Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 17.03.2021 15:54

kowal77777 napisał(a):
Wybieram właśnie miejscówkę na tegoroczne wakacje. Do tej pory byliśmy kilka razy na wybrzeżu, kilka razy na Hvarze, 2x półwysep Peljesac, Mljet, Korcula


Co polecił byś na Peljescu tak żeby porządnie wypocząć ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.03.2021 18:53

kowal77777 napisał(a):Powiedzcie mi czy na Bracu na przełomie lipiec / sierpień jest b. dużo ludzi? W sensie tak dużo jak na Hvarze że nie ma gdzie tyłka wcisnąć w tym okresie.

Wybieram właśnie miejscówkę na tegoroczne wakacje. Do tej pory byliśmy kilka razy na wybrzeżu, kilka razy na Hvarze, 2x półwysep Peljesac, Mljet, Korcula

I teraz zastanawiam się właśnie nad Brać.

Wiele zależy od miejscowości którą wybierzesz, np Bol raczej tłumy a już Povlja niekoniecznie :wink: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2021 19:17

Bol to Bol, wizytówka Brać z każdego katalogu, potworne tłumy ale to na szczęście jedna z tych miejscowości, którą omijam poza jedniodniowym wypadem szerokim łukiem. Povlja, Sumartin, Postira, Selca pozbawione są tłumów na szczęście i tam można miło spędzić urlop.
Teraz jestem w Świnoujściu...piękna pogoda, pustki na promenadzie i aż przypomniało mi się jakie Świnoujście jest wspaniałe. Niestety jak cały Bałtyk poza sezonem jedynie.
kowal77777
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowal77777 » 17.03.2021 19:23

Wiadomo że nie Bol. Np. na Hvarze w sezonie ciężko znależć plaże bez tłumów. Chodzi mi o to czy cała wyspa Brać przeżywa w sezonie "Oblężenie".
Na Peljesacu do noclegu polecam Trstenik.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.03.2021 19:43

Dlatego dostałeś odpowiedzi. Znajdziesz i na Hvarze sporo miejsca do plażowania - Basina, Zarace, Zavala, Ivan Dolac oraz Mala Stiniva są ok.
kowal77777 napisał(a):Na Peljesacu do noclegu polecam Trstenik.

Zgodziłbym się gdyby nie to, że długo ta miejscowość jest zacieniona więc jeżeli ktoś usilnie chowa się przed słońcem, będzie ta miejscowość ok. Wolę inne na Peljeściu, tam gdzie słońce długo bawi się w najlepsze.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.04.2021 22:34

kowal77777 napisał(a):Wiadomo że nie Bol. Np. na Hvarze w sezonie ciężko znależć plaże bez tłumów. Chodzi mi o to czy cała wyspa Brać przeżywa w sezonie "Oblężenie".
Na Peljesacu do noclegu polecam Trstenik.

Poważnie 8O
A gdzie stacjonowałeś na Hvarze i na jakich plażach bywałeś ? Pytam z ciekawości, bo właśnie dla mnie Hvar to miejsce gdzie mam plaże z maks paroma osobami i w sierpniu i w lipcu. Dlatego wracam tam 4 raz, na Brać wracam 2 raz do Povlji i obawiam się, że już nie będzie tak kolorowo jak 4 lata temu, bo nawet Ticja Luka podobno mocno już oblegana.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.04.2021 13:50

dids76 napisał(a):
kowal77777 napisał(a):Powiedzcie mi czy na Bracu na przełomie lipiec / sierpień jest b. dużo ludzi? W sensie tak dużo jak na Hvarze że nie ma gdzie tyłka wcisnąć w tym okresie.

Wybieram właśnie miejscówkę na tegoroczne wakacje. Do tej pory byliśmy kilka razy na wybrzeżu, kilka razy na Hvarze, 2x półwysep Peljesac, Mljet, Korcula

I teraz zastanawiam się właśnie nad Brać.

Wiele zależy od miejscowości którą wybierzesz, np Bol raczej tłumy a już Povlja niekoniecznie :wink: :papa:


Polać mu, dobrze mówi. Jeśli za bazę weźmiesz sobie miejscowość inną niż Bol, Supetar i Sumartin, to tłumów nie uświadczysz. Brač jest b. dużą wyspą, w mniejszych ośrodkach tłumów nie będzie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.04.2021 15:09

Od 13 kwietnia testy dla turystów w Bol.

https://www.croatiaweek.com/bol-on-the- ... -tourists/
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 04.05.2021 18:47

mkm napisał(a):Mirca , to najsłabszy punkt Braca ... nie warto .

RZECZYWIŚCIE? dalej aktualne?
Bylam 11 lat temu w Postirze. obecnie chcemy wócic na Brac i szukam apartmentu ze zmywarka i pralką hm i padło ma Mirce wlasnie :?: :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.05.2021 21:16

Tak, to nadal aktualne, zwróć uwagę na Sutivan, Povlję, Splitska czy Bobovisca na Moru.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 05.05.2021 06:49

alechandro napisał(a):Tak, to nadal aktualne, zwróć uwagę na Sutivan, Povlję, Splitska czy Bobovisca na Moru.
Bobovisca na Moru do zamieszkania moim zdaniem gorsza od Mircy. Taki koniec swiata. Miasteczko z niej żadne a i plażowo bieda, to głównie schron dla żeglarzy. W dodatku za każdym razem jadąc gdzieś trzeba się wspinać do głównej drogi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.05.2021 07:27

Mnie się tam bardzo podoba, to taka perełka na końcu świata. Byłem nawet teraz w sierpniu zarówno w Mirca (kawka) jak i Bobovisca (kawka) i mnie się podobało. Nie lubię tam natomiast na Brać Bolu bo tłok, Sumartin oraz Milny, którą to ja z kolei uważam za schron dla żeglarzy :D
Kwestia gustu, mnie się Bobovisca podobała już od pierwszego pobytu na Brać a co do plaż to podobnie jak z Sutivanu, zasuwa się na te boczne.
gusia-s napisał(a):W dodatku za każdym razem jadąc gdzieś trzeba się wspinać do głównej drogi.

:D gusia, ale tak na dobrą sprawę do głównej drogi trzeba się wspinać z każdej miejscowości na Brać.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2021 11:56

alechandro napisał(a):
gusia-s napisał(a):W dodatku za każdym razem jadąc gdzieś trzeba się wspinać do głównej drogi.

:D gusia, ale tak na dobrą sprawę do głównej drogi trzeba się wspinać z każdej miejscowości na Brać.
Ano niekoniecznie ... znaczna część północnego brzegu od Sutivana do Postiry da się niemal na płask i nie ma problemu z mijankami, normalna droga :)
Na drugą stronę wyspy czy do Puciscy trochę górek jest, lecz drogę dojazdową z BnM do głównej kojarzę jakoś, że była wąska i dość stroma ... nie ekstremalna ale upierdliwa deko :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2021 15:25

Co nie zmienia faktu, że każda droga boczna na Brać jest o wiele lepsza i bardziej przejezdna niż drogi na Hvar. Szczerze powiedziawszy to jedyne problemy na Brać z mijankami miałem jadąc do Milny. Ale byłem, zobaczyłem, i nie podoba mnie się podobnie jak Sumartin, nie moje klimaty.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.05.2021 17:36

Z Sumartinem mam akurat super wspomnienia :)
1620487659790_copy_1080x1440.jpg


Samo miasteczko nie jest jakies spektakularne ale widoczki ma piękne na Biokovo ale i Hvar :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone