Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021
Re: Sutivan - Plaża Bistrica

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 18.07.2021 19:35

bigum napisał(a):Wie ktoś może, czy w okolicy plaży "Beach Bistrica" jest jakaś piekarnia albo sklepik osiedlowy? :)


Niestety nie ma :roll:
A szkoda ,bo Sutivan jest bardzo rozciągnięty.
Najbliższa pekara jest koło hotelu Lemongarden :papa:
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 18.07.2021 21:29

Szybkie pytanie
Motorówką z Omis na blue lagun + Pusicica za 160eur. Warto ?
Luki_79
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki_79 » 19.07.2021 08:17

Cześć
Ja z zupełnie innym pytaniem...
Czy może mi ktoś polecić stronę/aplikację z dokładnymi i aktualnymi mapami ścieżek biegowych/rowerowych na wyspie lub z okolic Postiry? Jedziemy z rowerami, ale sporo biegamy również po górach i chcielibyśmy ułożyć sobie jakieś tracki, które nie poprowadzą nas po krzakach lub zarośniętych ścieżkach..
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 20.07.2021 14:46

Cześć. To ja też się podepnę. Mam prośbę o pomoc do miłośników wyspy. Chcę ją zjeździć na rowerze i potrzebuję dokładną papierową mapę. Uwielbiam poplanować/posiedzieć nad normalnymi mapami mając większy ogląd na całość, poza tym LocusMap czy tam MapyCZ oczywiście mam offline także.

Wiem że istnieją takie mapy bo jest choćby tutaj 1:52000:

https://ontheworldmap.com/croatia/islan ... e-map.html

a tu widać gdzieś poniżej że to jakaś większa mapa:
https://www.total-croatia-news.com/trav ... ing-island

Niestety ten JPG jest kiepskiej rozdzielczości i do druku by widać było szczegóły będzie za słaby. Może ktoś wie gdzie można ściągnąć dokładniejszy scan, może sam ma lepszy, albo wie gdzie ją po prostu można w sieci kupić? Będę dźwięczny.

Jest też takowa 1:45000:
https://sp.com.pl/brac-bike-wyspa-brac- ... map-217967
zadałem pytanie ale podejrzewam że nie dostępna.
Ju z się ucieszyłem że znalazłem ją w USA za 5 kapustów ale to tylko wirtualna mapa:
https://www.avenzamaps.com/maps/189119/brac-bike

Dzięki z góry

p.s. jak coś od miłośnika Hvaru mam tego typu dokładną mapkę hires JPG do druku na ploterze
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 20.07.2021 22:03

mentos napisał(a):Cześć. To ja też się podepnę. Mam prośbę o pomoc do miłośników wyspy. Chcę ją zjeździć na rowerze i potrzebuję dokładną papierową mapę. Uwielbiam poplanować/posiedzieć nad normalnymi mapami mając większy ogląd na całość, poza tym LocusMap czy tam MapyCZ oczywiście mam offline także.

Wiem że istnieją takie mapy bo jest choćby tutaj 1:52000


Mapa o której pisałeś w skali 1:52000, jest zazwyczaj dostępna w każdym punkcie informacji turystycznej na wyspie. W Sutivanie np. tutaj
Poza tym tak się dziwnie składa że mam jedną sztukę u siebie :wink: . Proponuję Ci zatem wybór między dwiema opcjami:
dla cierpliwych - odczekać i zakupić na miejscu na wyspie,
dla spragnionych - podaj mi swój adres na priv to Ci ją wyślę. (o ile nie piszesz z np. Australii gdzie mój gest niestety nie sięga :mrgreen: )
Pati&Ela
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pati&Ela » 20.07.2021 22:16

Dobry wieczór ,mam zupełnie inne pytanie .Czy na wyspie można zrobić test na covid ? Mam ochotę wstąpić do Mostaru a jadę z dzieckiem ,które nie ma szczepień.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.07.2021 23:38

Pati&Ela napisał(a):Dobry wieczór ,mam zupełnie inne pytanie .Czy na wyspie można zrobić test na covid ? Mam ochotę wstąpić do Mostaru a jadę z dzieckiem ,które nie ma szczepień.


Ile ma dziecko lat? Sama interesowałam się tematem, bo nocowaliśmy w Mostarze wracając z Braci, ale okazało się, że do 7 roku dzieci zwolnione :D
W każdym razie płynąc z Sumartinu, można zrobić test w Makarskiej, co do promu, bilety tylko wcześniej kupione online, w innym przypadku nie ma szans na miejsce na promie :roll:
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 21.07.2021 09:33

AdamZ - super, dzięki za odzew, priva zaraz ślę ;-).

A odnośnie jeszcze promu na Brac to widzę, że 86min płynie się jak wuj G pokazuje z Makarskiej do Sumartin i rozumiem te konieczne rezerwacje dotyczą się bardziej aut niż samych pieszych czy rowerzystów? Czy może chodzi o Davida19?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2021 10:45

mentos napisał(a):AdamZ - super, dzięki za odzew, priva zaraz ślę ;-).

A odnośnie jeszcze promu na Brac to widzę, że 86min płynie się jak wuj G pokazuje z Makarskiej do Sumartin i rozumiem te konieczne rezerwacje dotyczą się bardziej aut niż samych pieszych czy rowerzystów? Czy może chodzi o Davida19?

Prom płynie około 60 minut i rezerwacje raczej na samochody niż dla pieszych ( nie wiem jak z rowerami).
bonaz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaz » 25.07.2021 05:38

Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora? Złapaliśmy gumę i chcemy zakleić oponę.
Dojeżdżamy do CRO, ale ponieważ dziś niedziela to trudno będzie znaleźć pomoc po drodze.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.07.2021 07:16

bonaz napisał(a):Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora? Złapaliśmy gumę i chcemy zakleić oponę.
Dojeżdżamy do CRO, ale ponieważ dziś niedziela to trudno będzie znaleźć pomoc po drodze.

GUMARA, DRAGOVOLJAC U2, SUPETAR
https://maps.app.goo.gl/2qd6catx7ggrRg7K9
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 25.07.2021 07:17

Mam wrażenie, że w którejś relacji z Bracu, ktoś pisał o wulkanizatorze w Supetarze, ale na szybko nie mogę tego znaleźć. Nie chce mi się też wierzyć, żeby na całej wyspie tego typu usługi nie było.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.07.2021 07:33

bonaz napisał(a):Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora? Złapaliśmy gumę i chcemy zakleić oponę.
Dojeżdżamy do CRO, ale ponieważ dziś niedziela to trudno będzie znaleźć pomoc po drodze.


Spróbuj tu:

https://www.tvrtke.hr/supetar/auto-serv ... abijanovic :papa:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 25.07.2021 08:22

bonaz napisał(a):Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora?

W Sutivanie można w tym warsztacie spróbować
https://www.autoservisi.net/servis/suti ... /?tab=home
bonaz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaz » 25.07.2021 11:28

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie i namiary. Jutro skorzystamy z wskazówek. Mam nadzieję, że się uda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 161
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone