Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.07.2022 17:30

bigum napisał(a):Witam wszystkich.
Jesteśmy aktualnie w Orebić i szukam dobrej i sprawdzonej peki (oczywiście nie chodzi mi o naczynie) :lol:
Tak naprawdę mam trzy opcje - Andiamo, Panorama i Olive Garden.
Ta trzecia jest najbliżej naszej lokalizacji, a do Panoramy niestety trzeba dojechać :(
Może ktoś z Was jadł w tych knajpach i może się podzielić opinią.
Pozdrawiam


Mogę się wypowiedzieć tylko o Panoramie, bo jedliśmy tam 2 tygodnie temu. Jedzenie super, widoki również, obsługa bardzo miła. Jedyny minus tej restauracji to mały i bardzo stromy parking - obowiązkowo trzeba mieć bardzo dobrze działający ręczny w tamtym miejscu.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 01.08.2022 11:43

qra69 napisał(a):
woojtekg napisał(a):Jadąc na plaże Duba gdzie parkujemy ?

a ) przy ulicy - nie ma tam zakazów, jest gdzieś wydzielony kawałek pobocza ?
b ) jest gdzieś parking w wiosce ?


dojeżdzasz do wioski (po prawej mijasz pole namiotowe), na rozwidleniu dróg w prawo i parking przy porcie


Dziękuje bardzo.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 01.08.2022 11:47

woojtekg, tu masz pinezkę do parkingu w porcie: https://maps.app.goo.gl/1zdVdiV7afQszaSv7
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 01.08.2022 19:58

Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.08.2022 21:20

wojstar napisał(a):Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)

... w sumie prawdopodobnie również i o to, tu chodziło :D
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 02.08.2022 08:58

majeczka napisał(a):
wojstar napisał(a):Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)

... w sumie prawdopodobnie również i o to, tu chodziło :D

Tylko pewnie jak tak dalej będzie to będą musieli dołożyć drugi prom chociaż na okres wakacyjny.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 224
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 02.08.2022 17:42

pytanie nie jak długa jest kolejka, tylko czy wszystkie auta mieszczą się na promie...?
Podobnie było Trpanj teraz rozbudowali nabrzeże i kolejki są krótsze.
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 03.08.2022 10:18

wojstar napisał(a):
majeczka napisał(a):
wojstar napisał(a):Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)

... w sumie prawdopodobnie również i o to, tu chodziło :D

Tylko pewnie jak tak dalej będzie to będą musieli dołożyć drugi prom chociaż na okres wakacyjny.

właśnie od weekendu to robią dokładają drugi prom
https://www.dubrovniknet.hr/od-vikenda- ... c-korcula/
Tomas12
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 03.08.2022 11:17

I co tu wybrać prom czy most jadąc do Orebic?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2022 17:51

qra69 napisał(a):
woojtekg napisał(a):Jadąc na plaże Duba gdzie parkujemy ?

a ) przy ulicy - nie ma tam zakazów, jest gdzieś wydzielony kawałek pobocza ?
b ) jest gdzieś parking w wiosce ?


dojeżdzasz do wioski (po prawej mijasz pole namiotowe), na rozwidleniu dróg w prawo i parking przy porcie

Przy tej opcji potrzeba tylko troszkę szczęścia żeby miejsce było :)
Można też parkować przy drodze, poszerzyli ładnie pobocze także miejsca jest dosyć.
Plaża w Dubie była w tym roku mało oblegana.

marekkowalak napisał(a):
bigum napisał(a):Witam wszystkich.
Jesteśmy aktualnie w Orebić i szukam dobrej i sprawdzonej peki (oczywiście nie chodzi mi o naczynie) :lol:
Tak naprawdę mam trzy opcje - Andiamo, Panorama i Olive Garden.
Ta trzecia jest najbliżej naszej lokalizacji, a do Panoramy niestety trzeba dojechać :(
Może ktoś z Was jadł w tych knajpach i może się podzielić opinią.
Pozdrawiam


Mogę się wypowiedzieć tylko o Panoramie, bo jedliśmy tam 2 tygodnie temu. Jedzenie super, widoki również, obsługa bardzo miła. Jedyny minus tej restauracji to mały i bardzo stromy parking - obowiązkowo trzeba mieć bardzo dobrze działający ręczny w tamtym miejscu.

Potwierdzam. Pyszna peka, świetna obsługa, cudny widok i wymagany dobry ręczny :mrgreen:

wojstar napisał(a):Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)

Czy ja wiem czy to wina mostu? Takie zatory widywałam w tym roku jeszcze przed jego otwarciem.

zablo napisał(a):pytanie nie jak długa jest kolejka, tylko czy wszystkie auta mieszczą się na promie...?
Podobnie było Trpanj teraz rozbudowali nabrzeże i kolejki są krótsze.

Jeżeli stoi kolejka poza zakręt w stronę Studenaca to nie ma bata, Ci z końca za nic nie zmieszczą się na najbliższy prom, ba, prawdopodobnie nie zmieszczą się nawet na kolejny. Prom na Korcule jest dość mały i jedno poziomowy.

Tomas12 napisał(a):I co tu wybrać prom czy most jadąc do Orebic?

Ja wiem jak wybiorę. W drodze "do" prom bo za nic po trasie nie chce mi się jechać jeszcze Półwyspem. W drodze powrotnej most, ponieważ daje możliwość zakupu najlepszych arbuzów i owoców w Dolinie Neretwy :)

Nie do końca zgodzę się, że most jakoś szczególnie wpłynie na "rozjeżdżenie" Półwyspu i masowy przypływ ludzi. Od zjazdu z mostu tego półwyspu jeszcze trzeba całkiem sporo przejechać, nie wszyscy to lubią, nie wszystkim się chce. Dla mnie osobiście prom jest nadal najlepszą opcją.
wojstar
Croentuzjasta
Posty: 481
Dołączył(a): 14.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 03.08.2022 19:02

Aldonka napisał(a):
qra69 napisał(a):
woojtekg napisał(a):Jadąc na plaże Duba gdzie parkujemy ?

a ) przy ulicy - nie ma tam zakazów, jest gdzieś wydzielony kawałek pobocza ?
b ) jest gdzieś parking w wiosce ?


dojeżdzasz do wioski (po prawej mijasz pole namiotowe), na rozwidleniu dróg w prawo i parking przy porcie

Przy tej opcji potrzeba tylko troszkę szczęścia żeby miejsce było :)
Można też parkować przy drodze, poszerzyli ładnie pobocze także miejsca jest dosyć.
Plaża w Dubie była w tym roku mało oblegana.

marekkowalak napisał(a):
bigum napisał(a):Witam wszystkich.
Jesteśmy aktualnie w Orebić i szukam dobrej i sprawdzonej peki (oczywiście nie chodzi mi o naczynie) :lol:
Tak naprawdę mam trzy opcje - Andiamo, Panorama i Olive Garden.
Ta trzecia jest najbliżej naszej lokalizacji, a do Panoramy niestety trzeba dojechać :(
Może ktoś z Was jadł w tych knajpach i może się podzielić opinią.
Pozdrawiam


Mogę się wypowiedzieć tylko o Panoramie, bo jedliśmy tam 2 tygodnie temu. Jedzenie super, widoki również, obsługa bardzo miła. Jedyny minus tej restauracji to mały i bardzo stromy parking - obowiązkowo trzeba mieć bardzo dobrze działający ręczny w tamtym miejscu.

Potwierdzam. Pyszna peka, świetna obsługa, cudny widok i wymagany dobry ręczny :mrgreen:

wojstar napisał(a):Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)

Czy ja wiem czy to wina mostu? Takie zatory widywałam w tym roku jeszcze przed jego otwarciem.

zablo napisał(a):pytanie nie jak długa jest kolejka, tylko czy wszystkie auta mieszczą się na promie...?
Podobnie było Trpanj teraz rozbudowali nabrzeże i kolejki są krótsze.

Jeżeli stoi kolejka poza zakręt w stronę Studenaca to nie ma bata, Ci z końca za nic nie zmieszczą się na najbliższy prom, ba, prawdopodobnie nie zmieszczą się nawet na kolejny. Prom na Korcule jest dość mały i jedno poziomowy.

Tomas12 napisał(a):I co tu wybrać prom czy most jadąc do Orebic?

Ja wiem jak wybiorę. W drodze "do" prom bo za nic po trasie nie chce mi się jechać jeszcze Półwyspem. W drodze powrotnej most, ponieważ daje możliwość zakupu najlepszych arbuzów i owoców w Dolinie Neretwy :)

Nie do końca zgodzę się, że most jakoś szczególnie wpłynie na "rozjeżdżenie" Półwyspu i masowy przypływ ludzi. Od zjazdu z mostu tego półwyspu jeszcze trzeba całkiem sporo przejechać, nie wszyscy to lubią, nie wszystkim się chce. Dla mnie osobiście prom jest nadal najlepszą opcją.

Sprawa korków chyba rozwiązana - już pływa większy prom od wtorku.
Dzisiaj, 06 kolovoz 2022 pływały dwa promy wahadłowo - rozwiązana sprawa korków w oczekiwaniu na prom :)
Ostatnio edytowano 06.08.2022 21:32 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 04.08.2022 12:59

Czy ktoś może był lub słyszał o takim miejscu w okolicy Orebić jak "Villa Evahill" ? Jak tak to miałbym troszkię pytań na priva :mrgreen:
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 04.08.2022 13:18

corrina napisał(a):
wikp napisał(a):Panowie gdzie zaparkować i jak dojść do plaży Makalo :(???


Zjeżdżasz jak na camping Lavanda i parkujesz troszkę nad nim np przy tym domu.

41.jpg

Schodzisz w dół i jesteś na Mokalo :hut:

To akurat jest zjazd na camping Vala, a nie Lavanda.
Ten dom do dom właścicieli + 5 apartmanów.
Cały ten teren jest prywatny, więc możesz zostać poproszony o opuszczenie jeśli nie jesteś najemcą apartmanu albo miejsca na kempingu.
Zjedź i zapytaj czy możesz zaparkować.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 04.08.2022 18:28

lichy napisał(a):
corrina napisał(a):
wikp napisał(a):Panowie gdzie zaparkować i jak dojść do plaży Makalo :(???


Zjeżdżasz jak na camping Lavanda i parkujesz troszkę nad nim np przy tym domu.

41.jpg

Schodzisz w dół i jesteś na Mokalo :hut:

To akurat jest zjazd na camping Vala, a nie Lavanda.
Ten dom do dom właścicieli + 5 apartmanów.
Cały ten teren jest prywatny, więc możesz zostać poproszony o opuszczenie jeśli nie jesteś najemcą apartmanu albo miejsca na kempingu.
Zjedź i zapytaj czy możesz zaparkować.


Zgoda, pomyliłam się z campem, Lavanda jest przecież kawałek wcześniej :oops:
My nie parkowaliśmy przed domem, bo istotnie tam były miejsca parkingowe dla gości, tylko kawałek wyżej/wcześniej, przed domem jest po lewej taka duża figa a przy niej zatoczka, gdzie można stanąć. Nie ma znaku zakazu ani informacji, że jest to miejsce prywatne. Przy tych miejscach dla gości, o ile dobrze pamiętam, była info albo wręcz słupki/jakieś blokady miejsc. Albo mi się z innym miejscem pomyliło :mrgreen:
griby
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 06.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) griby » 07.08.2022 01:37

Język chorwacki jest podobny do polskiego. Ma taką samą odmianę przez przypadki. Odmieniajmy przez przypadki nazwy miejscowości i regionów. Nie wiem dlaczego, ale jak niektórzy piszą np. o Divnej - odmieniają: jadę na Divną, byłem na Divnej. Albo: zwiedziłem Istrię, Korculę itp., a chwilę potem - jadę do "Orebić", byłem w "Orebić". Czyżby pewien youtuber swoją niekompetencją językową tak namieszał? W Orebiću albo w Orebiczu (spolszczenie) powinno być chyba? W oryginale "U Orebića".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 475
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone