Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
alpin
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) alpin » 28.07.2020 09:20

gusia-s napisał(a):W Supetar jest wyraźna różnica między tym co było dwa czy tydzień temu, ludzi przybywa ale jeszcze da się znaleźć fajne miejsca na odpoczynek :)


Co to za Miejscówka?
Chcemy Dzisiaj popołudniu zobaczyć jakieś fajne plażyczki :D
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 28.07.2020 09:22

Ok, ja dołączam w najbliższą Niedzielę :) .
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.07.2020 12:55

alpin napisał(a):
gusia-s napisał(a):W Supetar jest wyraźna różnica między tym co było dwa czy tydzień temu, ludzi przybywa ale jeszcze da się znaleźć fajne miejsca na odpoczynek :)


Co to za Miejscówka?
Chcemy Dzisiaj popołudniu zobaczyć jakieś fajne plażyczki :D
Kolejna zatoczka za Babin Laz (tu my stacjonujemy na kempie) w kierunku Splitskiej.
https://goo.gl/maps/edeAX48g2V5i9HRP7
Jadąc od Supetar po prawej stronie jest charakterystyczna figurka, przed nią jest miejsce na maks 2 auta i jeszcze wcześniej na poboczach parkują ci co plażują na skałkach. Po południu plaża w połowie pokryta jest cieniem i już tak pusto nie jest, zazwyczaj też pojawiają się fale. Fajnie, że da się bez butów połazić bo dno jest piaszczyste i na brzegu też miejscami piasek.
kret66
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 05.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kret66 » 31.08.2020 15:15

Ma pytanie czy z Supetaru do Murvicy tylko przez Bol
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.09.2020 22:23

kret66 napisał(a):Ma pytanie czy z Supetaru do Murvicy tylko przez Bol

Nie, można jeszcze "nową drogą" (która zaczyna się za Pustinją Blaca) prawie do zatoki Farska, a potem, prawie z Farskiej, szutrem aż do Murvicy.

Tutaj jest moja relacja z przejazdu tą szutrową drogą ;)
kret66
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 05.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kret66 » 22.09.2020 14:26

Dziękuje szukałem na forum ale musiałem przeoczyć ,pojechałem nową drogą do zatoki Farskiej a potem szutrem do Murvicy a później dalej szutrem na Bol widoki piękne. Tylko w czasie jazdy stwierdziłem ,że chyba lepiej jechać od strony Bol na szczęście nie spotkałem z przeciwka żadnego samochodu bo jechałem na początku września jak były już pustki .
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 12.10.2020 19:24

Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 13.11.2020 20:03

No to będzie się jechać bo już otwierają...
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/prvi-tunel-na-bracu-otvara-se-sutra-pogledajte-kako-izgleda-dugoocekivana-obilaznica-lozisca-prije-nego-sto-njome-produ-prva-vozila-1057287

Nadto zaczyna się kolejna inwestycja... Droga Pucisca - Povlja oraz Pucisca - Uvala Luka Plus przebudowa drogi Supetar - Selca, Povlja
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/u-splitu-odrzana-pocetna-konferencija-eu-projekta-izgradnja-ceste-pucisca-povlja-dionica-pucisca-uvala-luka-1057474

No i w zzwiązku z tym, że covidowy maraton zablokowany to małe info o 2 osobach zakażonych w Sutivanie - można wrzucić sobie w translatora
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/koronavirus-na-podrucju-sutivana-pozitivan-sluzbenik-jedinstvenoga-upravnoga-odjela-u-opcini-zatvaraju-se-vrtic-i-sportska-dvorana-1056193
O! A tutaj jeszcze fajne info o Biblii Braću
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/otoci/bracani-dobili-svoju-bibliju-monografiju-tesku-6-kilograma-barilla-je-16-godina-skupljao-price-u-njoj-sam-sakrio-tisuce-tajni-kamenog-otoka-1051933
żeby dać wyobrażenie cząstka artykułu przetłumaczona
Czym jest ta biblia....

Przez 25 rozdziałów, każdy poświęcony jednej miejscowości Braču i na zamknięcie 26 rozdział dla Vidovej gory - ludzie, lokalni emigranci, pracownicy gościnni, ludzie starsi mówili o Braču.

Na potrzeby monografii Robert Barilla przebył dziesiątki tysięcy kilometrów, w poszukiwaniu opowieści zwiedził całą Chorwację, kilkakrotnie odwiedził Włochy, Bośnię i Serbię. W sumie w monografię zainwestowano ponad cztery miliony kun w ciągu 16 lat pracy.


A o autorze...
Jak powiedział we wstępie do książki akademik Petar Šimunović: „Robert Barilla i wyspa Brač kochają się publicznie. Ich miłość jest wzajemna”.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.11.2020 20:43


W takim razie chyba muszę to sprawdzić postępy prac w przyszłym roku :mrgreen:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 13.11.2020 20:49

travel napisał(a):...W takim razie chyba muszę to sprawdzić postępy prac w przyszłym roku :mrgreen:

Szalona :mrgreen: Nie wierzę :lol: :lol: :lol:
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 13.11.2020 21:41

Abakus68 napisał(a):O! A tutaj jeszcze fajne info o Biblii Braću...

Dzięki za wyłowienie tej perełki. Ciekawym czy zostanie wydana nieco bardziej dostępna wersja tej księgi oprócz oprawionych w skórę tomiszczy.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7936
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.11.2020 21:43

O drodze Pučišca - Povlja już słyszałem kilka lat temu, dobrze że ruszają z budową. Bardzo lubię trasę z Supetaru do Pučišćy a teraz będzie można przejechać wybrzeżem aż Povlji.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 13.12.2020 22:05

Artykuł o renowacji Trolokve, jednej z tych "atrakcji" gdzie nie dotarłem
https://slobodnadalmacija.hr/dalmacija/ ... je-1059037
15310508.jpg
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 04.01.2021 18:39

Byłam w Trolokve i trochę się rozczarowałam :(
Powiem Ci Zdzichu ,że nic nie straciłeś ;)
Może po renowacji będzie pięknie :) :)
Czego Wam i sobie życzę :)
kowal77777
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 29.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowal77777 » 17.03.2021 14:32

Powiedzcie mi czy na Bracu na przełomie lipiec / sierpień jest b. dużo ludzi? W sensie tak dużo jak na Hvarze że nie ma gdzie tyłka wcisnąć w tym okresie.

Wybieram właśnie miejscówkę na tegoroczne wakacje. Do tej pory byliśmy kilka razy na wybrzeżu, kilka razy na Hvarze, 2x półwysep Peljesac, Mljet, Korcula

I teraz zastanawiam się właśnie nad Brać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 153
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone