Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
robiz
Plażowicz
Re: Sutivan - Plaża Bistrica

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 18.07.2021 19:35

bigum napisał(a):Wie ktoś może, czy w okolicy plaży "Beach Bistrica" jest jakaś piekarnia albo sklepik osiedlowy? :)

Niestety nie ma :roll:
A szkoda ,bo Sutivan jest bardzo rozciągnięty.
Najbliższa pekara jest koło hotelu Lemongarden :papa:
axlgks
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 18.07.2021 21:29

Szybkie pytanie
Motorówką z Omis na blue lagun + Pusicica za 160eur. Warto ?
Luki_79
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki_79 » 19.07.2021 08:17

Cześć
Ja z zupełnie innym pytaniem...
Czy może mi ktoś polecić stronę/aplikację z dokładnymi i aktualnymi mapami ścieżek biegowych/rowerowych na wyspie lub z okolic Postiry? Jedziemy z rowerami, ale sporo biegamy również po górach i chcielibyśmy ułożyć sobie jakieś tracki, które nie poprowadzą nas po krzakach lub zarośniętych ścieżkach..
mentos
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 20.07.2021 14:46

Cześć. To ja też się podepnę. Mam prośbę o pomoc do miłośników wyspy. Chcę ją zjeździć na rowerze i potrzebuję dokładną papierową mapę. Uwielbiam poplanować/posiedzieć nad normalnymi mapami mając większy ogląd na całość, poza tym LocusMap czy tam MapyCZ oczywiście mam offline także.

Wiem że istnieją takie mapy bo jest choćby tutaj 1:52000:

https://ontheworldmap.com/croatia/islan ... e-map.html

a tu widać gdzieś poniżej że to jakaś większa mapa:
https://www.total-croatia-news.com/trav ... ing-island

Niestety ten JPG jest kiepskiej rozdzielczości i do druku by widać było szczegóły będzie za słaby. Może ktoś wie gdzie można ściągnąć dokładniejszy scan, może sam ma lepszy, albo wie gdzie ją po prostu można w sieci kupić? Będę dźwięczny.

Jest też takowa 1:45000:
https://sp.com.pl/brac-bike-wyspa-brac- ... map-217967
zadałem pytanie ale podejrzewam że nie dostępna.
Ju z się ucieszyłem że znalazłem ją w USA za 5 kapustów ale to tylko wirtualna mapa:
https://www.avenzamaps.com/maps/189119/brac-bike

Dzięki z góry

p.s. jak coś od miłośnika Hvaru mam tego typu dokładną mapkę hires JPG do druku na ploterze
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 20.07.2021 22:03

mentos napisał(a):Cześć. To ja też się podepnę. Mam prośbę o pomoc do miłośników wyspy. Chcę ją zjeździć na rowerze i potrzebuję dokładną papierową mapę. Uwielbiam poplanować/posiedzieć nad normalnymi mapami mając większy ogląd na całość, poza tym LocusMap czy tam MapyCZ oczywiście mam offline także.

Wiem że istnieją takie mapy bo jest choćby tutaj 1:52000

Mapa o której pisałeś w skali 1:52000, jest zazwyczaj dostępna w każdym punkcie informacji turystycznej na wyspie. W Sutivanie np. tutaj
Poza tym tak się dziwnie składa że mam jedną sztukę u siebie :wink: . Proponuję Ci zatem wybór między dwiema opcjami:
dla cierpliwych - odczekać i zakupić na miejscu na wyspie,
dla spragnionych - podaj mi swój adres na priv to Ci ją wyślę. (o ile nie piszesz z np. Australii gdzie mój gest niestety nie sięga :mrgreen: )
Pati&Ela
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pati&Ela » 20.07.2021 22:16

Dobry wieczór ,mam zupełnie inne pytanie .Czy na wyspie można zrobić test na covid ? Mam ochotę wstąpić do Mostaru a jadę z dzieckiem ,które nie ma szczepień.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.07.2021 23:38

Pati&Ela napisał(a):Dobry wieczór ,mam zupełnie inne pytanie .Czy na wyspie można zrobić test na covid ? Mam ochotę wstąpić do Mostaru a jadę z dzieckiem ,które nie ma szczepień.

Ile ma dziecko lat? Sama interesowałam się tematem, bo nocowaliśmy w Mostarze wracając z Braci, ale okazało się, że do 7 roku dzieci zwolnione :D
W każdym razie płynąc z Sumartinu, można zrobić test w Makarskiej, co do promu, bilety tylko wcześniej kupione online, w innym przypadku nie ma szans na miejsce na promie :roll:
mentos
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 21.07.2021 09:33

AdamZ - super, dzięki za odzew, priva zaraz ślę ;-).

A odnośnie jeszcze promu na Brac to widzę, że 86min płynie się jak wuj G pokazuje z Makarskiej do Sumartin i rozumiem te konieczne rezerwacje dotyczą się bardziej aut niż samych pieszych czy rowerzystów? Czy może chodzi o Davida19?
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2021 10:45

mentos napisał(a):AdamZ - super, dzięki za odzew, priva zaraz ślę ;-).

A odnośnie jeszcze promu na Brac to widzę, że 86min płynie się jak wuj G pokazuje z Makarskiej do Sumartin i rozumiem te konieczne rezerwacje dotyczą się bardziej aut niż samych pieszych czy rowerzystów? Czy może chodzi o Davida19?

Prom płynie około 60 minut i rezerwacje raczej na samochody niż dla pieszych ( nie wiem jak z rowerami).
bonaz
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaz » 25.07.2021 05:38

Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora? Złapaliśmy gumę i chcemy zakleić oponę.
Dojeżdżamy do CRO, ale ponieważ dziś niedziela to trudno będzie znaleźć pomoc po drodze.
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.07.2021 07:16

bonaz napisał(a):Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora? Złapaliśmy gumę i chcemy zakleić oponę.
Dojeżdżamy do CRO, ale ponieważ dziś niedziela to trudno będzie znaleźć pomoc po drodze.

GUMARA, DRAGOVOLJAC U2, SUPETAR
https://maps.app.goo.gl/2qd6catx7ggrRg7K9
Nefer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 25.07.2021 07:17

Mam wrażenie, że w którejś relacji z Bracu, ktoś pisał o wulkanizatorze w Supetarze, ale na szybko nie mogę tego znaleźć. Nie chce mi się też wierzyć, żeby na całej wyspie tego typu usługi nie było.
Bravik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 25.07.2021 07:33

bonaz napisał(a):Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora? Złapaliśmy gumę i chcemy zakleić oponę.

Spróbuj tu:

https://www.tvrtke.hr/supetar/auto-serv ... abijanovic :papa:
AdamZ
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 25.07.2021 08:22

bonaz napisał(a):Witam kochani, czy na wyspie Brać znajdziemy wulkanizatora?

W Sutivanie można w tym warsztacie spróbować
https://www.autoservisi.net/servis/suti ... /?tab=home
bonaz
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaz » 25.07.2021 11:28

Dziękuję Wszystkim za zainteresowanie i namiary. Jutro skorzystamy z wskazówek. Mam nadzieję, że się uda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 161
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021