Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 17.07.2018 23:36

Nie chce tu zaśmiecać, ale "mała" Krvavica okazał się nie tak mała jak mi się wydawało, przynajmniej w ludności na plaży, chodź na szczęście znaleźliśmy też miejsce luźne. Mały Bratuś okazał się pełny ludzi. Plaże od Breli do Omis, na które tylko "zerkałam" były zatłoczone i to przy niepogodzie, kurcze, nie wiem czy jest tam jakiekolwiek miejsce gdzie nie ma tłumów :|
Bardzo podobał mi się szlak do Forticy w Omis, chodź też ludny, ale mniej niż plaże :lool: I widoki świetne, i skałki, na które lubią wspinać się młodzi :wink:
Aaa i duuża większość to Pl, nie żeby mi to przeszkadzało, ale jakoś tak dziwnie :roll:
Wydaje mi się jednak, że wyspiarski styl życia to zupełnie coś innego, coś co mi najbardziej odpowiada :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.07.2018 23:58

To że będą tłumy na plaży jak na odpuście to ja wiem :evil:
Jedyny ratunek widzę w kajakach :D
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 18.07.2018 09:06

wiolek_lp napisał(a):Aaa i duuża większość to Pl, nie żeby mi to przeszkadzało, ale jakoś tak dziwnie :roll:


Nie mam nic przeciwko wczasującym rodakom, ale jadąc za granicę bardziej spodziewałam się słyszeć obce języki, tymczasem będąc podczas Majówki w wielu różnych miejscach, znalazły się aż tylko 3 gdzie nie było słychać naszego języka, były to Vidikovac Kamenjak w okolicach Szybenika, Maslinica na Solcie i mała miejscowość w BiH Stolac. Nawet na Otok Drvenik Veli przy błękitnej Lagunie było słychać stacjonujących tam Polaków. Nic nikomu nie zazdroszczę, ale chciałoby się tak na chwilę jakby pobyć samym ze sobą w takim niezakłóconym spokoju. Po rozkoszować się widokami i nie myśleć o niczym, ale gdy za plecami ktoś opowiada komuś co było w pracy i kogoś obgaduje to od razu słyszysz to głośniej.

A co do Povliji to zamierzam ją odwiedzić za ok 3 tygodnie :) :hut:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.07.2018 14:35

lotnik no na kajakach to znajdziecie sobie wiele dziur niedostępnych z lądu :wink:

Roksana.concept ja właśnie taki spokój odnajduję na wyspach :wink: I w Povlji jak najbardziej też, cudowne miasteczko, trochę "życia" jest w knajpkach, ale kawałeczek dalej pusto. Najpiękniejsze zachody słońca z ławeczki koło plaży miejskiej, bez żadnych innych osób :wink:
Ehhh tęskni mi się za Povlją :cry:
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 18.07.2018 14:55

Tymczasem w zatoce Ticija Luka...

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.07.2018 14:58

azymut38 napisał(a):Tymczasem w zatoce Ticija Luka...

Wow! :)
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 18.07.2018 15:26

Wieczorem wstawię najbardziej aktualny pomiar.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.07.2018 16:51

Super temperatura wody, tyle też miałam najwięcej podczas tegorocznych wakacji :wink:
Rok temu w T.L myślę, że było maks 24, a potem to już koło 20-22, nie miałam termometru wtedy, ale znając swoje odczucia myślę, że więcej nie było :wink:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 18.07.2018 17:00

A Villa Dragica stoji jeszcze? Bo Sutjeska nie pisze i się martwię.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 18.07.2018 21:16

wiolek_lp napisał(a):lotnik no na kajakach to znajdziecie sobie wiele dziur niedostępnych z lądu :wink:

Też mam taką nadzieję :D
oczywiście jak się będzie chciało wiosłować :roll: :mrgreen:
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 18.07.2018 22:54

Dzisiaj w Ticija Luka 26 C. Rezyduję w Brdanjaku. Pogoda OK. Wczoraj burza ale dzisiaj już zdecydowanie lepiej.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 22.07.2018 20:43

Co tam słychać dalej w Povlja ?. Dużo ludzi w tym roku ?. Wszystkie restauracje otwarte ? bo rok temu Stara Uljara praktycznie była pusta, rzadko kto tam się stołował. Coś nowego się wydarzyło w tej mieścinie ?:).
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 23.07.2018 07:35

Również chętnie dowiem się jakie zmiany nastąpiły w Povlji :D
Jesteśmy w Tribunj
Nasza zdrada mnie trochę rozczarowała :roll:
Plusem ogromnym jest pogoda, więc można sporo pokajaczyć.
Na ogromny minus to przyrost turystów :(
Jeszcze dwa lata temu była to na prawdę spokojna mieścina. Obecnie przybyło sporo słomianych parasoli, lażakow na wynajem, dmuchańcow w morzu i tak na oko z 200% więcej ludzi na plaży.
Widzę że powoli będzie coraz ciężej znaleźć spokojne miejsce na lądzie.
Oby tylko ten napływ nie skierował się na wyspy.
Patrząc na plażowe tłumy, raczej wiem już gdzie zawitam w przyszłym roku.
Pozdrav
:papa:
aluszczak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aluszczak » 24.07.2018 14:30

Witam
Mam nadzieje, ze odpowiecie mi na kilka pytan a w zasadzie watpliwosci. W tym roku po raz pierwszy wybieramy sie do Povalji stad w kwestii akurat tej miejscowosci jestesmy laikami. Jestesmy rodzina z 3 dzieci (3-7lat). Zarezerwowalismy apartament przy ulicy Jovina (Willa Tanja). Dopiero niedawno zwrocilismy uwage na to, ze chyba nie za dobra ta miejscowka ze wzgledu na odleglosc od plazy. Nasze obserwacje opieramy tylko na analizie mapy. Powiedzcie mi prosze czy musze nastawiac rodzine na dlugie spacery do plazy (glownie dzieci)? Czy najblizsza plaza dla dzieci jest ta w zatoce Ticja Luka? Dziekuje za odpowiedz.
bonaz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonaz » 24.07.2018 14:40

W Povlji byliśmy na początku lipca, takie odwiedziny po roku (stacjonowaliśmy w Sutivanie). Lody dalej pyszne, nam smakowały bardziej niż w innych miejscowościach. W miejscu Starej Uljary jest inna restauracja - Maslina. Jak tam karmią nie wiem. Innych zmian nie zauważyłam. Byliśmy w miasteczku po 18-tej, miałam wrażenie, że jest tam spokojniej niż rok temu, cisza, spokój, ludzi garstka. Ticja Luka o tej porze zupełnie pusta.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 46
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone