Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
azymut38
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 05.08.2018 12:26

Ja to mam wrazenie, ze brakuje im kupieckiego drygu. W Postirze nie bylo problemow z owocami pieczywem, a Supetar to wymiata. Povlja to nedza jesli chodzi o jakiekolwiek zakupy.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.08.2018 14:39

Od początku wątku przewijają się informacje że Povlja to spokojna, mała wioska.
Zgiełk turystyczny na szczęście tu jeszcze nie dotarł, więc jednocześnie z dostępnością sklepów, straganów czy konob jest gorzej i to nie jest nowością :wink: minusem też nie :wink:
Też w tym wątku można doczytać że większy sklep i targ z owocami i rybami jest w Selcy więc problemu nie ma :wink:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.08.2018 15:15

Jakaś pekara faktycznie by się przydała, bo tego najbardziej mi brakowało, ale, że wyposarzenie sklepów było jakie było, nie przeszkadzało mi. Cały urok w Povlji, że to spokojnie, nie dotknięte jeszcze komercją miasteczko. Po zobaczeniu, bo słowo poznanie jest tu zbyt duże, paru miejsc w Cro, na Brać chyba nieprędko wrócę, a strasznie tęsknię za samą Povlją :hearts: Myślę, że jak będę mieć kiedyś małego bąbla, to na takie bardziej stacjonarne wakacje z wózkiem z chęcią wrócę :-D
aluszczak
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aluszczak » 05.08.2018 15:48

Przy okazji mam jeszcze pytanko. Czy wiecie moze czy w Povlji jest mozliwosc wypozyczenia lodki ale dla 7 osob? Wiemy, ze dla 6 tak a nas 7. A moze macie jakis namiar na kogos kto moglby nas zawiezc do jakiejs fajnej zatoczki. Moze polecacie jakas dla dzieci i doroslych?
azymut38
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 05.08.2018 20:29

Oczywiście, że jest. Wiadomość na priv.
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.08.2018 21:09

wiolek_lp napisał(a):Myślę, że jak będę mieć kiedyś małego bąbla, to na takie bardziej stacjonarne wakacje z wózkiem z chęcią wrócę :-D

Bardziej by pasowała bąblowa :mrgreen:
.....ale kto będzie do Nady pchał ten wózek ? :roll: :wink:
yzedef
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.08.2018 13:12

azymut38 napisał(a):8 raz w Cro i jeszcze nigdy nie miałem takiej pogody, 4 burze i deszcz, w sumie 2 dni zmarnowane. No i ogolnie ceny w knajpach w Cro poszybowały, calkiem lewitują - 85 kuna za kalmary z frytkami ( bez zieleniny)... nie dziwie sie, ze tyle osob wybiera Albanie. Mimo wszystko wakacje udane.

Hej, na pogodę niestety nikt nie ma wpływu, fakt rok temu mieszkałem na Punta i też często wiało, ale dwa late temu akurat było właśnie odwrotnie :). Jednak i tak było milion ray lepiej niż na Peljesac-u i np. w Viganj gdzie wieje prawie cały czas :).
Odnośnie cen to pamiętam w Kali już dwa lata temu płaciłem za kalmary w panierce 80kun więc dla tej potrawy akurat cena prawie ta sama. Masz może rozeznanie na inne ceny ?, np. mięsna plata dla dwóch osób itp. mnie w tym roku na Hvar zmasakrowały ceny w knajpach i tutaj Povlja i Brać była dużo tańsza.
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.08.2018 19:50

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Myślę, że jak będę mieć kiedyś małego bąbla, to na takie bardziej stacjonarne wakacje z wózkiem z chęcią wrócę :-D

Bardziej by pasowała bąblowa :mrgreen:
.....ale kto będzie do Nady pchał ten wózek ? :roll: :wink:

Starszy ciągle prosi nas o dzidziusia :twisted: Zadeklarował się, że będzie go przebierać, usypiać i w nocy do niego wstawać :lool: Myślę, że na pchanie pod górę też go namówię :mrgreen:

yzedef napisał(a):
Hej, na pogodę niestety nikt nie ma wpływu, fakt rok temu mieszkałem na Punta i też często wiało, ale dwa late temu akurat było właśnie odwrotnie :). Jednak i tak było milion ray lepiej niż na Peljesac-u i np. w Viganj gdzie wieje prawie cały czas :).
Odnośnie cen to pamiętam w Kali już dwa lata temu płaciłem za kalmary w panierce 80kun więc dla tej potrawy akurat cena prawie ta sama. Masz może rozeznanie na inne ceny ?, np. mięsna plata dla dwóch osób itp. mnie w tym roku na Hvar zmasakrowały ceny w knajpach i tutaj Povlja i Brać była dużo tańsza.

Tak jak i u mnie rok temu, w Povlji mocno wiało, a w tym czasie np. w Bolu spokój. Może taka specyfika i tyle :wink:
Co do cen, też miałam wrażenie, że w tym roku na Hvarze dużo wyższe niż rok temu na Braci. Ciekawe czy na Brać też skoczyły :wink:
azymut38
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 07.08.2018 19:24

I jeszcze jeden minus dla Ticija Luka, o którym zapomniałem wcześniej napisać - muchy końskie, gzy...dokuczały na plaży, nie było może tego dużo ale zdarzało się 2 dziennie ubić.
W Postirze w ubiegłych latach dokuczały komary :evil:
alfa466
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 08.08.2018 10:42

A w ogóle to na Brač jedź. napisała mi któregoś dnia Mikromir, którą zamęczałam meilami, a która z ogromną cierpliwością na nie odpowiadała:) Z tego miejsca bardzo Ci dziękuję, Danusiu, bo dzięki Tobie byłam w Povlji i .... kiedyś jeszcze wrócę.
Jako, że jesteśmy po urlopie i bardzo się nam podobało w Povlji, to z przyjemnością zapisuję się do klubu miłośników:) Miasteczko przespacerowane wzdłuż i wszerz, kilka okolicznych miasteczek również.
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2018 18:38

alfa466 napisał(a):A w ogóle to na Brač jedź. napisała mi któregoś dnia Mikromir, którą zamęczałam meilami, a która z ogromną cierpliwością na nie odpowiadała:) Z tego miejsca bardzo Ci dziękuję, Danusiu, bo dzięki Tobie byłam w Povlji i .... kiedyś jeszcze wrócę.
Jako, że jesteśmy po urlopie i bardzo się nam podobało w Povlji, to z przyjemnością zapisuję się do klubu miłośników:) Miasteczko przespacerowane wzdłuż i wszerz, kilka okolicznych miasteczek również.

No to czekamy na relację :oczko_usmiech: :mrgreen:
alfa466
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 13.08.2018 22:32

dids76 napisał(a):No to czekamy na relację :oczko_usmiech: :mrgreen:

Obawiam się, ze bym nie dorównała poprzednikom :D Ale może, kiedyś.... 8)
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2018 22:49

alfa466 napisał(a):A w ogóle to na Brač jedź. napisała mi któregoś dnia Mikromir, którą zamęczałam meilami, a która z ogromną cierpliwością na nie odpowiadała:) Z tego miejsca bardzo Ci dziękuję, Danusiu, bo dzięki Tobie byłam w Povlji i .... kiedyś jeszcze wrócę.

Ogromnie się cieszę, że Ci się podobało. :D
Pozdrawiam cieplutko. :papa:

A teraz jedź na Hvar. :oczko_usmiech:
alfa466
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 15.08.2018 21:56

A teraz jedź na Hvar. :oczko_usmiech: [/quote]

Właśnie mamy takie plany :D Małżonek stwierdził, że na wyspach jest fajnie :) i może jechać na inną. A swoją drogą, jakbym mu kiedyś pokazała Hvar na mapie to ....
papuga007
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 13.09.2018 15:20

Witajcie
My już po wizycie w Chorwacji, po raz drugi zdarzyło nam się przyjechać do tej samej miejscowości - POVLJA :hearts: (a zawsze staramy się wylądować w innej części tego pięknego kraju)......

Povlja ma chyba to coś , co przyciąga (czytaj : spokój, mało ludzi, zero dyskotek gwaru i zgiełku )
Nasz gospodarz Ennio (Villa Gracin) - dusza człowiek, sympatyczny, miły, zawsze z uśmiechem , pomógł nam umówić serwis autka (tak , tak zdarzyło się i trzeba było go ratować w serwisie) , mieliśmy okazję spróbować pysznych rybek z grilla własnoręcznie przygotowane przez Ennio (niebo w gębie) !
Mogę śmiało powiedzieć ,że już dawno nie mieliśmy tak fajnego gospodarza (a to już 10 nasz wyjazd), polecamy Villa Gracin :hut: (http://www.apartmentspovlja.com)

poniżej kilka zdjęć - wpisowe do klubu miłośników POVLJI :mrgreen:
Załączniki:
WhatsApp Image 2018-09-07 at 22.10.33.jpeg
i jeszcze jedno :)
WhatsApp Image 2018-09-05 at 21.46.17.jpeg
WhatsApp Image 2018-08-31 at 16.56.14.jpeg
Rybki z grilla - dzieło ENNIO :)
WhatsApp Image 2018-08-31 at 13.45.34.jpeg
Rybki z grilla hmmmmm
WhatsApp Image 2018-09-03 at 22.04.37.jpeg
WhatsApp Image 2018-09-03 at 22.04.37 (1).jpeg
WhatsApp Image 2018-09-03 at 22.04.37 (2).jpeg
WhatsApp Image 2018-08-30 at 19.29.56.jpeg
WhatsApp Image 2018-08-29 at 14.44.51.jpeg
Ostatnio edytowano 13.09.2018 20:18 przez papuga007, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019