Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.01.2020 13:29

Fantastyczne miejsce, jak czytam te Wasze wspomnienia i relacje. W tym roku także tam będziemy 2 tygodnie. Szukamy ciszy i spokoju, po zeszłorocznym wypadzie do Sutomore. Może gdzieś tam się miniemy podczas wakacji :) . Mam jeszcze takie prozaiczne pytanie. Czy na miejscu, przy plaży można wypożyczyć leżak. parasol?..
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 20.01.2020 17:12

SebastianM napisał(a):Fantastyczne miejsce, jak czytam te Wasze wspomnienia i relacje. W tym roku także tam będziemy 2 tygodnie. Szukamy ciszy i spokoju, po zeszłorocznym wypadzie do Sutomore. Może gdzieś tam się miniemy podczas wakacji :) . Mam jeszcze takie prozaiczne pytanie. Czy na miejscu, przy plaży można wypożyczyć leżak. parasol?..


Nie byłem tam co prawda trzy lata ale zapomnij o takich atrakcjach :). To wiocha... i nie ma takich atrakcji, chyba kiedyś jakiś leżak/leżaki stały przy Ticja Luka ale to takie bezpańskie. Ogólnie nie ma również prysznica ze słodką wodą za chyba jednym po przeciwnej stronie portu na końcu nadbrzeża... tam chyba był ale dokładnie nie pamiętam, nie zapuszczaliśmy się na plażowanie w ten rejon bo mieszkaliśmy na puncie.
Leżaki możesz mieć w apartamencie, dosyć często jest to na wyposażeniu... warto zapytać gospodarza.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.01.2020 19:25

yzedef napisał(a):
SebastianM napisał(a):Fantastyczne miejsce, jak czytam te Wasze wspomnienia i relacje. W tym roku także tam będziemy 2 tygodnie. Szukamy ciszy i spokoju, po zeszłorocznym wypadzie do Sutomore. Może gdzieś tam się miniemy podczas wakacji :) . Mam jeszcze takie prozaiczne pytanie. Czy na miejscu, przy plaży można wypożyczyć leżak. parasol?..


Nie byłem tam co prawda trzy lata ale zapomnij o takich atrakcjach :). To wiocha... i nie ma takich atrakcji, chyba kiedyś jakiś leżak/leżaki stały przy Ticja Luka ale to takie bezpańskie. Ogólnie nie ma również prysznica ze słodką wodą za chyba jednym po przeciwnej stronie portu na końcu nadbrzeża... tam chyba był ale dokładnie nie pamiętam, nie zapuszczaliśmy się na plażowanie w ten rejon bo mieszkaliśmy na puncie.
Leżaki możesz mieć w apartamencie, dosyć często jest to na wyposażeniu... warto zapytać gospodarza.

Tak, w okolicy pomnika jest prysznic :wink:
Bzielka
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 06.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bzielka » 06.02.2020 16:57

Witam wszystkich :)
W tym roku wybieram się z rodziną do Povlji, tam będziemy pierwszy raz, w związku z tym interesuje mnie kilka rzeczy. Jeśli ktoś z Was kochani posiada takie informacje, bardzo proszę napiszcie:
- czy w pobliżu Povlji znajdę "dmuchańce" na wodzie ?(jedziemy z 5 dzieci)
- czy z ktorejś miejscowości na wyspie wypływają wycieczki
Statkiem?
- czy w Povlji można kupić świeże ryby, czy trzeba jechac, np. do Sumartin, Selca?
Będziemy tam od 29.06.2020 do 10.07.2020 u Ennio,
a do tego czasu pewnie jeszcze nie jedno pytanie mi przyjdzie napisać.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 06.02.2020 17:59

Bzielka napisał(a):- czy w pobliżu Povlji znajdę "dmuchańce" na wodzie ?(jedziemy z 5 dzieci)

Na szczęście nie.
W Supetarze widziałem.
Bzielka napisał(a):- czy z ktorejś miejscowości na wyspie wypływają wycieczki
Statkiem?

M.in. z Bolu.
Bzielka napisał(a):- czy w Povlji można kupić świeże ryby, czy trzeba jechac, np. do Sumartin, Selca?

Można, aczkolwiek trzeba być tam stosunkowo wcześnie rano (ok.7.00) i czekać na łódkę.
Nie są to jakieś bardzo obfite połowy, dlatego warto być wcześniej.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.02.2020 21:58

Bzielka napisał(a):Witam wszystkich :)
W tym roku wybieram się z rodziną do Povlji, tam będziemy pierwszy raz, w związku z tym interesuje mnie kilka rzeczy. Jeśli ktoś z Was kochani posiada takie informacje, bardzo proszę napiszcie:
- czy w pobliżu Povlji znajdę "dmuchańce" na wodzie ?(jedziemy z 5 dzieci)
- czy z ktorejś miejscowości na wyspie wypływają wycieczki
Statkiem?
- czy w Povlji można kupić świeże ryby, czy trzeba jechac, np. do Sumartin, Selca?
Będziemy tam od 29.06.2020 do 10.07.2020 u Ennio,
a do tego czasu pewnie jeszcze nie jedno pytanie mi przyjdzie napisać.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)


Tak się zastanawiam... jeżeli szukasz "dmuchańców" to nie wiem czy Povlja to będzie dobry kierunek bo to po prostu zadupie, taka wiocha bez atrakcji, wycieczek, dyskotek. Jest to miejsce dla ludzi szukających spokoju i ciszy aczkolwiek latem w sezonie już tak różowo z tym nie jest. Ryb nie kupowałem więc nie wiem, pewnie jest jak anakin pisze... w Sumartin jest ribarica ale też czynna w określonych godzinach.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.02.2020 22:28

yzedef napisał(a):... w Sumartin jest ribarica ale też czynna w określonych godzinach.

W ubiegłym roku pod koniec sierpnia była zamknięta i ryby kupowałem w porcie
Bzielka
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 06.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bzielka » 07.02.2020 00:54

Dziękuję za informacje :)
Bzielka
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 06.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bzielka » 07.02.2020 01:06

Wiem z Waszych opisów, że w Povlji nic za bardzo nie ma, dlatego zbieram informacje co jest w pobliżu. Jedziemy z dziećmi, różnie z nimi bywa, dmuchance lubią w kazdej postaci. Staramy sie unikać zatłoczonych miejsc, ale na wycieczkę przecież chętnie pojedziemy:), żeby po powrocie na " zadupie" odpocząć. Bylišmy 3 lata temu w Kali, bardzo nam się podobało na wyspie, pozostałe lokalizacje to było wybrzeże tylko na Istrii, w zeszłym roku Lanterna w Poreciu - full atrakcji, ale tłok, szukanie i pośpiech..
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.02.2020 09:42

Bzielka napisał(a): Jedziemy z dziećmi, różnie z nimi bywa, dmuchance lubią w kazdej postaci...
Najbliższe macie w Sumartinie na tej plaży https://goo.gl/maps/t7VGdxaG81HBHbTT9
Wielu się bardzo to nie podoba :( taka fajna plaża zepsuta :(
Zaparkować trzeba w okolicy cmentarza https://goo.gl/maps/X3XXPQFwoQVcqbxy8

Następne tego typu atrakcje są w Supetar na tej plaży https://goo.gl/maps/rKJZeWRcvdEGGpr28 w pobliżu też https://goo.gl/maps/HaGqDwRkcEPsnNhx8 zjeżdżalnia na żetony.

Kolejne w Bolu i to chyba wszystko jeśli chodzi o Brač.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.02.2020 10:09

gusia-s napisał(a):Wielu się bardzo to nie podoba :( taka fajna plaża zepsuta :(



Mnie się przede wszystkim to nie podoba :oczko_usmiech: :mrgreen:
Dmuchańce nie są zbyt oblegane ale zatoczka przez nie straciła swój urok. Jak na tę okolicę plaża dosyć mocno zatłoczona, dużo rodzin z dziećmi. My jak ją odwiedzamy to zawsze stacjonujemy na skałkach bliżej wejścia od cmentarza, jest tam trochę luźniej :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.02.2020 14:21

dids76 napisał(a):
gusia-s napisał(a):Wielu się bardzo to nie podoba :( taka fajna plaża zepsuta :(


Mnie się przede wszystkim to nie podoba :oczko_usmiech: :mrgreen:
Dmuchańce nie są zbyt oblegane ale zatoczka przez nie straciła swój urok. Jak na tę okolicę plaża dosyć mocno zatłoczona, dużo rodzin z dziećmi. My jak ją odwiedzamy to zawsze stacjonujemy na skałkach bliżej wejścia od cmentarza, jest tam trochę luźniej :papa:
Też tam się ulokowaliśmy :)
Dmuchańce były w tym czasie letko sflaczałe i całkiem bez opieki ;) ... no ale były :evil:
IMG_20170720_123401.jpg
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 07.02.2020 23:05

Dobra te dmuchańce to akurat najmniej istotna część urlopu, plaża piękna a one szpecą wygląd/klimat. Akurat Brać i Povlja kocham właśnie za spokój i ucieczkę od takich "atrakcji". Dmuchańce i baseny to mamy na wczasach all incl. i jeżeli ktoś ma takie potrzeby to zdecydowanie powinien wybrać taki rodzaj wypoczynku... dojdą jeszcze animacje i inne i dzieci będą zadowolone.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 09.02.2020 17:23

dids76 napisał(a):
yzedef napisał(a):
SebastianM napisał(a):Fantastyczne miejsce, jak czytam te Wasze wspomnienia i relacje. W tym roku także tam będziemy 2 tygodnie. Szukamy ciszy i spokoju, po zeszłorocznym wypadzie do Sutomore. Może gdzieś tam się miniemy podczas wakacji :) . Mam jeszcze takie prozaiczne pytanie. Czy na miejscu, przy plaży można wypożyczyć leżak. parasol?..


Nie byłem tam co prawda trzy lata ale zapomnij o takich atrakcjach :). To wiocha... i nie ma takich atrakcji, chyba kiedyś jakiś leżak/leżaki stały przy Ticja Luka ale to takie bezpańskie. Ogólnie nie ma również prysznica ze słodką wodą za chyba jednym po przeciwnej stronie portu na końcu nadbrzeża... tam chyba był ale dokładnie nie pamiętam, nie zapuszczaliśmy się na plażowanie w ten rejon bo mieszkaliśmy na puncie.
Leżaki możesz mieć w apartamencie, dosyć często jest to na wyposażeniu... warto zapytać gospodarza.

Tak, w okolicy pomnika jest prysznic :wink:

Byłem ciekawy, bo nie wiedziałem, czy brać ze sobą czy nie :) . Jednak wezmę. Im mniejszy tłok, tym lepiej, ważne, żeby dobra konoba była w okolicy ;) .
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 09.02.2020 21:17

SebastianM napisał(a): Jednak wezmę. Im mniejszy tłok, tym lepiej, ważne, żeby dobra konoba była w okolicy ;) .

Zależy co lubisz przekąsić ale z głodu nie umrzesz :). Najlepsza, najbardziej oblegana i chyba najdroższa jest Kala, w sezonie w godzinach wieczornych trzeba mieć trochę szczęścia aby się do niej "wbić", tutaj też jest największy przemiał a i komercja. Można również zjeść w makinie czy to pizze (tyłka nie urywała), ale już potrawy mięsne były ok i cenowo niżej niż Kala. Jest też trzecia konoba w której zawsze pusto i chyba co roku nowy właściciel... jedliśmy tam wiele razy i naprawdę było dobre, nigdy nie rozumiałem czemu były pustki. Można jeszcze zjeść fastfood w Jadranie (lodziarnio-kawiarnia), duże hamburgery... nasze ulubione miejsce z racji dobrych relacji z właścicielami sympatycznymi ludźmi, nie raz z nimi człowiek sobie pogadał... w zimie zostaje na tej wsi góra 50 osób.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 52
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone