Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.07.2022 18:30

bigum napisał(a):Witam wszystkich.
Jesteśmy aktualnie w Orebić i szukam dobrej i sprawdzonej peki (oczywiście nie chodzi mi o naczynie) :lol:
Tak naprawdę mam trzy opcje - Andiamo, Panorama i Olive Garden.
Ta trzecia jest najbliżej naszej lokalizacji, a do Panoramy niestety trzeba dojechać :(
Może ktoś z Was jadł w tych knajpach i może się podzielić opinią.
Pozdrawiam

Mogę się wypowiedzieć tylko o Panoramie, bo jedliśmy tam 2 tygodnie temu. Jedzenie super, widoki również, obsługa bardzo miła. Jedyny minus tej restauracji to mały i bardzo stromy parking - obowiązkowo trzeba mieć bardzo dobrze działający ręczny w tamtym miejscu.
woojtekg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 01.08.2022 12:43

qra69 napisał(a):
woojtekg napisał(a):Jadąc na plaże Duba gdzie parkujemy ?

a ) przy ulicy - nie ma tam zakazów, jest gdzieś wydzielony kawałek pobocza ?
b ) jest gdzieś parking w wiosce ?

dojeżdzasz do wioski (po prawej mijasz pole namiotowe), na rozwidleniu dróg w prawo i parking przy porcie

Dziękuje bardzo.
vin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 01.08.2022 12:47

woojtekg, tu masz pinezkę do parkingu w porcie: https://maps.app.goo.gl/1zdVdiV7afQszaSv7
wojstar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 01.08.2022 20:58

Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 01.08.2022 22:20

wojstar napisał(a):Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)

... w sumie prawdopodobnie również i o to, tu chodziło :D
wojstar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 02.08.2022 09:58

majeczka napisał(a):
wojstar napisał(a):Jestem od soboty w Orebic i zauważyłem jedną rzecz. Mianowicie zdarzają się wielkie korki do promu, auta stoją daleko za Studenac, a nigdy tak nie było. Może to wpływ szybszej możliwości dostania się do Orebic? - Peljeski Most robi swoje :)

Tylko pewnie jak tak dalej będzie to będą musieli dołożyć drugi prom chociaż na okres wakacyjny.
zablo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 02.08.2022 18:42

pytanie nie jak długa jest kolejka, tylko czy wszystkie auta mieszczą się na promie...?
Podobnie było Trpanj teraz rozbudowali nabrzeże i kolejki są krótsze.
SoftRM
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 03.08.2022 11:18

wojstar napisał(a):
majeczka napisał(a):

Tylko pewnie jak tak dalej będzie to będą musieli dołożyć drugi prom chociaż na okres wakacyjny.

właśnie od weekendu to robią dokładają drugi prom
https://www.dubrovniknet.hr/od-vikenda- ... c-korcula/
Tomas12
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 03.08.2022 12:17

I co tu wybrać prom czy most jadąc do Orebic?
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.08.2022 18:51

qra69 napisał(a):

dojeżdzasz do wioski (po prawej mijasz pole namiotowe), na rozwidleniu dróg w prawo i parking przy porcie

Przy tej opcji potrzeba tylko troszkę szczęścia żeby miejsce było :)
Można też parkować przy drodze, poszerzyli ładnie pobocze także miejsca jest dosyć.
Plaża w Dubie była w tym roku mało oblegana.

marekkowalak napisał(a):
Jesteśmy aktualnie w Orebić i szukam dobrej i sprawdzonej peki (oczywiście nie chodzi mi o naczynie) :lol:
Ta trzecia jest najbliżej naszej lokalizacji, a do Panoramy niestety trzeba dojechać :(
Pozdrawiam

Mogę się wypowiedzieć tylko o Panoramie, bo jedliśmy tam 2 tygodnie temu. Jedzenie super, widoki również, obsługa bardzo miła. Jedyny minus tej restauracji to mały i bardzo stromy parking - obowiązkowo trzeba mieć bardzo dobrze działający ręczny w tamtym miejscu.

Potwierdzam. Pyszna peka, świetna obsługa, cudny widok i wymagany dobry ręczny :mrgreen:

Czy ja wiem czy to wina mostu? Takie zatory widywałam w tym roku jeszcze przed jego otwarciem.

zablo napisał(a):pytanie nie jak długa jest kolejka, tylko czy wszystkie auta mieszczą się na promie...?

Jeżeli stoi kolejka poza zakręt w stronę Studenaca to nie ma bata, Ci z końca za nic nie zmieszczą się na najbliższy prom, ba, prawdopodobnie nie zmieszczą się nawet na kolejny. Prom na Korcule jest dość mały i jedno poziomowy.

Tomas12 napisał(a):I co tu wybrać prom czy most jadąc do Orebic?

Ja wiem jak wybiorę. W drodze "do" prom bo za nic po trasie nie chce mi się jechać jeszcze Półwyspem. W drodze powrotnej most, ponieważ daje możliwość zakupu najlepszych arbuzów i owoców w Dolinie Neretwy :)

Nie do końca zgodzę się, że most jakoś szczególnie wpłynie na "rozjeżdżenie" Półwyspu i masowy przypływ ludzi. Od zjazdu z mostu tego półwyspu jeszcze trzeba całkiem sporo przejechać, nie wszyscy to lubią, nie wszystkim się chce. Dla mnie osobiście prom jest nadal najlepszą opcją.
wojstar
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojstar » 03.08.2022 20:02

Aldonka napisał(a):
qra69 napisał(a):

Przy tej opcji potrzeba tylko troszkę szczęścia żeby miejsce było :)
Można też parkować przy drodze, poszerzyli ładnie pobocze także miejsca jest dosyć.
Plaża w Dubie była w tym roku mało oblegana.

marekkowalak napisał(a):
Pozdrawiam

Potwierdzam. Pyszna peka, świetna obsługa, cudny widok i wymagany dobry ręczny :mrgreen:

Czy ja wiem czy to wina mostu? Takie zatory widywałam w tym roku jeszcze przed jego otwarciem.

zablo napisał(a):pytanie nie jak długa jest kolejka, tylko czy wszystkie auta mieszczą się na promie...?

Jeżeli stoi kolejka poza zakręt w stronę Studenaca to nie ma bata, Ci z końca za nic nie zmieszczą się na najbliższy prom, ba, prawdopodobnie nie zmieszczą się nawet na kolejny. Prom na Korcule jest dość mały i jedno poziomowy.

Tomas12 napisał(a):I co tu wybrać prom czy most jadąc do Orebic?

Ja wiem jak wybiorę. W drodze "do" prom bo za nic po trasie nie chce mi się jechać jeszcze Półwyspem. W drodze powrotnej most, ponieważ daje możliwość zakupu najlepszych arbuzów i owoców w Dolinie Neretwy :)

Nie do końca zgodzę się, że most jakoś szczególnie wpłynie na "rozjeżdżenie" Półwyspu i masowy przypływ ludzi. Od zjazdu z mostu tego półwyspu jeszcze trzeba całkiem sporo przejechać, nie wszyscy to lubią, nie wszystkim się chce. Dla mnie osobiście prom jest nadal najlepszą opcją.

Sprawa korków chyba rozwiązana - już pływa większy prom od wtorku.
Dzisiaj, 06 kolovoz 2022 pływały dwa promy wahadłowo - rozwiązana sprawa korków w oczekiwaniu na prom :)
Ostatnio edytowano 06.08.2022 22:32 przez wojstar, łącznie edytowano 1 raz
LUKASQ
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 04.08.2022 13:59

Czy ktoś może był lub słyszał o takim miejscu w okolicy Orebić jak "Villa Evahill" ? Jak tak to miałbym troszkię pytań na priva :mrgreen:
lichy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 04.08.2022 14:18

corrina napisał(a):
wikp napisał(a):Panowie gdzie zaparkować i jak dojść do plaży Makalo :(???

Zjeżdżasz jak na camping Lavanda i parkujesz troszkę nad nim np przy tym domu.

41.jpg

Schodzisz w dół i jesteś na Mokalo :hut:

To akurat jest zjazd na camping Vala, a nie Lavanda.
Ten dom do dom właścicieli + 5 apartmanów.
Cały ten teren jest prywatny, więc możesz zostać poproszony o opuszczenie jeśli nie jesteś najemcą apartmanu albo miejsca na kempingu.
Zjedź i zapytaj czy możesz zaparkować.
corrina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 04.08.2022 19:28

lichy napisał(a):
corrina napisał(a):
wikp napisał(a):Panowie gdzie zaparkować i jak dojść do plaży Makalo :(???

Zjeżdżasz jak na camping Lavanda i parkujesz troszkę nad nim np przy tym domu.

41.jpg

Schodzisz w dół i jesteś na Mokalo :hut:

To akurat jest zjazd na camping Vala, a nie Lavanda.
Ten dom do dom właścicieli + 5 apartmanów.
Cały ten teren jest prywatny, więc możesz zostać poproszony o opuszczenie jeśli nie jesteś najemcą apartmanu albo miejsca na kempingu.
Zjedź i zapytaj czy możesz zaparkować.

Zgoda, pomyliłam się z campem, Lavanda jest przecież kawałek wcześniej :oops:
My nie parkowaliśmy przed domem, bo istotnie tam były miejsca parkingowe dla gości, tylko kawałek wyżej/wcześniej, przed domem jest po lewej taka duża figa a przy niej zatoczka, gdzie można stanąć. Nie ma znaku zakazu ani informacji, że jest to miejsce prywatne. Przy tych miejscach dla gości, o ile dobrze pamiętam, była info albo wręcz słupki/jakieś blokady miejsc. Albo mi się z innym miejscem pomyliło :mrgreen:
griby
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) griby » 07.08.2022 02:37

Język chorwacki jest podobny do polskiego. Ma taką samą odmianę przez przypadki. Odmieniajmy przez przypadki nazwy miejscowości i regionów. Nie wiem dlaczego, ale jak niektórzy piszą np. o Divnej - odmieniają: jadę na Divną, byłem na Divnej. Albo: zwiedziłem Istrię, Korculę itp., a chwilę potem - jadę do "Orebić", byłem w "Orebić". Czyżby pewien youtuber swoją niekompetencją językową tak namieszał? W Orebiću albo w Orebiczu (spolszczenie) powinno być chyba? W oryginale "U Orebića".
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Półwyspu Pelješac - strona 475
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022