą oliwę na Braču mieli w tej kamiennej konobie na trasie z G. Humaca do Selcy, ale tam już chyba zamknięte. Może w vinariji w Dračevicy ustrzelisz domačą?
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 05.07.2021 14:30

Dzięki za info. Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 159
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone