Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.09.2022 10:50

Z 6 kontaktów 6 odpowiedziało mi, że jeszcze mi nawet ceny nie podadzą.
Booking.com nie podaje wolnych miejsc, a tym bardziej cen na sezon 2023.
Jedynie z Trstenika dostałem ofertę bo gospodarz utrzymuje ceny z 2022.
Ostatnio edytowano 28.12.2022 14:35 przez kaeres, łącznie edytowano 2 razy
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.09.2022 10:53

kaeres napisał(a):Z 6 kontaktów 6 odpowiedziało mi, że jeszcze mi nawet ceny nie podadzą.
Booking.com nie podaje wolnych miejsc, a tym bardziej cen na sezon 2023.
Jedynie z Trstenika dostałem ofertę bo gospodarz utrzymuje ceny z 2022.

No właśnie na Booking.com zarezerwowałem na lipiec 2023r.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 14.09.2022 17:28

kaeres napisał(a):Dzięki Konrad.
Jeszcze za wcześnie na ruchy bo 99% gospodarzy jeszcze nie ma cennika na 2023.
Nic nie wiedzą co z €, co z podwyżkami, itp.

Również serdecznie pozdrawiam Was.

ja zarezerwowałem na czerwiec 2023, 65eur za dobę (2+2), zaliczka 65eur
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 14.09.2022 17:34

Apartamenty Ivona w Trpanj - nocleg w czerwcu 2023 - 79 eur, w lipcu 100 eur (4 osoby), też brałem pod uwagę ten apartament, blisko plaży Luka
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 14.09.2022 18:12

Witam wszystkich miłośników Peljesca. W tym roku byliśmy po raz trzeci (raz w Boraku, dwa ostatnie lata w Zuljanie). Przyszły rok też zaklepaliśmy w tym samym miejscu. Niestety, właścicielka napisała mi, że narzucili im jakieś kosmiczne podatki i podniosła cenę o 100 %. Apartament z dala od "centrum", plaż... Stwierdziliśmy, że nie warto. I teraz pytanie - czy znajdziemy jeszcze miejsce, które nas urzeknie? Większość zwiedziliśmy, ale co innego wpaść na chwilę, a co innego spędzić tam 10 dni :) Szukamy dzikich plaż, z cieniem. Miasteczka, w którym będzie sklepik, Konoba... Myślę o Trpanj, ewentualnie o zmianie kierunku - Hvar (Ivan Dolac - byliśmy w 2018). Może Brać - jeszcze nie byliśmy.
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 14.09.2022 20:50

Ceny apartamentów rzeczywiście zapowiadają się wysokie w 2023, te lepsze miejscówki średnio 30-40% i więcej też mam ten dylemat czy drążyć i szukać na siłę tylko to zaczyna mijać się z celem, doliczając dojazd , wyżywienie które też idzie w górę i już wakacje w "5 stars" hotelu okazują się tańsze niż wyjazd do CRO.
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 15.09.2022 06:39

kiepuczi napisał(a):Ceny apartamentów rzeczywiście zapowiadają się wysokie w 2023, te lepsze miejscówki średnio 30-40% i więcej też mam ten dylemat czy drążyć i szukać na siłę tylko to zaczyna mijać się z celem, doliczając dojazd , wyżywienie które też idzie w górę i już wakacje w "5 stars" hotelu okazują się tańsze niż wyjazd do CRO.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nie jechać na Peljesac, ewentualnie jakąś wyspę. Patrzę na te wakacje all inclusive znajomych i mnie to w ogóle nie jara - wielkie hotele, pokoje na wysokich piętrach, baseny przyhotelowe.... Kurczę, ja kocham nasze wakacje w Chorwacji. Tylko faktycznie, ceny poszły strasznie do góry. Gdzie pytam, tam chcą 100 € za apartament dla 2 dorosłych i 2 małych dzieci :( Paliwo aż tak nie daje się odczuć. Mamy diesla co na trasie pali 4,5 - 5 l. Grecja jest sporo tańsza, niby tylko 400 km dalej... Nie wiem co robić. Do naszego apartamentu w Zuljanie na pewno nie wrócimy, nie za tą cenę.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.09.2022 09:32

kaeres napisał(a):Z 6 kontaktów 6 odpowiedziało mi, że jeszcze mi nawet ceny nie podadzą.
Booking.com nie podaje wolnych miejsc, a tym bardziej cen na sezon 2023.
Jedynie z Trstenika dostałem ofertę bo gospodarz utrzymuje ceny z 2022.


nikaaa_87 napisał(a):... Niestety, właścicielka napisała mi, że narzucili im jakieś kosmiczne podatki i podniosła cenę o 100 %.


Ja wstępnie zaklepałam lipiec u mojej właścicielki na Hvarze. Tego roku w lipcu i sierpniu app kosztował 80 e ( my płaciliśmy 70 bo 2 raz ) a gdy zobaczyłam na stronie ceny na przyszły rok, mało nie padłam 8O lipiec 120 e, sierpień 140 :P
Na szczęście okazało się, że nie da mi jeszcze cennika, bo nie wiedzą jeszcze właśnie ile wyniosą te podwyżki mediów i podatków, ale jeśli będzie to np 90 e to będziemy mieć zniżkę 18 %
Mam nadzieję, że będzie znośnie, bo nie wyobrażam sobie płacić stówki za nocleg, nawet jeśli jest tego wart :hut:

Patrzyłam sobie na styczeń i nawet sieć hoteli vala.mar nie mają możliwości rezerwacji w przyszłym roku, ciekawe kiedy odblokują 8)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.09.2022 13:43

Jak pisałem wyżej ja już otrzymałem ofertę (na messenger bo znalazłem miejscówkę przez fb) od gospodarza w Trsteniku więc w razie jakiegoś szaleństwa na Peljescu mam alternatywę bo nie chciał dużo, a tuż przy głównym deptaku. Co więcej na booking.com również cały jego przybytek jest na czerwono niedostępny i mi to wytłumaczył, że zacznie się "sezon zbierania zamówień" około października/listopada.

Nie wiem czy tak to zawsze działa. Ja nie widzę cen na booking.com w Trpanj.
Wszystko na czerwono, a sprawdzałem pisząc bezpośrednio to dostałem w odpowiedzi że po prostu jeszcze się nie ogłaszają na portalach stąd "zajętość".

Opera Zrzut ekranu_2022-09-15_134203_www.booking.com.png
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.09.2022 15:11

W tym terminie co podałeś wyświetliło mi w Trpanj (dla 2+1)
12 obiektów i adnotacja, że 85% procent jest już niedostępna w tym terminie.
Szału tam nie ma :? .
Ile zawołał za ten w Trsteniku ?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 15.09.2022 15:19

60€ za rodzinę 2+1 + piesek 10€ jeżeli się zdecydujemy.
Potwierdził mi właśnie, że nie ma go na booking bo...jeszcze nie otworzył.
Tak będzie z 99% apartmanów na booking.
Odłożę sobie polowanie na jakiś październikowo/listopadowy wieczorek.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.09.2022 15:37

kaeres napisał(a):60€ za rodzinę 2+1 + piesek 10€ jeżeli się zdecydujemy.
Potwierdził mi właśnie, że nie ma go na booking bo...jeszcze nie otworzył.
Tak będzie z 99% apartmanów na booking.
Odłożę sobie polowanie na jakiś październikowo/listopadowy wieczorek.

Cena spoko :D
U nas wczoraj pierwszy strzał na booking (3+1) i klepnięte
za 74€ z plażą skałkowo/betonową tylko dla nas :coool:
kiepuczi
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiepuczi » 20.09.2022 12:00

Szaleństwo cenowe trwa, jeden z kilku upatrzonych apartamentów miał wpisane nowe ceny na 2023 już dość wysokie praktycznie dochodzące do cen apartamentów w południowych Włoszech czy np Sardynii w Sierpniu ale nic przełamałem się i myślę rezerwuje ale jakie było moje zdziwienie gdy ta rezerwacja została odrzucona bo będą podnosić dalej tj. podwyżka od podwyżki
Liener
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liener » 22.09.2022 11:54

Rozważam wyjazd na Peljesac od 30 września do 9 października. Podpowie ktoś, czy w tym okresie jest jeszcze ruch turystyczny - konoby są otwarte? Wpadły mi w oko takie miejsca jak Zuljana, czy Trstenik, ale biorąc pod uwagę termin i prognozowaną pogodę mam obawy, czy nie lepiej szukać jakiejś większej miejscowości typu Orebic...
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 22.09.2022 16:49

Już mam klepniętą rezerwację na apartament na 2023 roczek :) - po bardzo starej znajomości 35 euro za dobę :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 478
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone