Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2020 10:50

700 E za pobyt, zaliczka 30% jak kolega powyżej napisał. Oczywiście, kilka miesięcy wcześniej z tym, że w normalnych okolicznościach najlepsze miejscówki są już zarezerwowane i zostają ochłapy bardzo często. Dla mnie jest to wygodne gdyż rozkłada się to w czasie i później tego się tak nie odczuwa. Do tej pory się sprawdzało i nie narzekałem, teraz to nadzwyczajna okoliczność. Kiedyś, jeszcze jak Chorwacja nie była tak popularna nie do pomyślenia było aby zaliczkę tak wcześniej wpłacać. Jak gospodarze mówią - są tacy co wyjeżdżają a nadwyżkę pieniężna z kieszeni wpłacają na poczet przyszłorocznego pobytu. Przez to aby później wydatek nie był tak dotkliwy. Ja tak nie robię bo w to samo miejsce nie jeżdżę dwa razy.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 25.04.2020 18:29

piekara114 napisał(a):
yzedef napisał(a):Możesz jaśniej bo jakoś nie skupiałem się na tym co u Bratanków się dzieje, fajny to był kierunek z racji właśnie tylko dwóch przelotowych krajów, zawsze mniej stania niż w 3.
Obarykadowali się na maksa (obostrzenia) i jakoś nigdzie nic nie słychać, aby coś planowali popuścić w obostrzeniach. W jednym miejscu nawet czytała, że w końcu mają obywateli pod prawie pełną kontrola....


Eee chyba nie będzie tak źle skoro zaczynają latać do Londynu.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... Id,4460235
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2020 18:41

Skontaktowała się ze mną właścicielka z Sutivan z informacją, że w zw. z wirusem podjęli decyzję, że nie otworzą swojego domu dla turystów. Poprosiła o dane do zwrotu zaliczki (120 eur wpłaciłam). Trochę smutno, bo jednak trochę Chorwacja odpłynęła w planie (dobiło też przedłużenie granic na czas nieokreślony), ale nie będę się musiała zastanawiać co z zaliczką (a nie chciałam już teraz decydować o jej przełożeniu na 2021 r.). Liczę jednak, że kraje się jakoś dogadają, u nas zrezygnują z kwarantanny, w pracy kwarantannę po podróżach też zniosą i jednak w sezonie pojedziemy do Cro. Na pewno nie będzie to wtedy Brać, zostaniemy gdzieś na lądzie, Pag lub coś poniżej Splitu.....
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 26.04.2020 19:28

U mnie w tym roku wakacje odwołane :(
Sami tak zdecydowaliśmy i zaproponowaliśmy Gospodarzom pozostawienie zaliczki na przyszły rok .
Tak nam pasuje :)
Najbardziej martwi mnie to ze miała do nas dolecieć córka .
Bilet do Splitu zakupiła w styczniu w PLL LOT i jak na razie każą czekać na zwrot kasy do momentu odwołania lotu .
Trochę słabo :( ale co zrobić . Takie życie .
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 27.04.2020 09:52

ELIMAR napisał(a):U mnie w tym roku wakacje odwołane :(
Sami tak zdecydowaliśmy i zaproponowaliśmy Gospodarzom pozostawienie zaliczki na przyszły rok .
Tak nam pasuje :)
Najbardziej martwi mnie to ze miała do nas dolecieć córka .
Bilet do Splitu zakupiła w styczniu w PLL LOT i jak na razie każą czekać na zwrot kasy do momentu odwołania lotu .
Trochę słabo :( ale co zrobić . Takie życie .


Rozumiem, że jak co roku to była Povlja ?.
Kiedy w tym roku mieliście termin ?, jak gospodarz zareagował na przeniesie na przyszły rok ?, warunki finansowe ustaliliście takie jak w tym roku ?. Coś mówili ogólnie o sytuacji, nastrojach w naszej ulubionej miejscowości ?
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4141
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 28.04.2020 08:39

Rozumiem, że jak co roku to była Povlja ?.
Kiedy w tym roku mieliście termin ?, jak gospodarz zareagował na przeniesie na przyszły rok ?, warunki finansowe ustaliliście takie jak w tym roku ?. Coś mówili ogólnie o sytuacji, nastrojach w naszej ulubionej miejscowości ?[/quote]

Tak :)
U nas miała być w tym roku i Makarska i Povlja u tych samych gospodarzy :)
Termin był ustalony na czerwiec - druga połowa.
Jeśli chodzi o przeniesienie na przyszły rok to nie było żadnego problemu . Może dlatego ,że znamy się już od lat , jeździmy do nich od 2012 roku z jedna przerwą (teraz będzie druga), a poza tym wybraliśmy na przyszły rok bardzo podobny termin i tę sama opcję wakacji czyli Makarską i Povlję.
Z tego co mi wiadomo to na Braću nie było tak źle ale tam bardzo wcześnie wszczęto wszelkie środki ostrożności i różnego rodzaju przygotowania na zarazę. Miedzy innymi na promy mogły wsiadać tylko osoby , które posiadają przepustki czyli te , które dopływają do pracy na lądzie oraz ci co na wyspie mają domy wakacyjne ( czyli jak nasi gospodarze - nie mieszkają na stałe na wyspie). Turyści nie mogli na wyspę dopłynąć. Te osoby co mają domy wakacyjne i dotarły do nich miały obowiązek każdorazowo po przyjeździe lub planując wyjechać meldować się w gminie i zgłaszać swój pobyt, Miało to na celu potwierdzenie ilości osób przebywających na wyspie w razie gdyby trzeba było całkowicie zamknąć wyspę i zmagazynować zapasy żywności. Za nieprzestrzeganie przepisów były nakładane kary. Wiem też ,że dużo gospodarzy sami zwrócili się do turystów z prośbą o zmianę terminu wakacji bądź zwracali zaliczki. A co dalej ? Tego nie wiem . Jestem w stałym kontakcie z moimi Gospodarzami . Jeśli coś się dowiem jakie nastroje w Povlji i jakie plany to od razu napiszę :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.04.2020 14:58

To dzięki i czekam, czekamy :). Mój gospodarz też wydał się taki zwątpiony, raczej nie wierzy w ten sezon. Zobaczymy co pokarze czas i jak rozwinie się sytuacja.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.04.2020 17:02

alechandro napisał(a):Policzy mi mniej za pobyt. Zamiast za 10 dni, które mam zamiar spędzić, zapłacę jak za 8 dni czyli dwa dni będę miał gratis z tego powodu, że nie wycofałem rezerwacji...
Podniesie ceny za dobę i na swoje wyjdzie a Ty będziesz myślał, że 2 doby masz gratis ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2020 19:05

Nie podniesie bo zadeklarowała taką samą cenę - 70 E :wink:
Czyli zaoszczędziłbym 140 E ale w stosunku do innych na pewno podniesie po tym słabym sezonie.
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 22.06.2020 16:49

Hej, witam się z wszystkimi na forum<pierwszypost> :papa: :hut:
Wiecie może czy ze Splitu działają normalnie połączenia promowe do Supetar?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 22.06.2020 17:03

Tak :)
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 23.06.2020 13:02

Dziękuję za informację :)
Czy ktoś mógłby mi doradzić jak lepiej zrobić czy zarezerwować apartament przez internet czy szukać na miejscu (okolice Supetar)? Zastanawia mnie jaka jest dobra cena za dobę za wynajem apartamentu dla dwóch osób? Bo ceny przeróżne, i wachania ogromne. Czy potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji do przejazdu? Tak z poprzednich postów wynika, że już nie pytają o to na granicy ale gdyby ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na ten temat byłabym wdzięczna. Oby do zobaczenia na Bracu. :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2020 13:53

ada2417 napisał(a):Dziękuję za informację :)
Czy ktoś mógłby mi doradzić jak lepiej zrobić czy zarezerwować apartament przez internet czy szukać na miejscu (okolice Supetar)? Zastanawia mnie jaka jest dobra cena za dobę za wynajem apartamentu dla dwóch osób? Bo ceny przeróżne, i wachania ogromne. Czy potrzebne jest potwierdzenie rezerwacji do przejazdu? Tak z poprzednich postów wynika, że już nie pytają o to na granicy ale gdyby ktoś mógłby coś więcej powiedzieć na ten temat byłabym wdzięczna. Oby do zobaczenia na Bracu. :)

Jeśli chodzi o okolice Supetaru to wolałbym raczej wybierać na miejscu lub przed rezerwacją dobrze sprawdził położenie obiektu. Supetar to największe miasteczko i przede wszystkim największy port na wyspie, więc ruch a szczególnie w weekendy korki są tam spore. Różnica w cenach apartamentów to właśnie ich położenie, wyposażenie itp.
Nie wiem kiedy planujesz jechać, ale na razie w Chorwacji turystów nie ma za wielu więc apartamenty można spokojnie znaleźć na miejscu. Jakie ceny są ok to niestety nie wiem bo od 7 lat jeżdżę w to samo miejsce i ceny zawsze te same.
ada2417
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ada2417 » 23.06.2020 14:08

Planujemy jechać 24 lipca- 4 sierpnia wiec już w sezonie wysokim, wachamy się jeszcze właśnie czy nie wybrać spokojniejszego miasteczka w okolicy Supetar. Kusi strasznie, żeby wybrać na miejscu ale trochę mam obawy, że nic nie znajdziemy. Dzięki bardzo za odpowiedź Dids :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2020 14:30

Dla mnie super cena o do 15 eur/os. Fajna 15-20 eur. Powyżej 20 szukam od nowa. Ale ja nie oczekuję 5*, pizenia w samym centrum i przy samej plaży, bo z najbliższej plaży zwykle korzystam tylko w dniu przyjazdu, potem jeździmy po różnych lub jeździmy na jakąś upatrzoną.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 147
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone