Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 09.05.2020 10:23

Jak mi wiadomo to z odwiedzinami w tym roku Povlji może być krucho . :)
No może we wrześniu ? ale to będzie zależało od rozwoju sytuacji na wyspie.
Póki co nie jest dobrze :(
Są przypadki zachorowań w Nerežiše więc o turystyce na razie musimy zapomnieć :(
No cóż ... takie życie.
Ale nie ma się co smucić.
Damy radę :) :) :)
Zostają nam póki co wspomnienia :) :hut:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 09.05.2020 10:26

A tu kilka wspomnień z 2013 roku

0430 Povlja.JPG


0145 Povlja.JPG


0159 Povlja.JPG


0166 Povlja  - katerdra.JPG


0171 Povlja - kościół.JPG


0176 Povlja.JPG


0382 autko w Povlji.JPG


0471  w drodze powrotnej z Zatoki Vošćica.JPG
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 09.05.2020 10:54

nadzieja jest dla zakochanych w Povlji

https://www.o2.pl/informacje/kiedy-otwa ... 260441217a

:papa: :papa: :papa: uszy do góry będzie dobrze !!!
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 09.05.2020 10:57

leswac napisał(a):nadzieja jest dla zakochanych w Povlji

https://www.o2.pl/informacje/kiedy-otwa ... 260441217a

:papa: :papa: :papa: uszy do góry będzie dobrze !!!


Póki co czarno to widzę :(
Ale oczywiście ze nie tracę nadziei :hut: :hut: :hut:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.05.2020 12:00

To macie i ode mnie kilka slików z ubiegłorocznej wycieczki skuterem po Braču. W tym roku też miała być i Povlja :(
Załączniki:
DSC01157.JPG
DSC01169.JPG
DSC01168.JPG
DSC01166.JPG
DSC01163.JPG
DSC01162.JPG
DSC01161.JPG
DSC01160.JPG
DSC01158.JPG
DSC01156.JPG
DSC01155.JPG
Ostatnio edytowano 05.10.2023 16:36 przez Bravik, łącznie edytowano 1 raz
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 15.05.2020 19:38

Krzysiu
Foty extra. W tym roku też BĘDZIE Povlja. Zobaczcie Słowenia ogłasza koniec epidemii, Litwa Łotwa Estonia mają już otwarte granice. Rekomendacja UE jest taka aby po 15 czerwca granice Unii były otwarte dla turystów.
Francja, Włochy i Portugalia szukują się na sezon letni, a nasz rząd najpierw nawet nie chciał słyszeć o krajowych obozach i wakacjach a teraz mówi że tamat o otwarciu granic wróci "dopiero" za jakieś 2 tygodnie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pojedziemy Zobaczycie Będzie Dobrze !
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.05.2020 20:27

leswac napisał(a):Krzysiu
Foty extra. W tym roku też BĘDZIE Povlja. Zobaczcie Słowenia ogłasza koniec epidemii, Litwa Łotwa Estonia mają już otwarte granice. Rekomendacja UE jest taka aby po 15 czerwca granice Unii były otwarte dla turystów.
Francja, Włochy i Portugalia szukują się na sezon letni, a nasz rząd najpierw nawet nie chciał słyszeć o krajowych obozach i wakacjach a teraz mówi że tamat o otwarciu granic wróci "dopiero" za jakieś 2 tygodnie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pojedziemy Zobaczycie Będzie Dobrze !


NADZIEJA UMIERA OSTATNIA :oczko_usmiech:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.05.2020 19:13

Pewnie, że pojedziemy :D. Pytanie tylko jak wygląda temat przeprawy promowej ze Splitu, ktoś coś wie jak na teraz to wygląda?, są ograniczenia w podróżowaniu dla turystów ?
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.05.2020 19:26

sie mano
przeprawy na całą wyspę Brać były ograniczone i zawieszone.
samorząd wyspy w tej chwili wystąpił do Jadrolini o wznowienie kursów do Supetar i Sumatrin bo tam ich było najwięcej.
lada moment wszystko wróci do normy więc do wakacji nie będzie tematu.
covid na wyspie Brać jest opanowany (pacjnet 0 - pasterz owiec któy był leczony w szpitalu w Splicie na serce jest już zdrowy)
w sumie było jak dobrze pamiętam na całej wyspie 48 zakażeń ale już przez ostatnie dni 0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
same granice w Chorwacji mają byc otwarte najpóżniej do końca maja (wiem od moich gospodarzy :wink: :lol: :wink: )
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.05.2020 19:30

yzedef napisał(a):Pewnie, że pojedziemy :D. Pytanie tylko jak wygląda temat przeprawy promowej ze Splitu, ktoś coś wie jak na teraz to wygląda?, są ograniczenia w podróżowaniu dla turystów ?


W związku z ogniskiem Covid na Braču linia Split - Supetar ograniczona do 4 rejsów dziennie w jednym kierunku. Linia Makarska - Sumartin zawieszona do końca maja. :(
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.05.2020 19:35

leswac napisał(a):sie mano
przeprawy na całą wyspę Brać były ograniczone i zawieszone.
samorząd wyspy w tej chwili wystąpił do Jadrolini o wznowienie kursów do Supetar i Sumatrin bo tam ich było najwięcej.
lada moment wszystko wróci do normy więc do wakacji nie będzie tematu.
covid na wyspie Brać jest opanowany (pacjnet 0 - pasterz owiec któy był leczony w szpitalu w Splicie na serce jest już zdrowy)
w sumie było jak dobrze pamiętam na całej wyspie 48 zakażeń ale już przez ostatnie dni 0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
same granice w Chorwacji mają byc otwarte najpóżniej do końca maja (wiem od moich gospodarzy :wink: :lol: :wink: )

Leszek to trzymam Cię za słowo i nie daruję jak się mylisz :D. My trzeci raz do Povlja i nie ma opcji aby nie wypaliło... wracam po 3 latach i bardzo nas ciekawi co się zmieniło.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.05.2020 19:40

:papa: :papa: :papa: sie ma Krzysiu
masz lepsze info ode mnie jeśli chodzi o "otoćni trajekt"
tak czy inaczej na koniec maja / początek czerwca powinno wszystko wrócić do normy
no nie przewidzimy jednak do końca jak covid będzie sie zachowywał.....
ale ja uważam że będzie okey i w tym roku mimo wszystko zobaczymy Chorwację, Brać i Povlje. :oczko_usmiech:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.05.2020 19:43

yzedef napisał(a):
leswac napisał(a):sie mano
przeprawy na całą wyspę Brać były ograniczone i zawieszone.
samorząd wyspy w tej chwili wystąpił do Jadrolini o wznowienie kursów do Supetar i Sumatrin bo tam ich było najwięcej.
lada moment wszystko wróci do normy więc do wakacji nie będzie tematu.
covid na wyspie Brać jest opanowany (pacjnet 0 - pasterz owiec któy był leczony w szpitalu w Splicie na serce jest już zdrowy)
w sumie było jak dobrze pamiętam na całej wyspie 48 zakażeń ale już przez ostatnie dni 0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
same granice w Chorwacji mają byc otwarte najpóżniej do końca maja (wiem od moich gospodarzy :wink: :lol: :wink: )

Leszek to trzymam Cię za słowo i nie daruję jak się mylisz :D. My trzeci raz do Povlja i nie ma opcji aby nie wypaliło... wracam po 3 latach i bardzo nas ciekawi co się zmieniło.


bedę informował tutaj o każdej sprawdzonej informacji od naszych gospodarzy. ja jestem dodatkowo 100% zainteresowany bo praktycznie covid zatrzymał sprawy mojej przeprowadzki na stałe na Brać (Povlja). :hut: :hut: :hut:
ale spoko co się odwlecze to nie uciecze.......ja już prawie Hrvat. Dalmatinac sam tu sam rodzen ja........ :mrgreen: :mrgreen:
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 925
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 18.05.2020 19:50

zresztą taki mam widok co roku ze swojego balkonu u Ledy.
Dokładnie Brela Stomarića. może być coś piękniejszego nawet w czasie burzy.....widok wprost na Brać a do Povlji w lini prostej 5 km :hut: :hut: :hut:
:oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Załączniki:
DSCN1006.JPG
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.05.2020 19:53

leswac napisał(a):
bedę informował tutaj o każdej sprawdzonej informacji od naszych gospodarzy. ja jestem dodatkowo 100% zainteresowany bo praktycznie covid zatrzymał sprawy mojej przeprowadzki na stałe na Brać (Povlja). :hut: :hut: :hut:
ale spoko co się odwlecze to nie uciecze.......ja już prawie Hrvat. Dalmatinac sam tu sam rodzen ja........ :mrgreen: :mrgreen:

Ale z Ciebie szczęśliwiec, też bym tam chciał mieszkać i może kiedyś... swoją drogą to z tego co rozmawiałem kiedyś z miejscowymi na zimę tam zostaje około 50 osób tak więc dużo Was nie będzie :D. Miejsce urocze tylko na puncie trochę wieje :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KLUB MIŁOŚNIKÓW POVLJI - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone