Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Brač

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.04.2020 20:21

Jeżeli chodzi o cro to u mnie przesunięcie terminu wchodzi w rachubę na przyszły rok w analogicznym okresie. Wszystkie znaki wskazują, że tegoroczny urlop spędzę na balkonie, na którym cały dzień mam słońce ale nadzieja umiera ostatnia :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.04.2020 08:46

U mnie przesuniecie (może, jak się urlop dostanie) to na sierpień. Później to po moich doświadczeniach pogoda niepewna jest w Cro. No i nie chciałabym przesuwać na 2021 - kto wie jaka będzie sytuacja i jak się życie potoczy przez 1,5 roku....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.04.2020 09:41

Ja mam od 3 sierpnia ale wątpię aby coś się zmieniło. Pytanie - czy wszyscy będą skłonni do zwrotu zaliczki ?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.04.2020 20:55

Damy radę, proponuję wspólne obcykanie najlepszej trasy... może też być również przez zieloną granicę :D.
Na Czechy bym nie liczył ale może traska Słowacja-Węgry ?. Mnie najbardziej zniechęcają kontrole na granicach i tam stanie, jeżeli to będą grube godziny to tak czy siak odpuszczę.
alechandro napisać zawsze warto i podpytać, jak Masz normalnego gospodarza to się zgodzi jak mendowatego to właśnie dostaniesz sygnał, że coś z nim nie tak i może ogólnie warto zmienić miejscówkę :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.04.2020 22:06

...wprost nie wierzę, kondycja kondycją i trasa trasą, niestety w tym roku będziemy na pewno musieli odpuścić.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.04.2020 22:16

yzedef napisał(a):Damy radę, proponuję wspólne obcykanie najlepszej trasy... może też być również przez zieloną granicę :D.
Na Czechy bym nie liczył ale może traska Słowacja-Węgry ?. Mnie najbardziej zniechęcają kontrole na granicach i tam stanie, jeżeli to będą grube godziny to tak czy siak odpuszczę.
alechandro napisać zawsze warto i podpytać, jak Masz normalnego gospodarza to się zgodzi jak mendowatego to właśnie dostaniesz sygnał, że coś z nim nie tak i może ogólnie warto zmienić miejscówkę :)

Granicę Pl/Cz w moich okolicach znam na tyle dobrze że spokojnie do Czech bym się dostał, tylko co dalej :wink:
Na razie planów nie zmieniam, i jeżeli będzie to możliwe to jadę. Zaliczki w Chorwacji ani na noclegu w Lenti płacić nie musiałem.
Ps. Pierwszy raz na Brač jechałem z rodzicami chyba w 1987r, podroż trwała dwa dni z czego dobrych kilka godzin zajęły granice i daliśmy radę :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2020 11:48

yzedef napisał(a):alechandro napisać zawsze warto i podpytać, jak Masz normalnego gospodarza to się zgodzi jak mendowatego to właśnie dostaniesz sygnał, że coś z nim nie tak i może ogólnie warto zmienić miejscówkę :)


Przyznaję Tobie rację i tak zrobiłem dziś zresztą bo czarno to widzę. Przesuwać na przyszły rok nie uśmiecha mi się bo nie wiadomo jak będzie w przyszłym roku a lubię jechać z czystą głową. Trochę tej zaliczki jest bo ponad 1 tys. zł.

majeczka napisał(a):...wprost nie wierzę, kondycja kondycją i trasa trasą, niestety w tym roku będziemy na pewno musieli odpuścić.

Rozsądek każdemu to podpowiadał ale nadzieja gdzieś się tliła. Niestety, z powodu pracy nie mam możliwości często wyjeżdżać więc taki wyjazd do cro jest np. dla mnie jedynym sposobem podładowania organizmu i odskocznią od tej całej bieganiny. Trudno, może późną jesienią lub zimą nad polskie morze choć na kilka dni się uda pojechać ale optymistą nie jestem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2020 12:45

yzedef napisał(a):Damy radę, proponuję wspólne obcykanie najlepszej trasy... może też być również przez zieloną granicę :D.
Na Czechy bym nie liczył ale może traska Słowacja-Węgry ?.
Widzę problem w H
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.04.2020 18:32

piekara114 napisał(a):
yzedef napisał(a):Damy radę, proponuję wspólne obcykanie najlepszej trasy... może też być również przez zieloną granicę :D.
Na Czechy bym nie liczył ale może traska Słowacja-Węgry ?.
Widzę problem w H

Możesz jaśniej bo jakoś nie skupiałem się na tym co u Bratanków się dzieje, fajny to był kierunek z racji właśnie tylko dwóch przelotowych krajów, zawsze mniej stania niż w 3.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2020 18:50

Odpisała mi właścicielka, prosząc aby zaczekać do lipca. Napisała, że u nich się powoli normalizuje sytuacja ale mnie nie chodzi jak jest u nich tylko głównie boję się przejazdu przez poszczególne kraje. Napisała mi, że jeżeli okaże się, że sytuacja nie zmieni się to zwróci w lipcu zaliczkę lub przesunie rezerwację na 2021 rok przy czym kwota pobytu zostanie pomniejszona o dwie doby czyli o 140 E.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2020 19:35

yzedef napisał(a):Możesz jaśniej bo jakoś nie skupiałem się na tym co u Bratanków się dzieje, fajny to był kierunek z racji właśnie tylko dwóch przelotowych krajów, zawsze mniej stania niż w 3.
Obarykadowali się na maksa (obostrzenia) i jakoś nigdzie nic nie słychać, aby coś planowali popuścić w obostrzeniach. W jednym miejscu nawet czytała, że w końcu mają obywateli pod prawie pełną kontrola....

alechandro napisał(a): Napisała mi, że jeżeli okaże się, że sytuacja nie zmieni się to zwróci w lipcu zaliczkę lub przesunie rezerwację na 2021 rok przy czym kwota pobytu zostanie pomniejszona o dwie doby czyli o 140 E.
A z jakiego powodu miałaby Ci potrącić za przesunięcie? A pisała coś o jakiś dodatkowych zabezpieczeniach higienicznych?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2020 21:01

Policzy mi mniej za pobyt. Zamiast za 10 dni, które mam zamiar spędzić, zapłacę jak za 8 dni czyli dwa dni będę miał gratis z tego powodu, że nie wycofałem rezerwacji. O zabezpieczeniach nie pisała bo o to nie pytałem ale na bieżąco dostają wytyczne i informacje z departamentu turystyki.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.04.2020 21:24

alechandro napisał(a): Trochę tej zaliczki jest bo ponad 1 tys. zł.

Grubo tej zaliczki ślesz. :?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 24.04.2020 22:04

Niestety często tak jest że chcą 20-30%, prawie to już standard. Sam płaciłem 850zł, ma to jednak zaletę że fajnie się koszty wakacji rozkładają w czasie.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.04.2020 22:13

Ja osobiście żadnej zalety w tym nie widzę, ale rozumiem, że niektórzy mają takie wymagania.
Szczerze powiedziawszy nie wiem czy bym się zdecydował na taką zaliczkę kilkanaście miesięcy przed planowanym pobytem. :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Brač - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone