Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Sarajewa

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 29.09.2018 15:20

a to moje foto z Sarajewa. Pokazuje jak różne jest Sarajewo. Wyremontowane ASP, które mogłoby stanąć w każdej z Europejskiej stolic. A obok jeden z obiektów olimpijskich na, które podobno władze Sarajewa nie mają żadnych pomysłów. Klasyka czyli Sarajewskie tramwaje. I wisienka na torcie pokazująca, że Bośnia to stolica podróbek "starkiss" nie wiem czy było już na forum:)
Załączniki:
IMG_20170920_121216.jpg
IMG_20170919_180618.jpg
IMG_20170919_175326.jpg
IMG_20170919_182049.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.09.2018 20:03

Trójeczka z Ilidży na Bascarsiję... miły dla oka widok :)
Takich ruder jest jeszcze wiele, podobnie jak u nas. Faktyczne czasem to bardzo kontrastuje z nowoczesnością.

Btw: pogoda Was nie rozpieszczała, ale pewnie była dobra pogoda ducha.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.05.2019 22:53

Możecie polecić jakiś fajny nocleg w mieście? Dobra lokalizacja do zwiedzania i miejsce parkingowe (nie szukanie przy ulicach).
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 12.05.2019 00:39

napiszę tak:
nie polecę Ci konkretnego noclegu w Sarajewie choć mój był OK
mam gdzieś fajną fotkę którą zrobił nasz syn jak obok naszego hotelu,Bośniak w Golfie II przewozi owce :wink:
z każdego okna wystaje głowa owcy !
mnie cała BiH fascynuje choć jezdzi się po niej fatalnie ,ale to także ma swój urok
do "centrum" musieliśmy dojechać,bliziutko ale co z tego jak zaparkować nie ma gdzie :wink:
jeśli będziesz tam ze trzy dni nie ma znaczenia,
jeśli tak jak my na "jeden dzień"bierz z Booka... (lub z czegoś innego)
coś w "centrum" nawet jeśli będzie drożej,
fascynujące miasto,
będąc tam poszukaj (nie jest to trudne) Sarajewskich Róż,
a z ciekawości ,
gdzie się kierujesz jadąc przez Sarajewo ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.05.2019 09:27

piekara114 napisał(a):Możecie polecić jakiś fajny nocleg w mieście? Dobra lokalizacja do zwiedzania i miejsce parkingowe (nie szukanie przy ulicach).


Ja stacjonowałem tutaj, miejsce parkingowe na dziedzińcu, wjazd przez wąską bramę (kombi dało radę, ale lekko nie ma). Blisko do starówki, z powrotem pod górę.

Niedawno pomagałem szukać znajomym, mają wybrać pomiędzy:
tym, bardzo blisko centrum, ale parking na dziedzińcu
i tym, 15min do starówki (z powrotem pod górkę), ale parking zamykany

Nie wiem jakie są Wasze standardy i na jaki okres tam jedziecie, ale teraz wybierając miejsce wybrałbym po prostu Hotel Saraj.

Może ktoś inny jeszcze coś poleci, albo zajrzyj do relacji z 1 strony.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2019 13:46

Dzięki Panowie.

Odpowiadając na pytania:
wyjazd w piątek i w Graz decyzja czy Włochy czy Chorwacja. Biorę pod uwagę też, że skorzystamy z jakiegoś lasta z bp (zależy od prognozy pogody, bo terminu wyjazdu nie chcę zmieniać już, jestem zbyt zmęczona i nie chcę czekać na wyjazd).
Pomysł na Sarajewo (moje podróżnicze marzenie, jedno z wielu) pojawiło się na mapie wczoraj ok. 22, więc teraz szybka piłka.... O ile zwiedzanie łatwe (co chcę zobaczyć) do ogarnięcia (bo wiele już poczytałam kiedyś, choć odświeżyć trzeba) to została logistyka i nocleg (1 lub 2).
Co do hotelu: ma być czysto, z parkingiem, własną łazienką i zgrabne połączenie z centrum (bez samochodu). Może być hotele ze śniadaniem, może być i apartament czy coś prywatnego, ale wtedy z własną kuchnią.

Jeszcze pytanie: komunikacja w Sarajewie (do tego nie dotarłam jeszcze): bilety w kiosku (jaka cena?) czy trzeba nabyć jakąś kartę? jest jakaś karta miejska/turystyczna? Czy są zniżki dla dzieci (16 lat)?

Może polecacie jakieś fajne miejsca na obiad/kolację?
:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.05.2019 19:11

piekara114 napisał(a):
Jeszcze pytanie: komunikacja w Sarajewie (do tego nie dotarłam jeszcze): bilety w kiosku (jaka cena?) czy trzeba nabyć jakąś kartę? jest jakaś karta miejska/turystyczna? Czy są zniżki dla dzieci (16 lat)?

:papa:


Tramvajska Karta
ceny kart na poszczególne środki transportu (niestety z 2017r)
Jedna karta/bilet, ale są one sprzedawane za 1, 2, 5 lub 10 podróży (i to jest zwykle wskazane na odwrocie - 1 voznja, 2 voznje, 5 voznji lub 10 voznji). Ma taśmę magnetyczną i za każdym razem, gdy umieścisz ją/przeciągniesz w "kasowniku" w tramwaju, zostanie przez nią oznaczony przejazd.
Karty w kiosku a nawet czasem recepcji ho(s)telowej.
Tutaj jeszcze info, ale po angielsku.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.05.2019 21:30

Dzięki. Lektura już na jutro jest :D
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.05.2019 20:16

Ja mieszkałem w Green Gate, było skromnie, czysto, cicho, tanio(34 euro za noc), własna łazienka i kuchnia, widok na wzgórze, i bliziutko starówki tyle że to dzielnica muzułmańska, mi to nie przeszkadzało a i parking oraz rano ciasteczka i kawa.
PS. pozdrowienia z Krety :D :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.05.2019 20:18

Dzięki. Jak tam na Krecie? bo accu pokazuje bardziej wiosnę niż lato...
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.05.2019 20:58

Na Krecie super, tutaj to takie polskie normalne lato,
23-26 stopni, wczoraj cały dzień kąpiele dzisiaj zaczęło wiać :D
Jutro ma być chłodniej i w planie Samaria
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 14.05.2019 06:47

piekara114 napisał(a):Dzięki Panowie.

Odpowiadając na pytania:
,,,,,,,
i w Graz decyzja czy Włochy czy Chorwacja.
,,,,,,,

tak lubię najbardziej :wink:
super,

piekara114 napisał(a):
nocleg (1 lub 2).
,,,,,,,,,,


jak będzie możliwość to dwa,
jeden to takie "lizniecie " Sarajewa,my tak mieliśmy i był/jest niedosyt ,
no ale lepiej jeden niż wcale i jest powód ze "muszę" tam wrócić, :wink:
jedliśmy gdzieś na starówce,to tak samo "wyszło" ,jesteś tam ,pełno ludzi
pełno knajpek,kawiarenek ,ciekawych zapachów,to człowiek dostaje "smaki"
siada i je, :wink:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.05.2019 07:22

piekara114 napisał(a):Możecie polecić jakiś fajny nocleg w mieście? Dobra lokalizacja do zwiedzania i miejsce parkingowe (nie szukanie przy ulicach).

piekara114 napisał(a):...
Co do hotelu: ma być czysto, z parkingiem, własną łazienką i zgrabne połączenie z centrum (bez samochodu). Może być hotele ze śniadaniem, może być i apartament czy coś prywatnego, ale wtedy z własną kuchnią. …

Polecam Hotel Hollywood w dzielnicy Ilidża. Spełnia wszystkie stawiane przez Ciebie wymagania. Ma dobrą lokalizację, blisko do pętli tramwajowej, skąd tramwajem nr 8 dojedziesz do centrum. Byłem tam kilka razy i zawsze byłem zadowolony.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1705
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 14.05.2019 08:01

Ja na nocleg w Sarajewie wybrałam Sarajevo Apartman
https://www.booking.com/hotel/ba/saraje ... vo.pl.html

Skusiła mnie super cena -30e- za bardzo dobry standard :wink: A ponieważ tym razem Sarajewo traktujemy typowo tranzytowo nie zwracałam uwagi na lokalizację.
Przyjedziemy późnym wieczorem, a rano i tak trzeba się wymeldować, więc wtedy zaparkujemy na jakimś parkinu w centrum na 3 godzinki, "rozejrzeć" się po mieście i potem dalej w drogę :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15647
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.05.2019 09:23

Dzięki. Ja jestem nastawiona na pierwsze spotkanie i zwiedzanie. Auta nie chcę ruszać w tym czasie (2 noce).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Klub Miłośników Sarajewa - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone