Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 05.08.2018 13:26

Ja to mam wrazenie, ze brakuje im kupieckiego drygu. W Postirze nie bylo problemow z owocami pieczywem, a Supetar to wymiata. Povlja to nedza jesli chodzi o jakiekolwiek zakupy.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.08.2018 15:39

Od początku wątku przewijają się informacje że Povlja to spokojna, mała wioska.
Zgiełk turystyczny na szczęście tu jeszcze nie dotarł, więc jednocześnie z dostępnością sklepów, straganów czy konob jest gorzej i to nie jest nowością :wink: minusem też nie :wink:
Też w tym wątku można doczytać że większy sklep i targ z owocami i rybami jest w Selcy więc problemu nie ma :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.08.2018 16:15

Jakaś pekara faktycznie by się przydała, bo tego najbardziej mi brakowało, ale, że wyposarzenie sklepów było jakie było, nie przeszkadzało mi. Cały urok w Povlji, że to spokojnie, nie dotknięte jeszcze komercją miasteczko. Po zobaczeniu, bo słowo poznanie jest tu zbyt duże, paru miejsc w Cro, na Brać chyba nieprędko wrócę, a strasznie tęsknię za samą Povlją :hearts: Myślę, że jak będę mieć kiedyś małego bąbla, to na takie bardziej stacjonarne wakacje z wózkiem z chęcią wrócę :-D
aluszczak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aluszczak » 05.08.2018 16:48

Przy okazji mam jeszcze pytanko. Czy wiecie moze czy w Povlji jest mozliwosc wypozyczenia lodki ale dla 7 osob? Wiemy, ze dla 6 tak a nas 7. A moze macie jakis namiar na kogos kto moglby nas zawiezc do jakiejs fajnej zatoczki. Moze polecacie jakas dla dzieci i doroslych?
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 05.08.2018 21:29

Oczywiście, że jest. Wiadomość na priv.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 05.08.2018 22:09

wiolek_lp napisał(a):Myślę, że jak będę mieć kiedyś małego bąbla, to na takie bardziej stacjonarne wakacje z wózkiem z chęcią wrócę :-D

Bardziej by pasowała bąblowa :mrgreen:
.....ale kto będzie do Nady pchał ten wózek ? :roll: :wink:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.08.2018 14:12

azymut38 napisał(a):8 raz w Cro i jeszcze nigdy nie miałem takiej pogody, 4 burze i deszcz, w sumie 2 dni zmarnowane. No i ogolnie ceny w knajpach w Cro poszybowały, calkiem lewitują - 85 kuna za kalmary z frytkami ( bez zieleniny)... nie dziwie sie, ze tyle osob wybiera Albanie. Mimo wszystko wakacje udane.


Hej, na pogodę niestety nikt nie ma wpływu, fakt rok temu mieszkałem na Punta i też często wiało, ale dwa late temu akurat było właśnie odwrotnie :). Jednak i tak było milion ray lepiej niż na Peljesac-u i np. w Viganj gdzie wieje prawie cały czas :).
Odnośnie cen to pamiętam w Kali już dwa lata temu płaciłem za kalmary w panierce 80kun więc dla tej potrawy akurat cena prawie ta sama. Masz może rozeznanie na inne ceny ?, np. mięsna plata dla dwóch osób itp. mnie w tym roku na Hvar zmasakrowały ceny w knajpach i tutaj Povlja i Brać była dużo tańsza.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.08.2018 20:50

lotnikwsk napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Myślę, że jak będę mieć kiedyś małego bąbla, to na takie bardziej stacjonarne wakacje z wózkiem z chęcią wrócę :-D

Bardziej by pasowała bąblowa :mrgreen:
.....ale kto będzie do Nady pchał ten wózek ? :roll: :wink:


Starszy ciągle prosi nas o dzidziusia :twisted: Zadeklarował się, że będzie go przebierać, usypiać i w nocy do niego wstawać :lool: Myślę, że na pchanie pod górę też go namówię :mrgreen:


yzedef napisał(a):
Hej, na pogodę niestety nikt nie ma wpływu, fakt rok temu mieszkałem na Punta i też często wiało, ale dwa late temu akurat było właśnie odwrotnie :). Jednak i tak było milion ray lepiej niż na Peljesac-u i np. w Viganj gdzie wieje prawie cały czas :).
Odnośnie cen to pamiętam w Kali już dwa lata temu płaciłem za kalmary w panierce 80kun więc dla tej potrawy akurat cena prawie ta sama. Masz może rozeznanie na inne ceny ?, np. mięsna plata dla dwóch osób itp. mnie w tym roku na Hvar zmasakrowały ceny w knajpach i tutaj Povlja i Brać była dużo tańsza.


Tak jak i u mnie rok temu, w Povlji mocno wiało, a w tym czasie np. w Bolu spokój. Może taka specyfika i tyle :wink:
Co do cen, też miałam wrażenie, że w tym roku na Hvarze dużo wyższe niż rok temu na Braci. Ciekawe czy na Brać też skoczyły :wink:
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 07.08.2018 20:24

I jeszcze jeden minus dla Ticija Luka, o którym zapomniałem wcześniej napisać - muchy końskie, gzy...dokuczały na plaży, nie było może tego dużo ale zdarzało się 2 dziennie ubić.
W Postirze w ubiegłych latach dokuczały komary :evil:
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 08.08.2018 11:42

A w ogóle to na Brač jedź. napisała mi któregoś dnia Mikromir, którą zamęczałam meilami, a która z ogromną cierpliwością na nie odpowiadała:) Z tego miejsca bardzo Ci dziękuję, Danusiu, bo dzięki Tobie byłam w Povlji i .... kiedyś jeszcze wrócę.
Jako, że jesteśmy po urlopie i bardzo się nam podobało w Povlji, to z przyjemnością zapisuję się do klubu miłośników:) Miasteczko przespacerowane wzdłuż i wszerz, kilka okolicznych miasteczek również.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 08.08.2018 19:38

alfa466 napisał(a):A w ogóle to na Brač jedź. napisała mi któregoś dnia Mikromir, którą zamęczałam meilami, a która z ogromną cierpliwością na nie odpowiadała:) Z tego miejsca bardzo Ci dziękuję, Danusiu, bo dzięki Tobie byłam w Povlji i .... kiedyś jeszcze wrócę.
Jako, że jesteśmy po urlopie i bardzo się nam podobało w Povlji, to z przyjemnością zapisuję się do klubu miłośników:) Miasteczko przespacerowane wzdłuż i wszerz, kilka okolicznych miasteczek również.

No to czekamy na relację :oczko_usmiech: :mrgreen:
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 13.08.2018 23:32

dids76 napisał(a):No to czekamy na relację :oczko_usmiech: :mrgreen:


Obawiam się, ze bym nie dorównała poprzednikom :D Ale może, kiedyś.... 8)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.08.2018 23:49

alfa466 napisał(a):A w ogóle to na Brač jedź. napisała mi któregoś dnia Mikromir, którą zamęczałam meilami, a która z ogromną cierpliwością na nie odpowiadała:) Z tego miejsca bardzo Ci dziękuję, Danusiu, bo dzięki Tobie byłam w Povlji i .... kiedyś jeszcze wrócę.
Jako, że jesteśmy po urlopie i bardzo się nam podobało w Povlji, to z przyjemnością zapisuję się do klubu miłośników:) Miasteczko przespacerowane wzdłuż i wszerz, kilka okolicznych miasteczek również.


Ogromnie się cieszę, że Ci się podobało. :D
Pozdrawiam cieplutko. :papa:

A teraz jedź na Hvar. :oczko_usmiech:
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 15.08.2018 22:56

A teraz jedź na Hvar. :oczko_usmiech: [/quote]

Właśnie mamy takie plany :D Małżonek stwierdził, że na wyspach jest fajnie :) i może jechać na inną. A swoją drogą, jakbym mu kiedyś pokazała Hvar na mapie to ....
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 13.09.2018 16:20

Witajcie
My już po wizycie w Chorwacji, po raz drugi zdarzyło nam się przyjechać do tej samej miejscowości - POVLJA :hearts: (a zawsze staramy się wylądować w innej części tego pięknego kraju)......

Povlja ma chyba to coś , co przyciąga (czytaj : spokój, mało ludzi, zero dyskotek gwaru i zgiełku )
Nasz gospodarz Ennio (Villa Gracin) - dusza człowiek, sympatyczny, miły, zawsze z uśmiechem , pomógł nam umówić serwis autka (tak , tak zdarzyło się i trzeba było go ratować w serwisie) , mieliśmy okazję spróbować pysznych rybek z grilla własnoręcznie przygotowane przez Ennio (niebo w gębie) !
Mogę śmiało powiedzieć ,że już dawno nie mieliśmy tak fajnego gospodarza (a to już 10 nasz wyjazd), polecamy Villa Gracin :hut: (http://www.apartmentspovlja.com)

poniżej kilka zdjęć - wpisowe do klubu miłośników POVLJI :mrgreen:
Załączniki:
WhatsApp Image 2018-09-07 at 22.10.33.jpeg
i jeszcze jedno :)
WhatsApp Image 2018-09-05 at 21.46.17.jpeg
WhatsApp Image 2018-08-31 at 16.56.14.jpeg
Rybki z grilla - dzieło ENNIO :)
WhatsApp Image 2018-08-31 at 13.45.34.jpeg
Rybki z grilla hmmmmm
WhatsApp Image 2018-09-03 at 22.04.37.jpeg
WhatsApp Image 2018-09-03 at 22.04.37 (1).jpeg
WhatsApp Image 2018-09-03 at 22.04.37 (2).jpeg
WhatsApp Image 2018-08-30 at 19.29.56.jpeg
WhatsApp Image 2018-08-29 at 14.44.51.jpeg
Ostatnio edytowano 13.09.2018 21:18 przez papuga007, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 49
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone